dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 253
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 5049
  1. #1061
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pracus

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    a co myślicie o drzwiach stolbud włoszczowa,słyszałam że też robią fornirowane skrzydła, tyle ze w fornirach naturalnych, a nie w modyfikowanych. przegladałam ich katalog i produkty wygladają na porzadne a i wzornictwo maja bogate.

  2. #1062
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    pytanie czy jest ktoś kto ma drzwi z ościeżnicą prostą?

  3. #1063

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinda
    Witam was
    Mam pytanie. Czy ktoś z was ma może normę BN-77/7151 Skrzydła okienne i drzwiowe drewniane drzwi płytowych wewnętrznych. Może nie na temat ale nie wiem gdzie zapytać. już wyjaśniam po co mi ona. Kupiłam drzwi z Porty. Jak je podcięliśmy i zamontowaliśmy dopiero zauważyliśmy, że na okleinie są wybrzuszenia. Porta jednak wymawiając się na tą normę odrzuciła reklamację. Pomóżcie mi tę normę znaleźć.
    Dzięki
    Ola
    w polskiej normie jest tolerancja wymiarów do 3mm to jeśli chodzi o sam wymiar skrzydła, natomiast jeśli chodzi o tolerancję wypaczęń to zależy w jakiej płaszczyżnie w pionie 3mm w poziomie 2mm i po przekątnej 5mm jeśli skrzydło posiada wypaczenie mniejsze bądź równe podanym wartością reklamacja została odrzucona prawidłowo. Chyba że ma Pani na myśli tzw. purchle czyli miejscowe bąbelki na okleinie ale to raczej nie to bo inaczej fabryka by reklamacje uwzgledniła.

    pozdrawiam

  4. #1064

    Domyślnie

    Cytat Napisał pracus
    a co myślicie o drzwiach stolbud włoszczowa,słyszałam że też robią fornirowane skrzydła, tyle ze w fornirach naturalnych, a nie w modyfikowanych. przegladałam ich katalog i produkty wygladają na porzadne a i wzornictwo maja bogate.
    między jednym a drugim fornirem jest różnica tylko w wyglądzie modyfikowany nie ma takich przebarwień jak naturalny i ma proste usłojenie natomiast w trwałości takiego forniru nie ma różnicy. Jeśli chodzi o samą Włoszczową to parę lat temu miałem klienta który kupował u mnie Portę a tamtymi drzwiami też handlował byłem parę razy u niego w pawilonie i napiszę tak w życiu bym ich nie kupił były niedoszlifowane różnice w wybarwieniu to była norma często też sdarzały się wypaczenie etc. podobno wiele sie zmieniło od tamtej pory i firma prubuje wrócić na rynek ale nadal wileu znajomych z branży unika tych drzwi.

    pozdrawiam

  5. #1065

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoizumiR
    Witam,
    mam pytanie odnośnie montażu drzwi. Za klika dni będzimy montowali drzi wejściowe do mieszkania. Drzwi będą się otwierać do środka. Problem jest następujący:
    - napierw będą montowane drzwi a potem będzie kładzona podłoga z paneli. Po prostu nie wiemy ile powinny wyżej powinny być zamontowane, żeby potem nie szurały po podłodze. Bo jeśli damy za nisko to lipa i nie będą się otwierały albo będą szorować po podłodze.

    W związku z tym mam pytanie, czy ktoś miał taką sytuację i wile mniej więcej ile muszę mnieć miejsca wolnego między drzwiami a podłogą...
    W tej chwili każdy producent przygotowuje drzwi tak aby standardowo wisiały nad podłogą i nie trzeba ich przycinać czy tego typu rzeczy. Moi montażyści bardzo często montowali w ten sposób ościeznica jest przygotowana do postawienia na gotowej podłodze a skrzydło jest o ~8mm krótsze więc jak pisałem przerabiać go nie trzeba jedynie montuje sie całość wyżej o grubość podłogi a póxnie3j trzeba ją wsunąć pod drzwi, pozamnotowaniu podłogi montuje się próg.

    pozdrawiam

  6. #1066

    Domyślnie

    Cytat Napisał mysweetbabys
    kurcze czy rzeczywiscie drzwi z wypełnieniem plaster miodu niesa warte zakupu.upatrzylismy sobie takie http://erbesp.pl/product/show/87/Drzwi_Brodway_5 i niestety teraz sie wachamy
    Mogę Ci podać dane statysytczne z badań jakie mamy od Porty:
    1. wypełnienie plaster miodu nie ma żadnego wyciszenia jedynie w granicach 15dB, natomiast drzwi z wypełnieniem płytą wiórowo-otworową w granicach 27dB a to już prawie drzwi techniczne w niektórych firmach.
    2. wytrzymałość drzwi wzmocnionych i ich trawłość jeśli chodzi o normalne użytkowanie zwiększa się ~2-3 razy

    Wypełnienie plaster miodu jest dobre ale jeśli ramiak w dr4zwiach jest grubszy przykładowo Porta w sowich najtańszych drzwiach ma ramiak 10cm i wtedy plaster miodu nie jest zły, natomiast w tych drzwiach z linka wszystko jest dość orojone to po to żeby zejsć odpowiednio z ceny więc ramiak jest tam 3cm jeśli się potkniesz i na nie przewrócisz to je połamiesz.

    Co do oklein to trzeba zwrócić uwagę na ich wytrzymalość co właściwie czuć pod ręką a jak masz doświadczenie to gołym okiem, więc zanim się zdecydujessz objrzyj je dokładnie.

    pozdrawiam

  7. #1067

    Domyślnie

    Na świezo: własnie wyceniłem drzwo do domu - Sokółki. Drewniane pełne. Drzwi 620/sztuka ( w sumie 10 par) oraz drugie tyle ościeżnice owalne plus montaż. Pewnie było by tanije gdybym wzila zwykłe ościeznice, ale lubie wszysko co owalne. Najgorszy jest termin6-8 tygodni

  8. #1068

    Domyślnie

    W sumie Sokólka nie jest złą firmą ja ich cenię za okna drzwi wole inne ale jakieś badziewie to nie jest więc z tych tańszych to w miarę nizeły wybór.

    nie wiem czy u innych producentów cena nie byłaby podobna.

  9. #1069
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ekib

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Re: Domidor

    Cytat Napisał Grreeg
    Będąc na Targach Budownictwa w Rzeszowie widziałem drzwi wewnętrzne firmy DOMIDOR. Bardzo ladne drzwi, fornirowane w różnych kolorach.
    Czy ktoś z Was ma już takie drzwi w użytkowaniu?
    Drzwi jak najbardziej OK,ciekawie wygladają forniry zwłaszcza wybarwienie na GOLD2 cięzko zauwazyć że to nieprawdziwe drewno jest, jak narazie bez jakichkolwiek problemów z nimi...

  10. #1070
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    A czy może ktoś podpowiedzieć czy znajdę da radę coś kupić rozsądnego w przrdziale 500-700zł. Najlepiej jeszcze z ościeżnicą. Dodam, że wolę mieć tańsze drzwi i mieszkać niż pałacowe i wprowadzić się za 2 lata

  11. #1071

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    A czy może ktoś podpowiedzieć czy znajdę da radę coś kupić rozsądnego w przrdziale 500-700zł. Najlepiej jeszcze z ościeżnicą. Dodam, że wolę mieć tańsze drzwi i mieszkać niż pałacowe i wprowadzić się za 2 lata
    Spox, w Merlinie kupisz takie plastry...

  12. #1072
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAS01
    A tak wygladaja moje:



    Drzwi sa firmy Ronkowski. Trafilem na nie przypadkowo, podczas poszukiwan mebli. Zamowilem je bez chwili namyslu (tuz przed podwyzka). Od zlozenia zamowienia do realizacji ok. 16 tygodni (w tym 3 spoznienia).

    pozdrawiam
    Konrad
    KAS01 jeśli tu jeszcze zagladasz...powiedz jak po ponad roku sprawują sie te drzwi??Nadal jesteś zadowolony?nic się z nimi nie dzieje?? Ja ostatnio też przypadkiem na nie wpadłam i sie zakochałam, właśnie w tym modelu...facet wycenił je na ok 1700zł/sztukę z klamkami i montażem, mam 10 szt więc trochę to będzie kosztowało i zastanawiam sie czy rzeczywiście warto

    Magda
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  13. #1073

    Domyślnie

    Maciejka_1976 - ja też mam identyczne i jestem z nich bardzo zadowolona (tylko klamki mam z kwadratowymi szyldami). A cena, którą podajesz tez atrakcyjna

  14. #1074
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maciejka_1976

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    241
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Marta&Sławek, cieszę się, bo na 99% jestem zdecydowana a jaki masz kolor? aaaa, chyba na łazienkach widziałam Twoją zebrano i tam chyba widać drzwi, tak??
    Dziennik
    komentarze
    od 22 sierpnia 2009r. mieszkamy w naszym Faworycie

  15. #1075

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    A czy może ktoś podpowiedzieć czy znajdę da radę coś kupić rozsądnego w przrdziale 500-700zł. Najlepiej jeszcze z ościeżnicą. Dodam, że wolę mieć tańsze drzwi i mieszkać niż pałacowe i wprowadzić się za 2 lata
    nie musi to być market chociaż tam w tej cenie wybór jest spory ale jakośc towaru jednak pozostawia wiele do życzenia Porta ma też nie drogie drzwi zajrzyj na drzwi w okleinie Porta-Decor do 700 zł powinnaś się wyrobić są na plastrze miodu za 100 zł więcej mogą mieć płytę wiórowo otworową, natomist jak weźmiesz nawet na plastrze to o trwałość nie musisz się obawiać ta firma ma bardzo porządne ramiaki.

    pozdrawiam

    P.s. za taką kasę raczej unikaj Pol-skone Dre czy Classena to towar z i do marketu.

  16. #1076

    Domyślnie Re: Domidor

    Cytat Napisał ekib
    Cytat Napisał Grreeg
    Będąc na Targach Budownictwa w Rzeszowie widziałem drzwi wewnętrzne firmy DOMIDOR. Bardzo ladne drzwi, fornirowane w różnych kolorach.
    Czy ktoś z Was ma już takie drzwi w użytkowaniu?
    Drzwi jak najbardziej OK,ciekawie wygladają forniry zwłaszcza wybarwienie na GOLD2 cięzko zauwazyć że to nieprawdziwe drewno jest, jak narazie bez jakichkolwiek problemów z nimi...
    ogólnie to fornir trzyma się jakby na to nie patrzeć lepiej niż laminat, kolejna sorawa to to że fornir to drewno tylko cienka jego warstwa poilakierowana, ale jest to drzewo. W środku te kostrukcje też są różne zależy od firmy i modelu. Większośc takich drzwi ma mieszaną konstrukcję jak Koncepty właściwie te drzwi są do nich bardzo podobne. Wracając do kostrukcji rama drewniana klejona naprzemiennie i dalej mieszanka drewna z płytą + szyba matowa bezpieczna z tego co widzę na zdjęciach to okleina jest naturalna i barwiona aż do bólu czyli uzyskania odpowiedniego koloru. Lepsze są okleiny modyfikowane robi się to w ten sposób że tnie się fornir z pnia w jedną a potem po sklejeniu w drugą stronę dzięki czemu słoje są proste równomiernie rozłłożone dzięi temu jest jednolity kolor powtarzalność wzoru i nie ma przebarwień, no ale dla każdego to co lubi są ludzie którzy lubią różnorodność a są tacy którzy wolą powtarzalność.

    pozdrawiam

  17. #1077
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał facet27
    Cytat Napisał pam
    A czy może ktoś podpowiedzieć czy znajdę da radę coś kupić rozsądnego w przrdziale 500-700zł. Najlepiej jeszcze z ościeżnicą. Dodam, że wolę mieć tańsze drzwi i mieszkać niż pałacowe i wprowadzić się za 2 lata
    nie musi to być market chociaż tam w tej cenie wybór jest spory ale jakośc towaru jednak pozostawia wiele do życzenia Porta ma też nie drogie drzwi zajrzyj na drzwi w okleinie Porta-Decor do 700 zł powinnaś się wyrobić są na plastrze miodu za 100 zł więcej mogą mieć płytę wiórowo otworową, natomist jak weźmiesz nawet na plastrze to o trwałość nie musisz się obawiać ta firma ma bardzo porządne ramiaki.

    pozdrawiam

    P.s. za taką kasę raczej unikaj Pol-skone Dre czy Classena to towar z i do marketu.
    Dzięki - czyli już wiem na początek w co celować.

  18. #1078

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    Cytat Napisał facet27
    (...)
    P.s. za taką kasę raczej unikaj Pol-skone Dre czy Classena to towar z i do marketu.
    Dzięki - czyli już wiem na początek w co celować.
    Lepiej by dla Ciebie było gdybyś sama obejrzała sobie te drzwi i dokonała wyboru, które warto kupić.
    Nie zgadzam się z facetem27 co do wyższości Porty nad Pol-skone. Na moje nieszczęście, na parterze domu mam 9 szt. drzwi Porty, zakładanych 2 miesiące przed dwójką drzwi na piętrze firmy Polskone, za które zapłaciłam niedrogo - po 800 zł za komplet - futryna i skrzydło. Teraz, po ponad pół roku od zamieszkania, drzwi Polskone które są w normalnym użytku, wyglądają o niebo lepiej od drzwi Porty, które to są praktycznie nieużywane bo parter mam przystosowany pod działalność, która tymczasem jest zawieszona. Drzwi Porty się rozchodzą i juz były raz poprawiane. Pol-skone wciąż cieszą moje oczy.

    Można znaleźć niedrogie drzwi i wcale nie trzeba w tym celu decydować się na takie z marketu. Teraz wybierałam drzwi na poddasze, 4 szt. i mam dość dobre rozeznanie. Zamówiłam drzwi Vasco Doors, wydają sie solidne i elegancko wyglądają, a kosztowały 730 zł za komplet, z upustem. Co do jakości dopiero się przekonam, mają być za 3 tyg. Obym nie żałowała

    Życzę powodzenia w dokonywaniu wyboru!

    Aha, zrób rozeznanie co do kosztów montażu drzwi. U nas, na styku trzech województw - opolskiego, śląskiego i łódzkiego, ceny za montaż 1 szt. drzwi, wahają się od 40 zł do 200 zł.

  19. #1079

    Domyślnie

    Cytat Napisał pam
    A czy może ktoś podpowiedzieć czy znajdę da radę coś kupić rozsądnego w przrdziale 500-700zł. Najlepiej jeszcze z ościeżnicą. Dodam, że wolę mieć tańsze drzwi i mieszkać niż pałacowe i wprowadzić się za 2 lata
    Akurat zamówiłem w Belpolu drzwi z firmy DRE serii Standrd 40s(drabinka) plus skrzydła do łazienki.Maja tasm promocje na skrzydła i tak,zrobiłem dopłate do wypełnienia z płyty wiórowej,dopłate do szyby matowej,ościeznice regulowane i wyszło mi niecałe 600 złotych za sztukę.

    pozdrawiam

  20. #1080
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar mysweetbabys
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    1500zł za drzwi to przeciętna cena.
    Poniżej tej ceny raczej nie spotyka się drzwi o przyzwoitej estetyce i dobrej jakości.
    Chyba ,że wykonanie miejscowego stolarza.
    co ty gadasz, czy cena gra tu rolę, drzwi drewnienne sa ładne i w dodatku tańsze niż 1500,

Strona 54 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony