dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie Ile za przyłącze 100m

    Witam.

    Jakie obecnie są koszty przyłącza wodociągowego?

    Tzw. wodociągi określiły się na 25 tys. zł za całość. 100m przyłącza z przebiciem się pod droga wojewódzka. Lokalizacja Mazowsze. Gmina Siedlce.

    Jakie ceny są na Mazowszu?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Też szukamy wycen. Mamy 80 m. sieci wodociągowej. Na początek 1 gościu nam wycenił na 16 tys. i myślimy, że przegiął. Jesteśmy z dolnośląskiego. Trzeba wejść w drogę gminną ze 2 metry.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    To jak to wyglada ja zebym miał wode na działce to powiedziano mi ze musze się przebić przez droge asfaltową ,dzwoniłem do gościa i powiedział mi ze przecisk pod drogą kosztuje 120zł za metr trocha gdzies około 10m i dalej juz drogą wewnętrzną 100m moje pytanie jest takie ze moge to robić sam na własną rękę ??jak znam zycie to pewnie ci w gminie pewnie będą chcieli jakąś kase ze projekt ?? pozwolenie będzie potrzebne jak będzie robiony przecisk ??drogi nie trzeba zamykać, na pewno jeszcze geodeta do naniesienia na mapkę , co jeszcze trzeba zrobić jak bedzie sie robić przyłącze wodne ?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Byry - na stronie dostawcy wody masz zapewne krok po kroku.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pepe159

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Kod pocztowy
    47-200
    Posty
    96

    Domyślnie

    niestety ale te ceny sa realistyczne... ja jestem wlasnie po wykonaniu wodociagu i kanalizacji, 140m kanalizacji i 86m wodociagu kosztowalo mnie prawie 40.000zł ale dogadałem sie z gmina i na odcinek poza moja dzialka gmina zaplacila wykonawcy wiec musialem zaplacic za przylacza ktore byly na mojej dzialce i zaplacilem wykonawcy 23000

  7. #7

    Domyślnie

    Na wiosne robiłem przyłącze wody, ceny u nas za kompleksowe wykonanie były spore, więc zdecydowaliśmy sami to zrobić. Długość przyłącza do domu 85m.
    Projekt zrobiony przez architekta, architekt uzgadniał wszystko z Wodociągami. tutaj cena niewielka, bo znajomy, ale koszt normalny to 500zł
    Koparka. W sumie 8h pracy koparki, wykopanie, zasypanie, wyrównanie. 80zł/h, teraz na jesień już płaciłem 90zł/h.
    Rura fi40 100m zakupiłem troche więcej żeby potem sobie do domu przeciągnąć. Ceny dokładnej nie pamiętam ale coś 3,5-4zł za 1m.
    Studzienka z kręgu betonowego 240zł
    Piasek do zasypania rury. Mieliśmy za free, ale 5-10t by spokojnie wystarczyło, piasek jest po ok 30zł.
    Nasza praca. Niestety koparka nie dała rady wykopać w kilku miejscach, przejście pod gazem, blisko zaworu, przy ogrodzeniu sąsiada. 2 dni zajęło nam ręczne kopanie, tego co koparka nie dała rady, ułożenie rury, obsypanie piachem.
    Wodociągi policzyły nas za przyłącze 750zł, podobno po kosztach że sami to zrobiliśmy, ale kto ich wie ile co kosztowało.
    W sumie:
    Projekt: 500zł
    Koparka: 640zł
    Rura fi40: 400zł
    Studzienka: 240zł
    Piasek: 10t x30zł
    Taśma ostrzegawcza: 2x10zł
    Nasza praca:
    Przyłącze: 750zł
    SUMA: 2850zł
    Ostatnio edytowane przez heine84 ; 13-12-2011 o 18:29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony