dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 225 z 253
Pokaż wyniki od 4.481 do 4.500 z 5049
  1. #4481

    Domyślnie

    Bardzo proszę o pomoc w wyborze drzwi. Miałam juz praktycznie wybrane niskobudżetowe drzwi Pol-Skone Sempre w kolorze białym, ale okazuje się, że w szerokości 70 cm (a takich potrzebuję do łazienki) nie da się zrobić podcięcia, tylko tuleje (które kompletnie mi się nie podobają). W związku z tym sprzedawca zaproponował w zamian Invado model Domino. Czy one są porównywalnej jakości do Pol-Skone Sempre? Sprzedawca mówi, ze są mniej białe od Sempre, bardziej kremowe. Czy tak jest faktycznie? Przy białych ścianach boję się, że będą wyglądały na pożółkłe. Może ktoś z was wie, gdzie w Warszawie obejrzę na żywo ten model w bieli? Chyba, że polecicie cos jeszcze innego w takim wzorze? Niestety, problemem jest, ze drzwi mają byc w wersji ekonomicznej, czyli za niewiele ponad 1000 zł już z ościeżnicami i montażem. Tu link do Invado Domino http://www.invado.pl/produkty/drzwi-...inowane-domino, a tu Pol-Skone Sempre http://www.pol-skone.pl/produkty/drz...netrzne/sempre
    aga

  2. #4482
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zadzwoń do Invado (może na stronie mają podany nr do przedstawiciela na region) i zapytaj gdzie na ekspozycji powinni mieć taki model.
    Jednak w mojej ocenie Invado w tym modelu jest slabsze niż Sempre, które ma ramę z drewna. Bardziej porównywalne byłoby już Arco z Pol-skone (tam się chyba da zrobic podcięcie - całe są z MDF i tańsze do 200zł), tyle że tam kolor jest jeszcze inny (w sensie - cena odpowiednia do jakości).
    Jak nie te firmy to może DRE - coraz bardziej się do nich przekonuję..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #4483

    Domyślnie

    No właśnie z obejrzeniem może byc problem, producent podaje sklepy, gdzie powinien być na ekspozycji ten model (ale nie piszą w jakim kolorze) i w Warszawie są to tylko Komfort i Vox. Nawet nie wiedziałam, że Komfort sprzedaje też drzwi. Arco odpada bo ma te okropne (dla mnie, wiem, że teraz modne) poziome podziały. Z Dre nie znalazłam pasującego mi modelu. No nic, muszę gdzieś znaleźć te biel w Invado i zobaczyć na żywo.
    aga

  4. #4484

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedż, w każdym razie Jeszcze zastanawiam się nad Fortimo z Pol-Skone wzór 01, ale tego modelu nie robią w bieli, musiałaby być szarość w moim przypadku, lub antracyt. Nie chcę imitacji drewna.
    aga

  5. #4485

    Domyślnie

    Sprawdź sobie Intenso Doors - to bardzo dobry polski producent, mają stosunkowo niewiele modeli ale bardzo przyjemne, i koniecznie przez zakupem obejrzyj na żywo. W bieli mają dwa rodzaje oklein - biały CPL i Alaska - niby oba białe a różnica jest ogromna jak widzisz oba koło siebie. Zobacz np. model Marsylia lub Baron - tylko bez obudowy retro.

  6. #4486
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar sm00q
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Dębica
    Kod pocztowy
    39-200
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam, ja zdecydowałem się na drzwi z Pol-skone i ogólnie jestem zadowolony. Skrzydła lekkie, łatwe w zamykaniu i utrzymaniu czystości, dobrze się prezentują. Do minusików zaliczyłbym niską szczelność akustyczną, ale w tym przedziale cenowym są w wysokim standardzie i uważam decyzję za dobry wybór.
    Model Impuls 00, bezprzylgowe , okleina lamistone biały, ościeżnice Din Duo 90 st.,w standardzie zamki magnetyczne.Poniżej kilka fotek.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170729_134456.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	395825Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170729_134840.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	395826
    Dom pod jarząbem N EP = 78 [kWh/m2*rok)] - pow. uż. 110m, ściany gazobeton + 20 cm styropianu, dachówka Creaton Titania, okna MS evolution pasywne, drzwi zew. Stolpaw stolterm
    Ogrzewanie podłogowe na całości,Piec kondensacyjny Junkers Cerapur
    ZSB 14-5C, zasobnik ACV SMART 100

  7. #4487

    Domyślnie

    Proszę o pomoc stałych bywalców w ocenie drzwi.
    Praktycznie byliśmy zdecydowani na drzwi Asilo Colombo 5 lub Bari 3 , bez przeszklenia,proste, malowane na biało.
    http://www.asilo.pl/portfolio-items/colombo-5/
    http://www.asilo.pl/portfolio-items/bari-3/

    No i weszliśmy na forum muratora, a tam mnóstwo negatywnych opinii. Czy rzeczywiście jest tak źle?

    Bo jak tak, to już nie wiem co wybrać w podobnym wyglądzie. Bo już dużo drzwi oglądaliśmy i większość niestety nam nie podeszła.
    I jeszcze jedno. Słyszał ktoś o marce swedoor :http://www.swedoor.eu/?

    Pozdrawiam i dziękuję

  8. #4488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Te opinie o Asilo to chyba jakieś mało aktualne? Bo nawet ich nie pamiętam..
    Czasem mam z nimi styczność. Nie widzę powodu, by wszystkich namawiać na te drzwi. Są droższe od średniej rynkowej, ale też oferują /trochę/ więcej, także nie jest to to samo co drzwi w cenie do 1 tys. zł.
    Mają swoją markę.
    Zetknąłem się także z serwisem - nie użekli mnie (tak samo jak wszelkie inne serwisy), ale też nie mogę narzekać na sposób i szybkość załawienie tematu. Było po prostu normalnie. Czyli dorobienie elementu w normalnym czasie (żadne ekspresy w tydzień czy 50% rabatu). Takie rzeczy to chyba tylko w amerykańskim śnie..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #4489

    Domyślnie

    Od forumowego Cinka dostałem zdjęcia drzwi zamontowanych 4 lata temu i wyglądają bardzo kiepsko.

  10. #4490
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał sm00q Zobacz post
    Witam, ja zdecydowałem się na drzwi z Pol-skone i ogólnie jestem zadowolony. Skrzydła lekkie, łatwe w zamykaniu i utrzymaniu czystości, dobrze się prezentują. Do minusików zaliczyłbym niską szczelność akustyczną, ale w tym przedziale cenowym są w wysokim standardzie i uważam decyzję za dobry wybór.
    Model Impuls 00, bezprzylgowe , okleina lamistone biały, ościeżnice Din Duo 90 st.,w standardzie zamki magnetyczne.Poniżej kilka fotek.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170729_134456.jpg
Wyświetleń:	499
Rozmiar:	95,7 KB
ID:	395825Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20170729_134840.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	395826
    Trzeba było zastanowić się nad tym co chcesz od drzwi, a później dobierać odpowiedniego producenta i model. Jak chcesz większą szczelność akustyczną to obowiązkowo musisz dać próg, co dla 99% inwestorów jest nie do przyjęcia. Poza tym wypełnienie drzwi to nie może być plaster miodu, bo on ma tylko stabilizować MDFy. Albo kupujesz drzwi drewniane, albo z wypełnieniem z płyty wiórowej albo homalight. Ewentualnie drzwi ramowe z MDFu ale tam jak do wszystkich w/w trzeba dać próg z uszczelką.

  11. #4491

    Domyślnie

    Miał ktoś do czynienia z drzwiami wewnętrznymi Voster? Poleca mi je sprzedawca ale nie mogę znaleźć za wiele opinii o tym producencie

  12. #4492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał szlapt Zobacz post
    Miał ktoś do czynienia z drzwiami wewnętrznymi Voster? Poleca mi je sprzedawca ale nie mogę znaleźć za wiele opinii o tym producencie
    I raczej nie znajdziesz opinii o tym producencie, chociaż regularnie ich widuję na targach Budma. Drzwi jak drzwi - wg mnie niczym szczególnym się nie wyróżniają by sprzedawcy mieli porzucać swoich dotychczasowych dostawców.
    Brak opinii potraktuj jako dobry znak. Jakby fabryka "dawała ciała" to na pewno byłoby o czym poczytać.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #4493
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    oloksyk

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Posty
    78

    Domyślnie

    Doradzi ktoś jak z jakością drzwi Auri z DRE? Miały by być w okleinie biały mat. Doczytałem już że ciężkie, masywne, a jak z użytkowaniem po np 2 latach? Ewentualnie VASCO Fuerta Correa też białe. Co lepsze?
    Ogólnie to żona chce białe ja wolałbym coś w kolorze jesionu. Czy dobre mam wrażenie iż na biały każde zadrapanie, obicie będzie bardziej widoczne na białym niż na okleinie drewnopodobnej?

  14. #4494
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar Iuliet
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Mała Wieś
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    4

    Domyślnie

    Chciałabym sobie kupić w najbliższym czasie nowe drzwi do pokojów. Mam taki kłopot, że jestem posiadaczką ciemnej kuchni. Zastanawiam się jak dostępnymi sposobami można zmienić ten stan rzeczy. Co myślicie o drzwiach z szybami ? Czy to jakoś wpłynie na stan kuchni. Wymyśliłam to sobie tak, że przez te drzwi wpadałoby światło do tej kuchni i dzięki temu byłoby trochę jaśniej, niż jest teraz. W jakim markecie można kupić coś taniego ? Co myślicie o OBI? Z tego co patrzę to mają tam dość przystępne ceny. Zastanawiam się jednak jak jest z jakością...

  15. #4495

    Domyślnie

    Witam
    planuję zakup drzwi wewnętrznych. Wraz z małżonką zastanawiamy się nad 2 modelami:
    1. Porta FOCUS 4.A
    https://www.porta.com.pl/produkt/id/2597/porta-focus
    2. Pol-Skone ETIUDA A01
    http://www.pol-skone.pl/produkty/drz...netrzne/etiuda

    Różnica między nimi wliczając ościeżnice i wypełnienie płytą wiórową otworową to lekko ponad 100zł jednak przy 9szt robi się już około 1000zł.
    Pytanie czy opłaca się dopłacać do tych drzwi Pol-Skone ? Jeśli ktoś ma styczność z drzwiami jednej i drugiej firmy to bardzo proszę o wypowiedź.

  16. #4496

    Domyślnie

    Jedna i druga firma (jak większość) ma swoje słabsze i lepsze produkty. Oba modele to drzwi płytowe, tylko podzielone szkleniem. Wybierając je skusił Was wygląd, czy cena i marki? Dopłata do płyty wiórowej jest rozsądna i z tego bym nie rezygnował. Jakie warianty wybraliście (okleiny, ościeżnice, dodatki)? Bierzecie z montażem na 8% vat?

  17. #4497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jeśli nic sie nie zmieniło, to Etiuda przy szybie ma wstawki aluminiowe i to one decydują o cenie, ale też o wyglądzie. To musi sie podobać.
    A o jakim kolorze myślicie?
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4498

    Domyślnie

    Nic się nie zmieniło. W wersji ze szkleniem listwy są przy szybie. W pełnej występują w wariantach poziomych lub pionowych. W pełnych listwy nie każdemu przypadną do gustu. Nie wkomponują się w każde wnętrze. Warto zobaczyć na żywo. Przy szkleniu nadają większego charakteru. Skrzydło bez tej listwy wygląda tradycyjnie. Z listwą trochę nowocześniej. Kwestia gustu.
    Ostatnio edytowane przez patent.x ; 11-01-2018 o 21:54 Powód: + parę zdań.

  19. #4499

    Domyślnie

    Czy ktoś z Państwa posiada drzwi harmonijkowe? Wiem, że x lat temu to były tzw. szajsy,ale świat poszedł do przodu, technika też to może i harmonijki się unowocześniły? Planuję takie u siebie w mieszkaniu, ale chętnie zapoznałabym się z opinią/polecajką kogoś, kto je obecnie również wybrał i posiada

  20. #4500
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Technika tak poszła do przodu, że tego tematu już nie rozwija. Praktycznie umarł śmiercią naturalną..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 225 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony