dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 127 z 1021
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 20417
  1. #2521
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Blad wywala przy grzaniu podłogi. Startowałem z 4ego biegu pompy i dopiero na 7ym nie wali błędem. Niestety pętle mam długości od 60 do 120m bez sławetnego sprzęgła.
    Filtr tydzień po uruchomieniu PC wyczyszczony.
    Witam, skoro na 7 biegu ma Pan przepływ powyżej 5l/min bo od tyle reaguje czujnik przepływu w Panasonic, to maksymalna moc oddawana przez pompę ciepła bez grzałek to może być nawet tylko około 2kW.

    Tak dla przypomnienia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	przepływ.JPG
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	34,9 KB
ID:	358277

    Panie Kamilu proponowałem Panu opcję ze sprzęgłem, droższą ale właśnie nie było by problemu z taką sytuacją. .....


    Proszę sprawdzić jeszcze maksymalne obroty kompresora,
    czyli proszę podnieść temperaturę podłogi na krzywej o 10 st. wyżej jak jest teraz, i zobaczyć na ile wkręci się kompresor po 10 minutach.

    jest to parametr CAP Frq,, żeby to odczytać trzeba wcisnąć Check pod klapką.
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 12-06-2016 o 09:10
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #2522
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Proszę sprawdzić jeszcze maksymalne obroty kompresora,
    czyli proszę podnieść temperaturę podłogi na krzywej o 10 st. wyżej jak jest teraz, i zobaczyć na ile wkręci się kompresor po 10 minutach.
    Dziś to sprawdzę.

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    Przy tak małym domku nie powinno być pętli powyżej 65mb. Chyba, że użyjemy rurek 20mm.

    Ile masz pętli? czy "drabinki" też są podłączone? jeśli tak to czy z rozdzielacza czy oddzielnie?
    9 pętli + 2 grzejnikowe z rozdzielacza. Taką instalację podlogówki już zastałem niestety..
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  3. #2523
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Witam

    Pewnie było, ale nie mogę znaleźć.
    Kabluję dom i mam pytanie: Jakie przewody do obsługi pompy warto poprowadzić przed tynkowaniem. Zasilanie wiem, chodzi mi oczywiście tylko o sterownik w salonie, ew. czujnik w innej części domu, lub pogodowy na zewnątrz.
    Dziękuję

  4. #2524
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Witam

    Pewnie było, ale nie mogę znaleźć.
    Kabluję dom i mam pytanie: Jakie przewody do obsługi pompy warto poprowadzić przed tynkowaniem. Zasilanie wiem, chodzi mi oczywiście tylko o sterownik w salonie, ew. czujnik w innej części domu, lub pogodowy na zewnątrz.
    Dziękuję
    Czujnik już jest w jedn zewnętrznej, a sterownik - bezprzewodowy

  5. #2525
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Czujnik już jest w jedn zewnętrznej, a sterownik - bezprzewodowy
    Dzięki za szybką odpowiedź. Dziś "zaczynają kończyć" elektrykę, a zaraz potem przykrywam to tynkiem, stąd niepewność. Pozdrawiam

  6. #2526

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Czujnik już jest w jedn zewnętrznej, a sterownik - bezprzewodowy
    Jeśli wiadomo jaka będzie pompa, to rozsądniej jest puścić kabel i wybrać tańszy sterownik przewodowy.

    Rodzaj kabla komunikacyjnego znajdziemy w dokumentacji do pompy.

  7. #2527
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Kabel zawsze można położyć, ale te parę groszy więcej na bezprzewodowy nas nie zabije, a zalety ma oczywiste, choćby taką, że nie trzeba "puszczać kabelka" ...no i można po zamieszkaniu znaleźć na niego optymalne miejsce, bo nie wszystko da się przewidzieć.

  8. #2528
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Muszę się pochwalić. Właśnie dołączyłem do grona posiadaczy Panasa - model SDC, 3fazowy, 9kW, seria F. Jest w trakcie montażu. Jednocześnie dziękuję panu M. za ciekawą ofertę, postawiłem jednak na konkurencję. Jak się pompa sprawdzi - pożyjemy, zobaczymy.

  9. #2529
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Jeśli wiadomo jaka będzie pompa, to rozsądniej jest puścić kabel i wybrać tańszy sterownik przewodowy.

    Rodzaj kabla komunikacyjnego znajdziemy w dokumentacji do pompy.
    Tylko że jak okaże się że na miejsce zawsze świeci słońce to czujnik będzie oszukiwał, to samo jak będzie to miejsce mocniej podgrzewane np. blisko kuchni, lub chłodzone przez wentylację.

    Dlatego montujemy zawsze sterowniki bezprzewodowe, które zawsze można przestawić i znaleźć optymalne miejsce jak już dom jest wykończony.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #2530
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Proszę sprawdzić jeszcze maksymalne obroty kompresora,
    czyli proszę podnieść temperaturę podłogi na krzywej o 10 st. wyżej jak jest teraz, i zobaczyć na ile wkręci się kompresor po 10 minutach.

    jest to parametr CAP Frq,, żeby to odczytać trzeba wcisnąć Check pod klapką.
    CAP Frq u mnie równa się 35 po podniesieniu temp. o 10C.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  11. #2531
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    to jest minimum kompresora podczas stałej pracy, mniej może być tylko gdy się wkręca na obroty, maks jest chyba 67.

    Po jakim czasie pran sprawdzał? ile pracowała pompa?
    Delta temperatur jest 5st.C czy większa?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #2532
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar K@mil_
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    283

    Domyślnie

    Po ~15 minutach. Żeby wymusić uruchomienie grzania podłogówki temp. LO i HI ustawiłem taką samą.
    Dom Kaprys (Domowe Klimaty) - 121m2 całość OP + drabinka w łazience + wyłączony grzejnik w garażu na niskim parametrze. Ściany Porotherm 25P+W + 15cm biały styro, podłoga na gruncie 10cm EPS100, fundamenty 10cm EPS, lekki strop 20+10cm wełny. Okna Veka U=0.95 całe. WG. OZC 7kW by Asolt. PC PW Panasonic 3f 9kW. Mieszkamy od 05.2016.

    Zużycie kWh dzień po dniu: TUTAJ

  13. #2533
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Witam,
    Posiadam pompę Panasa 9kw 3fazy serie F, i mam problem z TIMER'em. Dział poprawnie tylko tydzień, po tym okresie muszę wejść w opcje ustawienia Timer'a i zatwierdzić ponownie, po tym zabiegu działa poprawnie kolejny tydzień, zawsze tylko do poniedziałku.
    Do programowania użyłem instrukcji lukasza którą kiedyś napisał, a wygląda to następująco:

    Pompa ustawiona w trybie HEAT

    1 ON: MODE: HEAT+TANK godz. 13.00
    2 ON: MODE: HEAT godz. 14.30
    3 ON: MODE: HEAT godz. 15
    4 ON: MODE: HEAT godz. 15.30
    5 ON: MODE: HEAT godz 16
    6 ON: MODE: HEAT godz 17

    Tak mam ustawione na wszystkie dni tygodnia, w poniedziałek po godz. 17 powinno pokazywać następną "akcje" na wtorek godz. 13.00 a pokazywało 14.30.
    Jakieś pomysły co jest nie tak?

    Pozdrawiam
    Jacek

  14. #2534
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał K@mil_ Zobacz post
    Po ~15 minutach. Żeby wymusić uruchomienie grzania podłogówki temp. LO i HI ustawiłem taką samą.
    hmm, czyli niby wszystko dobrze.
    Teraz będzie trzeba pewnie wstawić coś takiego:
    http://allegro.pl/sprzeglo-hydraulic...268342784.html bo takie jst w miarę proste w montażu, co prawda nie pomaga przy rozmrażaniu ale rozwiązuje problem przepływu i oddawania mocy w pewnym stopniu.
    Wadą tak małego jest taktowanie sprężarki, sprzęgło szybko się rozgrzewa ale też dość szybko stygnie.

    ale to wszystko już musi Pan ustalić z tym kto Panu tak zainstalował.
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 15-06-2016 o 22:21
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #2535

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    ...Teraz będzie trzeba pewnie wstawić coś takiego:
    http://allegro.pl/sprzeglo-hydraulic...268342784.html bo takie jst w miarę proste w montażu, co prawda nie pomaga przy rozmrażaniu ale rozwiązuje problem przepływu i oddawania mocy w pewnym stopniu.
    Wadą tak małego jest taktowanie sprężarki, sprzęgło szybko się rozgrzewa ale też dość szybko stygnie...
    Jeśli w danym (już istniejącym) układzie faktycznie jest konieczne zainstalowanie takiego sprzęgła, to czy nie lepiej sterować obiegówki obiegu pierwotnego i wtórnego równocześnie (z jednego wyjścia)?

    Wcześniej pisałeś o padających obiegówkach w PC Panasonic (podobno z powodu pracy na wysokich biegach).
    Który z producentów obiegówek z elektroniczną regulacją obrotów odradza ich eksploatację z wydajnością maksymalną ze względu na ryzyko uszkodzenia?
    Jeśli takie obiegówki jednak istnieją, to warto o tym napisać i podać ich typ.

  16. #2536
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Miałem trochę zabawy z uruchomieniem odpowiednich przepływów w podłogówce i z odpowietrzeniem układu, ale teraz pompa śmiga jak należy. Prace wykończeniowe w toku, więc przed kaflami i panelami wygrzewam płytę i posadzkę na poddaszu. Pomimo upału 33 w cieniu, wczoraj PC pracowała płynie z zasilaniem wody 32st.C na obrotach około 20-30 Hz.
    Witam więc w klubie użytkowników Panasa. Jeszcze o wiele rzeczy pewnie zapytam i na wiele pytań odpowiem

  17. #2537
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kravat

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Rudołtowice
    Posty
    198
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Jestem po wizycie instalatora i namawia mnie na pompę o mocy 5kW. Wg mnie to za mało i będę się upierał na 7kę. Do cwu proponuje Galmeta Maxi 300l. Wiem, że jest polecany do pomp, bo wężownica ma 3.8m. Czy można by zastąpić go zbiornikiem z dwoma wężownicami spiętymi szeregowo? Galmet ma taki zbiornik, to 300l Solar. Wężownice łącznie maja 2.5m. Różnica w cenie to ok 1000PLN. Arturo ma zwykły wymiennik 1.4m i pisał, że wodę grzeje, więc ma to sens??

  18. #2538

    Domyślnie

    Cytat Napisał kravat Zobacz post
    ...Jestem po wizycie instalatora i namawia mnie na pompę o mocy 5kW. Wg mnie to za mało i będę się upierał na 7kę. Do cwu proponuje Galmeta Maxi 300l. Wiem, że jest polecany do pomp, bo wężownica ma 3.8m. Czy można by zastąpić go zbiornikiem z dwoma wężownicami spiętymi szeregowo? Galmet ma taki zbiornik, to 300l Solar. Wężownice łącznie maja 2.5m...
    Pratchawiec ma T-CAP 9kW, zbiornik 300l z wężownicą 1,4m2 i nie ma problemów z grzaniem CWU. Układ osiąga 57*C na wyjściu grzejąc CWU do 45*C.

    map78 ma T-CAP 9kW, zbiornik 300l z wężownicą 3,8m2 i grzejąc CWU do 50*C układ osiąga na wyjściu 55*C.
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 25-06-2016 o 10:20

  19. #2539
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Co do Galmeta, to moim zdaniem jest nieco "przereklamowany". Na pewno dobry, duża powierzchnia, ale jeśli można taniej, to czemu nie. Ja mam NIBE/Drazice 300 o powierzchni 3,2m2. Zakładam, że sprawdzi się (prawie) równie dobrze w codziennej eksploatacji, a cena dużo niższa. Zasobnik z dwoma wężownicami spiętymi szeregowo to również może mieć sens. Zresztą jedną ofertę też taką miałem.

  20. #2540
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Co do Galmeta, to moim zdaniem jest nieco "przereklamowany".
    Ten za ponad 3 klocki oczywiście,tan za 1,5 klocka jak najbardziej spełnia całkowicie zadanie.
    Niektórzy mają wycenę na zasobnik cwu na 5-7tys.zł to dopiero jest idiotyzm,idiotyzm jeleni łaykających takie sprawy i firm wypatrujących takich jeleni.
    Ludziki nie potrafią myśleć ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 25-06-2016 o 23:18

Strona 127 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony