dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1003 z 1021
Pokaż wyniki od 20.041 do 20.060 z 20417
  1. #20041

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Do ciepłego domu i z podłogówką zawaliłeś TCAP i tak będzie, bo ona nie zejdzie nisko z modulacją jak zwykłe, no dobra po temacie.
    Defrost Mode 2 będzie zawsze jak powrót jej spadnie < 28* Co do oszukiwania na czujnikach, to tego się nie ustawia, to robota z dołożeniem oprników na czujniki tu kolega @Mig tylko tak ma.
    Skoro masz 200l wody to ustaw docelową na 32* deltę daj na 3* możesz 4* tak żeby powrót był 29* to spowoduje, że przy defroście powrót nie powinien spaść nawet o 1*, ale jeśli Ci spada, to znaczy że nie masz tyle wody, lub przepływy źle poustawiane i bieże wodę tam gdzie jej lżej.
    Modulacja jest wystarczająca, na 19Hz schodzi z mocą bardzo ładnie i cykle są długie bez taktowań. To defrosty mniebwkurzają

    Co do przepływów będę je dopiero regulował poprawnie pomiędzy dwoma pietrami, wtedy się to równo rozłoży i będzie mniejszy spadek podczas defrostu.
    Na ustawieniu 33 krzywej defrost ze zładu trwa 4 min i spadało z 28 na 26 bez zatrzymania pompy. Widać spełnia graniczne warunki i spadek jest na sam koniec.
    Przeplywy wyreguluje i powinno być dobrze w tej kwestii dzięki za radę. Jeszcze kwestia krzywej i powrotu zostaje.

    Zmniejszania delty wolałem uniknąć ale przemyślę.

    W Panasonic są 3 ukryte menu. W jednym można korygować odczyt temp wej i wyj +/- 2'C.
    Ktoś mówił, że zadziała jak z rezystorami a zależy mi na gwarancji. Więc jeżeli już to wolałbym zrobić korektę programową. Więc może się da?

  2. #20042
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    Nie mam więcej pytań, dziękuję. Dom 145 w tym grzany garaż. Ocieplenie 20 cm styro biały 0.038. Dach Piana 25-30 cm. Ok 1600 mb rur+ bufor 80L. Grzeje drugi sezon. 19 pętli 2 rozdzielacze. Podjazdy miedź 28. Max na zasilaniu 30 było teraz zmniejszyłem i utrzymuje między 28/29. Średnio w grudniu wskaźnik na pompie między 18-26 kWh, A na e-liczniku 15-20% więcej tylko, że tu cały dom nie mam licznika zew. przy pompie. Grzałka podczas defrostu mnie targa ale nie chce wyłączać ze względu na gwarancję.
    Złych wyników nie masz, wskazanie zaniżone bardziej do 20%.
    Czy ta grzałka ci tyle szarpie tego prądu, że chcesz ją wyłączać?
    Jeśli masz bufor równolegle i pompkę za buforem podpiętą pod pompę, to pewnie pompka staje w czasie defrostu i woda na powrocie szybko ci spada.
    Jak wygląda defrost? Przy jakiej temperaturze powrotu zaczyna i kończy?
    Jeśli spada powrót poniżej 21* Ja bym grzałki nie wyłączał.
    A wogóle po co ci ten bufor przy łącznej długości podłogówki 1600mb, sprawdzałeś ile masz wody w obiegu?

  3. #20043
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Nie zagłębiałem się w to jak wygląda defrost i temp przy nim. Będę miał czas to kiedyś zerknę. Zakładam, że przy takiej podłogówce może być ponad 150 L lekko ale też nigdy nie liczyłem. A bufor no jak po co instalator wcisnął. Z biegiem czasu wiem, że niepotrzebnie.
    Dom 145m2. Szacowane OZC 6.9 kW.
    PANASONIC J 7 kW ALLINONE COMPACT.
    100% Ogrzewanie podłogowe.

  4. #20044
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał own20840 Zobacz post
    Modulacja jest wystarczająca, na 19Hz schodzi z mocą bardzo ładnie i cykle są długie bez taktowań. To defrosty mniebwkurzają

    Co do przepływów będę je dopiero regulował poprawnie pomiędzy dwoma pietrami, wtedy się to równo rozłoży i będzie mniejszy spadek podczas defrostu.
    Na ustawieniu 33 krzywej defrost ze zładu trwa 4 min i spadało z 28 na 26 bez zatrzymania pompy. Widać spełnia graniczne warunki i spadek jest na sam koniec.
    Przeplywy wyreguluje i powinno być dobrze w tej kwestii dzięki za radę. Jeszcze kwestia krzywej i powrotu zostaje.

    Zmniejszania delty wolałem uniknąć ale przemyślę.

    W Panasonic są 3 ukryte menu. W jednym można korygować odczyt temp wej i wyj +/- 2'C.
    Ktoś mówił, że zadziała jak z rezystorami a zależy mi na gwarancji. Więc jeżeli już to wolałbym zrobić korektę programową. Więc może się da?
    Przy 200 m2 podłogówki to tam powinno być blisko 200l wody, jeśli piony są porządne.

    U syna jest 145m2, bo garażu 30m2 nie liczę wyłączony.
    Tam wychodzi, że jest dobrze>180l
    Bo jak zaczyna się defrost ma 25* I jak kończy też 25*, a przepływ w czasie defrostu 37l. Ale jemu to idealnie wyregulowałem.

    U ciebie musi być kwestia regulacji, lub masz jakąś rzadką tą podłogówkę i brakuje wody.

    U mnie na samych grzejnikach to prawie zawsze idzie mode1 ale powrót muszę mieć 34* ale u mnie może z 130l wody i jeszcze grzejniki tego idealnie nie ustawisz.

  5. #20045
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    Nie zagłębiałem się w to jak wygląda defrost i temp przy nim. Będę miał czas to kiedyś zerknę. Zakładam, że przy takiej podłogówce może być ponad 150 L lekko ale też nigdy nie liczyłem. A bufor no jak po co instalator wcisnął. Z biegiem czasu wiem, że niepotrzebnie.
    Instalator ci bufor zamontował, żebyś sobie automatykę zamontował i sterował oddzielnie temperaturą w każdym pomieszczeniu, a bufor po to żeby zawsze był odpowiedni przepływ i zład wody.
    Tylko przy pompie nikt nie stosuje żadnego sterowania obiegami i każdy liczy złotówki za grzanie, zwłaszcza teraz.
    A instalatorzy, jak nie kumaci tak montują.

  6. #20046

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	menuserw.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	25,1 KB
ID:	467324

    To jak to panowie jest można korygować czujniki temp w Tcap? Żeby robiło defrostu Mode 1 dwa stopnie niżej niż normalnie

  7. #20047
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Nie można tak tego kalibrować , ponieważ to tylko umownie się mówi ,że temperatura na wejściu ma być powyżej 27 stopni. W rzeczywistości za odczyt tej temperatury( decyzja jaki Mode podczas defrostu) decyduje czujnik , który jest pomiędzy czujnikiem wejściowym i wyjściowym , a jego na tej liście nie ma.
    Fizycznie jest on na wyjściu wymiennika a przed grzałkami , service mode nazywa go Outlet 2 ( Wyjście 2).

    Jedyne wyjście to "kalibracja"/oszukiwanie czujników poprzez równoległe podłączanie rezystancji. Ja tak mam od czterech sezonów i wszystko działa, ale trzeba z tym ostrożnie ,i wiedzieć co się robi i nie zrobić czegoś głupiego .

    Kalibracja wejścia i wyjścia co najwyżej poprawi odczytywanie poprawnie delty ( co też może przełożyć się na jej pracę) , liczenie mocy i pokazywanie COPu.
    Ostatnio edytowane przez MiG25 ; 08-12-2023 o 13:06
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  8. #20048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Trafiłem na defrost i na wyświetlaczu temp spada do 24 pod koniec. A punkt 8 wtedy 21/24. Przepływu nie wiem gdzie sprawdzić. O to chodzi ?

  9. #20049
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    Trafiłem na defrost i na wyświetlaczu temp spada do 24 pod koniec. A punkt 8 wtedy 21/24. Przepływu nie wiem gdzie sprawdzić. O to chodzi ?
    Na pompie : Sprawdzanie systemu/ informacje o systemie. Ile jest przed samym defrostem
    Powrót I zasilanie I ile jest jak skączy defrost.

  10. #20050
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Cytat Napisał nuballo Zobacz post
    Trafiłem na defrost i na wyświetlaczu temp spada do 24 pod koniec. A punkt 8 wtedy 21/24. Przepływu nie wiem gdzie sprawdzić. O to chodzi ?
    Przepływ przecież masz w p.12 w menu z informacjami.
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  11. #20051
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Gargi12
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Białogórne
    Posty
    233

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Przepływ przecież masz w p.12 w menu z informacjami.
    W 7 ile kw ma grzałka która wspomaga te nieszczęsne defrosty

  12. #20052
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ty masz 7kW to mi powiedz ?
    W oznaczeniu KITu czy jednostki wewnętrznej masz coś w tym stylu ...H3... (3kW ) ...H9... (9kW) , dla serji J podobnie ...J3... (3kW)
    Panasonic Aquarea H T-Cap 12kW 3-faz

    GoHeishaMon - parametry i sterowanie Aquareą przez broker MQTT. Instalacja na module CZ-TAW1 przez pendrive , szybki powrót do orginału (SmartCloud)- Bez rozbierania ,bez lutowania.

    Menu z informacjami: https://forum.muratordom.pl/showthre...92#post7762492

  13. #20053
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał own20840 Zobacz post
    Modulacja jest wystarczająca, na 19Hz schodzi z mocą bardzo ładnie i cykle są długie bez taktowań. To defrosty mniebwkurzają

    Co do przepływów będę je dopiero regulował poprawnie pomiędzy dwoma pietrami, wtedy się to równo rozłoży i będzie mniejszy spadek podczas defrostu.
    Na ustawieniu 33 krzywej defrost ze zładu trwa 4 min i spadało z 28 na 26 bez zatrzymania pompy. Widać spełnia graniczne warunki i spadek jest na sam koniec.
    Przeplywy wyreguluje i powinno być dobrze w tej kwestii dzięki za radę. Jeszcze kwestia krzywej i powrotu zostaje.

    Zmniejszania delty wolałem uniknąć ale przemyślę.

    W Panasonic są 3 ukryte menu. W jednym można korygować odczyt temp wej i wyj +/- 2'C.
    Ktoś mówił, że zadziała jak z rezystorami a zależy mi na gwarancji. Więc jeżeli już to wolałbym zrobić korektę programową. Więc może się da?
    naciskasz na raz 1,5 i 6 potem Ustawienie czujnika-Wejście/Wyjście i zwiększasz oba o 2

  14. #20054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Znowu widzę, że nie trzyma temp. Z wyliczeń krzywej 29. Modulował po defroście z 30 stopni , a teraz trzyma 28, a powrót 25. Sprężarka 38 HZ.

  15. #20055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nuballo

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    108

    Domyślnie

    Pozycja 12 podczas defrostu. 50,25

  16. #20056
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angelo19 Zobacz post
    Witam.
    Wydaje mi się że mam problem jakiś z pompą a mianowicie jest -2 na zewnątrz a pompa jedzie jak szalona i pokazuje pobór 1,6 a oddanie 4,4.Cop jest tragiczny i ogólnie patrząc na to to nie ma szału w pozostałych dniach. Pamietam jak brała 2.0-2,2 ale oddawała w okolicach 10. Pompa to Panasonic J 9kW. To jest jakoś nieprawdopodobne co to się dzieje. Za prąd to nie chce nawet wiedzieć ile zapłacę. Teraz to dopiero początek zimy to nie wyobrażam sobie co bedzie przy -10. Dodając i tak wydaje mi sie ze ta pompa chyba jest nie taka jaka powinienem miec. OZC na poziomie 6.1 a mi sie meczy pompa 9. Prosze o jakies rady od czego by zaczac ?
    Pozdrawiam
    sory bo nic nie wniosę do tematu ale z ciekawości - czego ja to nie zrozumiałem?
    1) masz pompe 9kw i 1.6kwh poboru prądu nazywasz szalonym? ja na mojej 7kw widuje po 3kwh (choć to raczej przy CWU lub kiedy cisnę w tanich godzinach ale na normalnym trybie też się 2.2kwh czasami pokazuje)...
    2) ''oddanie 4.4' - to przy takim poborze to COP 2.75 i to jest tragiczne? przy -2st? ja mam momentami 2...to jaki wy macie ten COP na mrozach żeby go nazwać fajnym?

  17. #20057
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Czyli jak twierdzisz pompa ciągle pracuje, nic ją nie wyłącza.
    To w domu jaką masz temperaturę?

    ....
    miałem tu trochę podobne pytanie że pompa ciągle pracuje i się nie wyłącza choć dom się zaczyna gotować a różnica pomiędzy zasilaniem a powrotem to już bywa nawet jedynie 2st (pomimo delty 6) to mi odpisano że najwyraźniej taki mam pobór ciepła z domu i tak ma być- a jak mówię w domu temp się stale (i zbędnie) podnosi- więc do dziś grzeje prostą i po prostu idę ją wyłączyć ręcznie
    całą tą delte pompa ma gdzieś chyba i jak ma zadane np 32 a delta cały czas jest 6 to trzyma tak 33 zasilanie i 29/30 powrót - to czy to jest jakiś błąd działania czy nie? ja to rozumiałem że ma dojść o 1st powyżej zasilania i pracować tak długo żeby dociągnąć powrót do tego z delty i jak to osiągnie to tam po jakiś paru min się wyłącza, tymaczsem godzinami potrafi tak trzymać biorąc pod uwagę że błędnie włącza grzanie CWU jak tylko spadnie z zadanej temp o 1st zamiast utrzymywać według histerezy do -8st spadku, to to nie byłaby jedyna sytuacja kiedy ta pompa robi co chce
    Ostatnio edytowane przez ocokaman ; 08-12-2023 o 20:17

  18. #20058

    Domyślnie

    Nie mam Panasonica ale co takiego "strasznego" jest w tej delcie 2 ?

    U mnie pompa działa prawie 24 godziny na dobę z delta 2 (obecnie 30/2. Pobiera sobie zależnie od temp zewnatrznej około 600-700W i co jakiś czas robi sobie deferost. Działa nonstop. W domu widzę stałą temp 22,6 stopnia .
    Przepływ mam stały chyba coś 25l/min.

    Niska delta to też niższa temp zasilania wiec teoretycznie lepszy COP.
    Jedyny minus małej delty to że musi być spory przepływ.

    U siebie jak obniżę temp zasilania i trochę temp w domu to widzę że czasami pompa robi sobie przerwy (około godzinę) ale potem jak ruszy to i tak nadrobi to zwiększonym poborem podczas startu i tak naprawdę oszczędności zero a jedynie utrata komfortu cieplenego.

    Jak działa ci cały czas to tylko sie cieszyć. Po to jest modulacja. Jak masz ciepło w domu to chyba ok ???
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #20059
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ocokaman

    Zarejestrowany
    Jun 2023
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-560
    Posty
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie mam Panasonica ale co takiego "strasznego" jest w tej delcie 2 ?

    U mnie pompa działa prawie 24 godziny na dobę z delta 2 (obecnie 30/2. Pobiera sobie zależnie od temp zewnatrznej około 600-700W i co jakiś czas robi sobie deferost. Działa nonstop. W domu widzę stałą temp 22,6 stopnia .
    Przepływ mam stały chyba coś 25l/min.

    Niska delta to też niższa temp zasilania wiec teoretycznie lepszy COP.
    Jedyny minus małej delty to że musi być spory przepływ.

    U siebie jak obniżę temp zasilania i trochę temp w domu to widzę że czasami pompa robi sobie przerwy (około godzinę) ale potem jak ruszy to i tak nadrobi to zwiększonym poborem podczas startu i tak naprawdę oszczędności zero a jedynie utrata komfortu cieplenego.

    Jak działa ci cały czas to tylko sie cieszyć. Po to jest modulacja. Jak masz ciepło w domu to chyba ok ???
    1) nie mówię że to coś strasznego tylko staram się zrozumieć jak to działa- niby ustawiam delta 6 a pompa utrzymuje różnice 2
    2) problemem jest nie delta tylko nie wyłączanie się pompy, grzejąc już te przysłowiowe 32st pompa osiąga je i utrzymuje godzinami a tymczasem w domu temp rośnie, zauważyłem to jak doszła do 24st i po prostu wyłączyłem pompę ręcznie (takie parametry widziałem chyba z 2godziny bez zmian zanim ją ręcznie wyłączyłem), oczekiwałem że ogarnie że przegrzała zasilanie a powrót już się mocno zrównuje z zasilaniem
    3) przepływami wogóle nie rządzę- raz takie raz siakie, panas sobie to chyba sam jakoś dobiera
    Ostatnio edytowane przez ocokaman ; 08-12-2023 o 20:36

  20. #20060

    Domyślnie

    Cytat Napisał ocokaman Zobacz post
    1) nie mówię że to coś strasznego tylko staram się zrozumieć jak to działa- niby ustawiam delta 6 a pompa utrzymuje różnice 2
    2) problemem jest nie delta tylko nie wyłączanie się pompy, grzejąc już te przysłowiowe 32st pompa osiąga je i utrzymuje godzinami a tymczasem w domu temp rośnie, zauważyłem to jak doszła do 24st i po prostu wyłączyłem pompę ręcznie (takie parametry widziałem chyba z 2godziny bez zmian zanim ją ręcznie wyłączyłem), oczekiwałem że ogarnie że przegrzała zasilanie a powrót już się mocno zrównuje z zasilaniem
    3) przepływami wogóle nie rządzę- raz takie raz siakie, panas sobie to chyba sam jakoś dobiera
    Ale co to rozumieć

    U mnie jak rozpoczynam grzanie i podłoga jest wychłodzona to startuje mi z deltą 5-6. Tyle że szybko pompa schodzi z mocą i delta zaczyna spadać aż spada do 2 i tak sobie pompa działa.
    U mnie działa nonstop chyba od 2 tygodni.
    Ten cały tydzień ustawioną mam sztywno na 30 , czyli zasilania 30 , powrót 28. W domu cały czas około 22,6 stopnia niezależnie czy temp bliska zeru stropnia czy kilka stopni poniżej 0 stopnia ..
    PO prostu jak jest zimniej to widzę że pobór prądu wzrasta u mnie o kilkadziesiat W i tyle.
    Ale ciągle jest delta 2 ...

    Ale co się dziwić ? Jak grzeję zbiornik 300L to pompa idzie na dużej delcie i na dużej mocy. Ale wtedy grzeje zbiornik w kilkadziesiąt minuit.

    A tutaj musi modulacją i delta zrobić tak aby sie woda nie zagotowała i aby utrzymac pracę.

    Jak masz małą detlę to po prostu masz małe zapotrzbowanie na ciepło i pompa mocno ograniczyła produkcję ciepła.

    I raczej powinieneś sie cieszyc bo oznacza że pompa dobrze moduluje i zeszła ładnie z mocą i utrzymuje odpowiednia moc jaka jest potrzbne do ogrznaia domu.

    Jak temperatura w domu ci cały czas rośnie to masz za wysoką temp zasilania.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 1003 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony