dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 1021
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 20417
  1. #1481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Mam pytanie do fachowców i nie tylko, ja w prawdzie mam inną PC i to on/of, ale mam bufor więc w temacie trochę.
    Mianowicie wydaje mi się, że gdybym pominął bufor to PC grzała by bardziej efektywnie, bo jak grzejniki ruswzą to tęperatura leci na łeb na szyję i zanim pc to odrobi to trochu to trwa a tak bylo by juz cieplo, bufor ma 300 l więc trochę tego jest, podejżewam że w instalacji jest nie wiele mniej, myślę o zrobieniu obejścia tak na wszelki wypadek. Pytanie do doświadczonych czy to ma sens ?
    witaj
    nie jestem fachowcem , ale z moich doświadczeń i z tego co wyczytałem - to wyglada ,że przy grzejnikach i PC on/off powinien być bufor .
    Dlaczego ? Chyba dlatego , że on/off pracuje z taka samą mocą - a układ grzewczy potrzebuje różną.Czeste on/off też nie służy tym maszynom.
    Widzę to trochę podobnie do mojego pieca węglowego -jest za duży i najlepszą efektywność ma przy max mocy , ale kiedy dom był nagrzany- to piec się smolił i tracił na sprawności .
    Wadą buforów przy on/offach mogą być straty ciepła na izolacji zbiornika.
    Oczywiście pytanie jest - czy ten bufor jest odpowiedni do tej instalacji.
    Jeśli masz grzejniki , to bufor będzie pełnił rolę sprzęgła hydraulicznego.
    Też jest istotny układ mieszający na wyjściu takiego bufora- można wtedy sterować temperatura np wg krzywki pogodowej.
    Osobiście wybrałem inverter , ale z kilku jeszcze innych powodów .
    Dużo znajdziesz w internecie - całe opracowania ,na forach można znaleźć rożne informacje , nie koniecznie prawidłowe odpowiedzi
    Pzdr

  2. #1482

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Mam pytanie do fachowców i nie tylko, ja w prawdzie mam inną PC i to on/of, ale mam bufor więc w temacie trochę.
    Mianowicie wydaje mi się, że gdybym pominął bufor to PC grzała by bardziej efektywnie, bo jak grzejniki ruswzą to tęperatura leci na łeb na szyję i zanim pc to odrobi to trochu to trwa a tak bylo by juz cieplo, bufor ma 300 l więc trochę tego jest, podejżewam że w instalacji jest nie wiele mniej, myślę o zrobieniu obejścia tak na wszelki wypadek. Pytanie do doświadczonych czy to ma sens ?
    Efektem obciążenia PC on/off grzejnikami, mogą być stosunkowo krótkie cykle pracy. Można je wydłużyć w prosty sposób - stosując np. bufor szeregowy. Zwiększymy tym samym bezwładność układu, nadal posiadając tylko jeden obieg.
    Moim zdaniem działać pochopnie nie należy i wszystko sobie dokładnie przemyśleć i obliczyć. Sam musisz ocenić czy warto przerabiać już istniejący układ. Może wystarczy poprzestać na jego optymalizacji.
    Jaka jest długość cykli pracy?
    Jakie temperatury po obu stronach sprzęgła?
    Jakie obiegówki (typ) i na którym biegu pracują?

  3. #1483
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Santosz, jeżeli masz rotametry na wszystkich pętlach podłogówki to pospisuj sobie przepływy (podawane są tam przeważnie w litrach na minutę) potem je zsumuj. Powinno wyjść minimum 25l/m. Sprawdź to na wszystkich biegach pompy i jeżeli nawet na tym największym sumaryczny przepływ będzie mocno niższy niż te 25l/m to będzie trzeba rozważyć wymianę. Jak nie masz rotametrów to poszukaj hydraulika z przepływomierzem, 10min jego pracy i będziesz wszystko wiedział, zanim zainwestujesz kasę w obiegówkę lum nie daj boże w bufor.
    Mam rotametry, ustawione przeplywy według projektu od Asolta, wziąłem go przed chwilą w ręke i tu zdziwko, w tabeli mam wyliczone przepływy dla kazdego pomieszczenia i sumę tych przepływów - wynosi 16,1l/min. I co - to znaczy ze Asolt sie pomylił czy co bo teraz zgłupiałem?
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  4. #1484
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Z pożytkiem dla tego forum, powstrzymam się.

    Niby 100 l, ale to równowartość 1000 m rury.
    Wg. dokumentacji Panasonic'a - str.103 "Podręcznik projektowania"

    Bufor, dla instalacji o małej pojemności wodnej.
    Sprzęgło dla instalacji z więcej niż jednym obiegiem.
    Oczywiście od błędnie wykonanej instalacji też można się przy jego użyciu odseparować.

    Oraz:

    Nie wiedzą co produkują?


    Myślałem, że już nigdy się nie przyznasz.
    1000m w sensie pojemności a nie oporów które są pomijalne( coś tam już chyba pisałem o niskim skraplaniu)


    Proponuję wykonaj instalacje w/g zaleceń z podręcznika i poproś aby autor podręcznika dał gwarancję.
    fakty są takie że aby uzyskać zadowalające przepływy musisz firmową obiegową "kręcić na maks" - pytanie ile wytrzyma
    dlaczego przy odszranianiu pompa zwiększa wydajność na w/g słów kolegi 2,5m3/h i jak to uzyskać kiedy jest już bezpośrednio wpięta w instalację ?
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  5. #1485
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    1000m w sensie pojemności a nie oporów które są pomijalne( coś tam już chyba pisałem o niskim skraplaniu)


    Proponuję wykonaj instalacje w/g zaleceń z podręcznika i poproś aby autor podręcznika dał gwarancję.
    fakty są takie że aby uzyskać zadowalające przepływy musisz firmową obiegową "kręcić na maks" - pytanie ile wytrzyma
    dlaczego przy odszranianiu pompa zwiększa wydajność na w/g słów kolegi 2,5m3/h i jak to uzyskać kiedy jest już bezpośrednio wpięta w instalację ?

    Ty to jesteś niemożliwy jak CI wypunktowali, że bufor jest niepotrzebny i zabrakło argumentów to teraz przenosisz dyskusje na pompę obiegową ile wytrzyma hehe. Wytrzyma nie martw się nowych pomp tak łatwo nie uszkodzisz chyba, że wstawiasz omnigeny.

  6. #1486
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Mam rotametry, ustawione przeplywy według projektu od Asolta, wziąłem go przed chwilą w ręke i tu zdziwko, w tabeli mam wyliczone przepływy dla kazdego pomieszczenia i sumę tych przepływów - wynosi 16,1l/min. I co - to znaczy ze Asolt sie pomylił czy co bo teraz zgłupiałem?
    Poproś Asolta aby podpowiedział ci ja dopasować przepływ w źródle do przepływu w odbiorniku albo sięgnij do Podręcznika projektowania jak radzi John
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  7. #1487
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Ty to jesteś niemożliwy jak CI wypunktowali, że bufor jest niepotrzebny i zabrakło argumentów to teraz przenosisz dyskusje na pompę obiegową ile wytrzyma hehe. Wytrzyma nie martw się nowych pomp tak łatwo nie uszkodzisz chyba, że wstawiasz omnigeny.
    W zasadzie moja odpowiedź zawiera się też w tym co napisałem Sntoszowi powyżej
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  8. #1488
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    oberwatorPC

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Warszwa
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    887

    Domyślnie

    Po co bić pianę ?? Nowe pompy to inwertery, pilnują sobie same delty więc jeśli po montażu pompa nie umie osiągnąć zadanej w sterowniku delty zazwyczaj jest to 5K a z racji zbyt małego przepływu jest np. 8k wtedy jest powód do rozmyślań. Chyba nikt nie daje pompy 60-ki na 240m2 podłogówki?

  9. #1489

    Domyślnie

    Mam rotametry, ustawione przeplywy według projektu od Asolta, wziąłem go przed chwilą w ręke i tu zdziwko, w tabeli mam wyliczone przepływy dla kazdego pomieszczenia i sumę tych przepływów - wynosi 16,1l/min. I co - to znaczy ze Asolt sie pomylił czy co bo teraz zgłupiałem?
    To jest projektowany przepływ całkowity?
    Jaką masz obecnie deltę GZ przy mocy nominalnej?

  10. #1490
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Ty to jesteś niemożliwy jak CI wypunktowali, że bufor jest niepotrzebny i zabrakło argumentów to teraz przenosisz dyskusje na pompę obiegową ile wytrzyma hehe. Wytrzyma nie martw się nowych pomp tak łatwo nie uszkodzisz chyba, że wstawiasz omnigeny.
    Panowie
    z tym buforem , po tylu rożnych za i przeciw - wynika jedno :
    są sytuacje kiedy należy go stosować i są takie kiedy nie należy stosować .
    Jeśli projekt ma swoje założenia , z których wynika , że bufor jest nie potrzebny - to po fizycznej weryfikacji tych założeń , wszystko będzie ok.
    Problem w tym , że większość instalatorów nie robi specjalnych projektów i obliczeń oraz nie sprawdzają wszystkich niezbędnych parametrów instalacji .
    Moim zdaniem , w tym jest zasadniczy problem
    Pzdr

  11. #1491
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Po co bić pianę ?? Nowe pompy to inwertery, pilnują sobie same delty więc jeśli po montażu pompa nie umie osiągnąć zadanej w sterowniku delty zazwyczaj jest to 5K a z racji zbyt małego przepływu jest np. 8k wtedy jest powód do rozmyślań. Chyba nikt nie daje pompy 60-ki na 240m2 podłogówki?
    przypuszczam ,że mógłbyś się zdziwić ....

  12. #1492
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zigobar Zobacz post
    To jest projektowany przepływ całkowity?
    Jaką masz obecnie deltę GZ przy mocy nominalnej?
    Delta 5

    Tylko teraz tak, wczesniej wstawiałem zdjecie mojej pompy, jednak pokaże jeszcze raz. Nie mam na niej informacji o przepływach a na necie Grundfosa 25-60 jest w pip tylko kazdy o innej mocy na róznych biegach. Moze ktoś inny pomoże w wyjaśnieniu tych przepływów na tej pompie.?



    Ja co prawda nie narzekam że mam niedogrzane ale moze pompa mogłaby pracować efektywniej np na 3biegu, obecnie pracuje na drugim i tak od samego poczatku

    Przed chwiklką sprawdziłem delta 6 ale pompa 15min temu ruszyła wiec moze dlatego
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  13. #1493
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał M.Krk Zobacz post
    Mam pytanie do fachowców i nie tylko, ja w prawdzie mam inną PC i to on/of, ale mam bufor więc w temacie trochę.
    Mianowicie wydaje mi się, że gdybym pominął bufor to PC grzała by bardziej efektywnie, bo jak grzejniki ruswzą to tęperatura leci na łeb na szyję i zanim pc to odrobi to trochu to trwa a tak bylo by juz cieplo, bufor ma 300 l więc trochę tego jest, podejżewam że w instalacji jest nie wiele mniej, myślę o zrobieniu obejścia tak na wszelki wypadek. Pytanie do doświadczonych czy to ma sens ?
    Pompy On/OFF bez bufora to mega ryzykowny temat tym bardziej na grzejnikach.
    Pompy tego typu nie zwalniają, i np. jak pozamykają Ci się termostaty na prawie wszystkich grzejnikach to pomp będzie taktować, do tego ważna jest moc pompy a tego nie podałeś. Kolejny problem to odmrażanie, jak masz on/off i będziesz odmrażał pompę a grzejniki będą pozamykane to się nie odmrozi.
    Wywali błąd niskiego ciśnienia i się wyłączy. podaj moc pompy i czy masz termostaty czy nie, do tego ilość grzejników i ich typ.

  14. #1494
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Nie mam na niej informacji o przepływach a na necie Grundfosa 25-60 jest w pip tylko kazdy o innej mocy na róznych biegach. Moze ktoś inny pomoże w wyjaśnieniu tych przepływów na tej pompie.?
    Santosz, proszę bardzo
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  15. #1495

    Domyślnie

    Witam Panowie. troche sie rozgorzala dyskusja po moim wczorajszym pytaniu o druga pompe szeregowo poszedlem na kolacje z zona i zapomnialem o temacie a rano czytam piekna dyskusje u mnie instalacja mimo ze robiona przez mkm nie ma bufora. na poczatku przeplyw rzeczywiscie nie byl szalowy ale chyba sie sprawa poprawila i teraz przeplyw kreci sie w granicach 1870 l/h, ale pompa obiegowa pracuje na 7.biegu. odczyt robilem z rotametrow na petlach podlogowki ale zgadza sie z ta charakterystyka co ktos wrzucil. mam zwyklad pompe nie t-cap ale chyba ta sama obiegowka jest.
    zgadzam sie z wpisami ze do pelni szczescia na koniec pracy instalatora powinno sie sprawdzic moc oddawana do ukladu aby sprawdzic czy pompa pracuje optymalnie. teraz wiekszosc sama rzezbi i sprawdza czy jest gitara. mi szkoda kasy na instalacje cieplomierza wiec musze obserwowac czy po prostu w domu jest cieplo i jakim kosztem enegretycznym. zaczalem spisywac, porownywac i moze cos z tego bedzie
    na razie obnizylem krzywa i rzeczywiscie teraz pompa osiaga zadana temp. (przy tych temp. 31 st) i dom sie dogrzewa a modulacja spada czekam na duze mrozy aby dobrac temp. zasilania przy -15 aby w domu bylo cieplo. pozdro!

  16. #1496
    Banned
    DomPrzyKalinowej

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Pomorskie i reszta kraju też :-)
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał oberwatorPC Zobacz post
    Ty to jesteś niemożliwy jak CI wypunktowali, że bufor jest niepotrzebny i zabrakło argumentów to teraz przenosisz dyskusje na pompę obiegową ile wytrzyma hehe. Wytrzyma nie martw się nowych pomp tak łatwo nie uszkodzisz chyba, że wstawiasz omnigeny.
    Są tacy co punktują że PC powinna mieć bufor i tacy że nie, a teraz jeszcze to pomnóżmy przez ilość wykonanych instalacji przez piszące tu osoby.
    Ja jestem za buforem w dużej części przypadków, nie analizuję konkretnie jakiegoś bo takich jest od cholery możliwości.

    mkmsilesia instaluje PC i ma doświadczenie wynikająće z jego układów.
    ja też instaluję i tak samo wiem że praca jest zdrowsza w wielu przypadkach z buforem,
    Proszę teraz o odpowiedź osoby które podłączyły więcej niż trzy PC inwerterowe powietrze woda.

    Taka mała narada instaltorów, nie chce sie wykłucać, z kimś kto nie ma bufora walnie teraz o tym 10 -20 postów, i pewnie będzie miał rację, BO W JEGO INSTALACJI BUFORA BYĆ NIE MUSI, ale zrozumieć nie może że to nie reguła. Tylko konkretny przypadek.

    Kolejny temat to bufor z podłogą i instalacją sterowaną pomieszczeniami, zamknięte 90% powierzchni a pompa odlodzić się nie może.

  17. #1497
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nawet na stronie Grundfosa nie mogę znalezc tej pompy, chyba ze byla tylkko do Panasa robiona to nie ma jej w specyfikacji
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  18. #1498
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mkm silesia

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-710
    Posty
    1.933

    Domyślnie

    Nawet na stronie Grundfosa nie mogę znalezc tej pompy, chyba ze byla tylkko do Panasa robiona to nie ma jej w specyfikacji
    Jak już zaglądałeś w projekt podłogówki to jakie masz opory instalacji?
    Pytanie dodatkowe nie związane z tematem jakie masz rozstawy rury, czy używasz do chłodzenia i czy w projekcie masz obliczoną moc chłodnicza?
    Dane klimatyczne z Górnego Śląska szczegółowo
    http://www.andretti.pl/wxtempdetail.php
    sumarycznie
    http://www.andretti.pl/wxtempsummary...empsummary.php
    Ciekawa strona meteo
    https://www.windyty.com

  19. #1499
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Santosz, proszę bardzo
    Czy to dane dokładnie do mojej pompy, bo nigdzie nie moge znalezc modelu UPS0 tylko wszedzie UPS?

    I czy przełączać na 3ke?
    Ostatnio edytowane przez [email protected] ; 10-01-2016 o 12:10
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

  20. #1500
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar santosz@wp.pl
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Debnica Kaszubska
    Kod pocztowy
    76-248
    Posty
    1.089
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkm silesia Zobacz post
    Jak już zaglądałeś w projekt podłogówki to jakie masz opory instalacji?
    Pytanie dodatkowe nie związane z tematem jakie masz rozstawy rury, czy używasz do chłodzenia i czy w projekcie masz obliczoną moc chłodnicza?
    Nie mam chłodzenia, rozstawy są rózne od 10 do 30cm w garażu, oporów nie mam zsumowanych tylko dla kazdego pomieszczenia osobno podane, po obiadku zsumuje i podam
    Dziennik budowy - komentarze wręcz pożądane

    Dom Z183 pow. użyt.131, grzewcza 161, garaż w bryle, użytkowy z poddaszem, płyta fundamentowa własnoręczna 20cm EPS200, ściany ytong 24 plus 22cm styro lambda 0,40, okna Iglo Energy trzy szyby u=078, WM z reku Dospel 400, PC Panas Aquarea 9kW oraz całość podłogówka,

    Od 01.09.2014 do 31.05.2015 rachunek za CO i CWU - 1300zł,
    Od 01.10.2015 do 05.01.2016 rachunek za CO i CWU - 530zł

Strona 75 z 1021

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony