dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak czytac informacje o W na oprawach?

    Ponieważ uzyskałam sprzeczne informacje postanowiłam zapytać tu.Na oprawie lampy pisze do 40 W,rozumiem ze dotyczy to tradycyjnej żarówki więc analogicznie uzyskałam info u sprzedawcy,że spokojnie mogę zamontować świetlówkę 20W/ta nie rozgrzewa się tak jak zwykła żarówka/
    Obok były lampy przystosowane już do świetlówek i tam znalazłam informację"do 9W =40 W" czyli wersja zamontowania 20-stki odpada.
    Jak rozumieć te dwa sprzeczne przykłady?
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    Jak to ugryzć ... nie ma takiego przelicznika chyba . Byłby zależny od barwy i materiału oprawki. Myślę , że energooszczędne jeśli chodzi o temperaturę to są raczej chłodne więc nie można porównywac do żarówki 100 W jakiejś 15 W pod względem temperatury. Myślę , że spokojnie można zainstalować do takiej oprawki proponowaną zarówkę.
    el-tom.business.site

  3. #3

    Domyślnie

    Też tak myślałam,ale po tych opisanych wyżej przypadkach mam wątpliwości.Szukałam w necie info o temperaturze do której rozgrzewa się zwykła żarówka 60 W,ale nie znalazłam.Miałabym wtedy porównanie ,gdyż kupując ostatnio świetlówkę 24 W była informacja iż rozgrzewa się do 100C
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  4. #4

    Domyślnie

    Jak masz lampę z napisem max 60W to można domniemać że dotyczy to zarówno żarówek tradycyjnych o mocy 60W jak i świetlówek o mocy 60W (jeśli się zmieści i taką wieeeelką uda się kupić).
    Gdyby miało być inaczej to powinno być to zaznaczone.
    Jak zrobić opomiarowanie domu: http://www.tomkii.net/tech/pomiary/
    Domowa instalacja 12V: http://www.tomkii.net/tech/12V/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony