dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 222 z 253
Pokaż wyniki od 4.421 do 4.440 z 5049
  1. #4421

    Domyślnie

    Jeśli patrzeć od strony konstrukcyjnej to te trzy typy są właściwie identyczne.
    Jeśli spojrzeć na okleiny to ta z Dre jest słabsza od tej z Pol-Skone.
    Jeśli chodzi o malowanie to Pol-Skone daje radę. Przy kolorach mają wpadki ale biały wychodzi im najczęściej przyzwoicie.

  2. #4422

    Domyślnie

    Przy czym ten Biały Mat z DRE jest całkiem przyjemny dla oka.

  3. #4423

    Domyślnie

    Cytat Napisał amarantowy Zobacz post
    Przy czym ten Biały Mat z DRE jest całkiem przyjemny dla oka.
    Dzieki za odzew No właśnie biały mat z dre fajny wizualnie widziałam na żywo (to jest najtańsza opcja bo prawie 2 koła taniej wychodzi niż z Pol-skone)- ale akurat budżet mam i na polskone więc no problem, wolę lepsze jakościowo
    Lamistone cpl z Pol-skone nie jest taki biały jak z dre ale też nie rzuca się to w oczy
    Polskone malowane też widziałam -odcień bieli podobny do dre


    to może jeszcze inaczej jak dre najsłabsza: polskone w cpl czy malowane?

  4. #4424

    Domyślnie

    Jakby ktoś też szukał takich drzwi znalazłam tu są zdjęcia:

    tu dre biały mat model standard 10 chyba
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	foto5069-1982258_292844214205528_1768841697_n-1_1292.jpg
Wyświetleń:	457
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	379095

    tu polskone malowane model: płytowe
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	polskone_img1036606884.jpg
Wyświetleń:	443
Rozmiar:	74,1 KB
ID:	379097

  5. #4425

    Domyślnie

    Cytat Napisał sylwia8525 Zobacz post
    Bardzo serdecznie proszę o opinię- chodzi o dzrwi wewnętrzne które miały być wybrane na wczoraj ...w sumie to moje 3 typy i już żadnych innych nie uwzględniam...pomóżcie kto się zna, wszystkie mają być bezprzylgowe z dopłatą do płyty otworowej:

    1. Pol-skone malowane białe- model: płytowe, ościeżnice din duo też malowane- droższe
    2. Pol-skone impuls W01 i W13 (z szybką)- w lamistone cpl białej
    3. Dre w dekor cell 2- biały mat


    które jakościowo najlepsze......liczę na Was
    Nikt już więcej nie doradzi ?

  6. #4426
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Doradzi. Jak zwykle proponuję takie drzwi wzmocnić wypełnieniem płytą otworową (bo normalnie tam jest "plaster miodu")
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #4427

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Doradzi. Jak zwykle proponuję takie drzwi wzmocnić wypełnieniem płytą otworową (bo normalnie tam jest "plaster miodu")

    to na pewno (napisałam w poście nawet tylko które Polskone w lamistone czy malowane?

  8. #4428
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    By odpowiedzieć na to pytanie, potrzeba coś więcej niż przekonania że droższe (malowane) oznacza lepsze wykonanie. Mi się tak wydaje, ale to poparte jest tylko moim przekonaniem a nie faktami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #4429

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    By odpowiedzieć na to pytanie, potrzeba coś więcej niż przekonania że droższe (malowane) oznacza lepsze wykonanie. Mi się tak wydaje, ale to poparte jest tylko moim przekonaniem a nie faktami.
    W tym przypadku akurat te malowane byłyby tańsze bo wszystkie pełne, model impuls ten w laminstone byłby częściowo z przeszkleniem (W13) co znacznie podnosi cenę (222zł skrzydło pełne z przeszkleniem cienkim z boku już 619 zł).........ok tak więc rozumiem że nie ma jakiejś wielkiej różnicy między jakością tychże ,,powłok"

  10. #4430
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Więc cena w Twoim przypadku nie wynika z powłoki, a właśnie tego przeszklenia (rozumiem że ten wąski pasek hartowanej szyby o dużej grubości) - on zawsze napędza cenę. Przy tym modelu i kolorze białym bałbym się, że będzie widać szarą płytę na rancie. Także - to argument za drzwiami malowanymi.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #4431

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Więc cena w Twoim przypadku nie wynika z powłoki, a właśnie tego przeszklenia (rozumiem że ten wąski pasek hartowanej szyby o dużej grubości) - on zawsze napędza cenę. Przy tym modelu i kolorze białym bałbym się, że będzie widać szarą płytę na rancie. Także - to argument za drzwiami malowanymi.

    otóż to właśnie o ten rant przy przeszkleniu się obawiam że będzie z czasem wyglądał na,,przybrudzony".....dzięki za rady, w sklepie tak zachwalają tą okleinę lamistone a odradzają malowane że już sam człowiek nie wie.........

  12. #4432
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Miałem w tym roku przypadek z takim modelem innej firmy. Okleina była najtańsza z możliwych, ale na krawędzi wyglądało to na tyle fatalnie, że od razu poprawiałem korektorem.
    Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku.. dmucham na zimne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #4433

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Miałem w tym roku przypadek z takim modelem innej firmy. Okleina była najtańsza z możliwych, ale na krawędzi wyglądało to na tyle fatalnie, że od razu poprawiałem korektorem.
    Nie wiem jak będzie w Twoim przypadku.. dmucham na zimne.
    tu ta okleina jest ,,polecana do budynków użyteczności publicznej i stosowana w warunkach intensywnej eksploatacji stolarki drzwiowej np. hotele, biura" -od producenta taka charakterystyka, jest to CPL 0,15 nie znam się na tym ale chyba jakaś lepsza

  14. #4434
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, to się zgadza. Ale ja dopytałbym jak jest łączona na krawędzi by nie było zawodu. Malowane będzie całe białe. A okleina - może być tak jak tapeta na rogu - naklejona z naddatkiem i odcięta nożykiem a przy białym musi to być zrobione perfekcyjne (wręcz niemożliwe). Może oni mają ciągłość i jest tylko zagięcie - nie mam pojęcia.. po prostu mówię, gdzie może się zdarzyć wpadka.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  15. #4435

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Tak, to się zgadza. Ale ja dopytałbym jak jest łączona na krawędzi by nie było zawodu. Malowane będzie całe białe. A okleina - może być tak jak tapeta na rogu - naklejona z naddatkiem i odcięta nożykiem a przy białym musi to być zrobione perfekcyjne (wręcz niemożliwe). Może oni mają ciągłość i jest tylko zagięcie - nie mam pojęcia.. po prostu mówię, gdzie może się zdarzyć wpadka.
    dopytałam ta okleina jest za twarda żeby ją zginać więc jest odcinana na tych rantach

  16. #4436

    Domyślnie

    Szukam drzwi do mieszkania. Generalnie chcę mieć coś w miarę trwałego, ładnego, za rozsądne pieniądze.
    Z innych wymagań, chcę mieć jedne drzwi akustyczne.

    Przeglądając katalogi znalazłem następujące opcje:
    • Voster oferuje próg opadający do swoich drzwi ramiakowych z okleiną CPL
    • Classen. Połączył bym Discovery / Natura / Andromeda w zależności od pomieszczenia. Do tego akustyczne 27 lub 32 dB. Wypełnienie wiórami, 3 zawiasy, okleina Iridium.
    • Porta Resist / akustyczne, wypełnienie wiór, 3 zawiasy.
    • Pol Skone Impuls / Etiuda / dźwiękoizolacyjne, płyta wiórowa otworowa, 3 zawiasy, Silkstone CPL, drewniane ościeżnice.


    Voster:
    • W całości z MDF, nie zachwyca
    • Jak z akustyką?....Brakuje konkretów.


    Classen:
    • Wg katalogu w drzwiach z wiórami nie dają wzmocnienia drewnem. Niepokoi mnie to.
    • Słyszałem dużo negatywów. Nic dziwnego jak firma robi szmelc dla marketów. Lecz czy drzwi które rozważam są poprawne? Komentarz Robespierre z 2010 sugerował, że tak...


    Porta:
    • Drogo
    • Ładnie, jako jedyna w swojej klasie oferuje intarsje w dźwiękoizolacyjnych
    • Nikt nie widział wzornika kolorystycznego


    Pol-Skone:
    • Drogo.


    Oprócz tego rozważyłem także:
    • Porta CPL
      • nie ma ładnych łazienkowych. Nie, nie chcę bez przeszkleń.
    • Porta fornirowane
      • drogo!
    • Pol-Skone fornirowane
      • drogo



    Możecie zasugerować co z tego jest najlepszą opcją?
    Jakieś inne firmy oferujące coś podobnego?
    Czy słusznie obawiam się Classena?
    Czy słusznie obawiam się trwałości i izolacyjności Vostera?

  17. #4437
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Moim zdaniem Voster od Classena rózni się handlowcem. Jeden przekonał szefostwo, że warto zrobić tak tani produkt, by markety chciały go sprzedawać.
    Tam gdziesz piszesz : drogo - no cóż.. oglądając panele w markecie - te po 15zł/m2 - zawsze powiesz, że podłoga za 50-100 zł jest droga.

    Nie potrafię Ci pomóc..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4438
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sm00q
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Też interesuję się drzwiami akustycznymi i mi marketingowo (nie wiem jak z jakością i ceną w porównaniu do Twoich typów) podobają się drzwi Inter Door.
    Opinie nt. tych drzwi w większości są pozytywne, ale ja nie jestem z branży więc na razie zwracam uwagę na wzornictwo. Co do jakości w stosunku do ceny jeszcze ich nie prześwietlałem.

    Ciekaw jestem jakie opinie ma oświecona góra tego wątku?
    Dom pod jarząbem N EP = 78 [kWh/m2*rok)] - pow. uż. 110m, ściany gazobeton + 20 cm styropianu, dachówka Creaton Titania, okna MS evolution pasywne, drzwi zew. Stolpaw stolterm
    Ogrzewanie podłogowe na całości,Piec kondensacyjny Junkers Cerapur
    ZSB 14-5C, zasobnik ACV SMART 100

  19. #4439

    Domyślnie

    Może źle się wyraziłem, mówiąc drogo nie miałem na myśli "nie warte swojej ceny" tylko "zmusi mnie do większych kompromisów w innych miejscach".
    Resist wciąż rozważam, bo choć kosztowny, to być może wynagrodzi to trwałością. A być może nie....

    Interdoor też mi się podobają, lecz nie mieszczą się w budżecie...

  20. #4440

    Domyślnie

    Udało mi się obejrzeć drzwi Gladstone. Okeina jest ładna, ale oklejenie boków taśmą nie spełnia moich oczekiwać estetycznych.

    Są jeszcze 2 możliwości.
    1. Na zamówienie producenci dodają uszczelki opadające. do dowolnych drzwi. U Porty to 160 lub 240 zł netto, zależnie którego sprzedawcy pytam. To sprawia, że wiodącą opcją jest dla mnie Porta Koncept z okleiną Portaperfect.
    2. A może znaleźć kogoś kto zainstaluje w gotowych drzwiach uszczelkę opadająca? Z tego co widzę, to jest frez + kilka wkrętów. Sama uszczelka kosztuje 50 zł brutto. Sam tego nie zrobię, boję się że trafię na "fachowca", być może stracę gwarancję na skrzydło.

Strona 222 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony