dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Empus
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Odpowietrzenie kanalizacji

    Mam pytanko, dziś na budowie usłyszałem od "speca" od hydrauliki, że nie muszę robić odpowietrzenia spływu w kuchni, bo mam blisko wejście kanalizacji do domu, ok 3-4m dość duży spadek, i że nie muszę robić odpowietrzenia bo jak jest tak blisko to nie ma prawa żaden odór się pojawiać w domu. Czy to prawda, że nie trzeba zawsze robić odpowietrzenia kanalizacji ??

  2. #2

    Domyślnie

    są przypadki przy których odpowietrzenie nie jest konieczne ale żeby stwierdzić jednoznacznie musi być konkretny plan tej instalacji z wymiarami
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Empus
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    78
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    OK, sytuacja ma się jak na tym bardzo prowizorycznym schemacie http://imageshack.us/photo/my-images/851/rysunek1e.jpg i pytanie brzmi czy potrzeba to odpowietrzać: chodzi dokładnie o podejście rury fi 75 wchodzącej w rurę fi160 a ta przechodzi przez ścianę i od razu do rury głównego podejścia kanalizacji do domu, wyczytałem, że w przepisach jest powiedziane, że należy wentylować każde podejście dłuższe niż 3m, u mnie jest coś koło 3m, nie sprawdzałem dokładnie, No właśnie i robić to odpowietrzenie do komina czy zostawić to w spokoju, gdyby podejście do komina byłoby proste zrobiłbym to bez rozpisywania się tutaj, ale niestety nie jest. Co sądzicie też o zaworach napowietrzających czy on zdałby tu egzamin, czytałem na forum opinie o tych urządzeniach i w większości forumowicze odradzali, ale posty były z 2003r, więc może się coś zmieniło przez ten czas czekam na jakiekolwiek pomysły, opinie i komentarze.

  4. #4

    Domyślnie

    zawór napowietrzający będzie najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku, jeżeli jest niewiele kolan na tym odcinku to można to i bez zaworu zrobić pytanie jeszcze jaki duży spad ma ta? i oczywiście ta 160 musi mieć odpowietrzenie
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    to ja przyłącze się do tematu
    mam nieco inne pytanie ... jak rozwiazać temat odpowietrzenia kanalizacji w domu "pasywnym" czyli bez kominów
    gdzie 1 pożądaną dziurą w domu jest ta od WM (nie licząc drzwi, okna i brama garażowej) - wszystko inne jest pase

    Konrad

  6. #6

    Domyślnie

    dom pasywny niema kominów wentylacyjnych ani z pieca ale wentylację kanaliza mieść musi, jedno co możesz zrobić to dobrze tą rurę zaizolować, lub przy odpowiednio zaprojektowanej kanalizacji i łazienkach to trzeba przemyśleć w fazie projektowania możesz użyć zaworów napowietrzających w domu a rurę główną odpowietrzyć poza domem, czy ta rura stworzy aż taki mostek termiczny by miała sens aż taka kombinacja, pamiętaj o tym że leci ona z ziemi więc tworzy komin czyli powietrze w niej ma temperaturę gruntu
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dzięki za radę - faktycznie może i nie warto kombinować - bo można przekombinować

    Konrad

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony