dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 1021
Pokaż wyniki od 701 do 720 z 20417
  1. #701
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZbyszekT Zobacz post
    Mam taki przypadek...

    Dom OZC 5kW.
    Parter 45m2 podłogówka (na mieszaczu).
    Poddasze 45 m2 grzejniki (już zamontowane).
    Zakładam, że instalacja będzie pracować przy mrozie na 40-45*C.
    Będzie kominek - na wypadek wojny

    Który model Panasonica wybrać?


    9kW T-cap przy -15*C moc 9 kW

    9kW 3f przy -15*C moc 8,3 kW

    9kW 1f przy -15*C moc 5,9 kW

    7kW 1f przy -15*C moc 4,6 kW

    Brakuje w ofercie modelu 3 fazowego o mocy 6-7 kW.


    PS. Jakie są modulacje mocy w modelach Aquarea? Tj. np. 100%/75/50/25 - jak to działa?
    9kW 1f przy -15*C włączy grzałki poniżej -16 (przy 35oC w obiegu c.o.) zakładając że będziesz w tym czasie potrzebował też c.w.u. (co zwykle nie zdarza się w nocy gdy jest poniżej -16)
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  2. #702

    Domyślnie

    Witam madre glowy moze mi ktos powiedziec dlaczrgo jak mam ustawiony timer na grzanie wody od 22 do 22.50 to i tak pompa mi grzeje wode w zasobniku nie patrzac na timer. jest jakis magiczny trik aby wlaczyc timer ? na wyswietlaczy pokazuje ze timer jest aktywny i wybrany program ale i tak grzeje wode jak mu sie podoba.

  3. #703

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    Witam madre glowy moze mi ktos powiedziec dlaczrgo jak mam ustawiony timer na grzanie wody od 22 do 22.50 to i tak pompa mi grzeje wode w zasobniku nie patrzac na timer. jest jakis magiczny trik aby wlaczyc timer ? na wyswietlaczy pokazuje ze timer jest aktywny i wybrany program ale i tak grzeje wode jak mu sie podoba.
    a jak masz MODE - to głowne mode na PC zmieniane bezpośrednio przyciskiem a nie w Timerze?
    Heat i Tank? To wtedy grzeje CWU wg. tego czy masz na nią priorytet czy nie kiedy chce względem grzania CO. Zazwyczaj jak spadnie o kilka st.temp wody. Lub może grzać tez w kółko co kilka h Tak pamiętam

    Zmień Mode na samo Heat - to główne Mode na PC.
    Wtedy PC cały czas jest gotowa na grzanie aż coś (u mnie np termostat) ją uruchomi.
    Zaś grzanie CWU robi włączony TIMER.
    I tutaj musisz mieć dla przykładu w Timerze wybrane Mode:

    13.00- Heat+Tank
    14.00 - Heat
    22.00 - Heat+Tank
    22.50 - Heat

    takie ustawienie zapewniają, że PC cały czas czyli 22.50-13.00 i 14.00-22.00 jest w trybie Heat zaś miedzy 13.00-14.00 i 22.00-22.50 jest w trybie Heat+Tank i wtedy włączy się grzanie CWU jeśli spadnie temperatura w zasobniku - musi byc priorytet CWU ale pewnie tak masz już. Polecam dać opcję na grzanie dać 2x dziennie.

    jednocześnie nie polecam na Timerze samego Tank na godziny 13.00-14.00 i 22.00-22.50 bo wtedy jak braknie ciepłej wody to PC się załączy na wodę, ale jeśli jej nie ciepłej wody to PC stoi. Latem ok bo nie grzejemy, ale zimą po co ma stać PC od 22.00 do 22.50 jak może grzać CO? Wtedy musi być Heat+Tank.

    A tak generalnie to polecam aby na wieczorne grzanie CWU robić wodę w taniej taryfie ok 13-15. Mieć pewność, że wody starczy już o 17-20.00, zaś aby zabezpieczyć wodę na rano to grzać w nocy. Podobny to lepiej dla PC bo już się rozgrzeje przed CWU. Tak pisali rok temu mi. 2 grzania sa bezpieczniejsze choć i tak u mnie PC zazwyczaj grzeje 1 raz CWU.
    Ostatnio edytowane przez lukasza ; 02-10-2015 o 08:36
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  4. #704

    Domyślnie

    Jakie przyłącza posiada t-cap 9kW 400V - muszę ułożyć jeszcze przed wylewkami w podłodze odpowiednie przewody łączące agregat z hydroboksem i hydroboks z instalacją CO i CWU.
    Pytam o rodzaj przewodów miedzianych czynnika i przewodów z obiegów wody (2szt, 4szt - czy hydrobox ma wbudowany odpowiedni elektrozawór czy steruje zewnętrznym ??) oraz elektrycznych - sygnałowych, zasilania.

  5. #705

    Domyślnie

    Witam

    Mam kilka pytań do użytkowników pomp ciepła Panasonic Aquarea.

    Konkretnie interesuje mnie 1 fazowa pompa o mocy 9kw o symbolu WH-SDC09F3E5

    1. Czy pompa za pomocą wbudowanej w nią grzałki (3kw) sterylizuje zasobnik CWU? Mam zasobnik 300l ale bez dodatkowej grzałki i nie wiem czy muszę tą grzałkę dokupić czy pompa sama da radę raz na tydzień wysterylizować zasobnik.

    2. Jak wygrzać wylewki za pomocą pompy? W instrukcji jest jakiś program do tego ale czy ktoś może podpowiedzieć jak go poustawiać?

    3. Czy trzeba inwestować w kabel grzejny do tacki ociekowej? Boje się że podczas defrostów zimą będzie się tam zbierał lód i może doprowadzić do uszkodzenia pompy.

    4. jaki kupić radiowy sterownik do sterowania temperaturą z domu a nie polegania tylko na pogodówce. Czy np AURATON 2025 RTH będzie OK?

    5. Pompka obiegowa ma 7 biegów. Jak sprawdzić na którym pracuje i jak można te biegi zmieniać?

    I to tyle na razie

    Pozdrawiam i liczę na rady

    Marcin
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #706
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ccool

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    wlkp
    Kod pocztowy
    62-530
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jako świeży użytkownik tego modelu mogę na część pytań odpowiedzieć
    AD 1. Grzałka u mnie do sterylizacji jest oddzielna w zbiorniku (250 L) - dokupielem - ok 160 zl - i bez podlaczenia do sterowania pompy (tylko reczna sterylizacja)
    AD 2. Progam do grzania Betonu - powinien (przynajmniej tak mysle) ustawic instalator - bo to sie ustawia w początkowych ustawieniach pompy (przy rozruchu)
    AD 3. Coś do podgrzewania tacki powinieneś mieć (bezpieczeństwo) - ja mam kabel grzejny
    AD. 4 sterowniki - duzo do wyboru do koloru - ten AURATON 2025 RTH też sie nadaje
    AD5. Bieg pompy obiegowej ustawil mi instalator - patrząc na przepływy podlogówki

    No i tyle z mojej strony
    jesli coś źle podałem lub mało dokładnie to wybacz - expertem nie jestem

  7. #707
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    Mam, tak jak przedmówca, grzałkę oddzielną (w zbiorniku 1,5kW) i wystarcza.
    Pompę mozesz ustawić na niską temp np. 20 st.C. Programm do betonu na tym polega, że ustawiony jest na niską temp.
    Tackę mam bez kabla grzejnego (mój kolega również). Przez trzy sezony problemu najmniejszego nie było.
    Pompa powinna chodzić na takim biegu aby zapewnić nominalny przepływ wody - min 1550 litrów. Najlepiej zamontować ciepłomierz. Pokaże przepływ wody oraz moc pompy. Będzie wiadomo jeśli coś zacznie szwankować.

  8. #708

    Domyślnie

    Dzwoniłem do Panasonica i grzałkę do zasobnika muszę dokupić.
    Kabel grzewczy i sterownik tez zainstaluję (nie są niezbędne ale chyba jednak przydatne)
    Co do programu wygrzewania betonu to na razie na pompie jest ustawione 25 stopni bo mniej chyba się nie da i co 2 - 3 dni będę trochę podnosił temp a potem też co kilka dni obniżał temp i mam nadzieję że będzie dobrze.

    Teraz na rotametrach mam przepływy od 1 do jakieś 1,5 l/m ale nie wiem na jakim biegu chodzi pompka, sprawdzę jak będę na budowie.

    Dzięki za rady.

    Teraz muszę się tylko nauczyć obsługiwać to cudo i udowodnić niedowiarkom (właściwie prawie wszystkim w mojej okolicy) że TO działa i nawet zimą będzie ciepło w domu
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #709

    Domyślnie

    1. grzałka wbudowana nie sterylizuje CWU bo jak przy zakupie dostałem grzałkę bezpośrednio do zasobnika i była podpinana do PC w celu sterowania. Nie sądzę by instalator mi ją dołożył od siebie jakby ta 3kw w PC to robiła.

    3. Kabel grzejny to nie tyle konieczność co komfort. Spokój że wszystko ładnie spłynie do rury a Ty także potem przed PC nie wywiniesz kozła na lodzie.

    4. Miałem w ręce ten Auraton (przez pomyłkę) a założyłem Euroster EQ7 i chyba wolę Euroster. Mega prosty.

    5. To już w instrukcji serwisowej jest której nie dają.
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  10. #710

    Domyślnie

    witam, tez mam ta pompe, pamietam ze kiedys zalaczylem program do wysuszania betonu ale musialem troche pogrzebac jak to zrobic. bo jedno go ustawic a potem aktywowac to inna sprawa. gdzie w jakies anglojezycznej dokumentacji znalazlem. ale z poprzedniego twojego posta wynika ze chyba juz Ci to dziala ? jakbys mial problem to pisz. przy wygrzewaniu betonu pompa rowniez patrzy na temp. powrotu wiec niekoniecznie szybko podniesiesz zasilanie jesli dom jest swiezy i wylewka zimna.
    co do przeplywow pamietaj aby suma ze wszystkich rotametrow dawala Ci conajmniej tyle i podane jest na obudowanie pompy. przy za malych przeplywach pompa nie bedzie chodzic na 100% swoich mozliwosci. bieg pompy ustawiasz w ustawieniach serwisowych. w razie problemow pisz to pomozemy

  11. #711

    Domyślnie

    Jeśli mógłbym prosić o instrukcję odpalenia tego programu do osuszania jastrychu to byłbym bardzo wdzięczny.

    Na razie po dwóch dniach podniosłem temp ustawiając parametry H20 LO i H20 HI na 27 stopni.

    Po rozruch i dwóch dniach grzania przy parametrach H20 LO i H20 HI na 25 stopni pompa wzięła 30kW prądu ale za to temp w domu 21 stopni
    Ostatnio edytowane przez deshi ; 12-10-2015 o 08:26
    Pozdrawiam
    Marcin

  12. #712
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kamil_Idaredy
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    170

    Domyślnie

    Podpowiedzcie mi jak macie ustawioną krzywą grzewczą.
    DZIENNIK BUDOWY - Dom w Idaredach G2 - budujemy w Krakowie

    230m2 po podłodze, Dom na płycie + porotherm, pod płytą 10cm, pod wylewkami 15cm, ściany 25cm grafit 0,031, skosy i sufit 35cm wełny 0,033.
    Do grzania PC Panasonic T-Cap 9kW

  13. #713

    Domyślnie

    Cytat Napisał deshi Zobacz post
    Jeśli mógłbym prosić o instrukcję odpalenia tego programu do osuszania jastrychu to byłbym bardzo wdzięczny.

    Na razie po dwóch dniach podniosłem temp ustawiając parametry H20 LO i H20 HI na 27 stopni.

    Po rozruch i dwóch dniach grzania przy parametrach H20 LO i H20 HI na 25 stopni pompa wzięła 30kW prądu ale za to temp w domu 21 stopni
    z tego co pamietam najpierw w trybie uzytkownika ustawiasz dry con na kazdy dzien temperature zadana. jak to sobie ustawisz to idziesz do Service (aby tam tam wejsc musisz wylaczyc pompe i przytrzymac przycisk service) wybierasz parametr 03 i go aktywujesz, dopiero wtedy pompa przejdzie na wygrzewanie posadzki, choc ja potem z tego nie korzystalem bo w tym trybie rowniez pompa sprawdza temp. powrotu.

  14. #714

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_Idaredy Zobacz post
    Podpowiedzcie mi jak macie ustawioną krzywą grzewczą.
    kazdy ja ustawia pod siebie. ja mam 32 dla Hi i 36 dla Low.

  15. #715

    Domyślnie

    Cytat Napisał flisiu Zobacz post
    z tego co pamietam najpierw w trybie uzytkownika ustawiasz dry con na kazdy dzien temperature zadana. jak to sobie ustawisz to idziesz do Service (aby tam tam wejsc musisz wylaczyc pompe i przytrzymac przycisk service) wybierasz parametr 03 i go aktywujesz, dopiero wtedy pompa przejdzie na wygrzewanie posadzki, choc ja potem z tego nie korzystalem bo w tym trybie rowniez pompa sprawdza temp. powrotu.

    Dzięki za info

    Nie wiem czy skorzystam bo obecny sposób wygrzewania też działa a że już od tygodnia wygrzewam to chyba nie będę zmieniał.
    Pozdrawiam
    Marcin

  16. #716

    Domyślnie

    Od kilku dni jestem posiadaczem SDC09F3E8 i mam dwa pytania:
    - czy bieg pompy obiegowej da się ustawić za pomocą sterownika na pompie czy trzeba zdejmować obudowę żeby ustawić to w środku?
    - w jaki sposób sprawdzić czy odblokowany jest tryb chłodzenia?

  17. #717
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kenda2

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    64

    Domyślnie

    Do misq,da się z poziomu sterownika, w menu serwisowym parametr 02 to ustawianie biegów pompki obiegowej
    T-cap 9kW 1-f model 2014, galmet maxi 300l, bufor ciepła 200l, z wpiętym vitopend 100, ogrzewanie tylko grzejnikowe. dom 170m, kiepskie ocieplenie

  18. #718

    Domyślnie

    Czy menu serwisowe to menu do którego wchodzi się poprzez przytrzymanie SET i CHECK przez 5 sek.?

    Jeżeli tak to w instrukcji pisze, że nr 2 to:
    "Wybór wielkości dodatkowej grzałki w module wewnętrznym. Służy ograniczeniu mocy grzałek elektrycznych, kiedy nie są potrzebne."

    Chyba, że jest jeszcze jakieś dodatkowe menu o którym nie wiem

    Piszę na podstawie:
    Instrukcja obsługi
    Pompa ciepła powietrze-woda
    Jednostki wewnętrzne:
    WH-SDC07F3E5
    WH-SDC09F3E5
    WH-SDC12F6E5
    WH-SDC14F6E5
    WH-SDC16F6E5
    WH-SDC09F3E8
    WH-SDC12F9E8
    WH-SDC14F9E8
    WH-SDC16F9E8

  19. #719
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar schizo85
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-213
    Posty
    424

    Domyślnie

    W menu serwisowe wchodzi się przytrzymując przynajmniej 5s przycisk SERVICE S/W przy wyłączonej pompie, tam się ustawia pompkę obiegową i aktywuje tryb chłodzenia. Poniżej instrukcja.

    1 Press SERVICE button for 5 seconds.
    2 Press ▲ button to enter menu S02 and press SET button.
    3 Press SELECt button then press ▲/▼ button to change SPEED and press SET to confirm.
    4 Press OFF/ON button to quit setting.

    Chyba w wersji C jednostki wewnętrznej trzeba było ściągać obudowę bo bezpośrednio na pompce ustawiało się jej bieg.
    Z241 104,77 m2 parterowy, OZC: 3.8kW, 53kWh/m2/rok dla -20/22. WM Onyx Dream, PC PW Panasonic 7kW, 100% podłogówka.
    Dziennik budowy z komentarzami

    2015/16 - 2058kWh CO+CWU+Chłodzenie - 631zł; CO - 1386kWh/424zł
    2016/17 - 2726kWh CO+CWU+Chłodzenie - 800zł; CO - 1927kWh/573zł

  20. #720

    Domyślnie

    Cytat Napisał schizo85 Zobacz post
    W menu serwisowe wchodzi się przytrzymując przynajmniej 5s przycisk SERVICE S/W przy wyłączonej pompie, tam się ustawia pompkę obiegową i aktywuje tryb chłodzenia. Poniżej instrukcja.

    1 Press SERVICE button for 5 seconds.
    2 Press ▲ button to enter menu S02 and press SET button.
    3 Press SELECt button then press ▲/▼ button to change SPEED and press SET to confirm.
    4 Press OFF/ON button to quit setting.

    Chyba w wersji C jednostki wewnętrznej trzeba było ściągać obudowę bo bezpośrednio na pompce ustawiało się jej bieg.
    A czy ktoś jest w posiadaniu instrukcji serwisowej do pompy i mógłby się podzielić, ewentualnie podać namiary w internecie gdzie to można znaleźć?

    Mam tylko instrukcję użytkowania i instrukcję montażu jednostki

Strona 36 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony