dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 276 z 1021
Pokaż wyniki od 5.501 do 5.520 z 20415
  1. #5501
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał JACUR Zobacz post
    Przepraszam że pisze tutaj ale nie wiem gdzie umieścić moje pytanie
    otóż mam pompę PW Panasonic t cap 9kw +zbiornik Galmet 200 SGW (S).
    niestety bez grzałki do wygrzewania ,i tutaj pojawił się problem.
    ponieważ nie mieszkam i nie podgrzewam wody do CWU
    woda ciepła po podgrzaniu śmierdzi .
    Mam już założony odżelaziacz woda była badana i było za dużo żelaza i manganu
    Myślę że po zamontowaniu grzałki i wygrzaniu problem zniknie
    chciałbym zamontować takie cudo
    Galmet Komplet elektryczny 3 kW 230 V - K6/4'' 41-030011
    czy będzie dobry?
    czy będę mógł go podpiąć pod płytę sterownika w pompie i będzie wszystko działać ?
    No i jak to zamontować i podpiąć .
    Gdzieś kiedyś tutaj na forum widziałem taki opis ale teraz nie mogę tego znaleźć.
    Pozdrawiam
    Dzięki za odpowiedź
    Załóż sobie anodę tytanowa , jeśli odżelaziacz/odmanganiacz działa dobrze problem zniknie , wygrzanie wody w tym przyzpadku nie pomoże .

  2. #5502
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    bobrow mam pytanie dlaczego tak bardzo różni się koszt grzania PC za zimę 15/16 a 16/17 ? coś chyba sporo te 8100kwh za okres zimy 16/17? Ja w właśnie zamontowałem T-CAP 9kW i dopiero za rok się dowiem ile faktycznie zużyje kwh. Do tej pory paliłem węglem i nie widzę żebym znacząco spalił więcej w 16/17. przeważnie spalałem około 3-3,5t wegla
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  3. #5503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u Zobacz post
    bobrow mam pytanie dlaczego tak bardzo różni się koszt grzania PC za zimę 15/16 a 16/17 ? coś chyba sporo te 8100kwh za okres zimy 16/17? Ja w właśnie zamontowałem T-CAP 9kW i dopiero za rok się dowiem ile faktycznie zużyje kwh. Do tej pory paliłem węglem i nie widzę żebym znacząco spalił więcej w 16/17. przeważnie spalałem około 3-3,5t wegla
    Ten sezon był u mnie wyjątkowo chłodny-to wszystko.
    Co do zużycia węgla , to przy porównywalnej zimie szło mi 5-5.5 tony (piec zasypowy ze sterownikiem i dmuchawą , ale o słabej sprawności-przy piecu z podajnikiem poszłoby znacznie mniej)
    Po za tym w domu zawsze ktoś jest i nie stosuję obniżenia temp w godz 8-16.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  4. #5504
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar marcin_u
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1.451

    Domyślnie

    zobaczymy za rok jak u mnie się zamknie sezon zimowy. Ja tez mam 100% grzejniki 150m2 ogrzewane i troszkę lepsze ocieplenie. ciekawe ile mi zejdzie na ogrzanie mojego domu który jest w II strefie klimatycznej (więc zimy trochę łagodniejsze) i utrzymuję temp około 20-21st. ciekawe czy się zmieszczę w 5tys kwh? Do tej pory paliłem w kotle dolnego spalania 24h i utrzymywałem te 20-21st i razem z cwu spaliłem 3-3,5 t wegla. Chce do kompletu PC dołączyć instalacje PV i zastanawiam się jak dużą żeby zaspokoić 100% zapotrzebowania.
    moja praca to Alarmy,Kamery,Anteny...i fotowoltaika

    mój projekt ISKIERKA

    160m2 po podłodze do ogrzania, suporex24+12styro, podloga10styro , skosy 25 wełna.wentylacja grawitacyjna. PC Panasonic T-CAP 9kw wersja H 1f , 100% grzejniki, bufor 300l , zbiornik cwu 300l termet nierdzewna. 3 kolektory słoneczne płaskie hewalax. PV 10kw
    Nawrócony z węgla !

  5. #5505

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_u Zobacz post

    Mam grzejniki przewymiarowane . Dom według moich obliczeń (mogą być trochę nie dokładne) potrzebuje przy -18 C/ 6,2 kW, ale chce zostawić w instalacji awaryjnie lub na duże mrozy kocioł węglowy który teraz mam. Co byście radzili?
    9 kW/T-CAP / 9kW/ SDC 3f przy -15*C na zewnątrz , przy temp zasilania
    55 *C - obie mają 9 kW mocy
    Dla strefy III ilość godzin z temperaturą poniżej - 15 C to = 19;
    http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...pla/#more-2224 i tylko dla tej ilości godzin w sezonie będziesz potrzebował mocy maksymalnej dla temperatury wewnętrznej budynku + 20 C .
    Dla Twojej strefy II będzie mniej godzin < - 15 C
    Ponieważ masz grzejniki - to masz małe możliwości akumulacyjne układu grzewczego
    Tobie prawdopodobnie wystarczy PC/ PW 9 kW/1f zwykła + 3 kW grzałki w zapasie + kocioł węglowy - to aż za dużo
    Jakie jest zapotrzebowanie na energię ???,
    Ile m2 powierzchni użytkowej ogrzewanej ??
    Poczytaj tematy w mojej stopce
    Ostatnio edytowane przez Andrzej5101 ; 15-05-2017 o 13:09
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  6. #5506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Dla strefy III ilość godzin z temperaturą poniżej - 15 C to = 19;
    http://www.blog.karbon.com.pl/pc-pow...pla/#more-2224 i tylko dla tej ilości godzin w sezonie będziesz potrzebował mocy maksymalnej dla temperatury wewnętrznej budynku + 20 C .
    W kółko ten artykuł cytujesz, to byś wreszcie go przeczytał ze zrozumieniem... To są dane dla Katowic, a nie całej strefy III. Bo Jelenia Góra, wg danych, na których opiera się artykuł ma tych godzin 36. A jest w tej samej strefie.

  7. #5507

    Domyślnie

    Roznice miedzy Panasem T Cap seria F a seria H to:
    Sterowanie (mozliwosc sprawdzenia zuzycia pradu, cop....?)
    Podobno tez seria H sama steruje przeplywem pompy obiegowej?
    Mam wyceny i różnica miedzy F a H to 3tys
    Zastawiam sie czy warto...?
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  8. #5508

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    W kółko ten artykuł cytujesz, to byś wreszcie go przeczytał ze zrozumieniem... To są dane dla Katowic, a nie całej strefy III. Bo Jelenia Góra, wg danych, na których opiera się artykuł ma tych godzin 36. A jest w tej samej strefie.
    Przestań czytać , bo i tak nic z tego nie rozumiesz , a jak coś napiszesz to tylko same farmazony typu jak ci z PiS -du , jak komunistyczny kundel który tylko umie ujadać, ale nic merytorycznego napisać nie potrafi od siebie .
    Przestań spamować jak NAWALONY
    Opanuj się
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  9. #5509
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Roznice miedzy Panasem T Cap seria F a seria H to:
    Sterowanie (mozliwosc sprawdzenia zuzycia pradu, cop....?)
    Podobno tez seria H sama steruje przeplywem pompy obiegowej?
    Mam wyceny i różnica miedzy F a H to 3tys
    Zastawiam sie czy warto...?
    Coś nie tk, mi wyiczyli 900 PLN różnicy. Tak jak pisałeś, pozostałe elementy pompy takie same. w H masz fajny sterownik, który możesz zamontować w dowolnym miejscu
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  10. #5510
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To tylko oznacza że robią Cię w wała z serią F. Katalogowa różnica to 3K. A możliwość sterowania przepływem pociąga za sobą wiele innych udogodnień o których tylko możesz pomarzyć przy F.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #5511

    Domyślnie

    Za T-CAP seria F licza 24.800 ze zbiornikiem 300l i pełnym montazem + jakis bezprzewodowy sterownik
    za T-CAP seria H ta sama firma chce 3 tys wiecej z tymi samymi "bajerami"
    Mieszkamy i grzejemy od 10.2018

    Aktualnie
    145m² parterówka OP, PF 15 XPS + 10, wylewka 8-10cm, Silikat 24 cm - 20cm styro 0.031, Dach 25cm pianka PUR + 20cm wełna 0.036 (wełny jeszcze brak), Okna 3 szyb. + rolety,PPC 7kw, WM (pro-vent) i GWC, OZC 4,0 PV 6.4 kW

    Kiedyś
    164m² OP. PU 137m² Fun.12cm XPS
    Pod. 12cm XPS 0.035.
    Ściany Silka 24cm + 20cm styro 0.031.
    Strop 36cm wełna 0.039. Skosy 18+10 wełną 0.035
    WM Jan-gaz i GGWC
    JUNKERS SMART ZSB 14-3C

    60,8 kWh/m2rok

  12. #5512
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Za T-CAP seria F licza 24.800 ze zbiornikiem 300l i pełnym montazem + jakis bezprzewodowy sterownik
    za T-CAP seria H ta sama firma chce 3 tys wiecej z tymi samymi "bajerami"
    Przy H sterownik bezprzewodowy Ci zbędny bo sterowniku pompy który możesz umieścić w pokoju jest już termostat pokojowy.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #5513

    Domyślnie

    Czy w pompach T-Cap serii H można sprawdzać zużycie prądu w dwóch taryfach? Jeśli nie to czy smart cloud ma taką opcję?

  14. #5514
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przy H sterownik bezprzewodowy Ci zbędny bo sterowniku pompy który możesz umieścić w pokoju jest już termostat pokojowy.
    Zbędny?
    a jaką on ma histerezę wiesz?
    To Ci powiem dwa stopnie, myślisz że przy takiej histerezie da się zrobić jakiś komfort?
    firmy które używają sterownika z pompy do sterowania temperaturą to chyba pierwszą pompę montują, albo ich montaże jeszcze zimy nie widziały.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #5515
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tede80 Zobacz post
    Czy w pompach T-Cap serii H można sprawdzać zużycie prądu w dwóch taryfach? Jeśli nie to czy smart cloud ma taką opcję?
    Dwóch taryf na 100% nie zrobisz, masz do dyspozycji takie ustawienie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	smart cloud.JPG
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	389239
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #5516
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał leniin Zobacz post
    Za T-CAP seria F licza 24.800 ze zbiornikiem 300l i pełnym montazem + jakis bezprzewodowy sterownik
    za T-CAP seria H ta sama firma chce 3 tys wiecej z tymi samymi "bajerami"
    T-CAP seria F nie jest już dostępny, ostatnie 4 sztuki które u mnie stoją są sprzedane.
    Chyba że ktoś jeszcze dysponuje tym modelem ale to będzie jakiś leżak magazynowy.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #5517
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przy H sterownik bezprzewodowy Ci zbędny bo sterowniku pompy który możesz umieścić w pokoju jest już termostat pokojowy.
    A jak wygląda w wersji H sterowanie chłodzeniem? Jakieś proste zalaczanie, czy może za pomocą zewnętrznego zestyku. Bo montuje u siebie dodatkowe klimatyzatory kanałowe, w których będę sterowal tylko biegami wentylatora. I kombinuje jak to najlepiej i najwygodniej pożenić?

  18. #5518
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Zbędny?
    a jaką on ma histerezę wiesz?
    To Ci powiem dwa stopnie, myślisz że przy takiej histerezie da się zrobić jakiś komfort?
    firmy które używają sterownika z pompy do sterowania temperaturą to chyba pierwszą pompę montują, albo ich montaże jeszcze zimy nie widziały.
    Nie panikuj z tą histerezą tylko sprawdź naocznie. U mnie dokładnie zawyża o 1,5 stopnia fakt. To znaczy inne termometry pokazują 21.5 a sterownik 23. Inne 19 a ten 20,5. i.t.d cały czas jest 1,5 stopnia na nim więcej. Nie rób więc ludziom wody z mózgu aby dodatkowe sterowniki kupowali. No chyba że ja mam jak już wcześniej wspominałem wadliwy egzemplarz. I wszystko robi już inaczej niż ty sobie wyobrażasz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #5519

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Przestań czytać , bo i tak nic z tego nie rozumiesz , a jak coś napiszesz to tylko same farmazony typu jak ci z PiS -du , jak komunistyczny kundel który tylko umie ujadać, ale nic merytorycznego napisać nie potrafi od siebie .
    Przestań spamować jak NAWALONY
    Opanuj się
    Nie wiem ile masz lat, ale mentalnie przewyższa cię większość gimnazjalistów.

    Wziąłeś się tu nie wiadomo skąd, nie masz PC, nie masz wiedzy. Twoja "wiedza" ogranicza się do wyrywkowego cytowania wypowiedzi/artykułów, których ewidentnie nie rozumiesz. Dlatego dobrze aby użytkownicy, którym "doradzasz", mieli świadomość z jakim "doradcą" mają do czynienia - ze zwykłym szkodnikiem i twoje zaklinanie się*tego nie zmieni i dobrze o tym wiesz. Jedyne co potrafisz gdy wykaże Ci się niekompetencję, to wyzywanie o komuchów i pisowców. To jest twoja odpowiedź na wszystko. Może na kolegach spod trzepaka robi to wrażenie, ale nie tutaj. Także idź stąd w cholerę.

  20. #5520
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał St@nley Zobacz post
    A jak wygląda w wersji H sterowanie chłodzeniem? Jakieś proste zalaczanie, czy może za pomocą zewnętrznego zestyku. Bo montuje u siebie dodatkowe klimatyzatory kanałowe, w których będę sterowal tylko biegami wentylatora. I kombinuje jak to najlepiej i najwygodniej pożenić?
    W tym niestety Ci nie pomogę - instalatorem nie jestem a chłodzenia u siebie nie uaktywniałem.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

Strona 276 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony