dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie kominek w układzie zamkniętym - czy są jakieś plusy takiego rozwiązania?

    jak w temacie

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    plus no może jeden brak wymiennika ciepła montaż oczywiście pod warunkiem że kominek posiada wężownicę schładzającą ktura to nie jest stuprocentowym zabespieczeniem tego rodzaju kominków jak i pieców na paliwo stałe dlatego jestem zwolennikiem układów otwartych jeżeli chodzi o instalowanie kominka z płaszczem bądz pieca na paliwo stałe
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    mario nie pisz głupstw,
    jeźeli kominek jest zainstalowany zgodnie ze sztuką i obowiązującą normą, to zabezpieczenia termiczne są pewne,
    kwestią jest to, czy ktoś jest do tego przekonany,
    śmiało można instalować i uprościć instalację która jest tańsza

  4. #4

    Domyślnie

    Pisze o plusach z wlasniego doswiadczenia (malego ale zawsze

    Kominek z zamknietym systemem:

    prostszy system,
    brak wymiennika - brak strat temperatury (czasem nawet 10stopni)
    1 pompa zamiast 2
    brak koniecznosci montazu naczynia wzbiorczego, ktore przy zagotowniu kominka wyrzuca ogromne ilosci pary ktora potrafi zniszczyc niejeden salon,

    autor postu pyta o plusy wiec pisze TYLKO o plusach
    Marcel

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    mario nie pisz głupstw,
    jeźeli kominek jest zainstalowany zgodnie ze sztuką i obowiązującą normą, to zabezpieczenia termiczne są pewne,
    kwestią jest to, czy ktoś jest do tego przekonany,
    śmiało można instalować i uprościć instalację która jest tańsza
    I tu z kolegą się nie zgodzę bo może zaistnieć sytuacja kiedy osiedle jest zaopatrywane w wodę z lokalnego ujęcia i wtedy jak nie ma prądu w okolicy to nie ma również wody w kranie no i nie ma co schłodzić kominka druga kwestja to kto zaręczy czy po 100 lub 500 zadziałaniem zabespieczenia faktycznie takie zabespieczenie zadziała i schłodzi kominek mam tu na myśli wytrzymałość materiałową jako że zabespieczenie takie to nic innego jak czynnik rozszeżający zamknięty w ograniczonej przestrzeni ktury rozszeżając się podwpływem temperatury 95 stopni i powoduje rozszeżenie się pożebrowanego miedzianego elemętu ktury naciska iglicę zaworu zadziała 1,2,10 ,100 raz i bóg wie raczy ile razy aż się rozczelni ja sam zastałem 3 takie przypadki wadliwego zabespieczenia kture nie funkcjonowały natomiast przy układzie otwartym nie ma co się zepsuć
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Są jak są... (te plusy)... Bywają!
    Bywa, że robi się częstszy remont salonu i kominka...
    (jak zabezpieczenie nie zadziała... po raz 175 potrzebne...)
    Co jakiś czas - nowy wystrój!
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie zabezpieczeniem jest:

    - chlodnica plaszcza,
    - zawor bezpieczenstwa 2,5 bara zrzucajacy nadmiar cisnienia do kanalizy
    - zawor bezpieczenstwa 3,0 bara w piwnicy
    - akumulator 90Ah + przetwornica do pomp + sterownika (a cieplo mam gdzie oddac - grzejniki w piwnicy 100m2 + garazu)
    - .....lopata do wyrzucenia wkladu na podworko .

    Teraz gdybym mial robic kominek jeszcze raz.....powaznie zastanowilbym sie nad kominkiem powietrznym z rozprowadzeniem.

    palac w kominku z PW zawsze jest ta podswiadoma mysl....'co jesli.....'


    ale jak pisalem ja poczatkujacy jestem - moze mi przejdzie
    Marcel

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Panowie o czy Wy piszecie, albo czytajcie ze zrozumieniem, albo zapoznajcie się z zasadą działania tych urządzeń,
    napisałem
    jeźeli kominek jest zainstalowany zgodnie ze sztuką i obowiązującą normą, to zabezpieczenia termiczne są pewne,
    jakie pięćsetne zadziałanie zabezpieczenia,
    zadziałanie to przypadek, gdy temperatura płaszcza kominka przekroczy zadaną temperaturę, otworzy zawór i zacznie przepuszczać wodę przez płaszcz, żeby go schłodzić,
    jeżeli to się dzieje często, to znaczy, że nie są spełnione moje warunki,
    a wtedy trzeba wziąć za dupę instalatora,

    co do innych wydumanych sytuacji,
    to owszem, rozumując w ten sposób, to i w drewnianym kościele można dostać cegłą po głowę,

    sprowadźcie to wszystko do właściwych rozmiarów,

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    W zasadzie - masz rację!
    Wiem o tym, ale jak miałbym wybrać dla siebie - robiłbym układ otwarty.
    A Ty?

    Prawo Murphy'ego
    Jak się coś może zdarzyć - to znaczy - że musi się zdarzyć.
    Kiedyś...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #10

    Domyślnie

    jako autor tematu dziekuje Wam za udzielone info - chciałem jakoś uporządkować wiedzę - słyszałem coś jeszcze na in plus: większa trwałość pompki i coś z utlenianiem na korzyść zamkniętego ale nie wiem co i jak....

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariobros35
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-087
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    z ust to mi wyjołeś adam_mk dlatego właśnie nie jestem zwolennikiem układów zamkniętych w tego typu urządzeniach jak kominek z płaszczem i piec na paliwo stałe
    Jeżeli mogę być pomocny w zagadnieniach dotyczących kominków z płaszczem wodnym to zapraszam do zadawania pytań

    --Tu była reklama----

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony