dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 47 z 1021
Pokaż wyniki od 921 do 940 z 20417
  1. #921
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał rob30 Zobacz post
    ktoś wie jak działa algorytm wyłączania sprężarki w t-capie z 2012r ?

    Ustawiłem na pompie temp hi dla 15 stopni 38 stopni. Pompa doszła do 35 zasilanie powrót 31 i sprężarka off a potem to już taktowanie na maksa. Nie mam pojęcia czemu tak szybko się wyłączyła bo według znalezionej w necie instrukcji to sprężarka off gdy temperatura zasilania - temperatura nastawy > 2 stopnie przez 3 minut - czyli powinno zasilanie dojść do 40, 41 stopni?

    Sterownie pompa przez termostat euroster temperatura przez całą noc nie doszła do ustawionej na termostacie.

    Na wykresie wygląda to tak:
    Załącznik 339988

    to dłuższe działanie od 6 rano to grzanie CWU
    Wg mnie sterownik pokojowy jest tu winny,wg mnie jakoś dziwnie skalibrowany. Miałem podobnie u siebie.
    Odlacz go i jedź na krzywej grzewczej.
    Mogę się mylić ale wg mnie to jest to.

  2. #922

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin.sto1 Zobacz post
    Ja na Twoim miejscu zacząłbym od OZC, tu miałbyś odpowiedź co ewentualnie poprawić w ociepleniu, a co jest OK.
    Nie brałbym All in one bo jest zdaje się sporo droższy niż split+galmet maxi, (chyba że cienko z miejscem w kotłowni) wziąłbym za to 9 zamiast 7, jest różnica ok. 1tys, jednak na dwie taryfy 9 lepsza.
    Ja dałbym dziś 10cm wylewki na podłogę zamiast 7cm, koszt minimalnie wyższy, ale większa akumulacyjność przy grzaniu w dwóch taryfach (choć to akurat moje widzimisię, jeszcze w moim domu nie mieszkam)
    Jak zrobię OZC to zastanowię się jeszcze czy 7 czy 9kw bo różnica w cenie niewielka,ale jak mówsz, że ma być lepiej to warto dołożyć. W przypadku all in one ok 500 zł różnicy. All in one koszt jest droższy o 5tys, ale ma dodatkowo:
    - Zasobnik ze stali nierdzewnej o pojemności 200 l z 10-letnią gwarancją
    - Obniżone koszty instalacji
    - Niewielkie rozmiary: 1800 x 598 x 717 (wys. szer. x gł.)
    - Duża powierzchnia wymiany ciepła, zwiększająca wydajność
    - Pompa wody klasy A
    - Najlepiej działający moduł hydrauliczny Aquarea do podgrzewania wody
    - Maksymalna temperatura wody na wylocie 55 °C

    Więc w sumie wyjdzie podobnie cenowo, a jednak estetyka all in one jest większa. Mimo wszystko chciałbym poznać Wasze zdanie w tej kwestii bo może to wszystko chwyt marketingowy

  3. #923
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rob30

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Wg mnie sterownik pokojowy jest tu winny,wg mnie jakoś dziwnie skalibrowany. Miałem podobnie u siebie.
    Odlacz go i jedź na krzywej grzewczej.
    Mogę się mylić ale wg mnie to jest to.
    Na sterowniku pokojowym cały czas jest symbol grzania więc raczej to nie on odpowiada za wyłączenie sprężarki.
    Nie bardzo mogę odłączyć bo sterownikiem pokojowym pilnuje g12w - ewentualnie na test mogę sprawdzić ale to dopiero w weekend bo w nocy nie mam jak kontrolować temperatury zasilania.

    Dziś zimniejsza noc i pierwsza od kilku bez taktowania. Rozumiem, że byłoby taktowanie jak jest ciepło i ustawie zasilanie np na 33 stopnie to pompa ma za dużą moc aby utrzymać tak niskie zasilanie i musi taktować ale jak zasilanie ustawiłem na te 38 przy +15 to czemu wyłączała przy 35 tego nie rozumiem.
    Powierzchnia użytkowa 150m2, pompa Panasonic 9kW T-CAP, reku i 4 mieszkańców, ocieplenie przyzwoite

  4. #924
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kenda2

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał rob30 Zobacz post
    Na sterowniku pokojowym cały czas jest symbol grzania więc raczej to nie on odpowiada za wyłączenie sprężarki.
    Nie bardzo mogę odłączyć bo sterownikiem pokojowym pilnuje g12w - ewentualnie na test mogę sprawdzić ale to dopiero w weekend bo w nocy nie mam jak kontrolować temperatury zasilania.

    Dziś zimniejsza noc i pierwsza od kilku bez taktowania. Rozumiem, że byłoby taktowanie jak jest ciepło i ustawie zasilanie np na 33 stopnie to pompa ma za dużą moc aby utrzymać tak niskie zasilanie i musi taktować ale jak zasilanie ustawiłem na te 38 przy +15 to czemu wyłączała przy 35 tego nie rozumiem.
    A czy przypadkiem nie masz obniżonej temperatury w stosunku do krzywej? A ile masz zadanie np. przy -15 skoro ustawiłeś przy +15 38C
    T-cap 9kW 1-f model 2014, galmet maxi 300l, bufor ciepła 200l, z wpiętym vitopend 100, ogrzewanie tylko grzejnikowe. dom 170m, kiepskie ocieplenie

  5. #925
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rydzadam
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Skąd
    Przywidz
    Kod pocztowy
    83-047
    Posty
    1.193

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Jak zrobię OZC to zastanowię się jeszcze czy 7 czy 9kw bo różnica w cenie niewielka,ale jak mówsz, że ma być lepiej to warto dołożyć. W przypadku all in one ok 500 zł różnicy. All in one koszt jest droższy o 5tys, ale ma dodatkowo:
    - Zasobnik ze stali nierdzewnej o pojemności 200 l z 10-letnią gwarancją
    - Obniżone koszty instalacji
    - Niewielkie rozmiary: 1800 x 598 x 717 (wys. szer. x gł.)
    - Duża powierzchnia wymiany ciepła, zwiększająca wydajność
    - Pompa wody klasy A
    - Najlepiej działający moduł hydrauliczny Aquarea do podgrzewania wody
    - Maksymalna temperatura wody na wylocie 55 °C

    Więc w sumie wyjdzie podobnie cenowo, a jednak estetyka all in one jest większa. Mimo wszystko chciałbym poznać Wasze zdanie w tej kwestii bo może to wszystko chwyt marketingowy
    Dałem do wyceny dla porównania all in one z e zwykłą 9kW plus galmet 300l oczywiście z montażem. Wyszło 6 tys. więcej !!

  6. #926

    Domyślnie

    Cytat Napisał rydzadam Zobacz post
    Dałem do wyceny dla porównania all in one z e zwykłą 9kW plus galmet 300l oczywiście z montażem. Wyszło 6 tys. więcej !!
    Dziwne, bo nawet na allegro można sprawdzić ile kosztuje zwykła 9kw i all in one i tam jest 5 tys różńicy, a jak doliczyć jescze zasobnik to różnica się robi 2 tys. Może zależy od firmy.

  7. #927
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Dziwne, bo nawet na allegro można sprawdzić ile kosztuje zwykła 9kw i all in one i tam jest 5 tys różńicy, a jak doliczyć jescze zasobnik to różnica się robi 2 tys. Może zależy od firmy.
    I tak będzie bo w zwykłej nie tylko brakuje zasobnika. W all in one masz wszystko tylko należy to podłączyć.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #928
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kenda2

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    64

    Domyślnie

    Różnica miedzy zwykłym t-cap 9kW a wersja all in one t-cap 9kW jest około 7-8 tys. zł (ceny z allegro) , a przecież wyposażenie all in one jest takie samo dla wszystkich modeli. To skąd takie różnice? Pozdrawiam.
    T-cap 9kW 1-f model 2014, galmet maxi 300l, bufor ciepła 200l, z wpiętym vitopend 100, ogrzewanie tylko grzejnikowe. dom 170m, kiepskie ocieplenie

  9. #929
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rob30

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenda2 Zobacz post
    A czy przypadkiem nie masz obniżonej temperatury w stosunku do krzywej? A ile masz zadanie np. przy -15 skoro ustawiłeś przy +15 38C
    hmm dobre pytanie sprawdzę ale dopiero po 17
    +15 38 a -15 42

    edit: niestety nie mam ustawionego przesunięcia temperatury
    Ostatnio edytowane przez rob30 ; 08-12-2015 o 16:36
    Powierzchnia użytkowa 150m2, pompa Panasonic 9kW T-CAP, reku i 4 mieszkańców, ocieplenie przyzwoite

  10. #930
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenda2 Zobacz post
    Różnica miedzy zwykłym t-cap 9kW a wersja all in one t-cap 9kW jest około 7-8 tys. zł (ceny z allegro) , a przecież wyposażenie all in one jest takie samo dla wszystkich modeli. To skąd takie różnice? Pozdrawiam.
    To spytaj instalatora co jeszcze trzeba dokupić i zamontować do zwykłego a co do wersji all in one.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #931
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    lalipuna

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    W nowo wybudowanym domu chcę zamontować pompę powietrze- woda. Zastanawiam się nad wyborem między Panasonic, Atlantic i Daikin. I tu prośba do posiadaczy pomp, czy moglibyście podzielić się swoim doświadczeniem odnośnie wyboru urządzenia jak i firm , oraz polecić sprawdzonych serwisantów ( woj. lubelskie i sąsiednie)
    Teraz trochę danych. Z OZC wynika zapotrzebowanie na pompę o mocy 8kW. Dom to ‘’ stodoła ‘’ z antresolą o powierzchni 200 m2. Ocieplenie fundamentów to 12 cm , podłoga 16 cm styropianu grafitowego l. 0,031, ściany bk + 20 cm grafitowego l. 0,031, strop nad poddaszem i w skosach 35 cm wełny i dach 15 cm wełny. Ogrzewanie podłogowe w całym domu + 2 grzejniki w łazienkach, wm+ rekuperator, pieco-kominek akumulacyjny, okna pr. Veka 3 szyby + żaluzje zewnętrzne. Liczę na Waszą pomoc i doświadczenie, chciałabym w miarę szybko dokonać wyboru.

  12. #932
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Każda pompa poprawnie dobrana od w/w producentów będzie dobrym wyborem,parametry techniczne są porównywalne.
    O konkretnym wyborze decydują niuanse i to od inwestora zależy która bardziej przemowi do głowy
    Rzuć zapytania do przedstawicieli tych producentów,poczytaj o konkretnych pompach,instrukcje obsługi itp i wybieraj

  13. #933

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    - Duża powierzchnia wymiany ciepła, zwiększająca wydajność
    1,4 m2 to dużo?
    OSO, które ma 70 lat doświadczenia w zbiornikach mają wężownice 0,8 m2 i piszą, że to do pomp ciepła.

    Tylko w Polsce jest stado "specjalistów" które w poszukiwaniu setnych części COP poleca wyłącznie zbiorniki z wężownicami 3 m3, a w podłogę najlepiej 3 km rury w rozstawie 10 cm.

    W Mitsubishi różnica między wersją zwykłą a all in one to ok 2 tys zł.
    W Daikinie ok 3,5 tys
    W Fujitsu ok 5,5 tys

    Do małego domu, gdzie każdy m2 przestrzeni się liczy, wybrał bym wersje all in one.
    Oczywiście każdy sprzedawca Glametu będzie Ci wmawiał, że jak się zbiornik rozszczelni, to do wymiany cała pompa.
    Oczywiście nierdzewne zbiorniki Galmetu są "wieczne" ale te przychodzące z pompami na pewno się po 10 latach rozszczelnią

  14. #934

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenda2 Zobacz post
    Różnica miedzy zwykłym t-cap 9kW a wersja all in one t-cap 9kW jest około 7-8 tys. zł (ceny z allegro) , a przecież wyposażenie all in one jest takie samo dla wszystkich modeli. To skąd takie różnice? Pozdrawiam.
    Czegoś nie rozumiem, albo na inne aukcje patrzymy:

    1. Pompa ciepła PANASONIC AQUAREA 9 kW COP 4,13 - 16 740 zł

    2. Pompa ciepła PANASONIC AQUAREA 9 kW All in One - 21 816 zł


    różnica: 5076zł
    od tego odjąć należy zasobnik 3000 zł

    razem 2076zł

    Także nie wiem skąd różnica 7-8tys

  15. #935
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kenda2

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Kleszczów
    Kod pocztowy
    97-410
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał drza Zobacz post
    Czegoś nie rozumiem, albo na inne aukcje patrzymy:

    1. Pompa ciepła PANASONIC AQUAREA 9 kW COP 4,13 - 16 740 zł

    2. Pompa ciepła PANASONIC AQUAREA 9 kW All in One - 21 816 zł


    różnica: 5076zł
    od tego odjąć należy zasobnik 3000 zł

    razem 2076zł

    Także nie wiem skąd różnica 7-8tys
    Ale ja porównuje t-cap 9kW za 19800zł z All in One T-cap 9kW za 26800zł tj.7000zł
    T-cap 9kW 1-f model 2014, galmet maxi 300l, bufor ciepła 200l, z wpiętym vitopend 100, ogrzewanie tylko grzejnikowe. dom 170m, kiepskie ocieplenie

  16. #936

    Domyślnie

    Cytat Napisał kenda2 Zobacz post
    Ale ja porównuje t-cap 9kW za 19800zł z All in One T-cap 9kW za 26800zł tj.7000zł
    A chyba, że tak W przypadku T-CAP jest to mniej opłacalne, ale już opcja zwykły split jest moim zdaniem wyjściem lepszym - na korzyść all in one

  17. #937
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Tylko w Polsce jest stado "specjalistów" które w poszukiwaniu setnych części COP poleca wyłącznie zbiorniki z wężownicami 3 m3, a w podłogę najlepiej 3 km rury w rozstawie 10 cm.
    Myślę, że tu nie chodzi o COP, a o specyficzny bądź co bądź rynek energii w Polsce. Przyznasz chyba, że jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać tanią taryfę to wielkość wymiennika i rozstaw podłogówki ma ma tu duże znaczenie.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  18. #938

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Myślę, że tu nie chodzi o COP, a o specyficzny bądź co bądź rynek energii w Polsce. Przyznasz chyba, że jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać tanią taryfę to wielkość wymiennika i rozstaw podłogówki ma ma tu duże znaczenie.
    Nie zaprzeczę, ALE:

    Do 2 taryf przystosować trzeba dom.
    A nie wypaczać system grzewczy by to jakoś ze sobą grało.

  19. #939
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Każda pompa musi pracować na jakimś optymalnym przepływie po niżej którego się wyłączy. Przy zbyt małej powierzchni wymiany i optymalnym przepływie może z kolei zostać zakłócona delta zasilania i powrotu co będzie skutkować taktowaniem urządzenia. Po nad to w pompach all in one powierzchnia wymiany wcale nie jest tak drastycznie mniejsza jak w zbiornikach dla przykładu Galmeta maxi. W Galmecie na każde 100l pojemności wychodzi około 1,2 m2 a w all in one około 1m2
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #940

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    W Galmecie na każde 100l pojemności wychodzi około 1,2 m2 a w all in one około 1m2
    Tak?
    0,7 to jest około 1 i PRAWIE 2 razy mniej niż w Galmecie.

    Panasonic ma zasobnik 200 litrów i wężownicę o powierzchni wymiany 1,4m2.

Strona 47 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony