dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 283 z 1021
Pokaż wyniki od 5.641 do 5.660 z 20415
  1. #5641
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Jest gotowy w serii H także nie musze się bawić i zmieniać
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  2. #5642

    Domyślnie

    Z tego co kolega PaRa pisał, to jak zabraknie prądu to program uruchamia się od początku. Chyba, ze w serii H to poprawili.

  3. #5643
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Z tego co kolega PaRa pisał, to jak zabraknie prądu to program uruchamia się od początku. Chyba, ze w serii H to poprawili.
    Ja tylko przekazałem słowa mojego instalatora, i dlatego wygrzewałem analogowo a nie programem.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  4. #5644
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cale szczescie ze nie zaczalem wygrzewac. Burza zalatwila prad na dzialce. Jutro z ranca mam zamiar uruchomic program
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  5. #5645
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cale szczescie ze nie zaczalem wygrzewac. Burza zalatwila prad na dzialce. Jutro z ranca mam zamiar uruchomic program
    PAmiętaj że jak zaczną pracować pompy obiegowe to może spaść ciśnienie w instalacji bo resztki powietrza wyjdą. Dlatego obserwuj na początku ciśnienie wody.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  6. #5646
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Uruchomilem o 8:30, sprezarka wystartowala chwile i stanela, PC dzialala, do czasu wyjazdu z dzialki agregat nie pracowal. Coekawy jestem co bedzie wieczorem jak pojade sprawdzic temperatury Na wyswietlaczu pokazywao ze docelowa temp wody ma byc na dzis 25 stopni, a obecnie jest 20.
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  7. #5647
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    No i dupa. Robil ktos to automatyczne suszenie betonu ? Tak jak rano byly temp tak sa, nic sie nie zmienilo, sprezarka nie chodzi i w zasadzie raczej nie chodzila bo zezarlo przez caly dzien tylko 2 kwh czyli pewnie pompki obiegowe wciagnely bo te chodza. Jakies pomysly ? Czy ten program tak po prostu ma ze w pierwszy dzien mieli sobie wode ?
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  8. #5648
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    No i dupa. Robil ktos to automatyczne suszenie betonu ? Tak jak rano byly temp tak sa, nic sie nie zmienilo, sprezarka nie chodzi i w zasadzie raczej nie chodzila bo zezarlo przez caly dzien tylko 2 kwh czyli pewnie pompki obiegowe wciagnely bo te chodza. Jakies pomysly ? Czy ten program tak po prostu ma ze w pierwszy dzien mieli sobie wode ?
    A czasem nie masz włączonej blokady, że powyżej jakieś temp. zewnętrznej pompa nie pracuje?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  9. #5649
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze ustawilem max czyli 30 stopni bodajze.
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  10. #5650
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radd9314

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Talary
    Kod pocztowy
    63-820
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    Mianowicie jestem w trakcie modernizacji swojej instalacji cieplnej. Aktualnie posiadam piec na drewno (brak gazu ziemnego na wsi). Dom jest 11 letni. Po wyliczeniach dokonanych przez oddział Panasonica zaproponowano mi dwie pompy ciepła Panasonic serii H o mocy 16 kWh. Wydaje mi się to zbyt dużo jak na informacje, które znalazłem na forum. Czy mógłbym kogoś prosić o pomoc w dobraniu urządzenia? Stanąłem w miejscu i informacja z Panasonica nie za bardzo mnie pocieszyła.

    1. Temperatura zasilania na piecu: 60 stopni.
    2. Grzejniki: panelowe-stalowe, wymiary: 120x60 cm, ilość: 17 sztuk.
    3. Drewniane okna 2-szybowe.
    4. Izolacja ścian: wełna 10 cm, izolacja dachu: 5 cm wełna miękka rozwijana.
    5. Ilość osób: 3-4.
    6. W sumie łącząc ogrzewanie podłogowe w salonie,kuchni, dwóch łazienkach wychodzi 160m2 "podłogówki".
    7. W domu chcielibyśmy aby temperatura wynosiła 22 stopnie. Do tej pory na licznikach założonych na ścianie "optymalnie" stawało się po osiągnięciu 25 stopni. Z tym, że dużo ciepła uciekało do antresoli i podczas otwierania drzwi. Podałem temperaturę odczuwalną.
    8. Dodatkowo pomagać będą kolektory próżniowe Viessmanna.

    pow. zabudowy 311 m2
    pow. całkowita 400 m2
    pow. użytkowa 309 m2
    pow. netto 335 m2
    kubatura 1430 m3.

    Z góry dziękuję

  11. #5651

    Domyślnie

    Cytat Napisał radd9314 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Mianowicie jestem w trakcie modernizacji swojej instalacji cieplnej. Aktualnie posiadam piec na drewno (brak gazu ziemnego na wsi). Dom jest 11 letni. Po wyliczeniach dokonanych przez oddział Panasonica zaproponowano mi dwie pompy ciepła Panasonic serii H o mocy 16 kWh. Wydaje mi się to zbyt dużo jak na informacje, które znalazłem na forum. Czy mógłbym kogoś prosić o pomoc w dobraniu urządzenia? Stanąłem w miejscu i informacja z Panasonica nie za bardzo mnie pocieszyła.

    1. Temperatura zasilania na piecu: 60 stopni.
    2. Grzejniki: panelowe-stalowe, wymiary: 120x60 cm, ilość: 17 sztuk.
    3. Drewniane okna 2-szybowe.
    4. Izolacja ścian: wełna 10 cm, izolacja dachu: 5 cm wełna miękka rozwijana.
    5. Ilość osób: 3-4.
    6. W sumie łącząc ogrzewanie podłogowe w salonie,kuchni, dwóch łazienkach wychodzi 160m2 "podłogówki".
    7. W domu chcielibyśmy aby temperatura wynosiła 22 stopnie. Do tej pory na licznikach założonych na ścianie "optymalnie" stawało się po osiągnięciu 25 stopni. Z tym, że dużo ciepła uciekało do antresoli i podczas otwierania drzwi. Podałem temperaturę odczuwalną.
    8. Dodatkowo pomagać będą kolektory próżniowe Viessmanna.

    pow. zabudowy 311 m2
    pow. całkowita 400 m2
    pow. użytkowa 309 m2
    pow. netto 335 m2
    kubatura 1430 m3.

    Z góry dziękuję
    Przede wszystkim każdy Ci to powie abyś zrobił uczciwe OZC. Wtedy byłoby najprościej dobrać pompę.
    Ocieplenie domu masz dość skąpe a i powierzchnia domu dość okazała. Spodziewam się że ta 16-tka może nie być taka za mała.

  12. #5652
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Witam

    Te dwie 16-ki to T-Capy?
    17 grzejników...... 60* zasilanie....
    Nawet jeśli, przy takiej kubaturze i ociepleniu to zapewne "na styk".
    Pomyśl o T-Capie na podłogówkę i HT od Daikina na grzejniki.
    Będzie jeszcze drożej.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  13. #5653
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał radd9314 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    Mianowicie jestem w trakcie modernizacji swojej instalacji cieplnej. Aktualnie posiadam piec na drewno (brak gazu ziemnego na wsi). Dom jest 11 letni. Po wyliczeniach dokonanych przez oddział Panasonica zaproponowano mi dwie pompy ciepła Panasonic serii H o mocy 16 kWh. Wydaje mi się to zbyt dużo jak na informacje, które znalazłem na forum. Czy mógłbym kogoś prosić o pomoc w dobraniu urządzenia? Stanąłem w miejscu i informacja z Panasonica nie za bardzo mnie pocieszyła.

    1. Temperatura zasilania na piecu: 60 stopni.
    2. Grzejniki: panelowe-stalowe, wymiary: 120x60 cm, ilość: 17 sztuk.
    3. Drewniane okna 2-szybowe.
    4. Izolacja ścian: wełna 10 cm, izolacja dachu: 5 cm wełna miękka rozwijana.
    5. Ilość osób: 3-4.
    6. W sumie łącząc ogrzewanie podłogowe w salonie,kuchni, dwóch łazienkach wychodzi 160m2 "podłogówki".
    7. W domu chcielibyśmy aby temperatura wynosiła 22 stopnie. Do tej pory na licznikach założonych na ścianie "optymalnie" stawało się po osiągnięciu 25 stopni. Z tym, że dużo ciepła uciekało do antresoli i podczas otwierania drzwi. Podałem temperaturę odczuwalną.
    8. Dodatkowo pomagać będą kolektory próżniowe Viessmanna.

    pow. zabudowy 311 m2
    pow. całkowita 400 m2
    pow. użytkowa 309 m2
    pow. netto 335 m2
    kubatura 1430 m3.

    Z góry dziękuję
    wejdz na stronę http://cieplowlasciwie.pl/start i wstępnie policz sobie zapotrzebowanie, wynik podaj na forum będzie wiadomo coś więcej.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #5654
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    radd9314

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Talary
    Kod pocztowy
    63-820
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za rady. Wykonałem obliczenia na stronie i nie jest za kolorowo. Tak jak mówiliście i tak jak Panasonic twierdził. Nawet jeśli byłyby lekko zakłamane bez profesjonalnego OZC to jedna 16 kWh T-Cap nie starczy. W tym przypadku chyba pozostanę przy starym ogrzewaniu na drewno i czeka mnie instalacja preizolowanej rury z garażu. Jedyne co mnie nurtuje to powierzchnia użytkowa jaką należało podać w programie. W planach budynku powierzchnia użytkowa wynosi 310m2 (na piętrze występują skosy oraz spora antresola) natomiast w programie po wyliczeniu pomnożone zostało to razy dwa. Czy jest to prawidłowe liczenie? Wtedy biorąc 42W/m2*310m2, 16 kWh Panasa starczyłaby idealnie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2mdu Z góry dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez radd9314 ; 15-08-2017 o 23:35

  15. #5655
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cale szczescie ze nie zaczalem wygrzewac. Burza zalatwila prad na dzialce. Jutro z ranca mam zamiar uruchomic program
    skoro masz problemy z zasilaniem to zamontój przepięciówke typu D. Ochronisz elektronikę ( PC) to głównie elektronika

  16. #5656
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Mam wszystko zamontowane, bardziej chodzilo mi o to ze kazde przerwanie programu wygrzewania zaczyna go od nowa
    PC PW Panasonic T-cap 9kW, 230V, seria H, + bufor 100l, 2x termostat salus (parter i piętro) + CWU 300L.
    Dom pełna piętrówka 200m2 z garażem i kotłownią - wszystko grzane, 100% podłogówka + 2 drabinki w łazienkach. Okna 3 szyby Abakus BluEnergy Uw~0,8 + ciepły parapet. Siany BK 24cm + docelowo 25cm styro. Piętro ocieplone 40cm wełna nad płytami z KG.

  17. #5657

    Domyślnie

    Cytat Napisał radd9314 Zobacz post
    Wtedy biorąc 42 W/m2 * 310 m2, 16 kWh Panasa starczyłaby idealnie.
    Przy parametrach ocieplenia jak ma ten budynek to raczej ; 62 W/ m2
    Koniecznie profesjonalne OZC do zrobienia
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 16-08-2017 o 09:58
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  18. #5658
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał radd9314 Zobacz post
    ... Jedyne co mnie nurtuje to powierzchnia użytkowa jaką należało podać w programie. W planach budynku powierzchnia użytkowa wynosi 310m2 (na piętrze występują skosy oraz spora antresola) natomiast w programie po wyliczeniu pomnożone zostało to razy dwa. Czy jest to prawidłowe liczenie? Wtedy biorąc 42W/m2*310m2, 16 kWh Panasa starczyłaby idealnie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2mdu Z góry dzięki za pomoc
    Bardzo szkoda ze nie nurtuje Ciebie fakt ze dokladnosc tego kalkulatora w przypadku skomplikowanej bryły budynku, dosc słabego ocieplenia moze byc w granicach do 100%. Jakiekolwiek liczenie dla doboru mocy pompy ciepłą tym klakulatorem jest bez sensu.

  19. #5659
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    No i dupa. Robil ktos to automatyczne suszenie betonu ? Tak jak rano byly temp tak sa, nic sie nie zmienilo, sprezarka nie chodzi i w zasadzie raczej nie chodzila bo zezarlo przez caly dzien tylko 2 kwh czyli pewnie pompki obiegowe wciagnely bo te chodza. Jakies pomysly ? Czy ten program tak po prostu ma ze w pierwszy dzien mieli sobie wode ?
    Ja wygrzewałem tym programem i zadziałało. WYgrzewanie jest chyba niezależne od innych ustawień jak. np. max temp na zewnątrz itp.
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  20. #5660
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał radd9314 Zobacz post
    Wielkie dzięki za rady. Wykonałem obliczenia na stronie i nie jest za kolorowo. Tak jak mówiliście i tak jak Panasonic twierdził. Nawet jeśli byłyby lekko zakłamane bez profesjonalnego OZC to jedna 16 kWh T-Cap nie starczy. W tym przypadku chyba pozostanę przy starym ogrzewaniu na drewno i czeka mnie instalacja preizolowanej rury z garażu. Jedyne co mnie nurtuje to powierzchnia użytkowa jaką należało podać w programie. W planach budynku powierzchnia użytkowa wynosi 310m2 (na piętrze występują skosy oraz spora antresola) natomiast w programie po wyliczeniu pomnożone zostało to razy dwa. Czy jest to prawidłowe liczenie? Wtedy biorąc 42W/m2*310m2, 16 kWh Panasa starczyłaby idealnie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2mdu Z góry dzięki za pomoc
    Zamiast 2x T-CAP 16kW lepiej dać Mitsubishi Zubadan 23kW jest taki model i spokojnie wystarcza, w zapasie grzałki 9kW czyli maksymalnie można tym osiągnąć ponad 30kW. Instalacja tańsza i prostsza niż 2x T-CAP 16kW
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Strona 283 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony