dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 686
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 13708
  1. #81

    Domyślnie

    Od dzisiaj robię pomiary mojej PCi na taryfir G12

    >Pyxis jaki masz sterownik w pompie ? zwykły mały lcd czy duży kolorowy ?
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  2. #82

    Domyślnie

    U mnie pompa grzeje do 15 stopni dom mam jeszcze trochę dziurawy, czyli bez drzwi wewnątrz, do nieogrzewanej piwnicy i na poddasze, które jest ogrzewane ale nie do końca ocieplone. Zużycie dzienne to 11-12 kWh. Dom około 150 m2 pompa 7,7
    Ostatnio edytowane przez photos ; 07-12-2011 o 11:24

  3. #83

    Domyślnie

    Za listopad poszło mi 642,8 kWh za CO+CWU (dom zamieszkany dopiero od 25.11 więc CWU nie zużyłem dużo). Temperatura w zależności od pomieszczenia 20-21 Aktualnie jestem na etapie ekperymentowania z ustawieniami, więc okresowo zużycie mi wzrasta ponad normę. Niestety nie wypracowałem jeszcze metody utrzymania temperatury przy mniejszej "konsumpcji" prądu przez pompę

  4. #84

    Domyślnie

    U mnie za listopad wyszlo 860 KWh, cos za duzo,ale mialem jeden przypadek ze cos mi sie chyba zawiesilo i pompa chodzila prawie non stop przez cala dobe.Temp. wewnatrz w granicach 21st, CWU okolo 48st.W poprzednim miesiacu mialem w granicach 600 KWh, ale to pierwszy sezon,nie mam jeszcze drzwi wewnetrznych, troche prob dostrojenia samej pompy.

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    kamieniarz Mam ten prosty sterownik.Jakos doplata 2 tys zla za pokazanie graficzne pewnych rzeczy mnie nie "rajcuje"

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DiunaWO
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Od dzisiaj robię pomiary mojej PCi na taryfir G12

    >Pyxis jaki masz sterownik w pompie ? zwykły mały lcd czy duży kolorowy ?
    A piwo gdzie?

  7. #87
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    a ma ktos dane z powietrznej pompy ?? za ostatnie 2 miesiace badz miesiac ??\
    pozdro.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał DiunaWO Zobacz post
    A piwo gdzie?
    "Noł problem" ! ja stawiam. Gdzie i kiedy ?
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    a ma ktos dane z powietrznej pompy ?? za ostatnie 2 miesiace badz miesiac ??\
    pozdro.
    mówisz i masz.... zreszta adiqq też ma powietrze woda

    u mnie 11.2kW Fujitsu ; powierzchnia która ogrzewam ostatni pomai po podłogach blisko 300m2

    ogolnie w pomieszczeniach 21 stopni łazienki cieplejsze a piwnica ( 85 m2 miedzy 19 a 20 stopni ); CWU do 47 stopni zbiornik 300l aktualnie domowników 2 + 3 z czego 2 maja 14 miesięcy

    1 listopada według podlicznika 7859,52 kWh
    8 grudnia 8875,12kWh
    popieram ZBYCHA!!

  10. #90

    Domyślnie

    rzufik- bliźniaczki dają popalić?
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  11. #91
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lujski

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    479

    Domyślnie

    no moje blizniaczki juz maja 17- miesiecy i dziewczyny daaaaaja popalic - rzufik1 - widze ze ponad 1000kw wyszlo - to przy tak sprzyjajacych temp, to nie troszke duzo ?? jak temp. spadna to mniej wiecej jakie przypuszczasz ze bedzie zuzycie ???aa i dom ogrzewasz tylko pompa ?? czy czyms dogrzewasz ??? (bo sie zastanawiam czy taka pompa ogrzeje moj przyszly dom .. okolo 110m2 , z podłogówkami, a pompe mysle jakas 7kW)

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    nie no, ja mam gruntówkę
    sorki z QQQQ cię pomyliłem ale jak na moje potrzeby wynik mnie zadawala... zwłąsza ze u mnie G12e to 12 godzin i 100 % mam w taniej taryfie od 21 do 7 i 13 - 15 .Opanowałęm sterownik (dzięki pomocy Pana z Klimathermu) i już włącza się w tych godzinach w ktorych ja chcę
    popieram ZBYCHA!!

  13. #93

    Domyślnie

    Cytat Napisał aksamitka Zobacz post
    rzufik- bliźniaczki dają popalić?
    jest wesoło można powiedzieć ale dziewczyny już nie rozpieszczamy tak jak syna ale najgorzej jest jak młody z przedszkola przyniesie jakiś wirus.... na oddziale już sporo czasu spędziliśmy Ale głowa w górze i nie dajemy się
    popieram ZBYCHA!!

  14. #94
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    sorki z QQQQ cię pomyliłem ale jak na moje potrzeby wynik mnie zadawala... zwłąsza ze u mnie G12e to 12 godzin i 100 % mam w taniej taryfie od 21 do 7 i 13 - 15 .Opanowałęm sterownik (dzięki pomocy Pana z Klimathermu) i już włącza się w tych godzinach w ktorych ja chcę
    jaki u Ciebie operator energii???
    ja też chce 12h w taniej taryfie !!!!!
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał lujski Zobacz post
    no moje blizniaczki juz maja 17- miesiecy i dziewczyny daaaaaja popalic - rzufik1 - widze ze ponad 1000kw wyszlo - to przy tak sprzyjajacych temp, to nie troszke duzo ?? jak temp. spadna to mniej wiecej jakie przypuszczasz ze bedzie zuzycie ???aa i dom ogrzewasz tylko pompa ?? czy czyms dogrzewasz ??? (bo sie zastanawiam czy taka pompa ogrzeje moj przyszly dom .. okolo 110m2 , z podłogówkami, a pompe mysle jakas 7kW)
    No to witaj w klubie Można się czasem pomylić zwłaszcza przy jednojajowych U mnie podobne są ale dwa różne charakterki a miło jak wracam do domku i słysze atataa

    w sumie poprzedni rok zakończyłęm ciut ponad 7 tys kWh. A miałęm sporo jeszcze do poprawki w uszczelnieniach. W domu jest kominek jak i w piwnicy wolny komin .... którym w czasie budowy koza dymiła ale w tym roku zapaliłem 2 razy w kominku.
    Co do temperatur to czy ja wiem czy tak jest lagodnie... w listopadzie było dużo zimniej niż teraz ( rekord było - 9 w nocy)
    Co do wyniku lepiej jak by było 100 kWh ale to nie realne . Duża powierzchnia do grzania sporo grzejników a podłogówka w sumie gdzieś w 45 % budynku jest.
    Muszę jeszcze oddzielić piwnice brak drzwi ale tam sobie pranie suszymy wiec grzejemy prawie tak samo
    co do przewidywania wyniku wolałbym w zetce trafić 100 tys lub 6 w lotto . Jak się zakonczy grzanie to napisze a w lipcu bedzie podsumowanie czy więcej poszło niż poprzedni rok czy tez mniej ( ale tu bym nie liczył.... do CWU wiecej osób)
    popieram ZBYCHA!!

  16. #96

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    jaki u Ciebie operator energii???
    ja też chce 12h w taniej taryfie !!!!!
    Enion = Tauron chyba już taką mają taryfę i z takiej korzystam mają też tradycyjna G12 .... tylko kto ją bierze
    popieram ZBYCHA!!

  17. #97
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał rzufik1 Zobacz post
    Enion = Tauron chyba już taką mają taryfę i z takiej korzystam mają też tradycyjna G12 .... tylko kto ją bierze
    dzieki jutro zalatwiam - w listopadzie skonczyla mi sie 1 roczna umowa
    cwu - tez grzejesz w taniej?
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał QQQQ Zobacz post
    dzieki jutro zalatwiam - w listopadzie skonczyla mi sie 1 roczna umowa
    cwu - tez grzejesz w taniej?
    Nic z tego. Możesz kupować prąd po innych cenach od innego dostawcy, ale godzin obowiązywania taryf nie zmienisz. Pozostaną tego operatora, który zrobił ci przyłącze i którego jest licznik. Oczywiście możesz zrobić chyba nowe przyłącze

  19. #99
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie


    ale i tak podejde do tematu
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

  20. #100
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar QQQQ
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    370

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Jak spadną nieco temperatury, spróbuj przez kilka dni nie palić w kominku. Jestem pewien, że zużycie wzrośnie. Przy +10 na zewnątrz, w moim przypadku, wystarczyło 4-5 kawałków buczyny, by ogrzać dom na całą dobę.
    Takiej jak ta w lub za kominkiem.
    sprawdziłem 3 dni, 1 paliłem w kominku, 2 kolejne nie
    we wsystkie nocki PCi zużyła identyczną ilość prądu - 19kWh/noc
    Ostatnio edytowane przez QQQQ ; 09-12-2011 o 08:22
    250m2 - po posadzce 400m2, kubatura 1270m3, obecnie grzeje parter ok. 170m2 +20m2 ogrodu zimowego- ogrzewanie calosc podlogowka z PCi Daikin P-W 11,2kW ,ocieplenie 10cm styro posadzka, 15cm styro sciany, dach 30 - 60cm welna (l-0,39) bez rekuperacji, cwu dla 3os. + kominek ok 2,5mp/sezon
    obecnie(17.07.2012) podlicznik wskazuje 13488kWh - nast sezon zamkne do 5kkWh z CWU + 2mpdrewna

Strona 5 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony