Witam, mam problem z wodociągami. Gdy zaczynaliśmy budowę domu jednorodzinnego pobieraliśmy z wodociągów wszystkie potrzebne mapki, na żadnej z nich nie był pokazany rurociąg który jak się teraz okazało po wybudowaniu domu idzie pod naszym domem. Jak kopaliśmy fundamenty również nie natknęliśmy się na rurę. Gdy podłączaliśmy wodę i kanalizację, przy kopaniu została uszkodzona ta rura i wtedy dopiero została odkryta. Wodociągi naprawili usterkę, teraz na naszej działce idą 2 zasuwy. Jedna do naszego budynku a druga do sąsiadów. no i pod domem nadal idzie rura z wodą. Gdy zadzwoniłam do wodociągów usłyszałam, że za całą awarię jesteśmy odpowiedzialni my, gdyż uszkodziliśmy rurę. Tylko, że skąd mieliśmy o niej wiedzieć jak na żadnej mapie nie jest ona zaznaczona. Kosztów za ta usterkę nie ponosiliśmy. Teraz gdy zadałam pytanie kiedy zostanie przeniesiona zasuwa sąsiadów z naszej działce usłyszałam odpowiedź, że nie mają zamiaru jej przenosić. a gdy zadałam pytanie i rurę z wodą to usłyszałam odpowiedź że mamy się cieszyć że nie płaciliśmy za naprawę awarii. Panowie z wodociągów którzy usuwali awarię mówili, że można pociągnąć tą rurę w drodze i pod domem nie będzie płynąc woda. Ale teraz się okazuje że nie chcą tego zrobić. Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Przecież rurociąg nie może być pod naszym domem bo gdyby była jakaś awaria? Boję się z nimi zaczynać bo obawiam się że będą nam kazali płacić za tamtą awarię. Mają syf w tych wodociągach skoro nie była naniesiona ta rura na mapę. Co radzicie w tej sytuacji?