dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 261 z 1020
Pokaż wyniki od 5.201 do 5.220 z 20385
  1. #5201
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    szukałem,czytałem,dzwoniłem,pytałem i ...nic więc myślałem ,że mimo wszystko się uda u mnie to nie przeszło chore prawo chore urzędy ....
    Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) – paremia prawnicza wyrażająca jedną z podstawowych zasad prawa, wywodząca się z prawa rzymskiego

    Prawo jest równe dla wszystkich, i skoro są tu osoby które dotację dostały to znaczy, że działa. Gdybyś zainteresował się wcześniej, też byś pewnie dostał dotację - ale nie dbałeś o swój interes i możesz mieć pretensję tylko do siebie i urzędy i prawo nie ma tu nic do rzeczy.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #5202
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    [QUOTE=PaRa;7424446]Ignorantia iuris nocet (

    Gmina może, ale nie musi brać udział w tego typu dotacjach, więc może u niego w gminie nie ma.
    Nie ma co generalizować. U mnie dawali najpierw 25% inwestycji, potem zaczęli dawać kwotowo max 3 tyś. Nie ma reguły. Gmina chce to pozyskuje kasę z ministerstwa środowiska, które daje kasę z wpłat za użytkowanie środowiska. Mała podpowiedź, jak ktoś się nie załapał na początku roku, warto pofatygować się w połowie roku i zapytać ponownie. MŚ dorzuca wtedy kolejną pule, bo wie ile ściągnie z firm. Tak np. załapałem kasę na oczyszczalnie.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  3. #5203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) – paremia prawnicza wyrażająca jedną z podstawowych zasad prawa, wywodząca się z prawa rzymskiego

    Prawo jest równe dla wszystkich, i skoro są tu osoby które dotację dostały to znaczy, że działa. Gdybyś zainteresował się wcześniej, też byś pewnie dostał dotację - ale nie dbałeś o swój interes i możesz mieć pretensję tylko do siebie i urzędy i prawo nie ma tu nic do rzeczy.
    Człowieku masz jakiś problem ze sobą czy jak? Tu się chwalisz ,ze dostałeś dotację później masz problem z udzieleniem informacji chociaż po to to forum jest!! to teraz obrażasz mnie.Prawo działa wtedy kiedy jest równe dla WSZYSTKICH a nie dla gminy jednej a dla drugiej nie .Poza tym rząd który uchwala to cudowne prawo marudzi od paru miesięcy ,ze jest taki smog w powietrzu żeby nie palić śmieciami itp itd to zachęcając do inwestycji w DROŻSZE rozwiązanie jak PC powinien realnie do tego podchodzić,a nie że oni mają wymagania takie ,że tylko kilku instalatorów w Polsce je spełnia.Może u Was jest łątwiej więc gratuluję ,ale nie oceniaj innych starań przez pryzmat tego ,ze poszedłeś zapytałeś podpisałeś wniosek i odebrałeś kasę bo to jest wręcz śmieszne
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2 .Ogrzewana powierzchnia 120m2 bez grzejników.
    Okna Oknoplast 0.8.Ściana beton komórkowy 24+styropian 20cm.
    Skosy 25-30 cm wełna mineralna podłoga 18cm EPS.
    Pompa Panasonic All in One 7kW.
    Wentylacja grawitacyjna.
    Projektowe obciążenie cieplne budynku 6077 W
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie 11773 kwh/rok

  4. #5204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    Dostałem dotację na biologiczną oczyszczalnię 3 tys netto i ogólnie mógł bym powiedzieć tak jak Ty" prawo działa a reszt to oszołomy którym zawsze żle..."Mimo tego powiem ,że źle bo na gminę ponad 100tys dotację dostały 3 osoby!! 3 rozumiesz? i to jest zachęcanie ludzi do podejścia ekologicznego?? więc przestań obrażać i pisać głupoty..pomyśl popytaj wyciągnij wnioski .
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2 .Ogrzewana powierzchnia 120m2 bez grzejników.
    Okna Oknoplast 0.8.Ściana beton komórkowy 24+styropian 20cm.
    Skosy 25-30 cm wełna mineralna podłoga 18cm EPS.
    Pompa Panasonic All in One 7kW.
    Wentylacja grawitacyjna.
    Projektowe obciążenie cieplne budynku 6077 W
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie 11773 kwh/rok

  5. #5205
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    @Szklara
    Jak u ciebie wyglądała sprawa podatku od dotacji do PC?
    Ja dostałem pit-8c - dofinansowanie do montażu pompy ciepła i podobno muszę opłacić podatek.
    Jako że jest to dofinansowanie, a nie dotacja więc nie łapie się na zwolnienie od środków wypłacanych z budżetów gminnych. Trochę to chore.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  6. #5206
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ja sprawdzałem u siebie w gminie i na jedną opcję się w ogóle nie łapie bo musiałbym mieć odbiór domu w sierpniu już co jest niewykonalne. Sprawdzałem też w wfośigw i generalnie to robią sobie z nas jaja. Możesz się starać o dofinansowanie 30% , ale musisz wypełnić tonę papierów (to jeszcze bym przeżył), spełnić określone warunki, wziąć kredyt z BOS, oczywiście oprocentowany. Spłacać wszytsko jak trzeba i jak już spłacisz 70% (z odsetkami) i spełnisz kolejny szereg warunków to oni łaskawie umorzą Ci 30% kredytu. Od tej części oczywiście zapłacisz jeszcze podatek. Generalnie wg mnie gra nie warta świeczki - przy ferworze walki z budową możesz o czymś zapomnieć, z czymś się spóźnić to nie dość ze gówno dostaniesz to jeszcze przecież zapłacisz więcej bo są odsetki od kredytu. Chory układ

  7. #5207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    @Szklara
    Jak u ciebie wyglądała sprawa podatku od dotacji do PC?
    Ja dostałem pit-8c - dofinansowanie do montażu pompy ciepła i podobno muszę opłacić podatek.
    Jako że jest to dofinansowanie, a nie dotacja więc nie łapie się na zwolnienie od środków wypłacanych z budżetów gminnych. Trochę to chore.
    Pytanie nie do mnie ale się podłączę. Jesteśmy sąsiadami i u mnie nie muszę płacić podatku. Dostałem 4000zł do PC. Natomiast mam do zapłacenia za fotowoltaikę z programu Prosument
    Dom 145m2 pow użytkowej +40m2 strych nad częścią parteru. Ytong 24cm + 20cm białego styro. Płyta fundamentowa 25 cm, pod płytą 15 cm EPS 200 na płycie 10 cm EPS 100. Podłoga poddasza 8 cm EPS 100. Ocieplenie dachu piana otwartokomórkowa 25 cm część użytkowa, 20 cm strych. Okna Vetrex V82, dachowe FAKRO. Podłogówka na całości, na strychu 1 pętla. Podłogi parter płytki, sypialnie na górze panele 8cm. WM Brink Excellent 300. Fotowoltaika 3,2 kW. PC Panasonic T-CAP 9kW 1 fazowy z buforem 100l

  8. #5208
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    U mnie w UG twierdzą, ze trzeba płacić podatek bo tak zarządził US Mikołów... Widać co gmina to inaczej. W związku z tym, ze wystawili mi pit 8c muszę wystąpić o interpretację indywidualną do ministerstwa...
    Według UG nie mogą mi osobie fizycznej udzielić dotacji więc udzielili mi dofinansowanie, jak widać w sąsiednim Orzeszu już mogą dać dotację. I wg nich od dotacji nie płaci się podatku a od dofinansowania tak.
    Ostatnio edytowane przez hajnel ; 28-02-2017 o 12:31
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  9. #5209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychu85PL Zobacz post
    Dostałem dotację na biologiczną oczyszczalnię 3 tys netto i ogólnie mógł bym powiedzieć tak jak Ty" prawo działa a reszt to oszołomy którym zawsze żle..."Mimo tego powiem ,że źle bo na gminę ponad 100tys dotację dostały 3 osoby!! 3 rozumiesz? i to jest zachęcanie ludzi do podejścia ekologicznego?? więc przestań obrażać i pisać głupoty..pomyśl popytaj wyciągnij wnioski .
    Ale dotacje z gminy to nie jedyne dotacje dostępne na rynku, ja szukałem informacji i wniosek złożyłem zanim powstały ściany mojego domu.

    Wszystkie informacje znajdziesz na stronie swojego oddziału WFOŚiGW, ale w tym roku środki już się wyczerpały.

    https://www.wfos.szczecin.pl/aktualnosci-prosument.html

    Nie wiem tylko dlaczego uważasz że dotacja Ci się należy, ja ją dostałem ale też nie miałbym pretensji jeśli bym jej nie dostał, a PC i tak bym zainstalował.
    Nie zauważyłem abym kogoś obrażał więc nie mam zamiaru przestać, żyjemy w kraju w jakim żyjemy i nie ma sensu się na to obrażać na otoczenie. Albo sie do otoczenia przystosujemy albo nie, taka selekcja naturalna.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  10. #5210

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    - wniosek złożyłem zanim powstały ściany mojego domu.
    - żyjemy w kraju w jakim żyjemy i nie ma sensu się na to obrażać na otoczenie. Albo się do otoczenia przystosujemy albo nie, taka selekcja naturalna.
    W 100 % zgadzam się z tą tezą .
    Z czegokolwiek chcesz skorzystać w naszym kraju, to musisz liczyć się z długim czasem oczekiwania, lub bulić 100% kosztów bez czekania
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 28-02-2017 o 13:39
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #5211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Nie wiem co dokładnie dostałem, dofinansowanie czy dopłatę bo to dla mnie czysta semantyka. Faktem jest, że Pan mnie poinformował, że nie ma od tego podatku, jest również stosowny zapis w umowie o braku opodatkowania.

    Najpierw wywaliłem kasę, potem wrócili część. Oczywiście po wcześniejszej kontroli. W sumie szybko i sprawnie. Problemem u nas jest dostępność. Na dotacje składa się wnioski od początku stycznia, a 2 stycznia już się skończyły pieniądze . Mimo to w marcu na spokojnie złożyłem papiery i załapałem się na druga pulę. Uwaga: Umowa na dotację musi być podpisana PRZED rozpoczęciem prac/montażem obiektu dotowanego. W praktyce nie do sprawdzenia, liczy się data faktury.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  12. #5212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    Aha, a pompa za 24 h pracy (II taryfa) pociągła .... 1 kWh czego sobie i Wam w przyszłości życzę.

    W domu 25 stopni, KG 25/25.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  13. #5213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Dofinansowania musicie szukać indywidualnie w swoich gminach lub województwach. Niestety, PIS nie wspiera ekologii, wstrzymał nawet program KAWKA (wymiana piecy na nowego typu lub ekologiczne zródła ciepła)
    Z gminami jest ten problem, ze bywają gminy zapyziałe (jak moja) i o dotację tam trudno. Warto sprawdzać właśnie Narodowe Fundusze Ochrony Środ. i Gosp. Wodnej w województwach oraz być w kontakcie z bankiem ochrony środowiska bo przez nich idzie masa (szła) dotacji. W banku można się dogadać bez problemu, że sami Cię poinformują jak wejdzie nowe dofinansowanie.
    jak ktoś buduje dom gospodarczą metoda lub dłużej to może już szukać dotacje na etapie SSZ. Bo bywa że dotacji brakuje jak chcemy się wprowadzić. Mój kolega specjalnie instalował PC rok przed wprowadzeniem bo brał dotację jak była.

    P.s. Polska i PiS nie negują ustaleń szczytu zimowego i zwiększenia efektywności energetycznej o 30% do 2030roku. Ustaloną nam obniżkę emisję CO2 za przednie lata wykonaliśmy z wyrzeczeniami i kosztem naszych rachunków a Niemcom z OZE się nie udało. Nie był to efekt tego, że Niemcy jak wiadomo (choć wielu nie wie) spalają 50% węgla całej UE i nadal budują nowe bloki węglowe mające produkować (zamiast atomu) 30-35% energii kraju z węgla i stabilizować OZE. Te 30-35% to więcej niż my mamy 100%. Problem jest dużo szerszy niż PiS. To jest teraz rozgrywka i szukanie finansowania oraz wstrzymanie decyzji na 1-2 lata przez właśnie wielką grę w UE o koniec węgla czyli de facto naszej energetyki i zasobów bo mamy tylko ...85% całego węgla UE. Szkoda, że ten wielki polityk a dla wielu biurokrata Tusk zapomniał o swoim pomyśle unii energetycznej i założeniach do tego. Byśmy dziś mogli elastyczniej reagować a tak wstrzymujemy oddech i pieniądze przed nowymi ustaleniami.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  14. #5214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szklara Zobacz post
    Aha, a pompa za 24 h pracy (II taryfa) pociągła .... 1 kWh czego sobie i Wam w przyszłości życzę.

    W domu 25 stopni, KG 25/25.


    jak to możliwe ? aby przy temp 25 temp w pomieszczeniu była 25 ?
    Dom parterowy z poddaszem, ok 230m2 podłogi grzanej + 40m2 nieogrzewany garaż. Dom na płycie 10cm XPS, 30cm płyta. Posadzka 10cm + 10cm, ocieplenie 20cm 0,031, poddasze 35cm wełna. Pompa ciepła Panasonic 9kw 3f / bufor 100l / 2xpompka obiegowa dół/góra, CWU 300l, rekuparacja.

  15. #5215

    Domyślnie

    Cytat Napisał brochas Zobacz post
    jak to możliwe ? aby przy temp 25 temp w pomieszczeniu była 25 ?
    Zyski bytowe i/lub słoneczne.

    U mnie bywa nawet 30 w zimie
    Ibud Haus Family FIT 90, SmartHeat 008 BWi 4x100 m 32mm poz. Tichelmann, WG, Ociepl. ścian: 15cm styropian ryflowany(0.045W/m2K)/wiatroizolacja/OSB 12mm/20cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/... Parter 3.3cm wełna (0.033W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Piętro 5cm wełna (0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF 12mm: Dach Blachodachówka/wiatroizolacja/20cm wełna(0.035W/m2K)/10 cm wełna(0.035W/m2K)/paroizolacja/5cm wełna(0.035W/m2K)/OSB 12mm/GKF; Podłoga 10 cm wylewka/2x5cm styropian(0.031W/m2K)/7cm wylewka/płytki

  16. #5216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Szklara

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    MałaPolska
    Posty
    566

    Domyślnie

    [QUOTE=jgrolik;7425045]Zyski bytowe i/lub s

    Dokładnie. Słoneczna pogoda i ciepło.
    A na marginesie to pomimo ciągłego wietrzenia dom się bardzo powoli schładza. Wygrzewałem posadzkę i w domu było ponad 35 stopni. temp spada teraz ok. 1 stopnia na dzień. Dziś jest 24 stopnie, zużycie dobowe 1,5 kWh (chyba tylko na jakiś rozruch i pompę obiegową). Dom się wystudza powoli i pewnie kolo weekendu ustabilizuje temp koło 18 stopni.
    Dom parterowy 180 m2 pow. 135m2 użytkowej. Pow. ogrz. podłogówką ok 125 m2, Okna Eurocolor Synego 0,8. Ściany beton kom. 24 - 20 cm grafit 0,032, podłoga 10 cm XPS pod płytą, na płycie 18 cm EPS 100, strop żelbet (40 cm wełny 0,039). Nad garażem 10 cm styro. Brak ocieplenia dom-garaż. OZC: projektowe obc. cieplne 4226 W. Pompa seria F, SDC 3-fazy 9 kW (tylko tania taryfa), Galmet 197 l, kominek o numerze seryjnym 666 i 6 , Reku - Zehnder 300. MIESZKAMY i dalej poprawiamy, budujemy, urządzamy.

  17. #5217
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Ja w mojej gminie, gdy w 2013r poszedłem spytać o dotację na zmianę sposobu ogrzewania na ekologiczne (wcześniej miałem ekogroszek) to najpierw zobaczyłem wielce skonsternowaną minę urzędnika potem pytanie dlaczego chcę zamienić ekologiczne źródło ciepła (bo tak u mnie traktują ekogroszek) na inne, a następnie otrzymałem ostateczną odpowiedź, że na takie fanaberie to w gminie pieniędzy nie ma... Co innego gdybym chciał zamontować solary - tu bez problemu z pocałowaniem w rękę. Ale z tego co piszecie idzie ku lepszemu, z czego niezmiernie się cieszę.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  18. #5218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    krzychu85PL

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    208

    Domyślnie

    A u mnie właśnie jest tak jak u kolegi w 2013
    Dom z poddaszem użytkowym 100m2 .Ogrzewana powierzchnia 120m2 bez grzejników.
    Okna Oknoplast 0.8.Ściana beton komórkowy 24+styropian 20cm.
    Skosy 25-30 cm wełna mineralna podłoga 18cm EPS.
    Pompa Panasonic All in One 7kW.
    Wentylacja grawitacyjna.
    Projektowe obciążenie cieplne budynku 6077 W
    Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie 11773 kwh/rok

  19. #5219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jogi1978

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Trzebinia
    Kod pocztowy
    32-540
    Posty
    182

    Domyślnie

    Chłopaki witam. pytanie ,gdzie (na którym odcinku ) najlepiej montować ciepłomierz i drugi czujnik w instalacji pompach ciepła? aby wyniki były wiarygodne.
    moje odcinki :
    zasilanie: PC - zawór 3drogowy - sprzęgło (zwrotnica 1l) - pompki wtórne - podłogówka
    powrót: podłogówka - sprzęgło - PC
    ciepłomierz z możliwością montażu na zasilaniu i na powrocie
    Ostatnio edytowane przez jogi1978 ; 01-03-2017 o 19:06
    P.użyt. 141m2 ,kub.ogrzew. 365m3 podłogówka 150m2 OZC+CWU 7,2kw zamieszkały 06.2017, mury 25cm Termalica +styro. KNAUF 12-17cm , dach cer. wełna Knauf Unifit 25+5cm izolacja krzyżowa . parter 17cm styrobeton +wylewka cem. 5,5-6cm i 100% panele winylowe .Kominek 17kw + PC 9kw SDC 1F +zbiornik CWU SCHUCO 300L.+sprzęgło (zwrotnica)SHE40 25/65 + 2szt pompy samoregulujące wilo 25/1-6 do C.O. 2 rozdziel. Parter 7pętli poddasze 6 pętli dł.śr. + - 95mb i Fotowoltaika 3500w ,rolety zew.

  20. #5220
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Koledzy, czy ktoś kiedyś próbował sprawdzić/ustawić datę w Panasie serii F ?

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

Strona 261 z 1020

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony