dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 416 z 686
Pokaż wyniki od 8.301 do 8.320 z 13708
  1. #8301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Co do spawow, to defektoskopia ultradzwiekowa nie jest dla mnie pojeciem abstrakcyjnym, a proba cisnieniowa to wlasnie takie "manufakturowe" "badanie" jakosci.
    Jestes pewien ze defektoskopia w tej manufakturze nie jest wykonywana, czy mozna to stwierdzic tylko na podstawie fotek ze strony?
    Czy twoj galmet jest w układzie o jakim tu jest dyskusja, czy jest w nim woda kotłowa?

  2. #8302
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    pompa z tym zbiornikiem buforowym ma sprawniejsze i mniej energochłonne odszranianie, bo korzysta z ciepła bufora, b. mała strata dobowa bufora 1,3-1,4 kwh/24h dla buforów 300 i 500l
    To daje około 500kWh rocznie samej straty postojowej, czyli 1/6 mojego zużycia dla CO, a jako, że to wartość uniwersalna to dla instalacji typu malux, czy Arturo będzie to 1/3 ich rocznego zużycia. Odszranianie tradycyjnym sposobem i to z grzałką w życiu nie wygeneruje takich strat
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  3. #8303
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    Clarnet
    zapewniam cię że pixys nie śmieje się z powietrznych
    on ewentualnie proponuje się zastanowić nad sensem zakupu powietrzxnej za 25 tyś skoro za 25 do 30 tyś masz sprawdzoną gruntówkę

    pisz bardziej po ludzku a nie bełkocikiem marketingowym i będzie ok
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  4. #8304
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar clarnet
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    635
    Karbon sp. z o.o. Ogrzewanie Wentylacja Klimatyzacja Altherma Partner Wykonujemy kompletne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji oparte na pompach ciepła blog.karbon.com.pl Rybnik

    Domyślnie

    Nie zrozumiałeś mnie map
    każdy zbiornik, zasobnik czy bufor ma stratę postojową. Niezależnie czy jest z PC czy kotłem
    Te zasobniki mają b. niską strate dobową, jak podałem, bo zazwyczaj znacznie przekracza ona 2 kwh, do 3 kwh. Do tego mało który producent te dane podaje.
    Co do odszraniania - w klasycznym rozwiązaniu uruchamia się grzałka elektryczna, a tutaj wyciągamy ciepło z bufora przygotowane wcześniej w trybie pc.
    I taki cykl w tym rozwiązaniu jest o wiele mniej energochłonny niż klasyczny. Tylko tyle
    Nie ma to nic wspólnego z małą czy dużą instalacją.

  5. #8305
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Moze nie wszyscy szukaja u Ciebie.

    ... albo wrecz przeszkadzaja (jak rzeczony inwerter przy 2 taryfach - potrzebne to jak zeby w doopie). Marketing rzadzi sie wlasnymi prawami nie zawsze zgodnymi z prosta logika.
    Na ogół wystarczy ok 30% zuzycia w II taryfie (G12w) aby było to opłacalne w stosunku do G11, ten procent jest rózny w odniesieniu do róznych dystrybutorów i sprzedwców ale te róznice są w granicach kilku procent. Czy tak cieżko osiągnąc 30 % w w II taryfie mając do dyspozycji 58% czasu tygodniowego w II taryfie. Oczywiscie nikt nikomu nie zabroni stosowac G11 i płacic wiecej. Nie widze zadnego braku logiki poprzez stosowanie G12w.

  6. #8306
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    clarnet żeby było jasne
    widać że masz wiedzę i dzięki że z nią sie dzielisz
    ale tutaj raczej proste chłopy[wyjątek asolt]
    pisz to bardziej na luzie i będzie b.ok

    sugerujesz że strat na zasobniku cwu jest 3 kwh?

    e chyba nie
    skoro mi w lipcu tradycyjnie wychodzi 2,1 kwh doba cwu
    to trudno mi uwierzyć że połowa grzaniea idzie na straty
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  7. #8307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Na ogół wystarczy ok 30% zuzycia w II taryfie (G12w) aby było to opłacalne w stosunku do G11, ten procent jest rózny w odniesieniu do róznych dystrybutorów i sprzedwców ale te róznice są w granicach kilku procent. Czy tak cieżko osiągnąc 30 % w w II taryfie mając do dyspozycji 58% czasu tygodniowego w II taryfie. Oczywiscie nikt nikomu nie zabroni stosowac G11 i płacic wiecej. Nie widze zadnego braku logiki poprzez stosowanie G12w.
    O jakich ty 30% chłopie mówisz? My tu dyskutujemy o 80%-100% w tanie taryfie, a ten z 30% wyjeżdża

  8. #8308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    clarnet żeby było jasne
    widać że masz wiedzę i dzięki że z nią sie dzielisz
    ale tutaj raczej proste chłopy[wyjątek asolt]
    pisz to bardziej na luzie i będzie b.ok

    sugerujesz że strat na zasobniku cwu jest 3 kwh?

    e chyba nie
    skoro mi w lipcu tradycyjnie wychodzi 2,1 kwh doba cwu
    to trudno mi uwierzyć że połowa grzaniea idzie na straty
    Dokładnie. U mnie idzie 2-3kWh na CWU dziennie i to przy dwóch słabo ocieplonych mniejszych zbiornikach dwu-płaszczowych.

  9. #8309
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    w teorii może i tak
    ale nikt w miarę rozgarnięty nie trzyma 47 stop /24h
    te 3kwh to zimą sobie wyobrażam przy niższej temp w rurach wod.
    no ale wtedy i tak grzejemy dom z niższym copem
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  10. #8310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Jestes pewien ze defektoskopia w tej manufakturze nie jest wykonywana, czy mozna to stwierdzic tylko na podstawie fotek ze strony?
    Wiec zalozmy, ze jakis Helmut robi tam defektoskopie gamma. Jakosci na poziomie wykonania zbiornikow na materialy pedne do wahadlowca. Przeciez na podstawie fotek nie mozemy tego wykluczyc?

    BTW: Mozna pokazac na fotografii cos, czego sie NIE robi?

    Czy Ty asolt naprawde wierzysz w to co piszesz? Bo mi sie nie wydaje jakos.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Czy twoj galmet jest w układzie o jakim tu jest dyskusja, czy jest w nim woda kotłowa?
    To nieistotne. Ja pisze o nim w kontekscie stosunku jakosc/cena.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  11. #8311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    O jakich ty 30% chłopie mówisz? My tu dyskutujemy o 80%-100% w tanie taryfie, a ten z 30% wyjeżdża
    Przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem, czepianie sie wszystkiego co napiszę to Twój sposób na to forum?
    Podałem granicę opłacalnosci stosowania taryfy G12W dla całego zuzycia przez dom, nie pisałem ze dotyczy to tylko samej pompy

  12. #8312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Na ogół wystarczy ok 30% zuzycia w II taryfie (G12w) aby było to opłacalne w stosunku do G11, ten procent jest rózny w odniesieniu do róznych dystrybutorów i sprzedwców ale te róznice są w granicach kilku procent. Czy tak cieżko osiągnąc 30 % w w II taryfie mając do dyspozycji 58% czasu tygodniowego w II taryfie. Oczywiscie nikt nikomu nie zabroni stosowac G11 i płacic wiecej. Nie widze zadnego braku logiki poprzez stosowanie G12w.
    Moze dlatego, ze nie wiesz za bardzo o czym piszesz w tym temacie.

    Jesli nie ma potrzeby uzywania drogiej taryfy, to chyba bardziej ekonomicznie bedzie dazyc do jak najwiekszego procentu zuzycia energii w taniej taryfie. Nieprawdaz? Inwerter w tym raczej przeszkadza, bo trudniej jest zmusic pompe do pracy z pelna moca w wybranym czasie. Grzanie akumulacyjne ma swoje reguly. Tu raczej trzeba isc w kierunku przewymiarowania pompy a nie obcinania jej mocy inwerterem.
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 09-07-2015 o 11:28
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  13. #8313
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    To nieistotne. Ja pisze o nim w kontekscie stosunku jakosc/cena.
    Moim zdaniem to istotne róznica jest diametralna

  14. #8314
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Moze dlatego, ze nie wiesz za bardzo o czym piszesz w tym temacie.

    Jesli nie ma potrzeby uzywania drogiej taryfy, to chyba bardziej ekonomicznie bedzie dazyc do jak najwiekszego procentu zuzycia energii w taniej taryfie. Nieprawdaz? Inwerter w tym raczej przeszkadza, bo trudniej jest zmusic pompe do pracy z pelna moca w wybranym czasie. Grzanie akumulacyjne ma swoje reguly.
    Ok zrozumiałem, inwertery zbędny bajer.

  15. #8315
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Moim zdaniem to istotne róznica jest diametralna
    Roznica jest dla trwalosci zasobnika, ale nie dla stosunku jakosc/cena.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  16. #8316
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Ok zrozumiałem, inwertery zbędny bajer.
    I co teraz mądralo zrobisz z tym postem do mnie? Może ty zaczniesz czytać ze zrozumieniem?

  17. #8317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    I co teraz mądralo zrobisz z tym postem do mnie? Może ty zaczniesz czytać ze zrozumieniem?
    Nic nie zrobię bo nie zauwazyłem zeby w dyskusji były stwierdzenia o 80-100% zuzycia w taryfie, ty o tym wspomniałes to sie do tego odniosłem.

  18. #8318
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał clarnet Zobacz post
    Nie zrozumiałeś mnie map
    każdy zbiornik, zasobnik czy bufor ma stratę postojową. Niezależnie czy jest z PC czy kotłem
    Te zasobniki mają b. niską strate dobową, jak podałem, bo zazwyczaj znacznie przekracza ona 2 kwh, do 3 kwh. Do tego mało który producent te dane podaje.
    Co do odszraniania - w klasycznym rozwiązaniu uruchamia się grzałka elektryczna, a tutaj wyciągamy ciepło z bufora przygotowane wcześniej w trybie pc.
    I taki cykl w tym rozwiązaniu jest o wiele mniej energochłonny niż klasyczny. Tylko tyle
    Nie ma to nic wspólnego z małą czy dużą instalacją.
    Nie jestem z branży, więc na pewno wielu rzeczy nie rozumiem Natomiast mam kontakt z wieloma użytkownikami pomp PW ( po prostu wielu do mnie pisze na Priv i to najczęściej takich co tylko są zarejestrowani, a na forum nawet posta nie napisali) Pytają o rady jako zwykłego użytkownika, bo od branżowców zazwyczaj słyszą tylko bełkot I powiem tylko tyle, że jak ktoś się pyta dlaczego ja tak mało zużywam, a u niego w mniejszym cieplejszym domu idzie więcej od razu pytam o bufor... i jeszcze nigdy się nie pomyliłem Okazuje się, że po wykluczeniu bufora z instalacji znacznie spada zarówno zużycie prądu jak i temp zasilania, co jest ze sobą powiązane. Na drugim miejscu jest cyrkulacja CWU i inne niuanse związane z CWU. Wiem, że ten o którym piszesz to zupełnie inny typ bufora i być może w tym przypadku jest inaczej, ale co do zasady to wg mnie żaden bufor w prostej instalacji typu podłogówka + pompa jest niepotrzebny. Pamiętajmy też o tym, że niektóre pompy - Atlantic, chyba Mitsubishi mają już takie buforki do odszraniania wbudowane, więc w takim wypadku jest to już całkiem bezsensowna inwestycja. To tylko tyle ze spostrzeżeń zwykłego użytkownika, zadowolonego!!!
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  19. #8319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nic nie zrobię bo nie zauwazyłem zeby w dyskusji były stwierdzenia o 80-100% zuzycia w taryfie, ty o tym wspomniałes to sie do tego odniosłem.
    Nie odwracaj kota ogonem. Ja zrozumiałem co miał autor na myśli w poście #8534, ty nie. Nikt w nim się nie pytał o granice opłacalności drugiej taryfy. Coś blado dzisiaj wypadasz ze swoimi "mądrościami".

  20. #8320
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Nie odwracaj kota ogonem. Ja zrozumiałem co miał autor na myśli w poście #8534, ty nie. Nikt w nim się nie pytał o granice opłacalności drugiej taryfy. Coś blado dzisiaj wypadasz ze swoimi "mądrościami".
    Jaki ty dzisiaj bystry, pełen szacun

Strona 416 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony