dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 686
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 13708
  1. #1041

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    -dwie dorastające córy + syn (w sumie 16-18 m3 wody miesięcznie)
    Nooo to pewnie według mojego zyżycia x 2 albo 3
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  2. #1042

    Domyślnie

    No i ponownie to samo. Różne wyniki bo bardzo różne zużycie CWU. Bez licznika wody na CWU nie ma szans na miarodajne porównanie.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #1043

    Domyślnie

    Bo każdy, który interesuje się PC zastanawia się "ile zapłacę za...". I padają odpowiedzi "12zł", "50zł", "max. 40zł" albo np. 100zł... I każda jest prawdziwa! Natomiast podanie: przy PC typu "X" i zasobniku "Y" na wyprodukowanie miesięcznie 10m3 C.W.U. potrzeba "z"kWh prądu po uwzględnieniu strat zasobnika i sprawności całej instalacji byłoby wreszcie miarodajne.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  4. #1044

    Domyślnie

    Oj tak, tak...
    Po prostu juz nie "kreci" zabawa z PCi tak jak na poczatku jesli osiegnelo sie nieomalze maksimum mozliwosci wlasnej instalacji.
    Kazdy (prawie) z nas znajdzie sobie nowe "zabawki" i dalej swiat sie kreci ale juz wokol np. smartfonow, komputerow,samochodow itp., itd...
    Widze, ze na paru watkach nostalgicznie sie zrobilo...

    BTW. Ja jeszcze spisuje z przyzwyczajenia stan podlicznika PCI i rekuperatora, ale bardziej zeby miec swiadomosc kiedy cos zacznie sie dziac np. zwiekszeniem zuzycia itp.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  5. #1045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Ostatnio musiałem przetrzeć sterownik od kurzu by coś zobaczyć, wcześniej było to nie do pomyślenia

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał adiqq Zobacz post
    to ja tak samo.......ale o ile kiedyś biegałem co kilka dni do kotłowni, to teraz już tylko raz na miesiąc spisać liczniki
    A nie chciałoby Ci się wklepać tych odczytów do arkusza?

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał niedowiarek Zobacz post
    A nie chciałoby Ci się wklepać tych odczytów do arkusza?
    A nie lepiej pomyśleć o opomiarowaniu PC i mieć wszystko z automatu?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  8. #1048

    Domyślnie

    Chciałem wam pokazać czym różni się kąpiel pod prysznicem w porównaniu do wanny:

    Po lewej stronie widać jakie "spustoszenie" w zasobniku czyni napełnianie wanny wodą. Po prawej kilkuminutowy prysznic. Pouczające, prawda?

    Legenda:
    Żółta linia to temperatura wody w zasobniku mierzona na wysokości mniej więcej 1/4 od dołu.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  9. #1049
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    a tak po chłopsku to mniej kilowatów wychodzi ?
    ile po kąpieli potrzebuje pompa żeby znowu dobić zasobnik?
    pozdrawiam
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  10. #1050

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    a tak po chłopsku to mniej kilowatów wychodzi ?
    ile po kąpieli potrzebuje pompa żeby znowu dobić zasobnik?
    pozdrawiam
    Tak po chłopsku to jak widać z wykresów kąpiel pod prysznicem obniża temperaturę w zasobniku o jakieś 1-2 stopnie. Tymczasem napełnienie wanny to spadek temperatury o ponad 10 stopni. Oczywiście wynika to bezpośrednio z ilości zużytej wody. Uzupełnienie energii w zasobniku po napełnieniu wanny pochłania w moim przypadku jakieś 1,5kWh prądu.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  11. #1051
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    czy można liczyć 1 wanna= 5 pryszniców?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał malux20 Zobacz post
    czy można liczyć 1 wanna= 5 pryszniców?
    To zależy ile czasu będziesz pod tym prysznicem stał
    Ale biorąc pod uwagę normalny czas kąpieli i to, że pod prysznicem wystarczy chłodniejsza woda to taki przelicznik jest jak najbardziej poprawny.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  13. #1053
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    a to zonie podsune
    wczoraj byłem z nią wybierać kolory ścian średnio 1h na pokój
    domyslacie czym sie to skonczylo
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  14. #1054

    Domyślnie

    Prysznic i zmywarka do naczyń - 2 najbardziej energooszczędne urządzenia. Normalnie masakra ile wody idzie w zlew przy normalnym myciu naczyń. Tak samo z wanną. Dużo więcej wody i o wiele cieplejszej by ten sam efekt uzyskać co pod prysznicem, bo jak dopuszcza się wody to ona miesza się z chłodniejszą i trzeba dolewać cieplejszej. W prysznicu takiego efektu nie ma. Poza tym, co bardzo się zdziwiłem na "normalny" prysznic idzie zdecydowanie mniej wody. Normalnie wanna nie ma szans, no chyba że w jednej wodzie wykąpie się 5 osobowa rodzina. Ale ja myślę, że te czasy mamy już za sobą...

  15. #1055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marsik32
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Borkowo
    Kod pocztowy
    80-180
    Posty
    160

    Domyślnie

    Witam. jako nowy i jeszcze nie doświadczony użytkownik PC poradźcie mi jaka taryfę wybrać. Obecnie mam jeszcze budowlaną bo pompa nie chodzi bo w domu nic sie nie robi i stoi pusty. Uruchomię ją w październiku i wtedy też mam zamiar zmienić taryfę w Enerdze. Dom mam 200m2 po podłodze, pompę Ecopower C11, w domu na stałe żona i teściowa ja tylko z doskoku kilka razy do roku. W domu wszystko na prąd. Kiedyś gdzieś na forum czytałem o tym ale było to jeszcze przed budową i pewnie teraz są już nowe taryfy dlatego nawet nie szukam. A z drugiej strony patrząc na to co piszecie o tym że wam lekko zapał opadł odnośnie wszystkiego co związane z pompą, to mi generalnie zapał opadł proporcjonalnie do zbliżającego się końca budowy.

  16. #1056
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    typowe spoko wszystko
    przy gruncie to brałbym 2 taryfy
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  17. #1057
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Jesli chodzi o koszta energii elektrycznej to zdecydowanie kalkuluje sie 2 taryfowy system ro\zliczen.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  18. #1058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyxis Zobacz post
    Jesli chodzi o koszta energii elektrycznej to zdecydowanie kalkuluje sie 2 taryfowy system ro\zliczen.
    zdecydowanie popieram...szczerze mowiec nawet nie pompowcom chyba wyszloby ro na zdrowie.
    Mam prosty przyklad. Mieszkam "na swoim" lekko ponad miesic, moje zuzycie wyglada tak:
    130 kwh dzien i 140 noc. CWU oczywiscie grzana w II taryfie ale czasem i w pierwszej, zmywanie w zmywarce przewaznie II taryfa, podobnie pranie - molestuje zone aby przestrzaegala ale chyba kazdy z nas zna ten bol...ona musi wlasnie teraz....!!! Wiec u mnie w lato wychodzi pol na pol...jakby nie przeliczal II taryfy sie oplacaja
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  19. #1059
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    zdecydowanie popieram...szczerze mowiec nawet nie pompowcom chyba wyszloby ro na zdrowie.
    Mam prosty przyklad. Mieszkam "na swoim" lekko ponad miesic, moje zuzycie wyglada tak:
    130 kwh dzien i 140 noc. CWU oczywiscie grzana w II taryfie ale czasem i w pierwszej, zmywanie w zmywarce przewaznie II taryfa, podobnie pranie - molestuje zone aby przestrzaegala ale chyba kazdy z nas zna ten bol...ona musi wlasnie teraz....!!! Wiec u mnie w lato wychodzi pol na pol...jakby nie przeliczal II taryfy sie oplacaja
    Obliczałem to kiedyś w ujęciu rocznym i po odjęciu PC jeszcze miałem około 20% taniej niż w G11.

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000)
    andriuss

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-777
    Posty
    1.437

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    podobnie pranie - molestuje zone aby przestrzaegala ale chyba kazdy z nas zna ten bol...ona musi wlasnie teraz
    Mam nadzieję, że nie zmuszasz jej, żeby się wstrzymywała ze wszystkimi pracami domowymi do 22 Ja bym wyluzował - taryfa sama się obroni, nie chodzi o bicie rekordów. Weźmy same sprzęty na stand-by, czyli te chodzące 24h - w dwóch taryfach jest odrobinkę taniej.

Strona 53 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony