dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 253
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 5049
  1. #1481
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie Re: porta FIT

    Cytat Napisał edak
    w okleinie drewnopodobnej w kolorze orzech. Drzwi są naprawde ślicznę, ta okleina idealnie udaje drewno, a samo skrzydło jest bardzo dobrze wykonanane i padlo na mode F6, F2 (góra), H1 i H4 (dół)
    Czy na pewno była okleina orzech? sam kolor jest extra, ale w układzie słojów, szczególnie na takich dzielonych szybami drzawiach to krzyżówka pasów pionowych (usłojenie) i poziomych (szyby)
    Hmm.. to jedyna okleina która mi się nie podoba i miałem ją u siebie na Porcie FIT F6 - muszę przyznać że .. no nie trafia w mój gust. Za to w ciemno brałbym wenge lub któryś z Portadurów.

  2. #1482
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Słuchajcie jakie macie wymiary drzwi wewnętrznych na poddaszach użytkowych?

    Czy 80 cm skrzydło a 90 cm z ościeżnicą to akurat?
    Bo wysokość to chyba 210 cm?

  3. #1483
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    80 to standard dla skrzydła, a "otwór" zależnie od firmy powinien mieć min 6cm więcej, ale robi się właśnie około te 10 cm więcej
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  4. #1484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Słuchajcie jakie macie wymiary drzwi wewnętrznych na poddaszach użytkowych?

    Czy 80 cm skrzydło a 90 cm z ościeżnicą to akurat?
    Bo wysokość to chyba 210 cm?
    Jeśli tańsze rozwiązania i drzwi z ościeżnicami regulowanymi typu Porta System - to idealne jest 88. W otwór 90 też będzie bezproblemowo, ale..
    jeśli to drzwi drewniane lub inne masywne ościeżnice to warto jest mieć w zapasie 92cm.. z tym że ten zapas już nie jest wskazany do wspomnianych ościeżnic regulowanych kupowanych masowo..

  5. #1485
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Witam Pana Pawła.
    finlandia pisze:
    jeśli to drzwi drewniane lub inne masywne ościeżnice to warto jest mieć w zapasie 92cm
    A więc decyzję czy drzwi drewniane czy z okleiną trzeba podjąć jeszcze przed stawianiem ścianek działowych.

  6. #1486

    Domyślnie

    Ja zamówiłam drzwi Premium Master Masonite,już dwa tyg.czekam,kobieta powiedziała,że to sezon świąteczny to trzeba dłużej poczekać.
    A u mnie w pracy to co ma być zrobione dziś to dziś,i święta nie mają tu nic do gadania.

  7. #1487
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar aneta-we
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    7.456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamyk1
    Ja zamówiłam drzwi Premium Master Masonite,już dwa tyg.czekam,kobieta powiedziała,że to sezon świąteczny to trzeba dłużej poczekać.
    A u mnie w pracy to co ma być zrobione dziś to dziś,i święta nie mają tu nic do gadania.
    dwa tygodnie to dużo???

  8. #1488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Witam Pana Pawła.
    finlandia pisze:
    jeśli to drzwi drewniane lub inne masywne ościeżnice to warto jest mieć w zapasie 92cm
    A więc decyzję czy drzwi drewniane czy z okleiną trzeba podjąć jeszcze przed stawianiem ścianek działowych.
    No niestety. Dobrze jest wiedzieć to wcześniej. Czasem murarze od razu dołożą te 2 cm "od siebie".
    Większość drzwi wejdzie w otwór 90cm (ale idealne w pionie 90cm) .. bo producenci intensywnie pracują nad tym by ich ościeżnice nie przekroczyły 89cm..
    I w sumie nie dotyczy to tylko drzwi drewnianych, bo taka ciut ładniejsza ościeżnica Porta Prestiż też ma 89cm szerokości. Podobnie większość najtańszych ościeżnic stałych.

    Jestem zdania, że łatwiej jest poźniej dokleic płytę k-g i zmniejszyć otwór niż go poszerzeć (ale kucie też nie jest dużym problemem)

  9. #1489
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Wędrując dziś po jednej z Warszawskich galerii natknąłem się na wystawkę drzwi wewnętrznych firmy:
    M - STYL.

    http://m-styl.com/index.php

    Muszę przyznać, że jak na bardzo krótką styczność z tymi produktami to wywarły na mnie bardzo pozytywne odczucia.

    To jedno ze zdań jakim zachwalaja swoje produkty:
    Oferujemy Państwu najwyższej jakości drzwi drewniane, które wykonujemy z drewna sosnowego i dębowego. Najwyższej jakości drewno z jakiego wykonujemy nasze produkty jest bezsękowe i przede wszystkim sezonowane, co zapobiega jego ewentualnym odkształceniom i wypaczaniu. Precyzyjny proces suszenia w specjalistycznych komorach powoduje, że drewno zachowuje swoją bardzo wysoką jakość i wytrzymałość przez lata. Do Państwa należy wybór technologii wykonania drzwi, ponieważ możemy zastosować drewno klejone warstwowo i obłogowane lub drewno lite. Naszym celem jest ciągłe doskonaleniu procesu produkcyjnego poprzez wybór najlepszych urządzeń do obróbki drewna dostępnych na rynku.
    Może macie jakieś doświadczenia z produktami tej firmy?

  10. #1490
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Pozwolę sobie na podbicie interesującego mnie tematu.

  11. #1491

    Domyślnie

    Kurczę,
    mam do Was pytanie natury organizacyjnej :

    czy można zamontować drzwi wewnętrzne przed położeniem podłóg ???
    Tzn. na samej wylewce...


    Ten dylemat dotyczy tylko piętra domu.
    Planujemy wykończyć jedynie parter.
    Natomiast piętro chcemy wykończyć za jakiś czas.

    I teraz nie wiem, czy zrobić ( już za jednym zamachem ) na tym niewykończonym piętrze drzwi wewnętrzne... czy lepiej odpuścić i zamówić tylko na parter ???

    Bardzo proszę o rady...
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  12. #1492

    Domyślnie

    Chciałbym spytać obeznanych. Czym różni się okleina naturalna od forniru? Na przykładzie Porta...

  13. #1493
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał bofff
    Chciałbym spytać obeznanych. Czym różni się okleina naturalna od forniru? Na przykładzie Porta...
    Witam w Nowym Roku
    Fornir i okleina naturalna to na ogół to samo.. Może jakiś zawodowiec kupujący półprodukty je rozróżni, mi w tej chwili nic na ten temat nie wpada do głowy.
    Mówi się "drzwi w fornirach naturalnych". Okleiny są sztuczne albo naturalne..
    Porta mówi w swoich katalogach "drzwi w okleinach naturalnych "

  14. #1494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał AGA NR 1
    Kurczę,
    mam do Was pytanie natury organizacyjnej :

    czy można zamontować drzwi wewnętrzne przed położeniem podłóg ???
    Tzn. na samej wylewce...

    Z regóły zaleca się montowanie drzwi na gotowej podłodze..
    a to dlatego, że:
    - ościeżnice są zwykle gotowe i przygotowane na konkretny wymiar - postawienie ich na posadze sprawi, że po położeniu okładziny (parkiet, panel, płytka) trzeba będzie skracać drzwi.

    Można to ominąć - o ile są konkrente plany na podłogę - i postawić drzwi wyżej, np. na kawałku docelowej klepki, ale.. :
    - wylewka może być nierówna i takie "celowanie" sprawi, że w jednym miejscu parkiet nie podejdzie pod osćieżnicę, a w drugim okaże się że zostaną szczeliny.

    Generalnie nie polecam, nawet gdy ościeżnice będą wyższe (to nie problem przy drzwiach stolarskich).
    A już szczególnie nie polecam, gdy wykończenie jest w dalszych planach.
    Moda się zmienia, doświadczenia przychodzą także z czasem więc i wybór drzwi może być inny... O spuchnięciu drzwi w niewykończonym (i może nieogrzewanym pomieszczeniu) nie wspomnę - szczególnie tych płytowych, z materiałów typu MDF, dla których jest to proces nieodwracalny.

  15. #1495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319
    Wędrując dziś po jednej z Warszawskich galerii natknąłem się na wystawkę drzwi wewnętrznych firmy:
    M - STYL.

    http://m-styl.com/index.php
    [/b]
    Pozdrawiam Świerkowisko
    Tak mi się zdawało że tego Ivana widziałem już na jakiejś ulotce
    szukaj drzwi Nicewicz z Kolna. Zdaje się że coś o nich już na forum było.
    A jak już zechcesz się do nich przejechać to polecam zajazd Kozioł (znajomy z branży okiennej uciekł w turystykę).

    I jeszcze jedna rada: jak to w przypadku średnich zakładów stolarskich - pytaj o cenę u 2-3 dystrybutorów, bo tu z regóły nie ma sztywnych cenników.

  16. #1496

    Domyślnie

    Finlandia,
    bardzo gorąco dziękuję za radę.
    Po raz kolejny.


    [/b]
    Pierwsze wbicie łopaty - 23.08.2008 r.

  17. #1497
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pigeon
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    243
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Witam,

    mam taki dylemat:

    z roznych powodow - wylewke mam troche wyzej niz planowalem i w tej chwili wysokosc otwory pod drzwi to u mnie 2060mm.
    Niestety po polozeniu podlogi mysle ze moze sie to nawet zmniejszyc do 2044mm.

    I teraz: czy przy takiej wysokosci mozna montowac drzwi (jak ogladam katalogi to minimalne wysokosci otworu sa jednak wieksze)?

    Czy po prostu skracam oscieznice i skrzydlo (czesc producentow podaje za drzwi sa przygotowane do skrocenia nawet o 60mm?

    Czy to bedzie jakis problem w stosunku do innych producentow??

  18. #1498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pigeon
    Witam,

    mam taki dylemat:

    z roznych powodow - wylewke mam troche wyzej niz planowalem i w tej chwili wysokosc otwory pod drzwi to u mnie 2060mm.
    Niestety po polozeniu podlogi mysle ze moze sie to nawet zmniejszyc do 2044mm.

    I teraz: czy przy takiej wysokosci mozna montowac drzwi (jak ogladam katalogi to minimalne wysokosci otworu sa jednak wieksze)?

    Czy po prostu skracam oscieznice i skrzydlo (czesc producentow podaje za drzwi sa przygotowane do skrocenia nawet o 60mm?

    Czy to bedzie jakis problem w stosunku do innych producentow??
    Proste ościeżnice (i zarazem najtańsze) mają wysokość ok 204cm, czyli wejdzie, bo góry jako takiej nie ma konieczności dokładnie pianować.
    Ościeżnice drewniane to zwykle ok 205-206cm. I wówczas trzeba skracać drzwi o te 2 cm i to nie powinno być problemem dla żadnych drzwi.
    Ale moze da się podkuć ? 2cm to niedużo i nie powinno dojść do zbrojenia (jeśli jest w górnej belce)

  19. #1499
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar pigeon
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    243
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    ościeżnice na pewno będą regulowane a ja jakoś tak mam awersję to podkuwania - przycięcie mi się wydaje łatwiejsze - ale niczego nie wykluczam


    Czy jest realnym kupienie w miarę dobrych jakościowo (chodzi o wykonanie ) drzwi za do 1000 zl (komplet z ościeżnicą)??

    Jakie firmy mają w takim przedziale największy wybór? (chodzi raczej o nowoczesne wzornictwo)

  20. #1500
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Cytat Napisał pigeon
    Czy jest realnym kupienie w miarę dobrych jakościowo (chodzi o wykonanie ) drzwi za do 1000 zl (komplet z ościeżnicą)??
    Ja swoich 8 sztuk z zamkami, klamkami, ościeżnicami i 1 progiem kupiłam za 6500 zł, więc za sztukę wychodzi 812,5 zł. Drzwi Dre Modern, pisałam o nich kilkanaście postów wcześniej.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

Strona 75 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony