dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 1021
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 20417
  1. #1041
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    Wreszcie stałem się posiadaczem PcPW Panasa
    Kto montował i za ile?

  2. #1042
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    montować będzie na wiosne firma polecona przez kolęgę z forum u którego byłem.

  3. #1043
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    A jaki i za ile? bo porównuję oferty. Z jakim wyposażeniem?

  4. #1044
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    all in one 9kw 1f ze sterownikiem 18800 brutto na 23%

  5. #1045
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Brysia8

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    ŚLĄSK
    Kod pocztowy
    43-180
    Posty
    414
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Hej toomm możesz podać dane twojego domku?
    ta pompa też mnie interesuje... jak możesz to chciałabym też kontakt do sprzedawcy / montażysty
    Dom parterowy; PF 20cm XPS + 7cm eps 0,031; ściany porotherm 25cm + 22 cm grafit 0,032; dach płaski- żelbet, 25cm 0,037 + spadki 1-28cm 0,037eps; okna Oknoplast- winergetic premium; podłogówka po całości, rekuperacja; PC PW Buderus Logatherm WPLS.2. - 8KW.
    Pow. całkowita 150m2, użytkowe 122m2.
    Już mieszkamy )

  6. #1046
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    Oni sami cię znajdą tu na forum ale nic pochopnie czekaj spokojnie , dom to z216+ eko, styro 20cm podłoga , 25 ściany grafit , 35 dach,, cenowo rozbieżność między firmami była 10.000 aż w końcu wpadła na23% na firme więc jeszcze vat w koszta wezme i pompa ze sterownikiem wyszła za 15 koła

  7. #1047
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    all in one 9kw 1f ze sterownikiem 18800 brutto na 23%
    Grubo.....
    ciekawy jestem kto ma takie chody potrafi za tyle sprzedać,
    na allegro są te pompy za 24tyś zł a Ty 6 tyś tanie??? aż nie chce mi się wierzyć?
    Jaka firma? Z polski?

  8. #1048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    Oczywiście !! podstawą była wiedza że do końca roku Panasonik miał promocje na moduły all in one model 2015 , w 2016 będzie nowy model i kto kupi stary , a ja za lifting obudowy , polskie menu nie dam ceny katalogowej starego modelu plus 20% za zmiany bo w promocji to przez rok ich nie będzie ot to

  9. #1049

    Domyślnie

    Witam Panowie, jakie powinno byc cisnienie wody na pompie aby uklad pracowal maksymalnie wydajnie? w instrukcji pisze od 0.05 do 3 bar, jest dopuszczalne czyli w calym zakresie pompa zawsze pracuje z taka sama wydajnoscia ?

  10. #1050
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Mogę się mylić ale ciśnienie wody nie ma wpływu na wydajność samej pompy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  11. #1051
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brysia8 Zobacz post
    Hej toomm możesz podać dane twojego domku?
    ta pompa też mnie interesuje... jak możesz to chciałabym też kontakt do sprzedawcy / montażysty
    Jak chcesz być zadowolona to sprawdź listę autoryzowanych montażystów na www panasonica.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  12. #1052

    Domyślnie

    no wlasnie nie jestem pewien dlatego sie pytam ale jak jest w dozwolonym zakresie to chyba wystarczy

  13. #1053
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    Oni sami cię znajdą tu na forum ale nic pochopnie czekaj spokojnie , dom to z216+ eko, styro 20cm podłoga , 25 ściany grafit , 35 dach,, cenowo rozbieżność między firmami była 10.000 aż w końcu wpadła na23% na firme więc jeszcze vat w koszta wezme i pompa ze sterownikiem wyszła za 15 koła
    Zadziwiające chwalisz się przestępstwem skarbowym na publicznym forum.
    Dzięki takim ja ty płacimy między innymi 23% vat zamiast 22 i 8% zamiast 7% na budowlankę.
    Może następnym razem rąbnij tą kese z banku a nie z publicznych pieniędzy i też się pochwal.
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Zadziwiające chwalisz się przestępstwem skarbowym na publicznym forum.
    Dzięki takim ja ty płacimy między innymi 23% vat zamiast 22 i 8% zamiast 7% na budowlankę.
    Może następnym razem rąbnij tą kese z banku a nie z publicznych pieniędzy i też się pochwal.
    Dotacji przecież nie przewala.
    Dali mu Wyjatkowo na 23% to żal mu Vatu.

    Niech kamieniem rzucą Ci co nie biorą paliwa z wyjazdu osobistego w koszty firmowe itp.

    P.s. choć masz rację że chwalenie się tym na forum nie jest najmadrzejsze

  15. #1055
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasza Zobacz post
    Dotacji przecież nie przewala.
    Dali mu Wyjatkowo na 23% to żal mu Vatu.

    Niech kamieniem rzucą Ci co nie biorą paliwa z wyjazdu osobistego w koszty firmowe itp.

    P.s. choć masz rację że chwalenie się tym na forum nie jest najmadrzejsze
    Jaka dotacja?
    Z tego co zrozumiałem kolega kupił pompę "na firmę" czyli wystąpi do U.S. o zwrot podatku vat (lub zapłaci mniej tego podatku), a kwota netto pomniejszy jego dochód (pójdzie w koszty)
    więc zapłaci mniejszy podatek dochodowy.
    Zasadniczo sprzedawcy nie interesuje komu sprzedaje pompę przestępstwo zaistnieje dopiero jak kolega zaksięguje fakturę "w swojej firmie" a w rzeczywistości będzie używał pompy w prywatnym domu.
    Ostatnio edytowane przez mkm silesia ; 01-01-2016 o 13:06
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  16. #1056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
    Czy mogę prosić o wytłumaczenie jak wygląda sterowanie w t-cap-ie 9kW 1 fazowym. Chodzi mi o załączanie i wyłączanie pompy. Np przy temp zewnętrznej -5st na wyjściu powinno być 31 st. Przy jakiej temp. pompa się wyłączy a kiedy ponownie załączy. Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał reksgildo Zobacz post
    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.
    Czy mogę prosić o wytłumaczenie jak wygląda sterowanie w t-cap-ie 9kW 1 fazowym. Chodzi mi o załączanie i wyłączanie pompy. Np przy temp zewnętrznej -5st na wyjściu powinno być 31 st. Przy jakiej temp. pompa się wyłączy a kiedy ponownie załączy. Szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem
    pompa z reguly jest sterowana przez termostat pokojowy i on zalacza pompe gdy temp. spada ponizej zadanej lub wylacza gdy zadana temp. jest osiagnieta. mozesz tez wlaczac i wylaczac pompe na timerze ale chyba rzadko kto to robi. na timerze najczesniej zmieniane sa tryby pracy pompy.

  18. #1058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    reksgildo

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    orzesze
    Posty
    199

    Domyślnie

    Zapomniałem dopisać nie mam termostatu pokojowego tylko pogodówkę

  19. #1059
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    toomm

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Iwkowa
    Kod pocztowy
    32-861
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Zadziwiające chwalisz się przestępstwem skarbowym na publicznym forum.
    Dzięki takim ja ty płacimy między innymi 23% vat zamiast 22 i 8% zamiast 7% na budowlankę.
    Może następnym razem rąbnij tą kese z banku a nie z publicznych pieniędzy i też się pochwal.
    nie wiem o co ci chodzi chyba tylko żal przemawia w tobie kolego , ten dom jest akurat siedzibą firmy więc Twoje szczucie jest nie na miejscu. Ty wyznajesz zasadę oskubania klienta na maksa na 8 % wacie i dokładasz jeszcze ze 3 koła za montaż i nie dziwne że płaczesz jak ktoś kupi tanio i nie dał się oskubać jak to w waszym kręgu . pochwal się ile możesz dać upustu od cennika PANASA blisko 50% i to jest prawda , a teraz popatrz w oczy tym wszystkim których oskubałeś " panie taniej nie znajdziesz" .. Zresztą nie gadam z tobą szkoda czasu pa.
    Ostatnio edytowane przez toomm ; 01-01-2016 o 19:16

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomm Zobacz post
    nie wiem o co ci chodzi chyba tylko żal przemawia w tobie kolego , ten dom jest akurat siedzibą firmy więc Twoje szczucie jest nie na miejscu. Ty wyznajesz zasadę oskubania klienta na maksa na 8 % wacie i dokładasz jeszcze ze 3 koła za montaż i nie dziwne że płaczesz jak ktoś kupi tanio i nie dał się oskubać jak to w waszym kręgu . pochwal się ile możesz dać upustu od cennika PANASA blisko 50% i to jest prawda , a teraz popatrz w oczy tym wszystkim których oskubałeś " panie taniej nie znajdziesz" .. Zresztą nie gadam z tobą szkoda czasu pa.
    Co do wielkości rabatu to się grubo mylisz.
    Zobaczymy za kilka lat gdzie będą firmy tak łaskawie dzielące rabatami - już znam przypadki że:
    -po kilku laltach znikają - bo np. właściciel stwierdza że lepiej na zmywaku zarobi w Londynie albo przy pomidorach w Holandii (taki przypadek znam osobiście),
    -ostatni klient (klienci) w piramidce wpłaca zaliczke a pompy nie dostaje - to przypadek z tego forum
    -najtańsze oferty i okazuje się że autoryzowany instalator po raz pierwszy ma do czynienia z pc - to także z tego forum,
    -jak czasami oglądam te najtańsze oferty z aleg.. gdzie chwalą się zdjęciami to widać że zrobione po bandzie nawet na otulinach zaoszczędzone - wiadomo rachunki płaci klient nie instalator więc tani montaż zwykle równa się wyższe rachunki.

    Nigdy nikomu nie powiedziałem że robię najtaniej bo musiałbym odstawiać takie partactwo jak widzę na alleg..., zatrudnić ludzi na czarno (bez zus, L4, urlopu). Dziwnym trafem mam też ceny podobne do innych firm działających legalnie bez przekrętów.

    Chyba wydrukuję sobie na wizytówkach hasło które mi się spodobało: długo drogo i solidnie aby w końcu pozbyć się gości którzy oczekują taniego partactwa i zawracają głowę abym zrobił ofertę.

    p.s. minimalista jesteś na 95 metrach firma i dom
    http://www.projektydomowplus.pl/proj...380,z216,.html
    p.s. 2 popatrz w oczy tym co nie robią przekrętów na podatkach bo oni dzięki tobie płacą więcej.
    Ostatnio edytowane przez mkm silesia ; 01-01-2016 o 21:07
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

Strona 53 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony