dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał adwlodar Zobacz post
    Ma to jakieś certyfikaty? Co na to ubezpieczyciel? Wolałbym dołożyć do Versy lub Integry, to wydatek raz na lata.
    Jak weźmiesz versę zamiast tego wynalazku to ci jeszcze dopłacą. W pewnym sensie.
    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Za 990 PLN kupisz na Allegro alarm PLC o symbolu PLC2011B0.
    http://allegro.pl/listing.php/search...ription=1&sg=0

    Nie potrzeba do niego żadnych manipulatorów co obniża koszty i ułatwia użytkowanie i ma 1000 innych wbudowanych funkcji.
    Których nikt nie potrzebuje, ale za to nie ma tych które niezbędne.

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Tak możesz zwiększyć ilość wyjść o kolejne 8 poprzez przekaźniki dołączone do magistrali 1-Wire. Akceptuje zewnętrzne układy wykonawcze oparte na DS2408.
    Wyjść jest w sumie 6, a nie 4, bo oba plusy też są sterowane. Czyli 6 + 8 daje razem 14 wyjść. I ma wbudowane 4 termoregulatory.
    Jak podłączyć do tego systemu syrenę alarmową?
    Jak wyprowadzić sygnał awarii akumulatora, systemu i brak 230V?
    Jak realizowana jest pamięć zdarzeń? Dość istotna funkcja przy problemach i np. włamaniu.
    Aha i w ogóle nie potrzeba żadnych manipulatorów, żadnego prucia ścian pod nie. Ponieważ transmisja jest silnie szyfrowana to można uzbrajać czy rozbrajać z telefonu. Właściwie to pudełko na szynę TH35 to jedyny wydatek.
    Zapomniałeś wspomnieć o dwóch zasilaczach buforowych i dwóch akumulatorach.
    Ja akurat wolałbym manipulator, za który w pewnym sensie ktoś mi dopłaca, jak wezmę versę zamiast tego twojego PLC

    Tu mamy zestawik
    http://allegro.pl/zestaw-alarmu-sate...186845471.html
    za 784 zł z akumulatorem, zasilaczem sygnalizatorem zew., czujnikami obudową, 4 pirami i normalną centralką alarmową z certyfikatami i klawiaturą.

    Jeszcze jakieś mądrości na temat chińszczyzny? Nawet bez klawiatury kosztuje 990zł.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 16-03-2012 o 11:01
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  2. #22

    Domyślnie

    Satel to akurat sprawdzony zestaw alarmowy. A ten wynalazek z elementami po 1-Wire, heh...
    Kiedyś bawiłem się Atmegą i szyną 1-Wire - w skrócie na tym bym alarmu nie zrobił.
    W dodatku drożej i tak trzeba samemu dłubać.
    Najlepsze oryginalne i sprawdzone rozwiązania.

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Satel to akurat sprawdzony zestaw alarmowy. A ten wynalazek z elementami po 1-Wire, heh...
    Kiedyś bawiłem się Atmegą i szyną 1-Wire - w skrócie na tym bym alarmu nie zrobił.
    W dodatku drożej i tak trzeba samemu dłubać.
    Najlepsze oryginalne i sprawdzone rozwiązania.
    Przecież ten "wynalazek" jak go nazywasz to nie żadna podróbka Satela. Satel nie jest żadnym oryginałem dla innych urządzeń. To zupełnie inne urządzenie, bardziej nowoczesne. No a magistrala 1-Wire nie jest do podłączania czujek alarmowych tylko do mierzenia i regulacji temperatur i działa bardzo stabilnie. U mnie PLC2011B0 bezproblemowo działa od roku. Nie miałem jednego fałszywego alarmu. Po trzecie to nie jest alarm "zrobiony na szynie 1-Wire". 1-Wire jest dodatkiem i to działającym bardzo stabilnie. Mam podłączne 22 termometry DS18B20. Do celów alarmowych jest 21 wejść analogowych, które rozpoznają po 4 czujki na każdym wejściu.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    U mnie PLC2011B0 bezproblemowo działa od roku. Nie miałem jednego fałszywego alarmu.
    Po pierwsze centrale alarmowe nie są odpowiedzialne za fałszywe alarmy.
    Po drugie skąd możesz widzieć czy miałeś fałszywe alarmy, skoro ten sterownik nie ma pamięci zdarzeń. Nawet takiej która sygnalizowałby, że w ogóle był alarm.
    Życzę powodzenia w poszukiwaniu źródła fałszywych alarmów, jeśli nie daj boże wystąpią, bez pamięci zdarzeń.
    Ten twój wynalazek kosztuje 1000 zł. Za 1600 zł mam integrę satela, z obudową, zasilaczem akumulatorem, manipulatorem, sygnalizatorem zewnętrznym i 12 pirami.

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Do celów alarmowych jest 21 wejść analogowych, które rozpoznają po 4 czujki na każdym wejściu.
    Czyli 84 czujniki które w przypadku pirów zasilimy z 250 mA wyjścia. Moje gratulacje.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 30-06-2012 o 00:38
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Po pierwsze centrale alarmowe nie są odpowiedzialne za fałszywe alarmy.
    Po drugie skąd możesz widzieć czy miałeś fałszywe alarmy, skoro ten sterownik nie ma pamięci zdarzeń. Nawet takiej która sygnalizowałby, że w ogóle był alarm.
    Życzę powodzenia w poszukiwaniu źródła fałszywych alarmów, jeśli nie daj boże wystąpią, bez pamięci zdarzeń.
    Czyli 84 czujniki które w przypadku pirów zasilimy z 250 mA wyjścia. Moje gratulacje.
    Co ty wygadujesz za bzdury. Tutaj się naciska i odczytujesz logi z urządzenia. Jest tam kilkaset ostatnich logów, które miały miejsce. Czas data, co i gdzie i z czego pochodzi.
    Prąd też sobie można przestawić jeżeli podłączysz zasilacz o większej wydajności. Cyfrowo ustawia się próg ograniczenia prądowego.
    Jeszcze nie miałem fałszywego alarmu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	logi.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	20,5 KB
ID:	123142  

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał xtea Zobacz post
    Co ty wygadujesz za bzdury. Tutaj się naciska i odczytujesz logi z urządzenia. Jest tam kilkaset ostatnich logów, które miały miejsce. Czas data, co i gdzie i z czego pochodzi.
    To może wklej te logi. Dużo mniej roboty niż wklejanie zdjęcia.
    I miło będzie jak na przyszlłość użyjesz printscreena, zamast kamery ze szpadla.
    Prąd też sobie można przestawić jeżeli podłączysz zasilacz o większej wydajności. Cyfrowo ustawia się próg ograniczenia prądowego.
    Jeszcze nie miałem fałszywego alarmu.
    Dodatkowy zasilacz to dodatkowe koszty.
    integra ma zasilacz 3A każde, Versa 2A. Zasilacz jest oczywiście wliczony w cenę.
    I tak z ciekawości, logi oczywiście zawierają informacje o awarii akumulatora, braku łączności, sabotażu, zwarci zasilnia 12V, braku 230V czy ogólnej awarii..
    Zanim wrzucisz te logi to zasymiluj je u siebie. Inni forumowicze będą ci wdzięczni za rzetelne potwierdzenie twoich słów..
    Możesz logi odczytać na telefonie?
    I jak rozwiązałeś problem awaryjnego zasilania. akumulatory są 12V, a ten twój sterownik ma zasilanie 15V.
    I jaki jest pobór prądu przez ten sterownik w stanie gotowości. Integra 128 satela bierze 149mA, a Versa maksymalnie 135mA

    Jak dostajesz się do domu jeśli zgubiłeś/uszkodziła/rozładowała się komórka?
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 30-06-2012 o 07:34
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  7. #27

    Domyślnie

    Ludzie to już w paranoję wpadają. Jeszcze trochę to wodę w WC będą spuszczać telefonem komórkowym.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    Ludzie to już w paranoję wpadają. Jeszcze trochę to wodę w WC będą spuszczać telefonem komórkowym.
    Jak zainstalujesz sobie bidet, to będziesz wiedział dlaczego ciepła woda jest taka ważna.


    PS.
    Co to jest bidet znajdziesz w wikipedii.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    xtea

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    209

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    To może wklej te logi. Dużo mniej roboty niż wklejanie zdjęcia.
    I miło będzie jak na przyszlłość użyjesz printscreena, zamast kamery ze szpadla.
    Ty nie masz się już do czego przyczepić. Używam alt+printscreen i zapisuję do painta.
    Centrala zużywa ciut mniej niż 90mA zmierzone na tych 15V. Dochodzi do tego prąd ładowania akumulatora który maleje do zera po naładowaniu. Przy odłączonym lub w pełni naładowanym akumulatorze z 15V idzie 90mA czyli około 1 Wat. Zasilacz w komplecie jest 1.2A/15V.

    Syrena ma własny akumulator, dialer GSM z Allegro ma własny akumulator. Dialer pobiera w czasie wykręcania numeru ciut ponad 1.3 Ampera.
    I tak by było za mało na zasilacz 3A w chwili gdy wszystko się odzywa.
    Czujka PIR bierze około 10mA, mam ich 8. Reszta to kontaktrony i czujniki rezystywne.
    Jestem super zadowolony i jestem zadowolony z faktu, że nie musiałem płacić firmom tylko całą automatykę zrobiłem sam według tych schematów http://www.elkom.com.tw/m/PLC2011A0_...0_circuits.pdf a sprzęt kupiłem na Allegro, bez pośredników.
    Ostatnio edytowane przez xtea ; 28-07-2012 o 20:03

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał dendrytus Zobacz post
    Jak zainstalujesz sobie bidet, to będziesz wiedział dlaczego ciepła woda jest taka ważna.


    PS.
    Co to jest bidet znajdziesz w wikipedii.
    Co to jest bidet to wiem bez wikipedii. Nie posiadam takiego urządzenia i nie mam zamiaru instalować, bo radzę sobie w zupełnie inny równie skuteczny sposób.
    Ale wracając do tematu jak się ma moja wypowiedź do tej o bidecie?

  11. #31

    Domyślnie

    Odnośnie jak ważna jest woda ciepła - ja mam czasowo cyrkulację załączaną na stałe, nawet nie kombinuję z załączaniem przerywanym np 10/10min i jakoś nie narzekam na kosmiczne rachunki za podgrzew wody.

  12. #32

    Domyślnie

    Dobrzy i mądrzy koledzy doradźcie bo nie znam się kompletnie na tych sprawach. Chce zamontować alarm, ale nie wiem czy te allegrowki do czegoś się nadają. Otóż ja potrzebuje tylko jedna czujkę ruchu i około 9 czujek na okna. Czujka ruchu będzie w centralnym miejscu i w ostateczności może być połączona przewodem z centrala. Wiadomo ze te przyokienne muszą być bezprzewodowe. Często wyjeżdżam i wolałbym aby alarm miał moduł gsm. Ale tez zona kiedy jest sama w domu mogłaby sobie uruchomić same czujki okienne i swobodnie się poruszać. Znalazłem coś takiego
    http://allegro.pl/bezprzewodowy-alar...092393225.html
    Oczywiście trzeba rozbudować o dodatkowe czujki na okna i cena wzrośnie, podobnie syrena zewnętrzna.
    Ogólnie czy z kasa około 600-700 zl da sie coś takiego zrobić...??
    Jak to polak szukam...ale pewnie skonczy sie na SATEL'u. tylko kasa juz nia taka


    O i znalazlem cos takiego...co prawda musialbym dokupic dedykowane kontraktrony, ale to juz wyglada konkretniej
    http://allegro.pl/1-czujka-warszawa-...041369798.html
    Ostatnio edytowane przez photos ; 16-03-2013 o 00:04
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    Dobrzy i mądrzy koledzy doradźcie bo nie znam się kompletnie na tych sprawach. Chce zamontować alarm, ale nie wiem czy te allegrowki do czegoś się nadają. Otóż ja potrzebuje tylko jedna czujkę ruchu i około 9 czujek na okna. Czujka ruchu będzie w centralnym miejscu i w ostateczności może być połączona przewodem z centrala. Wiadomo ze te przyokienne muszą być bezprzewodowe. Często wyjeżdżam i wolałbym aby alarm miał moduł gsm. Ale tez zona kiedy jest sama w domu mogłaby sobie uruchomić same czujki okienne i swobodnie się poruszać. Znalazłem coś takiego
    http://allegro.pl/bezprzewodowy-alarm-z-powiadomieniem-gsm-2-czujki-i3092393225.html
    Oczywiście trzeba rozbudować o dodatkowe czujki na okna i cena wzrośnie, podobnie syrena zewnętrzna.
    Ogólnie czy z kasa około 600-700 zl da sie coś takiego zrobić...??
    Jak to polak szukam...ale pewnie skonczy sie na SATEL'u. tylko kasa juz nia taka


    O i znalazlem cos takiego...co prawda musialbym dokupic dedykowane kontraktrony, ale to juz wyglada konkretniej
    http://allegro.pl/1-czujka-warszawa-alarm-bezprzewodowy-satel-micra-i3041369798.html
    Z bezprzewodowych mogę polecić Ci centrale CB32 Elmes (~240zł) i do tego GSM2 ELMES (~300zł) czujki bezprzewodowe kontaktronowe są po około 60zł.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  14. #34

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie.
    Wysłałem zaptanie do kilku sprzedawcow na allegro i satela micra z jedna czujka przewodowa, 8 kontaktronow, akumulatorem, dwa piloty i dostalem wyceny na okolo 1300 zl
    Widze ze ten elmes kosztowalby bardzo podobnie.Ktory lepszy masz rozeznanie?? Pewnie ciezko stwierdzic.
    Ale tak pokombinowalem i widze ze dam rade wepchnac cztery czujki przewodowe i na razie na tym chyba przestane. W satelu micra bedzie to koszt okolo 950 zl. Za jakis czas dołożę kilka bezprzewodowych.
    Satela jednak trzeba konfigurować, podobno to nic strasznego i sprzedawcy mowia ze pomoga telefonicznie przy uruchamianiu, a jak to wyglada w elmesie?

    Juz znalazłem, też jest kabel i trzeba programować. Przewaga elmesa to obsluga wiecej czujek bezprzewodowych.
    Ostatnio edytowane przez photos ; 18-03-2013 o 17:45
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Elmes obsługuje do 32 czujek i 2 możesz zastosować przewodowe. Programowanie jest banalnie proste z poziomu klawiatury. Masz akumulatorki w zestawie które wytrzymują około 72h nie trzeba dodatkowej klawiatury. Ale jakoś trzeba zasilić GSM2.
    Micre policzyli ci kompletny system? Z klawiaturą obudową i akumulatorem?
    Decyzja należy do Ciebie.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #36

    Domyślnie

    Tak z obudową i akumulatorem natomiast bez klawiatury. Jej koszt okolo 100 zl. Alezastanawiam sie czy jest to potrzebne skoro sa dwa piloty. W elmesie tez zresztą radza aby centrale schowac "gleboko" i używać pilotow.
    No jeszcze pomysle. Dzieki za rady
    Dom o powierzchni użytkowej 160 m2 plus nieogrzewana piwnica 40 m2. Pompa ciepła 7,7 Viessmann Vitocal 222-G.Uruchomiona 2010r. Wbudowany zbiornik na CWU 170 ltr. 100 % podłogówka. DZ pionowe 2x80 mb. Ściany suporeks 24 cm + styro 20 cm grafitowy swisspor 0,031. Poddasze 30cm wełny. Okna 3-szybowe 6 - komorowe, U szyby 07, okna pewnie koło 1. Wentylacja mechaniczna z reku Vitovent 300 - 300m3/h z automatycznym baypasem. Oczyszczalnia Eko-Bio 2500. Odkurzacz centralny Beam SC 335 Platinium

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Stosowanie pilotów jest na pewno wygodniejsze.
    Centrale jeżeli jest możliwość schować w najmniej dostępne miejsce i najlepiej jeżeli na drodze do centrali będzie umieszczona czujka natychmiastowa.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego niektrzy tak jadą po versie, jest to bardzo dobry system a tańszy od integry o ile nie mamy bardzo rozbudowanego systemu, Versą można sterować przez internet, sms itp jest to pośrednie rozwiązanie pomiędzy ca10 a integra, jest prostrza w obsłudze niż ca10 a ma przewage nad integrą np wyborem rezystancji parametrów wejść Zamontowaliśmy tych systemów ponad 100 i każdy klient jest zadowolony.

  19. #39

    Domyślnie

    Witam
    Może jest ktoś chętny do porównania SATEL INTEGRA 24 z Risco GTX ONE?. Musze wybrać a kompletnie nie mam pojęcia ... Instalacja alarmowa w domu jednorodzinnym 180 m kw, czujki PIR, PIR+MW, dymu, radiolinia napadowa, będą też kamery na zewnątrz

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maanniutek
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Otwock
    Kod pocztowy
    05-400
    Posty
    251

    Domyślnie

    Witam
    Jeśli chodzi o porównanie to wybieraj Integrę, GTX ONE to jest system stworzony dla firmy Solid Security firmy Risco. Jełśi chcesz się uzależnić od firmy Solid w pełni nie tylko monitoringiem to wybierz GTX ONE. Systemy firmy Risco w porównaniu z Satel wychodzą gorzej. Z doświadczenia częste problemy z klawiaturami szczególnie dotykowymi, wrażliwa magistrala na przepięcia itp. Kamery też pewnie zaproponowali Ci firmy BCS ponieważ jest to też marka Solidu od takiego dystrybutora jak NSS Trebor którego właścicielem jest firma Solid Kamery jednak nie mają nic wspólnego z alarmem jest to odrębny system.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony