dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 432 z 686
Pokaż wyniki od 8.621 do 8.640 z 13708
  1. #8621
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Potwierdzam. Wahanie przy aktualnej pogodzie +/- 0,5 stopnia. Ogrzewanie CWU oczywiście włączy się kiedy będzie to konieczne (zastanawiam się nad zmianą tego, ale czy warto 'pogrzewać CWU' na zapas w taniej taryfie?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  2. #8622
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    Nie rozumiem, skoro sa nie wyczuwalne to temperatura obniży się o 1/2 stopnie? ( to dla Ciebie jest niezauwazalne) U mnie temperatura o 2 stopnie obniza sie w ciagu godziny bo srednio co godzine zalacza sie sprezarka zeby nagrzac pomieszczenie do zadanej temperatury 15 stopni.(na 2 stopnie ustawiona jest histereza) Wychodzi na to ze cieplo ucieka przez garaz (nieogrzewany) i wylaz na strop (nie mam jeszcze drzwi wewnetrznych a w drzwiach zewnetrznych jest szpara (drzwi do regulacji) moze to jest przyczyna... poza tym wydaje mi się ze dom jest dosc dobrze ocieplony
    Sam sobie odpowiedziałeś. Masz dziury w domu którymi ucieka Ci ciepło. Po nad to w domu już zamieszkałym inaczej rozkłada się ciepło.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #8623

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    U mnie temperatura o 2 stopnie obniza sie w ciagu godziny
    to nawet przy wygrzewanie trochę podejrzane. przecież temperatury zewnętrzne są teraz niewiele niższe niż te 15*C wewnątrz Twojego domu. dziwne, że tak szybko spada temperatura.
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  4. #8624

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    ...pozatym w dolnym zrodle w jednym kolektorze ciagle slysze przelewanie glikolu-pewnie nie zostal on dobrze odpowietrzony-instalator rowniez twierdzi ze to sie samo odpowietrzy z czasem (dodam tylko ze podczas uruchomienia mieli problem z odpowietrzeniem tej jedej nitki,z druga nitka jest wszystko wporzadku -kolektory 2 x 100m)...
    Wydajność pompy napełniającej była wystarczająca do odpowietrzenia jednej sekcji, a do drugiej już nie? Czyżby coś dławiło przepływ?
    Skoro teraz obiegówka ma sobie poradzić z odpowietrzeniem, to rozumiem, że odpowietrzniki cały czas wyłapują powietrze. Tak?
    Instalator udowodnił, że obie sekcje pracują?
    Jakie masz temperatury DZ i GZ pod koniec cyklu pracy?

  5. #8625

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    Nie rozumiem, skoro sa nie wyczuwalne to temperatura obniży się o 1/2 stopnie? ( to dla Ciebie jest niezauwazalne) U mnie temperatura o 2 stopnie obniza sie w ciagu godziny bo srednio co godzine zalacza sie sprezarka zeby nagrzac pomieszczenie do zadanej temperatury 15 stopni.(na 2 stopnie ustawiona jest histereza) Wychodzi na to ze cieplo ucieka przez garaz (nieogrzewany) i wylaz na strop (nie mam jeszcze drzwi wewnetrznych a w drzwiach zewnetrznych jest szpara (drzwi do regulacji) moze to jest przyczyna... poza tym wydaje mi się ze dom jest dosc dobrze ocieplony
    to jest jakaś masakra - 2 stopnie w ciągu godziny? Pamiętam jak u siebie byłem na takim samym etapie jak ty (nieocieplony wyłaz, brak drzwi wewnętrznych, brak drzwi zewnętrznych garaż/dom - temperatura spadała szybko, ale nie tak jak u ciebie...a warunki na zewnątrz były podobne jak teraz...
    coś jest ewidentnie nie tak...
    napisz jakie masz temperatury DZ i GZ na koniec cyklu pracy, napisz też jakie masz sterowanie
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  6. #8626
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jvc

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    117

    Domyślnie

    U mnie było tyle włączeń jak dla eksperymentu podbiłem pompę na 25 stopni i termostatami w pokojach pozmniejszałem wszędzie oprócz łazienki.
    W łazience rano było ciepło ( grzeje tylko tanią taryfa) za to przez to że w obiegu była tylko podłogówka w łazience, sprężarka szalała przez noc ( około 10 załączeń)
    Ostatnio edytowane przez jvc ; 18-11-2015 o 21:22
    Dom z poddaszem. Powierzchnia całkowita 220m2 , powierzchnia grzania 180m2
    PC Vitocal 242-G , 10KW. Dolne źródło 2x100m

    Sezon grzewczy 2015/2016 - 3278 kWh x 0.27zł = 885 zł,
    Sezon grzewczy 2016/2017 - 4073 kWh x 0,27zł = 1099 zł,

  7. #8627
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    Nie rozumiem, skoro sa nie wyczuwalne to temperatura obniży się o 1/2 stopnie? ( to dla Ciebie jest niezauwazalne) U mnie temperatura o 2 stopnie obniza sie w ciagu godziny bo srednio co godzine zalacza sie sprezarka zeby nagrzac pomieszczenie do zadanej temperatury 15 stopni.(na 2 stopnie ustawiona jest histereza) Wychodzi na to ze cieplo ucieka przez garaz (nieogrzewany) i wylaz na strop (nie mam jeszcze drzwi wewnetrznych a w drzwiach zewnetrznych jest szpara (drzwi do regulacji) moze to jest przyczyna... poza tym wydaje mi się ze dom jest dosc dobrze ocieplony
    Sprawdź co wpływa ta tak pokazywane temperatury? Gdzie masz czujniki i co na nie wpływa? Za szybki spadek ciepła - o 2 stopnie, ale też za szybkie grzanie. Nie można domu tak szybko bez wietrzenia wychłodzić i jeszcze bardziej nierealne jest nagrzanie pompą o tej mocy i podłogówką o tym metrażu w tak krótkim czasie, całego domu. Sprawdź faktyczne temperatury i wahania jakimś termometrem, bo te różnice "ze szparą pod drzwiami" są wręcz niemożliwe.
    Dom ma dużą bezwładność, podłogówka również. Na oko tak z 10 do 20 razy większą.

    A nie masz jakiegoś małego bufora w kotłowni?

  8. #8628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    Wydajność pompy napełniającej była wystarczająca do odpowietrzenia jednej sekcji, a do drugiej już nie? Czyżby coś dławiło przepływ?
    Skoro teraz obiegówka ma sobie poradzić z odpowietrzeniem, to rozumiem, że odpowietrzniki cały czas wyłapują powietrze. Tak?
    Instalator udowodnił, że obie sekcje pracują?
    Jakie masz temperatury DZ i GZ pod koniec cyklu pracy?
    Bylem przy tym jak napelniali dolne zrodlo i pamietam ze jeden kolektor odpowietrzyli bez problemu a z drugim dlugo sie meczyli w koncu pojechalem bo nie mialem juz czasu wiec pompe uruchomili po moim wyjezdzie i teraz caly czas slysze to przelewanie w drugim kolektorze.Od czasu do czasu slysze ze sie cos odpowietrza na odpowietrzniku/odpowietrznikach dolnego zrodla(tam mi sie wydaje ze to odpowietrzniki od dolnego zrodla)
    ponizej zdjecie z naczyniami i odpowietrznikami (widac je za manometrami) naczynie po prawej u gory to woda z sieci,naczynie na dole po prawej to dolne zrodlo,naczynie po lewj u gory to obieg co

    Co do udowodnienia czy sekcje pracuja to tak jak mowilem wczesniej nie bylo mnie przy uruchomieniu.Na czym polega sprawdzenie czy sekcje pracuja? Slysze w jednym kolektorze (tym z powietrzem) przelewanie wiec zakladam ze przeplyw jest. Obie nitki kolektorow sa "zmrozone" wiec raczej obie pracuja

    Co do temperatury DZ i GZ to sprawdze i dam znac jak to wyglada.


    http://www.niewiesc.mojabudowa.pl/ga...rrent=7&page=5
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  9. #8629
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Instaltechnic Zobacz post
    Sprawdź co wpływa ta tak pokazywane temperatury? Gdzie masz czujniki i co na nie wpływa? Za szybki spadek ciepła - o 2 stopnie, ale też za szybkie grzanie. Nie można domu tak szybko bez wietrzenia wychłodzić i jeszcze bardziej nierealne jest nagrzanie pompą o tej mocy i podłogówką o tym metrażu w tak krótkim czasie, całego domu. Sprawdź faktyczne temperatury i wahania jakimś termometrem, bo te różnice "ze szparą pod drzwiami" są wręcz niemożliwe.
    Dom ma dużą bezwładność, podłogówka również. Na oko tak z 10 do 20 razy większą.

    A nie masz jakiegoś małego bufora w kotłowni?
    Poniżej zdjęcie z pokazaniem drzwi zewnetrznych,drzwi do garazu nieogrzewanego-w garazu jest tez wylaz na poddasze nieogrzewane
    na zdjeciu zaznaczylem gdzie znajduje sie sterowanie pompa-sterownik buderus hrc2 ma w sobie czujnik temperatury-moze rzeczywiscie polozenie ma wplyw na tak czeste zalaczanie sie pompy w koncu czujnik jest blisko drzwi i moga byc przewiewy,czujnik zewnetrzny polozony jest na stronie polnocno-zachodniej budynku 2,5 metra od ziemi,1,5 metra od okna

    Bufora nie mam-o jaki bufor Ci chodzi?

    Mam termometr postawiony w salonie jakies 3 metry od czujnika pokojowego i on pokazuje srednio 15,5 stopnia i waha sie +/- 0,5 stopnia wiec mozna zalozyc ze temperatura w pomieszzceniu jest stala -nie ma roznic np 16 stopni 14 stopni

    http://www.niewiesc.mojabudowa.pl/ga...rrent=1&page=1
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  10. #8630
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Maciej10, moja pompa pracowala tak samo jak u ciebie w czasie gdy wygrzewalem posadzki i sterowalem zadana temperatura powrotu z GZ, a pompki od CO caly czas tłoczyly wode. Po wylaczeniu sie sprezarki woda dalej krazyla i wychladzala sie wylewka i sprezarka znowu cyk. I tak w kolko.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  11. #8631
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciej10 Zobacz post
    Poniżej zdjęcie z pokazaniem drzwi zewnetrznych,drzwi do garazu nieogrzewanego-w garazu jest tez wylaz na poddasze nieogrzewane
    na zdjeciu zaznaczylem gdzie znajduje sie sterowanie pompa-sterownik buderus hrc2 ma w sobie czujnik temperatury-moze rzeczywiscie polozenie ma wplyw na tak czeste zalaczanie sie pompy w koncu czujnik jest blisko drzwi i moga byc przewiewy,czujnik zewnetrzny polozony jest na stronie polnocno-zachodniej budynku 2,5 metra od ziemi,1,5 metra od okna

    Bufora nie mam-o jaki bufor Ci chodzi?

    Mam termometr postawiony w salonie jakies 3 metry od czujnika pokojowego i on pokazuje srednio 15,5 stopnia i waha sie +/- 0,5 stopnia wiec mozna zalozyc ze temperatura w pomieszzceniu jest stala -nie ma roznic np 16 stopni 14 stopni

    http://www.niewiesc.mojabudowa.pl/ga...rrent=1&page=1
    Czujnik masz pewnie w ścianie ktora wychladza się dużo szybciej niż pomieszczenie. U siebie widzę różnice, może nie tak dużą jak u ciebie ale ja już praktycznie mam drugi sezon i dom wygrzany. Jeśli faktycznie masz go w ścianie (np. w puszce elektrycznej) to odkręć pokrywę puszki i go wyciągnij na kablu tak żeby był poza ścianą.

  12. #8632
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mirek118
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Praszka
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek118 Zobacz post
    Czujnik masz pewnie w ścianie ktora wychladza się dużo szybciej niż pomieszczenie. U siebie widzę różnice, może nie tak dużą jak u ciebie ale ja już praktycznie mam drugi sezon i dom wygrzany. Jeśli faktycznie masz go w ścianie (np. w puszce elektrycznej) to odkręć pokrywę puszki i go wyciągnij na kablu tak żeby był poza ścianą.
    Nie dodałem że u mnie czujnik jest w ścianie zewnętrznej. Jeśli masz w wewnętrznej ścianie to nie będzie się tak wychladzać i moja teoria tu nie spasuje

  13. #8633
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    [QUOTE=maciej10;6997688]Nie rozumiem, skoro sa nie wyczuwalne to temperatura obniży się o 1/2 stopnie? ( to dla Ciebie jest niezauwazalne) U mnie temperatura o 2 stopnie obniza sie w ciagu godziny bo srednio co godzine zalacza sie sprezarka zeby nagrzac pomieszczenie do zadanej temperatury 15 stopni.(na 2 stopnie ustawiona jest histereza) Wychodzi na to ze cieplo ucieka przez garaz (nieogrzewany) i wylaz na strop (nie mam jeszcze drzwi wewnetrznych a w drzwiach zewnetrznych jest szpara (drzwi do regulacji) moze to jest przyczyna... poza tym wydaje mi się ze dom jest dosc dobrze ocieplony[/

    2 STOP PRZY DOBRZE ocieplonym domu to ma prawo spaść po 2 dniach przy lekkim mrozie na zewn
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #8634
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    weź pod uwagę post karolek75. Przestudiuj dokładnie instrukcję i opcje jakie masz powłączane...

  15. #8635
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Wczoraj bylem na budowie oto rezultaty.

    1/.Pierwsze spostrzezenia to takie ze temperatura przy czujniku (zdjecie na dole) mierzona innym termometrem wynosi 17,8 stopni a temperatura na sterowniku 16,5 a wiec zakladam ze dziry w drzwiach i brak drzwi na nieogrzewany garaz nie maja wplywu na znieksztalcenie temperatury na czujniku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3279.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	102,8 KB
ID:	338067
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3280.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	338068

    2/.dolne zrodlo źródło już sie nie "przelewa" -nie slyszalem zadnych niepokojacych dzwiekow podczas pracy dolnego zrodla a wiec chyba uklad sie odpowietrzyl-super!

    3/.temperatura w najdalszym pomieszczeniu od rozdzielacza jest mniejsza o 1,5 stopnia od pozostałych pomieszczen (to temat na pozniej-kwestia regulacji )

    Co do czestych załaczen pompy poniżej dodajęInfo zaraz po WYŁĄCZENIU pracy pompy:

    godzina 15:11-wylacza sie pompa
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3285.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	338070

    godzina 15:13
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3286.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	338071

    godzina 15:15Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3287.jpg
Wyświetleń:	55
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	338072
    Ostatnio edytowane przez maciej10 ; 20-11-2015 o 07:37
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  16. #8636
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    tutaj jeszcze status o godzinie 15:49 czyli 48 minut po wylaczeniu pompy
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3300.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	338073

    poniżej sterownik i zwykly termometr
    temperatura na sterowniku 16,5,temperatura na termometrze 17,8
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3281.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	95,1 KB
ID:	338074


    Czasy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3277.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	338075


    Biore pod uwage to co napisal karolek75 pare postow wyzej


    Tryb zimowy pompy: CWU zostało w sterowniku wyłączone
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3271.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	338076

    Ustawienia obiegu CO
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3272.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	338077
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  17. #8637
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Instaltechnic
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Żabia Wola (biuro)
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    470

    Domyślnie

    A histerezę masz na pewno 2 stopnie? Nie kojarzę tego sterownika i jego algorytmów.

  18. #8638
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek B.. Zobacz post
    Do pompy ciepła tylko i wyłącznie zbiornik dwupłaszczowy.
    Wewnętrzny płaszcz ze stali nierdzewnej, zewnętrzny ze zwykłej i spokój na wiele lat.
    witam
    muszę się nie zgodzić z Twoim twierdzeniem , naczytałem się na forach ,że zasobnik CWU może być ok do PC .Ja miałem już 140 ltr galmet (0,98m2 wymiany) dwupłaszczowy .Pomyślałem ,że skoro już mam to mogę sprawdzić jak to będzie działać-i nie będę musiał wydawać kilku tysi na nowy zasobnik.
    I co - i straszna LIPA.
    Cop latem było 2,7-2,9 , po wymianie na termicę z 3,4m2 wężownicy miałem w tych samych warunkach COP=4 do 4,5.
    Gdybym nie miał ciepłomierza , to bym mógł opowiadać ludziom-tak można , bo u mnie woda ciepła była tylko dużo drożej niż powinna.
    To tyle ,
    dodam jeszcze ,że nie wymieniałem sondy anodowej w starym zasobniku i musiałem kupić kolejny-dlatego zdecydowałem się na kwasiaka
    tymczasem

  19. #8639
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek B..
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Piotrków Trybunalski
    Kod pocztowy
    97-300
    Posty
    1.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    witam
    muszę się nie zgodzić z Twoim twierdzeniem , naczytałem się na forach ,że zasobnik CWU może być ok do PC .Ja miałem już 140 ltr galmet (0,98m2 wymiany) dwupłaszczowy .Pomyślałem ,że skoro już mam to mogę sprawdzić jak to będzie działać-i nie będę musiał wydawać kilku tysi na nowy zasobnik.
    I co - i straszna LIPA.
    Cop latem było 2,7-2,9 , po wymianie na termicę z 3,4m2 wężownicy miałem w tych samych warunkach COP=4 do 4,5.
    Gdybym nie miał ciepłomierza , to bym mógł opowiadać ludziom-tak można , bo u mnie woda ciepła była tylko dużo drożej niż powinna.
    To tyle ,
    dodam jeszcze ,że nie wymieniałem sondy anodowej w starym zasobniku i musiałem kupić kolejny-dlatego zdecydowałem się na kwasiaka
    tymczasem
    A w mojej temice 400/100 mam tylko 1m2 powierzchni wymiany a wężownica 2m2 i przez 2m2 wężownicę była lipa, a wiesz dlaczego? Wężownica to kolejny pośrednik w przekazywaniu ciepła i aby ten proces ruszył musi wystąpić gradient temperatur. Przy podłączeniu pod obieg grzewczy u mnie cały zład pod zbiornikiem c.w.u. wiruje przez co również następuje rozwarstwianie się temperatur.
    Dlatego zbiornik płaszczowy jest najlepszy z możliwie dużą objętością wody grzewczej, oczywiście nie mówimy tu o zbiorniku z wlotem od góry i wylotem na dole.

  20. #8640
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    [QUOTE=Tomek B..;7001174]A w mojej temice 400/100 mam tylko 1m2 powierzchni wymiany a w

    witam
    pytanie pomocnicze - czy masz podłączony ciepłomierz pod PC ?
    pzdr

Strona 432 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony