dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: CZY BĘDZIECIE WYKONYWAĆ AUTOMATYCZNE NAWADNIANIE OGRODU

Głosujących
41. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    26 63,41%
  • NIE

    8 19,51%
  • NIE Z POWODU KOSZTU INSTALACJI

    7 17,07%
Strona 1 z 38
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 751
  1. #1

    Domyślnie AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIANIA - jaką firmę polecacie? Na co zwrócić uwagę?

    CZY BĘDZIECIE MIELI W SWOIM NOWYM OGRODZIE AUTOMATYCZNY SYSTEM NAWADNIAJĄCY

    jakie macie doświadczenia z tym związane

    jaki producent systemu się sprawdził jaki nie

    z czym były problemy przy projektowaniu czy montażu

    ile kosztował wasz system i czy warto było
    pozdrawiam
    Tomasz W.
    [email protected]

  2. #2

    Domyślnie

    Przy projektowaniu grodu zastanawiałem się nad tym, ale wyszło za drogo nie zainstalowałem.

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno zrobimy ... tylko jeszcze nie teraz. Przygotowaliśmy wyjście na H2O i prąd. Pewnie będziemy to robić sami, bo sianka zabraknie na fachowca. Do samodzielnego montażu widziałam Gardenę - ale zaznaczam, że zupełnie jeszcze nie "ćwiczyłam" tego tematu

  4. #4

    Domyślnie

    ja nie bo jak automat za mnie to zrobi to co będę robił

  5. #5

    Domyślnie

    Nie - bo mam wysoki poziom wód gruntowych - i nie potrzebuję nawadniać....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał nnatasza
    Na pewno zrobimy ... tylko jeszcze nie teraz. Przygotowaliśmy wyjście na H2O i prąd. Pewnie będziemy to robić sami, bo sianka zabraknie na fachowca. Do samodzielnego montażu widziałam Gardenę - ale zaznaczam, że zupełnie jeszcze nie "ćwiczyłam" tego tematu
    "Przygotowaliśmy wyjście na H2O i prąd"...

    ... robiliście to na etapie zakładania przyłączy, czy później?
    Marcin proj. FIESTA MTM

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, właśnie robimy, a raczej robi nam firma wraz z całym ogródkiem. Koszt całej instalacji nawadniającej ok. 5000zł - oczywiście system w pełni automatyczny, bo jak to określił mój mąż: "ja go nie chcę pilnować" Do tego z RPWK załatwiliśmy dodatkowy licznik do li tylko podlewania ogrodu, co by za ścieki nie płacić.
    Jak juz zacznę użytkować, to dam znać jak się sprawdza

  8. #8

    Domyślnie system nawadniania w ogrodzie

    czy ktoś z was robił ? Jakiej firmy urządzenia stosowaliście, kto wam robił projekt, kto realizował, jakie były koszty, czy można to zrobić samemu ?
    Zwróciliśmy się do jednej firmy, powiedzieli że jak dam plan działki to zrobią mi kosztorys, a jak go zaakceptuję, to dadzą mi projekt, ale pod warunkiem że im zlecę wykonanie. Nie bardzo mi się to podoba, nazwy firmy nie pamiętam w tej chwili. Jak to wygląda w praktyce, proszę o informacje.

  9. #9

    Domyślnie Re: system nawadniania w ogrodzie

    Cytat Napisał figaro1
    czy ktoś z was robił ? Jakiej firmy urządzenia stosowaliście, kto wam robił projekt, kto realizował, jakie były koszty, czy można to zrobić samemu ?
    Zwróciliśmy się do jednej firmy, powiedzieli że jak dam plan działki to zrobią mi kosztorys, a jak go zaakceptuję, to dadzą mi projekt, ale pod warunkiem że im zlecę wykonanie. Nie bardzo mi się to podoba, nazwy firmy nie pamiętam w tej chwili. Jak to wygląda w praktyce, proszę o informacje.
    ja zrobilem to sam sobie i na dzialce ojca. moj system czeka na pompe. ten drugi pracuje z hydroforem z malym zbiornikiem. koszt instalacji (bez zraszaczy i pompy) to okolo 300PLN (80mb rury 1/2", 5 podwojnych punktow z akonczonych zaworem). Wykorzystalem rury i zlaczki PE ale nie pamietam jakiej firmy (na pewno nie wavina).
    Jesli uklad mialby dzialac automatycznie trzeba dolozyc zegar (kilkadziesiat PLN) lub czujnik wilgotnosci (cena mocno zalezy od klasy czujnika).
    - wyremontowałem 50letni dom -

  10. #10

    Domyślnie

    Wykonać można samemu - przy pewnej dozie zadolności manualnych i duzym samozaparciu (kopanie bez powodowania strat w roslinach i trawniku) natomiast zaprojektowanie to trochę barziej skomplikowana sprawa. Takze dobór urządzeń - przy założeniu ze system ma prawidłowo działać i ma być oszczędny w kwestii zużycia wody - to dość istotna sprawa. Sterowanie zegarem to tylko w najprostszych systemach - jeśli sekcji ma być więcej, trzeba zastosować sterownik specjalizowany - za troche więcej niż kilkadziesiat złotych. Takze dobór opadu (ilości wody na każdy metr podlewanego terenu) należy dobrać precyzyjnie, by uniknąć obszarów "niedolanych" i "przelanych". Raczej proponuje zlecenie wykonania projektu specjalistom - realizacja juz wtedy na spokojnie i bez niespodzianek.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  11. #11

    Domyślnie

    Zgadzam się z Adamem!
    Przede wszystkim trzeba wiedzieć gdzie jakie roslinki będą rosły, gdzie potrzebna jest sekcja ze zraszaczami, gdzie linia kroplująca i oczywiście zegar, by móc spokojnie wyjachać na tydzień z domu, bez obawy, że wyschnie trawa (chociaż w tym roku to chyba takich obaw nie będzie).

  12. #12

    Domyślnie

    Figaro1 - skąd jesteś ? Może bede mógł pomóc.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  13. #13

    Domyślnie System automatycznego podlewania ogrodu

    Poszukujemy sprawdzonego systemu do podlewania grodu. Nie wyobrazam sobie bieganiny z wezem po calym ogrodzie, przed praca i po pracy ... Czy macie doswiadczenie w tym zakresie?

  14. #14

    Domyślnie

    Mam wynurzeniowe tryskacze gardeny na 100 metrach i jest w zasadzie ok. W zasadzie bo 2 z 5 sie popsulu w ciagu 2 lach urzytkowania. Na razie to nei przeszkada ale fakt jet faktem.
    Henryk

  15. #15

    Domyślnie

    Też mam gardeny, 5 sekcji, ustawiam sobie ile czasu ma podlewac kolejno każda sekcja + oczywiście jest czujnik wilgotności, który zraszania nie włacza, gdy np. pada

  16. #16

    Domyślnie

    A ile taki system kosztuje? Mam trawnik o powierzchni circa 1400m2, nie mam pojęcia bladego, ile ma być sekcji, czy jak to tam się dzieli. I czy coś takiego robi się samemu z elementów dostępnych np. w hipermarketach? Słyszałam też, że jest firma, która robi elelemty (chyba chodzi o przewody/węże) elastyczne na tyle, że nie trzeba spuszczać z tego systemu wody na zimę. Czy Gardena też tak ma? Czy to jakiś profesjonalny system, który montują "specjaliści"?? Doradźcie, bo jestem zielona w tej kwestii.

  17. #17

    Domyślnie

    No... ja mam taki system, z którego wodę trzeba spuszczać, choć z rurek plastikowych, ale robią mi to "Gardeniarze" za darmo, bo to oni mi system montowali, więc mam gwarancję.
    Moja działka ma z 600m
    Koszt... jutro podam, bo nie pamiętam

  18. #18

    Domyślnie

    Koszta założenia takiego systemu (z zastosowaniem profesjonalnych komponentów) wynoszą od około 4 do 18 zł za 1 metr kwadratowy nawadnianego obszaru. Cena zależy od wielu czynników:
    - im większy ogród tym mniejszy koszt jednostkowy
    - im wieksze i bardziej regularne trawniki tym koszt jedn. mniejszy
    - czy przeważa trawnik czy klomby z roslinami ozdobnymi (indywidualne systemy dozowania wody),
    - czy woda jest "miejska" czy ze studni lub zbiornika naturalnego (przy miejskiej koszt jest najniższy)
    i inne podobne warunki.
    System należy dobrze zaprojektować włącznie z obliczeniem opadu (żeby uniknąć niedolanych i przelanych obszarów).
    Często samodzielna instalacja jest w rzeczywistosci droższa od tej wykonanej przez zawodowców.
    "Błogosławieni, którzy - nie majac nic do powiedzenia - trzymają jezyk za zębami"

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamY
    Koszta założenia takiego systemu (z zastosowaniem profesjonalnych komponentów) wynoszą od około 4 do 18 zł za 1 metr kwadratowy nawadnianego obszaru. Cena zależy od wielu czynników:
    (...)
    - czy woda jest "miejska" czy ze studni lub zbiornika naturalnego (przy miejskiej koszt jest najniższy)
    i inne podobne warunki.
    (...)
    Często samodzielna instalacja jest w rzeczywistosci droższa od tej wykonanej przez zawodowców.
    Jak zwykle - pytanie konkretne a odpowiedz - az slow szkoda - to juz chyba norma na tym formu.

    Podana cena to chyba z robocizna jakiegos "fachowca" przy jego zarobku 70% tej kwoty i jeszcze dodatkowo ze 100% marzy na montowanych elementach.

    Przez zawodowcow? a tacy w ogole istnieja? oczywiscie poza szumna nazwa i wybujalymi cenami? - wycena "fachowca - dzialka okolo 1500 m2 - koszt wykonania nawodnienia 13000 zl z materialem (rok 2004), wykonanie tej samej instalacji samemu - dzialala caly rok bez awarii - koszt okolo 3000 zl + 2 weekendy zabawy - tak pracuja "fachowcy"? ta robota nie jest wiecej warta jak 500 zl!! a nie 10000 zl!!

    Co do wody - tak tak - masz 100% racji - woda miejska do podlewania ogrodu nadaje sie najlepiej i jest najtansza! Sorry - ale juz mi starczy takich rad.

  20. #20

    Domyślnie

    czy w temacie automatycznego poldewania ogrodu GARDENA nie ma konkurencji? Nie istnieje zaden konkurencyjny system?

Strona 1 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony