dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zawka1
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Peleciarka - czy to się opłaca?

    Witam, przeszukałem całe forum ale nic na ten temat nie znalazłem. Ogólnie w google nie ma zbyt wiele opinii użytkowników maszyn tego typu. Już tłumaczę o co mi chodzi.Mianowicie zastanawiam się czy nie kupić peleciarki np takiej :
    http://allegro.pl/opal-za-darmo-pele...964167809.html

    Nie wiem jaka jest opłacalność produkcji na takich maszynach.Mam zamiar obsiać pole lub kupić rzepak i z wykonać sobie opał na całą zimę.Jako że jestem w trakcie budowy to noszę się z zamiarem kupienia porządnego pieca z podajnikiem oraz peleciarki na której wykonam sobie sam opał. Zrezygnuję z solar, rekuperatora, pompy ciepła oraz wszystkich tych drogich bajerów na rzecz takiego rozwiązania. Co o tym myślicie ? Mam warunki do produkcji i przechowywania nawet większych ilości. Zastanawiam się jedynie nad sprawnością takiej maszyny.150 kg na h czyli koszt materiału + prąd,siły robocze własne. Czy ktoś może mi to policzyć?

  2. #2

    Cool

    Cytat Napisał zawka1 Zobacz post
    Witam, przeszukałem całe forum ale nic na ten temat nie znalazłem. Ogólnie w google nie ma zbyt wiele opinii użytkowników maszyn tego typu. Już tłumaczę o co mi chodzi.Mianowicie zastanawiam się czy nie kupić peleciarki np takiej :
    http://allegro.pl/opal-za-darmo-pele...964167809.html

    Nie wiem jaka jest opłacalność produkcji na takich maszynach.Mam zamiar obsiać pole lub kupić rzepak i z wykonać sobie opał na całą zimę.Jako że jestem w trakcie budowy to noszę się z zamiarem kupienia porządnego pieca z podajnikiem oraz peleciarki na której wykonam sobie sam opał. Zrezygnuję z solar, rekuperatora, pompy ciepła oraz wszystkich tych drogich bajerów na rzecz takiego rozwiązania. Co o tym myślicie ? Mam warunki do produkcji i przechowywania nawet większych ilości. Zastanawiam się jedynie nad sprawnością takiej maszyny.150 kg na h czyli koszt materiału + prąd,siły robocze własne. Czy ktoś może mi to policzyć?

    Nie daj się nabrać na też chiński badziew

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alk

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Silesia
    Posty
    172

    Domyślnie

    Przyglądałem się tym maszynkom jakiś czas temu. Dosyć szybko doszedłem do wniosku że nie warto.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zawka1
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    14
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    coś jeszcze znalazłem:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dukcja+pelletu

    chyba faktycznie pomysł do bani.Okazuje się, że porządny pellet uzyskam tylko na maszynach dużo droższych

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony