dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Smród z przydomowej oczyszczalni

    Mam zamontowaną przydomową oczyszczalnię ścieków i problem z nieprzyjemnym "zapachem" w domu. Na rurze do oczyszczalni jest trójnik i jedno odgałęzienie jest wyprowadzone aż na dach w celu wentylacji. Niestety kominek nie jest wyprowadzony ponad kalenicę i "zapachy" dostają się do niedaleko oddalonych kanałów wentylacyjnych a nimi do domu.

    Czy ta wentylacja jest w ogóle potrzebna skoro w osadniku są baktrie beztlenowe? Wymyśliłem sobie, że na rurze zrobie syfon poprzez założenie 2 kolanek. Czy to się sprawdzi? Czy nie zamarznie?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borsak1

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    116

    Domyślnie

    Witam jeśłi masz oczyszczalnie z drenażem olej ten chory pomysł z napowietrzaniem sama pociągnie i wypchnie powietrze przez drenaż. Nie zmienia to jednak faktu że jako tako odpowietrzenie powinieneś mieć ale w samej instalacji np. od jakiegoś syfonu na piętrze.

  3. #3

    Domyślnie

    Rolą wentylacji jest również wyrównywanie ciśnień i zapobieganie, by spuszczana woda nie powodowała wysysania zawartości syfonu pod umywalką, brodzikiem itp. Im dłuższe piony, tym to istotniejsze.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał borsak1 Zobacz post
    Witam jeśłi masz oczyszczalnie z drenażem olej ten chory pomysł z napowietrzaniem sama pociągnie i wypchnie powietrze przez drenaż. Nie zmienia to jednak faktu że jako tako odpowietrzenie powinieneś mieć ale w samej instalacji np. od jakiegoś syfonu na piętrze.
    To nieprawda.
    Wentylacja jest potrzebna i to bardzo. Fakt, że nie w osadniku, ale w drenażu, do którego trzeba dostarczać powietrze, a to się robi właśnie przy pomocy kominka na dachu.

    Najlepiej postaraj się go jednak podwyższyć. Da się?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    To nieprawda.
    Wentylacja jest potrzebna i to bardzo. Fakt, że nie w osadniku, ale w drenażu, do którego trzeba dostarczać powietrze, a to się robi właśnie przy pomocy kominka na dachu.

    Najlepiej postaraj się go jednak podwyższyć. Da się?
    chyba nie jest to odpowietrzenie oczyszczalni a pionów. zobacz czy masz więcej odpowietrzń pionów i ewentualnie to możesz skasować pozostawiając odpowietrzenie najdalszego pionu jednak ten manewr skonsultuj z hydraulikiem żebyś sobie kuku nie zrobił

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kumpex

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    okolice Kępna
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    To nieprawda.
    Wentylacja jest potrzebna i to bardzo. Fakt, że nie w osadniku, ale w drenażu, do którego trzeba dostarczać powietrze, a to się robi właśnie przy pomocy kominka na dachu.

    Najlepiej postaraj się go jednak podwyższyć. Da się?
    Masz rację w osadniku są bakterie beztlenowe ale w drenażu są tlenowe,kominek na dachu robi naturalny ciąg a powietrze zasysane jest z tego niskiego kominka na końcu drenażu.

  7. #7

    Domyślnie

    Kominka nie chcę podwyższać, bo fatalnie by to wygladało. Czy wykonany z 2 kolanek syfon mi nie zamarznie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch123 Zobacz post
    Kominka nie chcę podwyższać, bo fatalnie by to wygladało. Czy wykonany z 2 kolanek syfon mi nie zamarznie?
    jeżeli zrobisz syfon odpowietrzenie nie będzie działało, jak syfon będzie na zewnątrz domu to ciecz zamarznie

  9. #9

    Domyślnie

    A jak zrobię go na głebokości 80cm i obłożę styropianem ?

  10. #10

    Domyślnie

    Czyli chcesz zrobić syfon między oczyszczalnią a rurą kanalizacyjną do domu? Rura kanalizacyjna powinna mieć stały, dość mały spadek. Bałbym się, że syfon będzie się łatwo zatykał, a trudny będzie do czyszczenia.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  11. #11

    Domyślnie

    Butch: jak zrobisz syfon, to źle będzie ci działała oczyszczalnia i będziesz na najlepszej drodze do zatkania sobie kanalizacji prędzej czy później. A smród tylko się powiększy.

    Masz źle zrobioną wentylację, więc ją popraw, a nie popełniaj nowego błędu.

    Jak nie chcesz podwyższać kominka, to nałóż na niego samoczynny wentylator. http://www.startwent.com.pl/wiatrowent.html
    Być może zwiększenie wydajności wentylacji pomoże.

  12. #12

    Domyślnie

    W ubikacji też jest syfon (w Geberitach rura chyba 80) i się jakoś nie zatyka. Mam rurę 160 do oczyszczalni, więc nie widzę powodu żeby miała się zatykać. Tylko boję się, że może zamarznąć.

  13. #13

    Domyślnie

    Ok, prosiłeś o radę i ją dostałeś. Dalej rób jak uważasz.

  14. #14

    Domyślnie

    Obejrzyj sobie strumień wody, jaki wypływa ze spłuczki a potem jaki wpływa do oczyszczalni. Objętościowo to samo, ale rozłożone w czasie.
    Dalej rób jak uważasz
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  15. #15

    Domyślnie

    A nie lepiej zrobić odpowietrzenie z drugiej strony oczyszczalni, tam gdzie wypływają oczyszczone ścieki?
    Masz coś takiego?

    A na 160 syfon gratuluję pomysłu na 160 procent najpierw się przypcha a potem zapcha a na końcu zamarznie, a jak nie zamarznie to będzie tylko zapchane .
    Już beja i mkk ci opisali co można zrobić i po co spadek w kanalizacji, nie będę się powtarzał
    Upierasz się przy syfonie zamiast zawezwać hydraulika który ci to robił i go opieprzyć bo albo to on skopał kanalizację albo projektant.
    daj jakieś zdjęcia poglądowe, rysunki może coś wydumamy.
    Jak na razie widzisz wszyscy ci zdecydowanie odradzają syfon
    Ostatnio edytowane przez WOJSKI ; 05-12-2011 o 22:11

  16. #16

    Domyślnie

    Po głebszej przemyśleniu doszedłem do wniosku, że problem tkwi chyba gdzie indziej. Z oczyszczalni wychodzi rura 160. Przy domu jest kolano i 160/110 i jest z niego poprowadzone odpowietrzenie do kominka na dach. Rurą 160 wypływają ścieki, ale jest również podłączona do wolnego kominka wentylacji celem napowietrzenia rury spływowej (uniknięcie efektu zasysania wody po spuszczeniu). Napowietrzenie to jest podłączone do jednego z wolnych kominków wentylacyjnych. I tu jest problem, bo napowietrzeniem wydzilają się również gazy. Poczatkowo myślałem, że wydostają się na dach i sąsiednim otworem kominowym dostają do domu. Założyłem na dachu zawór napowietrzający. Nie pomogło. Dochodzę do wniosku, że problem wynika chyba z tego, że kominy zbudowane są z gotowych elementów Schiedel. Wystarczy, że murarze źle położyli w którymś miejscu zaprawe i smrodek z jednej wentylacji porzedostaje się do drugiej a nią do domu. Tylko co z tym teraz zrobić?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony