dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 235 z 1021
Pokaż wyniki od 4.681 do 4.700 z 20417
  1. #4681
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał rob30 Zobacz post
    U mnie to tak wygląda:
    Załącznik 379094
    Temperatury mam z pobliskiej stacji pogodowej jednak są one troszkę zawyżone - 7 stycznia najniższa niby -19.4 z tej stacji a u mnie rano pokazywało -22.

    edit: średnia temperatura dla dni z wykresu -5.15 stopnia.
    Witam

    Wykres potwierdza moje prognozy z listopada 2016r
    Dla oceny wynikających z niego danych bez znaczenia jest czy grzanie miało miejsce w oknach taryfowych oraz czy dotyczyło również CWU.
    Chodzi po prostu o przyrost zużycia energii wynikający ze zwiększonych potrzeb energetycznych budynku oraz słabnącego w miarę spadku temp. zewnętrznej COP-u.

    Pozdrawiam

    Ptatchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  2. #4682
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    novator

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    6

    Domyślnie

    Termostat to rzecz indywiduana a rodzielnie jedni instalatorzy robią, a inni mówią jak ma ją elektryk przygotować. Z ciekawości - ile zaśpiewali za taki zestaw ? No i PC seria F czy H ?
    To Seria H.

  3. #4683
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    novator

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał ironsmith Zobacz post
    może mi pomóc przy wyborze sdc model H 1faz czy 3faz - ozc 5.4kW, lokalizacja wielkopolska 1faz przy -15 ma 5,9kW, 3faz przy -15 ma 8,3kW różnica w cenie ok. 3tyś zł
    to pomiędzy modelem 1faz a 3 faz różnica mocy przy - 15 jest aż 2,4 kw ???

  4. #4684
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Panowie ,
    z innej beczki: czy ktoś ma doświadczenia z T-capem i klimakonwektorem sufitowym kasetonowym (wys 3,3m) oraz podsufitowym naściennym (ok 2,7m) ?
    Chodzi mi o skuteczność chłodzenia w takim rozwiązaniu. Patrzyłem wstępnie na produkty Fonko i jakieś dane tych urządzeń są mało czytelne np t wewn 27 st przy temp wody chłodzącej 12st i dT=5K , a potrzebuję danych dla 22 st temp wewn i woda lodowa z T-capa.
    Może już ktoś to przerabiał-wiem ,że kilku kolegów stosuje z powodzeniem Vido (np Map)-może mi coś podpowiecie
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #4685

    Domyślnie

    Nie wiem czy Fonko, ale ci lepsi producenci mają swoje programy doborowe do klimakonwektorów.
    Możesz je wykorzystać do policzenia sobie jaką moc chłodniczą będzie miał klimakonwektor, dla wybranych przez siebie parametrów zasilania.

  6. #4686

    Domyślnie

    Fonko też posiada swój program doborowy. Trzeba poszukać na ich stronie. Ja parę lat temu znalazłem ... z resztą chyba w zeszłym roku również gdzieś go widziałem
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  7. #4687
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Bobrow

    Mam u siebie kasetonowy Aermec FCL 62.
    Na stronie producenta jest bardzo obszerna dokumentacja techniczna, w tym szereg tabel doborowych.
    Korzystałem z nich przed podjęciem decyzji a następnie instalacji. Po angielsku, ale dla inżyniera to zapewne nie problem.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  8. #4688
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Dzięki za odzew,
    patrzyłem już na program doboru w Fonko- poćwiczę te ustawienia .
    Czy jest coś na co powinienem zwrócić uwagę przy doborze tych podzespołów ( oprócz danych ) - np jakość , szczegóły , itp ?
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #4689
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Rozumiem, że najprostszy, dwururowy, bez zaworów, 600x600..

    Zwróć uwagę na dwie zasadnicze rzeczy;
    opory przepływu, co ma wpływ na wydajność, zwłaszcza chłodniczą - z reguły bardzo duże
    poziom hałasu.

    Nie dobieraj nominalnej wydajności ani do najwyższych, wysokich obrotów wentylatora, ani najwyższych przepływów.
    Będziesz Zadowolony.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  10. #4690
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Rozumiem, że najprostszy, dwururowy, bez zaworów, 600x600..

    Zwróć uwagę na dwie zasadnicze rzeczy;
    opory przepływu, co ma wpływ na wydajność, zwłaszcza chłodniczą - z reguły bardzo duże
    poziom hałasu.

    Nie dobieraj nominalnej wydajności ani do najwyższych, wysokich obrotów wentylatora, ani najwyższych przepływów.
    Będziesz Zadowolony.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Pratchawiec,
    czyli dobór dla średnich parametrów ?
    A co z kondensatem ?Rury oczywiście izolowane , ale jednostki te chyba mają jakieś odpływy skroplin ?
    Program doboru fonko jest beznadziejny, ogólnie przejrzałem kilka firm i wszędzie jest odniesienie 27 st wej/19 st wyj i zasilanie 7 st, t-cap ma temp min 5 st - czy to oznacza , że będzie lepsza wydajność ?
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  11. #4691
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Mam wreszcie taryfę G12w. Ustawiłem TIMER i.... 10.00 rano znów zaskoczenie, bo wchodzę do kotłowni a ... pompa idzie! Co się okazuje, sprężarka wyłączona, obiegówka chodzi, a licznik się kręci na skutek włączonego napisu HEATER.
    W ustawieniach znalazłem zabezpieczenie przeciw zamrożeniowe i wyłączyłem je. Pompa przestała kraść energie.
    W garażu 3-5 stopni, czy to było to?
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  12. #4692
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ksysju

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Opole i okolice
    Posty
    177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Mam wreszcie taryfę G12w. Ustawiłem TIMER i.... 10.00 rano znów zaskoczenie, bo wchodzę do kotłowni a ... pompa idzie! Co się okazuje, sprężarka wyłączona, obiegówka chodzi, a licznik się kręci na skutek włączonego napisu HEATER.
    W ustawieniach znalazłem zabezpieczenie przeciw zamrożeniowe i wyłączyłem je. Pompa przestała kraść energie.
    W garażu 3-5 stopni, czy to było to?
    Zabezpieczenie przeciw zamrożeniu, przy określonych warunkach załącza pompę obiegową mniej więcej
    w cyklu 15 min pracy 50 min przerwy.
    Jeżeli temperatura wody będzie za niska to załączy grzałkę.

    Jeśli uważasz, że funkcja ta jest zbędna - to ją wyłącz, jeśli jest potrzebna - daj pompie pracować.
    Sama praca pompy obiegowej dużo nie kosztuje, jeśli załącza się grzałka , też bym się martwił, ale z innych powodów niż kręcenie licznika.

  13. #4693
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał greygrey Zobacz post
    Proszę pomóżcie mi w miarę możliwości chociaż zdiagnozować problem.
    Załączam zdjęcie części, z której leci woda (trafia ona na tacę ociekową i wężykiem wycieka z tyłu urzadzenia). Po prawej stronie wewnątrz pompy jest pokrywka ze styropianu i pod nią jakaś część, z której leci cienkim strumieniem ciepła woda.Chciałabym chociaż wiedzieć co to za część, zanim wezwę fachowca do naprawy. Może ktoś z Was miał podobny problem. Woda leciała od momentu montażu pompy (2,5 miesiąca), ale dopiero dziś znalazłam źródło wycieku.
    Niestety nie mogę liczyć na to, że mój instalator wykona to w ramach gwarancji, bo nie ma zamiaru tego robic, zero kontaktu. Panasonic też nie chce pomóc, jedynie poradzono mi znalezienie innego instalatora, ktory to naprawi za opłatą (oczywiście). Czyli montaż przez autryzowanego instalatora wcale nie gwarantuje mi napraw gwarancyjnych, jeśli on sam nie chce ich wykonać. Jakiś absurd
    Załącznik 379771
    Hej
    zrób zdjęcie całości hydroboxu- chyba masz nieszczelność na module grzałki. Te połączenia ze sprężynowymi opaskami są podejrzane - może być przycięty oring w środku lub naciągnięty śrubunek przy podłączeniu do instalacji.Może to drobnostka , może pęknięcie- najpierw drobiazgi trzeba wykluczyć.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  14. #4694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Grey
    przepraszam- zasugerowałem się szybkozłączką na fotce , a napisałeś o elemencie obok.Jakiś fachman pewnie niebawem się odezwie- wygląda mi to na jakiś korek , może nie ma uszczelnienia lub jest nie dokręcony.
    Powodzenia
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #4695
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał greygrey Zobacz post
    Proszę pomóżcie mi w miarę możliwości chociaż zdiagnozować problem.
    Załączam zdjęcie części, z której leci woda (trafia ona na tacę ociekową i wężykiem wycieka z tyłu urzadzenia). Po prawej stronie wewnątrz pompy jest pokrywka ze styropianu i pod nią jakaś część, z której leci cienkim strumieniem ciepła woda.Chciałabym chociaż wiedzieć co to za część, zanim wezwę fachowca do naprawy. Może ktoś z Was miał podobny problem. Woda leciała od momentu montażu pompy (2,5 miesiąca), ale dopiero dziś znalazłam źródło wycieku.
    Niestety nie mogę liczyć na to, że mój instalator wykona to w ramach gwarancji, bo nie ma zamiaru tego robic, zero kontaktu. Panasonic też nie chce pomóc, jedynie poradzono mi znalezienie innego instalatora, ktory to naprawi za opłatą (oczywiście). Czyli montaż przez autryzowanego instalatora wcale nie gwarantuje mi napraw gwarancyjnych, jeśli on sam nie chce ich wykonać. Jakiś absurd
    Załącznik 379771
    Cieknie Ci z Anody, masz za wysokie ciśnienie w układzie bo pewnie nie masz:
    - manometru na wodzie użytkowej
    - reduktora ciśnienia
    - dostosowanego naczynie wzbiorczego
    - zaworu bezpieczeństwa

    Działania:
    Sprawdzić ciśnie w instalacji:
    a. wysokie --> założyć reduktor ciśnienia --> sprawdzić naczynie wzbiorcze --> uszczelnić anodę --> sprawdzić zawór bezpieczeństwa
    b. niskie --> sprawdzić naczynie wzbiorcze --> uszczelnić anodę --> sprawdzić zawór bezpieczeństwa

    a potem możesz swojego super instalatora opisać w tym temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...EJ-UNIKA%C4%86
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #4696

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Cieknie Ci z Anody, masz za wysokie ciśnienie w układzie bo pewnie nie masz:
    - manometru na wodzie użytkowej
    - reduktora ciśnienia
    - dostosowanego naczynie wzbiorczego
    - zaworu bezpieczeństwa

    Działania:
    Sprawdzić ciśnie w instalacji:
    a. wysokie --> założyć reduktor ciśnienia --> sprawdzić naczynie wzbiorcze --> uszczelnić anodę --> sprawdzić zawór bezpieczeństwa
    b. niskie --> sprawdzić naczynie wzbiorcze --> uszczelnić anodę --> sprawdzić zawór bezpieczeństwa

    a potem możesz swojego super instalatora opisać w tym temacie:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...EJ-UNIKA%C4%86
    Dzięki za odpowiedź.
    - mam reduktor ciśnienia z manometrem - ciśnienie 3 bar
    - mam grupę bezpieczeństwa z naczyniem wzbiorczym 12l i z manometrem - ciśnienie 3 bar
    - na manometrze w pompie ciśnienie 1 bar.

  17. #4697
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał greygrey Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    - mam reduktor ciśnienia z manometrem - ciśnienie 3 bar
    - mam grupę bezpieczeństwa z naczyniem wzbiorczym 12l i z manometrem - ciśnienie 3 bar
    - na manometrze w pompie ciśnienie 1 bar.
    Spuść ze 100L ciepłej wody i włącz pompę na grzanie CWU, w czasie jak grzeje nie ciepłą wodę nie odkręcaj ani ciepłej ani zimnej wody.
    Grzanie będzie trwało około 1h, zobacz czy pod koniec grzania ciśnienie w CWU będzie też około 3 bary czy więcej.
    Bez powodu uszczenienie nie puściło..... gdzieś coś jest na rzeczy.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #4698

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Spuść ze 100L ciepłej wody i włącz pompę na grzanie CWU, w czasie jak grzeje nie ciepłą wodę nie odkręcaj ani ciepłej ani zimnej wody.
    Grzanie będzie trwało około 1h, zobacz czy pod koniec grzania ciśnienie w CWU będzie też około 3 bary czy więcej.
    Bez powodu uszczenienie nie puściło..... gdzieś coś jest na rzeczy.
    Ale ja mam reduktor ciśnienia i grupę bezpieczeństwa przed pompą. Oba manometry pokazują ciśnienie zimnej wody, a nie cwu. Czegoś chyba nie rozumiem . Czy chodzi Ci o manometr na pmpie?

  19. #4699
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał greygrey Zobacz post
    Ale ja mam reduktor ciśnienia i grupę bezpieczeństwa przed pompą. Oba manometry pokazują ciśnienie zimnej wody, a nie cwu. Czegoś chyba nie rozumiem . Czy chodzi Ci o manometr na pmpie?
    Chodzi o to że może Ci się tworzy ciśnienie w zbiorniku CWU jak grzeje się woda.
    czyli może nie działać Ci naczynie przeponowe albo masz manometr przed zbiornikiem i jeszcze przed zaworem zwrotnym który instalator mógł wstawić Ci przed zbiornikiem ciepłej wody i dlatego nie widzisz ciśnienia wody w zbiorniki CWU, ten manometr co jest na pompie pokazuje ciśnienie w C.O. i nas nie interesuje.

    A reduktor ciśnienia pokazuje ciśnienie w instalacji wod kan przed reduktorem a drugi zaraz za może nie pokazywać właściwego ciśnienia w zbiorniku.

    Wyślij więcej zdjęć.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #4700
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Cytat Napisał ksysju Zobacz post
    Zabezpieczenie przeciw zamrożeniu, przy określonych warunkach załącza pompę obiegową mniej więcej
    w cyklu 15 min pracy 50 min przerwy.
    Jeżeli temperatura wody będzie za niska to załączy grzałkę.

    Jeśli uważasz, że funkcja ta jest zbędna - to ją wyłącz, jeśli jest potrzebna - daj pompie pracować.
    Sama praca pompy obiegowej dużo nie kosztuje, jeśli załącza się grzałka , też bym się martwił, ale z innych powodów niż kręcenie licznika.
    Pompa pracuje na minimum KG 25 stopni. W domu jest ok 12-15 stopni, więc tyle obiegówka pobiera z podłogi. Pompa jest w kotłowni nieogrzewanej, gdzie temperatura oscyluje wokół 2-5 stopni. Może okresowo spada do 0 przy dużym mrozie, stąd załączanie funkcji. Powody są proste, dom grzany minimalnie więc przecieki ciepła do garażu i kotłowni niewielkie. Problem ustąpi przy zwiększeniu KG. Ciekawe przy jakiej temp załącza się grzałka. U mnie przy 3 stopniach w garażu już pracowała. Rozumiem, że mam się martwić zamrożeniem hydroboxa, co jest raczej mało prawdopodobne, bo pompa chodzi w interwałach wymuszonych przez TIMER w 2 taryfie.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

Strona 235 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony