dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    a co sie dokladnie działo z ekipa. powiedziala najpierw tyle a wyszło wiecej i placiles?

  2. #22

    Domyślnie

    Prosba o wpisywanie swoich typu wielkosci domu z jego opisem. np. za tyle to wybudujesz 120 mkw pitrowy z kopertowym dachem....itd.. plis.

    Macie doświadczenie wiec nie ma tutaj mowy o szacowaniu i pewnym łudzeniu się że coś może być tańsze gdy w rzeczywistości nie było.

  3. #23

    Domyślnie

    ano ekipa miala sie wyrobic do konca wrzesnia - tak aby zdarzyc przed opadami zabezpieczyc jeszcze stropodach (położyć papę). Na wiele moich próśb aby przyśpieszyć prace i zwiększyć liczebność załogi - dostałe odpowiedź od prawnika że to nie wina firmy bo deszcz padał przez 2 tygodnie i opóźnił prace. Generalne szkoda gadać, okna były już zamówione i wykonane a musiałem przekładać montaż na wiosnę, bo papa którą zabezpieczali mi strop (w listopadzie) przeciekała i można było zerwać 5m pas jedną reką.

    Dodatkowo szef opóźniał się z płatnościami dla składu budowlanego i też musiałem się włączać w rozliczenia - pomimo że ja płaciłem mega szybko. Generalnie długa historia. Na koniec jeszcze wyszło że zgubił im się 1 słup (lany w ścianie).

    Nie twierdzę że reszta ekip była mega super - bo niestety każdego trzeba pilnować - ale po tym pierwszym pseudo wykonawcy - resztą jest w miarę ok.

  4. #24

    Domyślnie

    No tak z matka natura nikt nie wygra i żadna umowa nie przespiszy pracy. A z ekipami jest jak jest.
    Dobrze ze opisales swoj przypadek bo wyszło ze budowałes płaski dach.
    Jak to kosztowo wyglądało w twoim przypadku.Porownywales koszta z budowani inny z tym samym metrażem. Zastanawiales sie w ogole nad poddaszem uzytkowym. Masz jakies zdjecia z budowy ale link do dziennika i mozesz podeslac na prv byłbym wdzieczny.

    No i zasadnicze pytanie jakie zadalem - jaka powierzchnie za taka kase jak w temacie jestem w stanie wybudowac z plaskim dachem/skosnym?

  5. #25

    Domyślnie

    łatwo policzyć - najtańsze usługi budowlanych czy deweloperskich to ok 2500 zł za m2, czasem może taniej zależy od regionu.
    Ceny wziąłem z favore.pl
    http://www.favore.pl/cat101117_deweloperskie.html
    Więc za 350 tys. mały domek można postawić choć bez rewelacji, oczywiście ceny gruntu nie uwzględniam, bo zakładam, że już go ktoś ma.

    Dach płaski nie polecam w tym miejscach gdzie często pada śnieg. Niech będzie pod jakimś kątem, nie musi to być od razu spadzisty.

  6. #26

    Domyślnie

    za 350 tys powinienes sie wyrobic z domem 150-200m2 w stanie deweloperskim. Jeśli chodzi o stropodach to z obrobkami attyk musisz liczyc 150-200zł za m2 dachu (papa+izolacja 25cm+ 2 x papa + obrobka attyki blachą powlekaną budmatu). Nie wiem jak to wychodzi przy dachu skośnym. Przy stropodachu odpada na pewno zabudowa gk poddasza chodz dochodzi tynk na sufit.

    Odnośnie śniegu to cóż.... można zwalać lub zrobić podgrzewanie dachu. Z drugiej strony jak bedziesz mial niskie attyki to sniegu tak duzo nie powinno być.

    Pzdr

  7. #27

    Domyślnie

    Bądź większym realistą,za 350 tys z wykończeniem pod klucz w zależności od regionu, za tą cenę to uważam dom o pow.100-120m2,dach 2-spadowy,bez wykuszów,lukarn czy balkonów.

  8. #28
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    a ja za 200 kawalkow chce postawic w 2012/2013 dom wg projektu TK12 (architeka) w stanie dol do zamieszkania, gora do wykonczenia.
    bede budowal wlasnymi rekami, dzialke mamy, a projekt ciut zmodyfikowalismy (mniej okien polaciowych, zmiana miejsca kominka, likwidacja sciany miedzy salono-jadalnia a kuchnia + zmiana dzialowek)

    dom na ca 135m2 PU i 2 spadowy dach. radykalowie moga podnosic raban ze sie chyba z ... na glowy pozamienialem... ale ja udowodnie ze sie da

    mlody jestem wzglednie, sily, motywacji, determinacji i zaleglego urlopu do wybrania mam az nadto niech tylko pogoda pozwoli budowac.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Oooo kolejny samorobny???
    No widzę że nas coraz więcej
    Wszystko będziesz robił sam?

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hmmm...no kopal sam nie bede, wykopie koparka a ja poprawie tylko i poszaluje, wazal zbrojenia bede sam i murowal potem tez. Mysle ze do wiezby bede potrzebowal ciesli, aby spokojniej spac. Pewnie bede tez potrzebowal fizycznej jakiejs pomocy aby powrzucac na scianki profile HEA zamiast zeber zelbetowych oraz dluzsze belki stropowe. No a reszte to jak sily pozwola sam


    EDIT: Kwitko, przejrzalem wasz dziennik - chyle nisko czola i uprzejmie prosze o kontakt

    moje gg: 7772401
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 13-12-2011 o 19:53

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    No to tak jak my
    Czyli dużo pracy przed Tobą. Ale to jest całkiem fajna praca.
    A budujesz w Luboniu? W tym w Wlkp.?

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    tak w luboniu. roznica ktora widze to ze my zdecydowalismy sie na pustaki z betonu komorkowego zamiast ceramiki oraz na blache na dachu (panele na rabek pionowy).

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    My też na początku chcieliśmy panele na rąbek
    Ale jak to często bywa rzeczywistość weryfikuje wszystko więc jest dachówka.
    A jesteś budowlańcem bądź masz jakieś doświadczenie że decydujesz się budować sam?

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    czemu zrezygnowaliscie z paneli? jak podliczyc wszystkie obrobki to wychodza taniej niz dachowka... przynajmniej u nas tak wyglada...

    nie jestem i nie mam na co dzien projektuje i konstruuje maszyny, ale naucze sie, czemu by nie
    a skad decyzja...no jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o kase chcemy szarpnac ile sie tylko uda bez hipoteki

    mam wrazenie ze rozwalamy autorowi watek, moze faktycznie przeniesiemy sie na gg?

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    No fakt , trochę rozwalamy
    Przepraszam autora
    Ja niestety jestem w pracy i nie mam gg

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Aga i Krzysiu
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza/Sosnowiec
    Posty
    63

    Domyślnie

    My w chwili obecnej złożyliśmy zawiadomienie o zakończeniu budowy . Projekt "ANETA III" parterowy 127m2 + garaż 32m2, możliwe zaadaptowanie poddasza - dach dwuspadowy 25 stopni. Do tej pory wydaliśmy około 240.000 zł - do kompletnego wykończenia brak tynków na elewacji, szyb w drzwiach wewnętrznych i wyposażenia kuchni - meble + sprzęt AGD. Część jest zakupiona (kafle do salonu), ale jeszcze nie położona. W koszty budowy wliczony są odsetki od kredytu budowlanego, trochę sprzętu budowlanego oraz część poszło na żarcie, bo trudno żyć z jednej pensji, jak mąż od rana do nocy na budowie. Dlaczego tak mało? Mąż w 95% robił wszystko sam - ma firmę budowlaną, ale nie ma pracowników w tej chwili, na budowie pomagała mu 1 osoba.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    a ja za 200 kawalkow chce postawic w 2012/2013 dom wg projektu TK12 (architeka) w stanie dol do zamieszkania, gora do wykonczenia.
    bede budowal wlasnymi rekami, dzialke mamy, a projekt ciut zmodyfikowalismy (mniej okien polaciowych, zmiana miejsca kominka, likwidacja sciany miedzy salono-jadalnia a kuchnia + zmiana dzialowek)

    dom na ca 135m2 PU i 2 spadowy dach. radykalowie moga podnosic raban ze sie chyba z ... na glowy pozamienialem... ale ja udowodnie ze sie da

    mlody jestem wzglednie, sily, motywacji, determinacji i zaleglego urlopu do wybrania mam az nadto niech tylko pogoda pozwoli budowac.
    Co jakis czas pojawiaja sie takie posty. Od razu nasuwa mi sie stwierdzenie "planuje jak nikt, kończy jak każdy" Niemniej z moje strony życze powodzenia.

    Do autora wątku. Jak planujesz dom z poddaszem bo musisz iśc z murami w wysokość to zamiast typowego dachu dwuspadowego ze ścianką kolankową 50, 100 lub 130cm lepiej zrób dwie pełne kondygnacje i zakończ to albo stropodachem albo dachem skośnym ale takim ok 20stopni z lekkiem stropem oczywiście. Mając poddasze w pełnej wysokości oszczędzasz na wykończeniu płytami GK i oszczędzasz na oknach dachowych, które sa o wiele droższe niz tradycyjne "ścienne" okna. POza tym ściane pionowa, murowana jest także łatwiej, tanije i suteczniej zaizolować, ocieplic niz tradycyjny dach ok 45 stopni.
    Uwierz w to czego nie widzisz, a ujrzysz to w co wierzysz-św. Augustyn

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał justkaaa Zobacz post
    Co jakis czas pojawiaja sie takie posty. Od razu nasuwa mi sie stwierdzenie "planuje jak nikt, kończy jak każdy" Niemniej z moje strony życze powodzenia.

    oczywiscie dziekuje powodzenie sie przyda

    jak tylko zaczne zaloze dziennik na ktory juz teraz zapraszam

    pozwole sobie jeszcze dodac aby uszczegolowic nieco sytuacje:

    nasz dzialka jest po sasiedzku z domem tesciow (gdzie aktualnie zamieszkalismy po przeprowadzce), co za tym idzie mam wszelkie media pod nosem, plac budowy mam pod nosem chocbym mial raptem godzine dziennie to moge ja poswiecic bez wypraw na budowe, pakowania sie, zamykania, zabezpieczania itp itd. Wszelkie narzedzia, warsztat, itp itd mam pod nosem. Wygladam z balkonu i widze swoja budowe Podsumowujac: MAM LATWIEJ.

    I dlatego miedzy innymi uwazam ze sie uda Co jesli nie wystarczy? Trudno, bedzie trzeba dolozyc to dolozymy, jednak na dzien dzisiejszy uwazam ze rozsadnie dobierajac materialy i inwestujac wlasna tylko robocizne jestem w stanie sie zmiescic. Nie mamy bog wie jakich wymagan jakosciowych, nie potrzebne nam marmury, cuda, wianki. Chcemy normalny, cieply i przytulny NASZ dom, niekoniecznie "na wysoki polysk" i z "najwyzszej polki". Zakladmy oczywiscie rozsadne kompromisy miedzy jakoscia a cena.

    Pozdrawiam!

  19. #39
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    jak tylko zaczne zaloze dziennik na ktory juz teraz zapraszam
    Jak możesz, przejżyj sobie dziennik NetBeta ( założony przez Nadiaart ). Relacja z czysto "samorobnej" budowy.
    Zobaczysz ile trzeba zrobić, by dom wybudować

    pozdrawiam i oczywiście powodzenia, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Nikt chyba nie odpowie na tytułowe pytanie, bo musiałby być wróżką.
    Możemy powiedzieć, za ile ktoś już wybudował.
    Po drugie mowa była o budowie pod klucz. Hm, tutaj to już całkowicie wolna amerykanka, jeden ma lodówkę za 1200 a dla drugiego jedyną opcją jest taka za 3500. Itd.
    Więc mogę powiedzieć, ile mnie wyszło. Wydałam mniej więcej koło 350 tyś. Mniej więcej, bo nie robiłam ogrodzenia, kostkę kładłam później, lodówkę kupiłam niedawno, ogrodu wcale nie liczę, bo robię go nadal. W tym są solidne elementy stałe (piece podłogi, ocieplenie) ale np tanie drzwi. Bez mebli. Wyszło mi w 2006/7 r 124 m2 za tą sumę. Dom z poddaszem, BEZ garażu, dach dwuspadowy, dachówka. Ceny nie zmieniły się tak dramatycznie (2007 był to dziwny rok) Czyli jakby dodać 20m2 garażu i 10 pomieszczenia gosp to wychodzi ok 100 m pow uzytkowej. Salon 30m i dodatkowy pokój na parterze nijak się nie zmieści w cenie. A dodam, że miałam raczej niedrogie ekipy i duuuzo pracy własnej.
    Więc żeby zmiescić ten garaż, to trzeba faktycznie przejść na samoróbke, albo z ekipami zrezygnować z garazu... i liczyć sie, ze pod klucz to może zabraknąć. Stan deweloperski to Ok
    generalnie szukaj dzienników budowy starszych uzytkowników (wybudowali już) w których jest mowa o budowie (są takie, trzeba poszukać ) a znajdziesz odpowiedź, mniej więcej...

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony