dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 67 z 253
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 5049
  1. #1321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cena za montaż drzwi jaki się spotyka na rynku to.. podobno od 50zł do 300zł szt. Średnio firma zajmująca się profesjonalnie montażem drzwi bierze ok 100-200zł/szt
    Tych za 50zł nie spotkałem, bo zawsze gdy usłysze taką cenę to proszę o kontakt do tak taniego wykonawcy - chetnie go wezmę do siebie. Pod warunkiem że potrafi dobrze montować i ma zarejestrowaną firmę.

  2. #1322

    Domyślnie

    Finlandia,
    bardzo dziękuję za odpowiedź.


    Czyli rozumiem, że każdy sklep ma swoich montażystów, tak ?
    I to tam mam pytać o cenę ?
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  3. #1323
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar e-go
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    podkrakowska wieś :)
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał zenewos
    Mnie się też ten model podoba, ale nie mają wersji pełnej, bez szyby, trzeba mi kilka pełnych i łazienkowe, a chciałabym, żeby były w takim samym stylu.
    A ty montujesz wszystkie jednakowe? Mam jeszcze trochę czasu z wyborem, ale już się rozglądam. A mogłabyś zdradzić ile cię wyniosły jedne z montażem? Jak pytałam w sklepie, to mi pani wyliczyła 1100zł
    Oj z tymi drzwiami to cała epopeja!!!
    Opiszę trochę, moze się komuś przyda

    Zamówiłam najpierw Pana od monatażu na oględziny i pomiar - za 50 zł "fachowym" okiem pooglądał otwory drzwiowe, pomierzył, zapisał ważne miary i powiedział co należy przerobić :/
    Z tym poszliśmy zamawiac drzwi - trwało to 2.5 godziny !!! W sumie zamawialiśmy 14 par (ostatecznie 13 , więc pewnie tak musi być
    I co się okazało:
    1. drzwi owe maja szybę z jednej strony matową, z drugiej błyszczącą - myślałam, że fabbryka wykonuje drzwi z uwzględnieniem, z której strony ma być matowa - ale nie! fabtyka robi te drzwi tylko w jednym układzie, wiec w zlaezności od tego jak się drzwi otwierają, to mogę mieć na jednym korytarzu ten model raz z matową szybą raz z błyszczącą
    Ponieważ chciałam drzwi ze wzorkiem (bodajże model A2) więc te drzwi poszły do łazienek i pralni i garderoby, do pokojów poszły bez wzorka z szybą matową - całe szczęście że na jednej ścianie "wyszły" mi takie same drzwi...
    Jaki jest ten układ i kiedy matowa a kiedy błyszcząca - nie podejmuję się tłumaczyć, to ponad moje siły :/
    2. No i drugi strzał - nie robią z tej serii drzwi przesuwnych - a chciałam mieć 3 pary
    inne firmy robią do drzwi z podobnym przeszkleniem, a DRE nie
    Już miaalm wybierac inny model i inną firmę ale stwierdziliśmy, że wstawiamy tam drzwi z zawiasami - trudno, moze się nie pozabijamy w wąskim korytarzu (koflikt drzwiowy jak ta lala)

    A poza tym wszystko poszło ok
    Drzwi zamawiałam w BelPol - Kraków - dostaliśmy upusty i razem z klamkami i montazem wyszło lekko poniżej 15 000 zł (olaboga), aha i płaci się tam zaliczkę w wysokości 40 % przy zamówieniu
    no i termin taki, ponieważ podobno jest to model nowy i najbardziej chodliwy, podobnież jak okleina ciemny orzech ryfla
    Do łazienek można zamówić szyby z podcięciem
    Co tam jeszcze... no i do garażu i pomieszczenia gospodarczego wybrałam pełne drzwi takie najzwyklejsze jakie mają - Standard w okleinie ciemny orzech ryfla z tym nieco lepszym wypełnieniem i zamkiem
    pozdrawiam

  4. #1324

    Domyślnie

    moje porty
    biała:


    i szara:


  5. #1325
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Moje drzwi wewnętrzne to DRE, model Modern 30, kolor złoty dąb (pod kolor okien). Za 8 szt. z ościeżnicami regulowanymi zapłaciliśmy 6.000 zł.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  6. #1326
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak, cena za montaż zależy od dystrybutora (a raczej od jego montazysty, bo fachowcy się cenią )
    Warto zapytać o cenę drzwi i montaż (konkretnie) w 2-3 punktach - często w wycenach nie jest to rozbite i wiadomo ile jest rabatu a ile robocizny...


    E-go ,

    zwykle jest tak, że firmy mają swój system - np. strona matowa szyby od strony zawiasów.
    Uważam że trafiłeś na doświadczonego sprzedawce, bo nie w każdym punkcie o tym informują (czasem z zapomienia, czasem z niewiedzy a jeszcze innym razem z powodu zlekceważenia tego teamtu). Gdzie indziej moglaby byc to informacja po fakcie. Z reszta? Czy cos to by zmienilo.. sprzedawca ucziciwie przedstawil sprawe i gratulacje dla niego.

  7. #1327
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sonia2003
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    256

    Domyślnie

    mamy od prawie tygodnie Invado Taurus. Jest to kompromis, bo te co chcieliśmy wyszły bardzo drogo.
    Jak na razie jesteśmy zadowoleni z drzwi i montażu.

  8. #1328

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia
    Na środkowym zdjęciu widać jak dość ciekawie "wyszli" ze skośnej odchodzącej ściany. Takie kwiatki na budowie zawsze są trudne dla montażysty - ci wykazali się inicjatywą.
    Strzelam że kosztowały ok 2 -2,5 tys. sztuka.
    CENA 1 SKRZYDŁA to ok 1800 zł z montażem
    od 25.09.2009 mieszkamy na wsi

  9. #1329
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth*
    Moje drzwi wewnętrzne to DRE, model Modern 30, kolor złoty dąb (pod kolor okien). Za 8 szt. z ościeżnicami regulowanymi zapłaciliśmy 6.000 zł.
    A jak długo już je użytkujesz?

  10. #1330

    Domyślnie

    Dzięki magga za zdjęcia. Dzięki Twoim drzwiom łazienkowym jadę jutro na rekonesans do Porty.

  11. #1331

    Domyślnie

    magga a jaki model masz klamek, bo z daleka wyglądają na kanciate

  12. #1332

    Domyślnie

    coffee nie ma sprawy
    agip klamki kupowałam na żywioł w leroy merlin, niestety nie pamietam modelu, są faktycznie trochę kanciate, mają kwadratowy szyld i zachęcającą cenę(na tych dwoch ostatnich najbardziej mi zależało )
    o ile to pomoże to na zdjęciu poniżej widać ja trochę lepiej


  13. #1333
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał marnika
    Cytat Napisał Margoth*
    Moje drzwi wewnętrzne to DRE, model Modern 30, kolor złoty dąb (pod kolor okien). Za 8 szt. z ościeżnicami regulowanymi zapłaciliśmy 6.000 zł.
    A jak długo już je użytkujesz?
    Jeszcze nie we wszystkich są klamki, więc są świeżo po montażu. A dlaczego pytasz? Czy mam się czegoś obawiać?
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  14. #1334

    Domyślnie

    Cytat Napisał magga
    coffee nie ma sprawy
    agip klamki kupowałam na żywioł w leroy merlin, niestety nie pamietam modelu, są faktycznie trochę kanciate, mają kwadratowy szyld i zachęcającą cenę(na tych dwoch ostatnich najbardziej mi zależało )
    o ile to pomoże to na zdjęciu poniżej widać ja trochę lepiej

    to muszę skoczyć do leroya
    ale widzę, że masz też piękną łazienkę

  15. #1335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth*
    Cytat Napisał marnika
    Cytat Napisał Margoth*
    Moje drzwi wewnętrzne to DRE, model Modern 30, kolor złoty dąb (pod kolor okien). Za 8 szt. z ościeżnicami regulowanymi zapłaciliśmy 6.000 zł.
    A jak długo już je użytkujesz?
    Jeszcze nie we wszystkich są klamki, więc są świeżo po montażu. A dlaczego pytasz? Czy mam się czegoś obawiać?
    ja też zamówiłam DRE ale wszędzie model Vetro, a opinie o drzwiach DRE jak przy wszystkim - podzielone

  16. #1336
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał Margoth*
    Cytat Napisał marnika
    Cytat Napisał Margoth*
    Moje drzwi wewnętrzne to DRE, model Modern 30, kolor złoty dąb (pod kolor okien). Za 8 szt. z ościeżnicami regulowanymi zapłaciliśmy 6.000 zł.
    A jak długo już je użytkujesz?
    Jeszcze nie we wszystkich są klamki, więc są świeżo po montażu. A dlaczego pytasz? Czy mam się czegoś obawiać?
    Pytam dlatego, że też je chyba weźmiemy i myslałam, ze już dłużej nimi "klamkujecie" coby mieć jakieś doświadczenia

  17. #1337
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Marnika, a kiedy musisz zamówić drzwi? Ja mam przeprowadzkę za tydzień, więc za niedlugi czas będę mogła napisać coś więcej o moich drzwiach.
    Podoba mi się w nich to (zwracaliśmy zresztą na to uwagę przy wyborze), że okleina zachodzi na krawędź drzwi. Chodzi o to, że nie jest docięta równo z płaszczyzną drzwi, tylko na zapas i zakrywa kant. Nie wiem, czy dobrze wytłumaczyłam. Taki sposób oklejenia powoduje, że okleina nie będzie się zadzierać i odklejać w tych miejscach.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  18. #1338

    Domyślnie Jakie drzwi wew wybrać PORTA, DRE, CLASSEN ?

    Witam
    Jestem na etapie zakładania podłóg i zaraz chciałem zakładać drzwi wewnętrzne. Czy możecie się wypowiedzieć jakiego producenta wybrać ? Chciałem za drzwi z ościeżnicą dać nie więcej niż 700-800zł

  19. #1339
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marnika
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    324
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    83

    Domyślnie

    Rozumiem o co ci chodzi. My jeszcze do etapu mamy czasu mnóstwo, przeprowadzka gdzieś- czerwiec, lipiec przyszłego roku, więc tak koło maja będziemy się martwić drzwiami. Na pewno jest jakiś czas oczekiwania na nie, więc trzeba to uwzględnić. Za jakiś czas się odezwę z zapytaniem, jak drzwi się sprawują .

  20. #1340

    Domyślnie

    ja jestem bardzo niezadowolony z PORTY
    skrzydła i ościeżnice poprzyjeżdżały podrapane ale najgorsze jest to , że ulegają odkształceniom - wypaczają się w sensie...

    nie polecam PORTY!!!

Strona 67 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony