dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 1021
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 20414
  1. #201
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Od lipca ceny poszły do góry
    A TRI11 nadal w tej cenie dostaniesz

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Od lipca ceny poszły do góry
    A TRI11 nadal w tej cenie dostaniesz
    To po co kupować Panasonica?
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #203
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bo jeżeli potrzebujesz 8-9kW i masz małe przyłącze albo przyłącze do budynku zbyt małego przekroju niespełniającego warunków technicznych to ciekawa alternatywa

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Bo jeżeli potrzebujesz 8-9kW i masz małe przyłącze albo przyłącze do budynku zbyt małego przekroju niespełniającego warunków technicznych to ciekawa alternatywa
    To nie prościej "skręcić" moc TRI stosownie do potrzeb? Testowałem ten "kaganiec" i działa poprawnie.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  5. #205
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wiem..
    Ale ty to rozumiesz a inni mówią że nie chcą jedenastki bo za duża i wtedy zostaje nam 8 S lub T-CAP 9kW i tutaj niestety atlantic w małych mocach poniżej 10kW nie ma trzech faz

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał miki121 Zobacz post
    Tak jak u ciebie ale zasobnik galmet maxi 300
    Ja mam w umowie z Wami zasobnik atlantica (lol, dopiero teraz zwróciłem uwagę na szczegóły), trochę się boję, że będzie za mały/słaby dla 2+2 z uwagi na niezbyt dużą wężownicę. Nie lepiej właśnie Galmet Maxi?
    A T-CAPa wybrałem tylko ze względu na parametry. Cena (ale liczona jako całość) całkiem do mnie przemawiająca. Nie wiem jakby wyszła w mojej sytuacji TRI.
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  7. #207
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jeżeli zasobnik Ataltncia to ja od dłuższego czasu montuje tylko DUO
    Wężownica jest łączona i ok

  8. #208

    Domyślnie

    Ja? Czyli Ciepły Dom nadal, mam nadzieję? Tzn mam rozumieć, że ten DUO w takim razie będzie i u mnie- ile on ma m2 wężownicy? Przepraszam za OT.
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  9. #209
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Oczywiście że nadal Ciepły DOM
    Duo ma 1,92m2 jeżeli chciałbyś coś o większej powierzchni to też można powalczyć z innymi

  10. #210

    Domyślnie

    To ten Galmet Maxi wydaje się sensowniejszy, bo ma chyba blisko 5m2 wężownicy. Ok, będziemy kombinować w odpowiednim czasie- w każdym razie wolałbym więcej wężownicy żeby jak najmniej dogrzewać cwu grzałką. Żeby nie było samego OT- wracając do T-CAP-a 9kW vs TRI 11kW. Cena trójfazowego T-CAPa wydaje mi się na chwilę obecną niższa niż TRI, COP-y w większości zakresów ma lepsze (na papierze przynajmniej). Dodatkowo w promo do końca roku miał moduł wifi (gadzet, ale zawsze). Tylko nie wiem z którymi licencjami. Więc? W czym lepsza jest TRI?
    I jakie realne tak na prawdę zalety płyną z 3 faz?
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  11. #211
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wybór uzależniony od zapotrzebowania
    Z tego co Pamiętam to u Ciebie jest ono niskie
    Więc TRI 11 byłaby za duża
    Ale jest to temat otwarty
    Proponuję się jutro zdzwonić i ustalić telefonicznie szczegóły

  12. #212

    Domyślnie

    Nie chcę zostać źle odebrany- ja wyboru nie żałuję, wydaje mi się, że ten panas (przynajmniej papierowo vs cena) to najlepszy ze strzałów... Zresztą- przecież już zapłacony i zamówiony. Więc tu zmian raczej nie będzie. A do instalacji jeszcze dobre pół roku W międzyczasie myślałem, że znajdą się inny, zadowoleni użytkownicy T-CAPów, coby utwierdzili mnie w wyborze Wygląda na to, ze zadowolony pompiarz to pompiarz, który o posiadaniu pompy już zapomniał

    Ale przyznaje- nie wiem i nigdzie nie znalazłem informacji, w czym faktycznie przejawia się wyższość tych 3 fazowych pomp...
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  13. #213
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    No właśnie
    A ja mam już dwa T-CAP-y 9kW odpalone ale są one dopiero działają 2 miesiące więc za mało aby się wypowiadać na temat pracy

  14. #214

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    To ten Galmet Maxi wydaje się sensowniejszy, bo ma chyba blisko 5m2 wężownicy. Ok, będziemy kombinować w odpowiednim czasie- w każdym razie wolałbym więcej wężownicy żeby jak najmniej dogrzewać cwu grzałką.
    Wężownica 2m2 w zupełności wystarczy. Nawet ze znacznie mniejszą jak u mnie nigdy nie ma potrzeby używania grzałki. Jedyny problem to pojawiające się czasami taktowanie przy podgrzewaniu zasobnika.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  15. #215

    Domyślnie

    Hmm, co opinia to inna (w sensie tych m2 wężownicy przy pompie)

    Miki- przy okazji- skoro tcap zamówiony, to czy wiadomo z jakimi licencjami ten moduł wifi jest dostarczany w promocji?
    Dziennik budowy stodoły w Chorzowie.
    190m2/587m3 + wiata odseparowana 36m2; ściany silka + max zasypany PERLITem + 20/25cm 0,31; podłoga pływ. odsep. żelbet + PUR 40cm, 16cm hydromax, 3cm styrobeton, 10cm 0,31; dach 30cm 0,31; fundamenty 16cm hydromax zewn., 8cm XPS wewn.; GWC max, WM z reku, PC PW, podłogówka + fancoil.

  16. #216
    Banned
    miki121

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Żywiec
    Kod pocztowy
    34-300
    Posty
    3.081
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    po nowym roku się dowiem do końca roku wszystko zamknięte

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał crategus Zobacz post
    Hmm, co opinia to inna (w sensie tych m2 wężownicy przy pompie)
    Z mojej strony masz opinię użytkownika, który ma opomiarowaną pompę.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Wężownica 2m2 w zupełności wystarczy. Nawet ze znacznie mniejszą jak u mnie nigdy nie ma potrzeby używania grzałki. Jedyny problem to pojawiające się czasami taktowanie przy podgrzewaniu zasobnika.
    No to właśnie świadczy chyba, że wężownica jest zbyt krótka i nie potrafi oddać ciepła do wody w zasobniku ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No to właśnie świadczy chyba, że wężownica jest zbyt krótka i nie potrafi oddać ciepła do wody w zasobniku ?
    Masz 100% racji
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  20. #220
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał chcialbympompe Zobacz post
    Jedyny problem to pojawiające się czasami taktowanie przy podgrzewaniu zasobnika.
    Że co? To znaczy masz nagrzewanie cwu przez kilka cykli załącz/wyłącz mimo modulacji mocy, w końcu to inwerter czy nie?
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

Strona 11 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony