dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Teraz już nie bardzo jest wybór ... ponieważ Uc max 0,25 to trzeba by było ..70cm drewna aby spełnić ten wymóg.
    Nie pomoże zaklinanie, czytanie w literaturze skandynawskiej .. drewno ma taką przewodność cieplną jaką ma..
    i aby stanowiła konkretną barierę potrzeba tego drewna sporo.

  2. #22

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś poszukuje wiadomości na temat budowy domu z drzewa to proszę pytać na prywatny adres .Własnie jestesmy na etapie pomieszkiwania i moge duzo powiedziec jaki jest koszt budowy .Dodatkowo dodam że dom jest juz ogrzewany gruntowa pompa ciepła z poziomym wymiennikiem .Moge przesłać zdjecia dom znajduje sie w województwie małopolskim

  3. #23

    Domyślnie

    dokładnie, ja tez po lekturze wielu artykułów i konsultacjach z osobami z branży zdecydowałem się na budowę domu drewnianego, wszystko dopiero w powijakach, ale działka jest, plan jest. mam nadzieję, że za dwa lata będę już mieszkał w pięknym drewnianym domu

  4. #24

    Domyślnie

    Ceny i jakość wykonania producentów domu z bali się niesamowicie różnią, z tym że cena zdecydowanie nie zawsze idzie z jakością. Warto nawet dużo czasu spędzić na wyszukiwaniu odpowiedniej oferty i technologii.

    Tanio nie jest, ale da się. Murowany domek za tę cenę mielibyśmy może i prawie gotowy, ale przy budowaniu systemem gospodarczym i przy używaniu najgorszych i najtańszych materiałów. Jak ktoś nie chce najtańszy pustak, styropian i wełne, wydatki zaraz idą do góry...

    Budowa domu jest po prostu droga i tyle.

    Ocieplać na razie nie mamy w planie- ale w projekcie ocieplenie musiało być. Jak się domek spisze, okaże pierwsza zima, która jest jeszcze przed nami.
    Ostatnio edytowane przez wymarzonydom ; 27-11-2015 o 16:31

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wymarzonydom Zobacz post

    Ceny i jakość wykonania producentów domu z bali się niesamowicie różnią, z tym że cena zdecydowanie nie zawsze idzie z jakością. Warto nawet dużo czasu spędzić na wyszukiwaniu odpowiedniej oferty i technologii. My akurat chcieliśmy bal ponad 20 cm i komorowo suszony. Prawda jest taka, że tylko niewiele firm buduje z takiego drewna.
    Budowa solidnego domu drewnianego to sztuka, niekniecznie musi być z suszonego i to komorowo wszystko zależy od technologii. Mamy dom z mokrego (zielonego) bala nie sezonowanego i wiem że się da i można.
    Cytat Napisał wymarzonydom Zobacz post
    Tanio nie jest, ale da się. Murowany domek za tę cenę mielibyśmy może i prawie gotowy, ale przy budowaniu systemem gospodarczym i przy używaniu najgorszych i najtańszych materiałów. Jak ktoś nie chce najtańszy pustak, styropian i wełne, wydatki zaraz idą do góry...

    Budowa domu jest po prostu droga i tyle.
    Solidny dom drewniany wcale nie jest tani jak się czasami wydaje.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcinlu

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Makoszyn
    Kod pocztowy
    26-004
    Posty
    16

    Domyślnie

    Witam
    Nasze marzenie to dom z pół bala, chcemy postawić dom systemem gospodarczym zobaczymy jak wyjdzie, dom ma mieć 125m2 + garaż dwu stanowiskowy, zakupiłem 83 m3 jodły za 36tyś. pocięcie to 3500 zł, jeszcze w tym roku fundamenty i ogrodzenie a jodła schnie.

  7. #27
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    warrior1

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Łukowica
    Kod pocztowy
    34-606
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam serdecznie,

    pochodzę z małopolski i również jestem zainteresowany budową domu z bali. Bardzo proszę o przesłanie zdjęć domu na mejla ( [email protected]) bądź numer kontaktowy aby zaczerpnąć więcej informacji na temat budowy takiego domu. Pozdrawiam Arek

  8. #28

    Domyślnie

    A jak to jest z gotowymi domami z bali? Też droższe, niż stawianie domków murowanych? Dałbym się pociąć za dom z bali, ale nie wiem czy to się kalkuluje .

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Ja polecam jeszcze artykuł na naszym portalu na temat domów z bali
    http://kb.pl/teksty/2015/09/19/domy-...ore-wzbudzaja/

  10. #30
    Banned
    Erko43

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    98

    Domyślnie

    Czyli to nie wychodzi aż tak bardzo tanio jak się wydaje. Przynajmniej jak dla mnie się wydawało, gdy dom ma byc przeznaczony do całorocznego użytkowania.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Erko43 Zobacz post
    Czyli to nie wychodzi aż tak bardzo tanio jak się wydaje. Przynajmniej jak dla mnie się wydawało, gdy dom ma byc przeznaczony do całorocznego użytkowania.
    Dom z bala w potocznym rozumieniu to bardzo szerokie pojęcie a solidny dom drewniany nie będzie tańszy od murowanego przynajmniej ja takich oszczędności na własnym domu drewnianym się nie doszukałem.

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    warrior1

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Łukowica
    Kod pocztowy
    34-606
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Dom z bala w potocznym rozumieniu to bardzo szerokie pojęcie a solidny dom drewniany nie będzie tańszy od murowanego przynajmniej ja takich oszczędności na własnym domu drewnianym się nie doszukałem.
    Witam !to jaki dom postawiłeś pół bal,cały bal,mszony, czy na obce pióro jaka firma Ci wykonywała....?

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał warrior1 Zobacz post
    Witam !to jaki dom postawiłeś pół bal,cały bal,mszony, czy na obce pióro jaka firma Ci wykonywała....?
    Wystarczy zerknąć w dziennik budowy i wszystko jasne, żaden z wymienionych można by powiedzieć z kłody bo formalne pojęcie bala w polskiej nomenklaturze jest dziwne, ale to tylko moje zdanie. Firma LOSG.

  14. #34

    Domyślnie

    Mój wyszedł 4000 za metr na gotowo do mieszkania.

  15. #35
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    garesla

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-002
    Posty
    7

    Domyślnie

    Minimum 300 tysięcy. Tylko moim zdaniem 100 m2 to mało. Ja bym bydowała minimum 120 mkw

  16. #36

    Domyślnie

    Nasze następne doświadczenia pokazują, że dom z bali jest jednak sporo droższy od domku murowanego oraz napotyka się dużo więcej problemów przy budowie. Poczynając firmą, która buduje z drewna aż po ekipy wykończeniowe i inne, które mają niby pojęcie o domach z bali ale nie przewidują osiadania. Inwestor musi się przy tym sporo namęczyć, naczytać i pilnować.

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał wymarzonydom Zobacz post
    Nasze następne doświadczenia pokazują, że dom z bali jest jednak sporo droższy od domku murowanego oraz napotyka się dużo więcej problemów przy budowie. Poczynając firmą, która buduje z drewna aż po ekipy wykończeniowe i inne, które mają niby pojęcie o domach z bali ale nie przewidują osiadania. Inwestor musi się przy tym sporo namęczyć, naczytać i pilnować.
    Dom z bala jest dla świadomego inwestora, trzeba wiedzieć co się chce i lubić budownictwo drewniane. Pokutuje przekonanie że dom drewniany buduje się ze względu na niższą cenę a tak nie jest, oczywiście nie musi być droższy od takiego samego murowanego ale wtedy wymaga sporej wiedzy i zaangażowania inwestora.

  18. #38
    Banned
    Wojtko55

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Bialystok
    Kod pocztowy
    15-814
    Posty
    204

    Domyślnie

    To prawda może tak się wydawać, ale jednak tylko jeżeli ktoś ma konkretna wiedze na ten temat jest w stanie dobrze na tym wyjść. Ja chciałbym, ale jednak musze jeszcze trochę nad tym pomysleć

  19. #39
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SSylwia1

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam, jaką powierzchnię domu macie Państwo i jaki był koszt budowy domu pod klucz? Oczywiście interesuje mnie też grubość bala

  20. #40

    Domyślnie

    Również interesuje mnie koszt całości

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony