dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 51 z 686
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 13705
  1. #1001
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berbelucha

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    64

    Domyślnie

    Vitodens200.
    Porównaj proszę jeszcze całościowe rachunki na energię elektryczną w tym samym okresie. Uwaga na urlopy!!!!!
    Nie mam obiekcji. Próbuję dojść sedna.
    Przydałby się użytkownik GZ50 z danymi zużycia gazu i wody na potrzeby CWU. Ja nie potrafię określić dokładnego zużycia propanu.

  2. #1002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berbelucha Zobacz post
    Vitodens200.
    To gdzie te twoje 30W???
    Zależnie od modelu 85-115W wg producenta.
    Ostatnio edytowane przez chcialbympompe ; 03-08-2012 o 22:22
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Napisał Berbelucha Zobacz post
    Porównaj proszę jeszcze całościowe rachunki na energię elektryczną w tym samym okresie.
    Porównałem. Też mam zamieścić skany faktur?

    Wiarygodny (rodzina) użytkownik gazu ziemnego płaci 200zł miesięcznie latem (pewnie 1/3 to opłaty stałe).
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  4. #1004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Berbelucha

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    64

    Domyślnie

    OK, OK. Nie zamieszczaj. Rachunków za wodę też.
    Pozdrawiam i D O B R A N O C.

  5. #1005

    Domyślnie

    Tak sobie myślałem na dymi rozwiązaniami jasiek71 i stwierdzam, że najprostsza rzecz to zainstalować przed zasobnikiem dodatkowy zbiornik bez izolacji cieplnej (a jak ktoś chce lepiej do z wężownicą). Spowoduje to podniesienie o 10 (lub więcej) stopni temperatury wody wchodzącej do zasobnika. Widzę jednak poważne niebezpieczeństwo: leginella! Co wy na to?

    PS.
    Jak znajdę czas to podłączę dzisiaj dodatkowy czujnik mierzący temperaturę wody z wodociągu. Sam jestem ciekaw ile ona ma teraz a ile zimą.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  6. #1006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Jak znajdę czas to podłączę dzisiaj dodatkowy czujnik mierzący temperaturę wody z wodociągu. Sam jestem ciekaw ile ona ma teraz a ile zimą.
    monitoruję to od kilku lat...
    najcieplejsza jest teraz ok. 15-16*
    najzimniejsza w okolicach marca 5-6*

    legionella lubi wodę ciepłą stojącą , a nie taka co w dzień podgrzejesz a wieczorem wypuścisz...
    ja mam takie rozwiązanie już dwa lata, zbiornik podgrzewany jest do temp. pokojowej przez powietrze wylotowe z WM
    obecnie łapie w porywach 26*
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  7. #1007

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek71 Zobacz post
    legionella lubi wodę ciepłą stojącą , a nie taka co w dzień podgrzejesz a wieczorem wypuścisz...
    To po co dezynfekuje się termicznie zasobniki CWU?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #1008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    To po co dezynfekuje się termicznie zasobniki CWU?
    ..."dmucha się na zimne"...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  9. #1009
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    puzondm

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Szymanów k. Wrocławia
    Posty
    540

    Domyślnie

    u mnie pc Zirius m2-9, zużyła prądu za 24,60 zł brutto, w sumie to CWU, 5 osób, taryfa G12, złotówkę więcej niż w porzednim roku no ale była podwyżka. ceny prądu
    Mój domek: 205m2 po podłogach, kubatura 650m3, Docieplenie: 15cm styro na 30cm pustak ceramiczny, podłoga 10 styro, dach 30 cm wełna, okna 3 szybowe "1", dachowe "1,5". Wentylacja grawitacyjna. CWU - 5 osób. 1 rok - 5716,20kWh. , 2012 - 1530 zł brutto. PC ZIRIUS / FURION- bezpośrednie odparowanie - bezpośrednie skraplanie.

  10. #1010

    Domyślnie

    U mnie tez drozej niz rok temu, musze sprawdzic kto zaczal sie myc w tym roku, bo to z torbami mozna pojsc na ta cwu ...

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  11. #1011

    Domyślnie

    Cytat Napisał andriuss Zobacz post
    Przypomnisz proszę co masz za pompę?
    PPC Ecopower C9.

  12. #1012

    Domyślnie

    Od 4 lipca do 7 sierpnia zużyłem 55kwh taniej i 24kwh drogiej tylko na cwu (PCi), za ten okres licznik główny pokazuje zużycie 174kwh drogiej i 169kwh taniej (dla całego domu razem z PCi)
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  13. #1013

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Od 4 lipca do 7 sierpnia zużyłem 55kwh taniej i 24kwh drogiej tylko na cwu (PCi), za ten okres licznik główny pokazuje zużycie 174kwh drogiej i 169kwh taniej (dla całego domu razem z PCi)
    Kamieniarz, a kiedy zarzucasz ciepłomierz ?

  14. #1014

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    Kamieniarz, a kiedy zarzucasz ciepłomierz ?
    Wstyd się przyznać ale jeszcze nie zamontowałem, w kotłowni aktualnie mam składzik na pozostałości po budowie, garaż nie skończony i nie mam gdzie tego poprzenosić. Mieszkam dopiero od miesiąca. Obiecuję że sezon grzewczy rozpocznę z ciepłomierzem
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  15. #1015
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    To ja się wtrącę w sprawie ciepłomierza.
    Oświećcie mnie, jak to ustrojstwo fizycznie przyłącza się do PC? Czy na wyjściu pompy ?
    Niedowiarek, jak Ty masz to rozwiązane w C9 (pewnie podobnie byłoby u mnie w C11)?
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  16. #1016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    To ja się wtrącę w sprawie ciepłomierza.
    Oświećcie mnie, jak to ustrojstwo fizycznie przyłącza się do PC? Czy na wyjściu pompy ?
    Niedowiarek, jak Ty masz to rozwiązane w C9 (pewnie podobnie byłoby u mnie w C11)?
    sa dwie wersje ,a nawet trzy
    Są dedykowane na powrót i na zasilanie -dotyczy wodomierza .
    W wodomierzu może być zamontowany czujnik ciepła .Czasem można go zamienić z tym drugim czujnikiem.
    Wodomierz mierzy ilość wody a czujniki różnicę temperatur
    Tu była reklama....

  17. #1017
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar miejski
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    652
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Ale jak powyższe ma się do opomiarowania PC? Przecież wodomierz mam tylko na wodę zimną.
    Pozdrawiam
    miejski

    Praktyczny 1, 142m2 podłogówka + 2 drabinki w górnej łazience + 10 żeberek w garażu, izolacje - podłoga 10 cm styr. 0,039, ściana porotherm 25 + 15 cm styr. 0,039, poddasze 25-40 cm wełny 0,035, pow. okien 39m2 trzyszybowe + dachowe 2m2 dwuszybowe. Ogrzewanie PC 11kW (DZ poziome 4x150mb PE40), wentylacja grawitacyjna, w domu wszystko na prąd, od czasu do czasu kominek.
    miejskich Praktyczny 1 - dziennik
    miejskich Praktyczny 1 - komentarze

  18. #1018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar hydraulik_
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    2.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    Ale jak powyższe ma się do opomiarowania PC? Przecież wodomierz mam tylko na wodę zimną.
    Ciepłomierz składa się z wodomierza (impulsowego) dwóch czujników i urządzenia które liczy.
    Wodomierze są na wodę ciepła i zimną. To ,że masz jakiś wodomierz niema tu znaczenia .Kup kompletny ciepłomierz.

    C11 i C 9 nie mają nic wspólnego z ciepłomierzem
    Tu była reklama....

  19. #1019

    Domyślnie

    Cytat Napisał miejski Zobacz post
    To ja się wtrącę w sprawie ciepłomierza.
    Oświećcie mnie, jak to ustrojstwo fizycznie przyłącza się do PC? Czy na wyjściu pompy ?
    Niedowiarek, jak Ty masz to rozwiązane w C9 (pewnie podobnie byłoby u mnie w C11)?
    Najprościej będzie jak wyszperasz w sieci dowolną instrukcję montażu ciepłomierza, najlepiej starszą (LEC, METRONIC). Jest tam sporo informacji na temat zasady działania i zaleceń montażowych. W C9 (C11) musisz mieć koniecznie ciepłomierz w wersji z przepływomierzem (np. wodomierzem) na powrocie wody grzewczej, bo z PCi są oddzielne wyjścia na c.o. i cwu, a powrót wspólny i tam zamontujesz przepływomierz. Czujnik temperatury zasilania trzeba niestety zainstalować wewnątrz PCi np. przylgowo tam gdzie jest fabryczny na wyjściu z wymiennika gz. bo inaczej nie opomiarujesz całości.

  20. #1020

    Domyślnie

    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    .....Mieszkam dopiero od miesiąca. .......
    Gratulacje.
    Cytat Napisał k***a*z Zobacz post
    Obiecuję że sezon grzewczy rozpocznę z ciepłomierzem
    To zanim się zabierzesz do montażu porządnie wytrzeźwiej po parapetówce, cobyś nie musiał potem robić odczytów na czworakach

Strona 51 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony