dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    fighter:coś mi się zdaje, że chodzi mu o opinię nt. koloru....

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar BM Kleszczewo
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Poznań - Kleszczewo
    Kod pocztowy
    63-005
    Posty
    45

    Domyślnie

    Wypowiem się na temat tynków Si-Si ( silikonowo-silikatowe).
    podstawową zasadą jest niełączenie chemiczne tych dwóch składników. Poprostu nie da się ich połączyć. Tak prawdę mówiąc tynki Si-Si ( ładna marketingowa nazwa aby klient myślał że to nie wiadomo jakie "złotko" na ścianę) to tylko tynki akrylowe z domieszką silikonu ( jak mówią producenci mały smark z nosa).
    Jeśli już kłaść porządny tynk który wytrzyma parę lat bez odnawiania to tylko tynki silikonowe. Kiedyś czytałem że najlepszymi tynkami silikonowymi pod względem zawartości czystego silikonu na poziomie 30 % mają w Polsce tylko KNAUF BAUPRODUKTE, STO, CAPAROLL.

    PZDR

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    RM: przecież ci producenci powinni gdzieś udostępniać specyfikację techniczną tego co sprzedają, a tam powinno być bardzo dużo rzeczy opisanych... Pytanie tylko czy dla zwykłego śmiertelnika jest to dostępne.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Coś tego Caparola chwalisz...
    Czy naprawdę jest taki dobry, czy po prostu nim handlujesz ?
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    tynki.net: ja jako producent zawsze staram się rozwiązać problemy klientów, nawet jeśli to nie jest moja wina. To, że mieszanki zmieniają co chwila bo raz wilgotno, raz nie, raz chłodno raz nie - dzieje się tak z prostego powodu. Wygodnie i łatwo napisać jest jedną instrukcję obsługi, wygodnie jest dać jakiegoś pana mającego wszystko w nosie i nie tylko na infolinii. Poza tym piszę o sobie:
    - stały przepis na to co i ile składników, stała jakość - oznacza że nie da się wiecznie schodzić z ceny...
    - stałe ilości - oznaczają w pewnych typowych warunkach - te same własności i
    - konieczność tłumaczenia klientom by zwracali uwagi na pewne rzeczy, konieczność takich czy innych zachowań, konieczność kontaktu z wykonawcami, z klientami, ze wszystkim co jest wokół - bo to co my umiemy powiązać jako producenci z konkretnymi składnikami - wiemy dlatego, że sprawdzamy laboratorium z realem.
    Przy okazji - na wszelkie pytania ja tak naprawdę odpowiadam jakie wyniki ma mój produkt. To żadna tajemnica.

  6. #26
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tomek4
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    nord
    Dzielnica
    pólnoc
    Posty
    321

    Domyślnie

    Cytat Napisał tynki.net Zobacz post
    Handlujemy wieloma produktami, w tym od 2001 roku Caparolem. Jaki już pisałem na tym forum zajmuję się tematami elewacji, farb, tynków, remontów i ogólnie budownictwa zawodowo. Jestem kierownikiem budów z uprawnieniami od kilkunastu lat, prowadzę hurtownię GALILEO z materiałami budowlanymi, w szczególności chemii budowlanej i dociepleń.
    Moje opinie opieram na podstawie własnych doświadczeń, setek sprzedanych elewacji, licznych reklamacji i analizy zachowań producentów handlujących z nami.
    Staram się jednak, żeby głoszone tu opinie były obiektywne. Każdego, kto ma wątpliwości, namawiam do wyciągnięcia własnych wniosków. Tylko jak to zrobić nie mając ani wiedzy, ani dostępu do produktów, które chcę się ocenić? Trudne.
    Stąd na pewno ktoś taki jak ja, powie Wam więcej niż handlowiec, przedstawiciel producenta czy sąsiad budujący dom.
    A decyzje zakupowe i tak podejmuje każdy indywidualnie.
    Trudno się z Tobą nie zgodzić... Z drugiej strony, choćby tu na tym forum pełno jest "handlowców" - na szczęście dla inwestorów - tak nieudolnie prowadzących marketing szemrany yyy szeptany (choćby jednopostowcy , że trudno tego nie zauważyć... Chyba bardziej szkodzą swoim firmom niż napędzają klientów

    Cenię bardzo Twoje oraz kolegów z branży odpowiedzi w temacie elewacji, tym bardziej, że, jak w tym wątku pisałem, sam mam zagruntowany domek i stoję przed wyborem baranka.
    X.2010 - IV.2012 Mission completed

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    tomek4 ja tez zajmuje sie dystrybucja m.in Caparola, chwale ... bo stosunek jakosci do ceny jest chyba najkorzystniejszy na rynku. Nie kryje sie z tym ze jestem od kilku lat dystrybutorem, bo to ma na celu uwiarygodnienie przedstawianej przeze mnie opinii a nie reklamy. Kilka osob z forum do mnie trafilo, ale czy na prawde sadzisz ze powazne firmy producenckie i dystrybucyjne nie poradzilyby sobie bez 1000-1500m2 elewacji ktore splywaja rocznie z tego forum i moja np. tu obecnosc spowodowana jest checia generowania nie wiadomo jakich zyskow z tytulu zabawy tak na prawde a nie pracy z ludzmi stad?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    f: poradziłyby sobie bez pudla, nawet nie zauważyły różnicy "po przecinku". Ja uważam, że osoby które zajmują się wykonawstem, sprzedażą, produkcją powinny ze swej strony pisać o tym jakie są zasady ich używania, dlaczego tak jest, powinna być to swego rodzaju platforma na której klient z kilku stron, czy pytający [bo to na jedno wychodzi] uzyska odpowiedzi, które sprawią że uniknie problemów z jakąś ekipą, "szemranym" składem, bombastycznym marketingiem opakowanym w nowomowę czy kolejną jedyną i niepowtarzalną promocją. Tym bardziej, że gros podstawowych zasad postępowania odnosi się do wszystkich rodzajów tynków.
    Poza tym wszystkim każdy zdaje sobie sprawę, że ktoś z Gorzwa - nie pojedzie raczej po tym do stolicy, ze stolicy do mnie, ode mnie do blecherta czy fighera, a z ich okolic pod Białystok.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Babar

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kalisz
    Kod pocztowy
    62-800
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witajcie,
    Stanelam przed wyborem producenta tynkow wiec z wielkim zainteresowaniem czytam forum aby moj wybor byl najtrafniejszy.
    Decyduje sie na tynk silikonowy,kolor do ustalenia,napewno bardzo jasny-dom w styropianie grafitowym i styrodurze.
    Nie wybralam jeszcze producenta i mimo pozytywnych i negatywnych opinii interesuje mnie Kosbud.
    Oczywiscie jeszcze "klamka nie zapadla" i stad zainteresowanie Waszymi wypowiedziami.
    Pytanie:czy sa wsrod Was inwestorzy ktorzy ten tynk polozyli u siebie i ile lat temu?
    Prawie nikt nie pisze jak dane tynki innych producentow sprawdzaja sie u nich od np.5-10 lat.
    Czy forumowicze TYNKARZE ogladaja swoje prace po wyzej wymienionym okresie u klientow aby wyrobic sobie opinie o jakosci polozonego tynku?
    Nie znalazlam jednoznacznej odpowiedzi,moze przeoczylam.
    Konsbud,do ktorego dzwonilam zaproponowal przyslanie w puszkach kilku wybranych kolorow do mnie, do domu zeby sprawdzic kolor na elewacji i ewentualne zmiany pod wplywem promieni UV i zjawiska utleniania.
    Zadzwonie do dyrekcji innych producentow i zobacze czy zgodza sie przyslac probki "na zywo"
    Ja z wzornikow na papierze nie umie niczego wybrac.
    Poprosze tez kazdego z wybranych o gwarancje na przylepnosc i kolor-zobacze czy sie zgodza .
    Moze jakies uwagi,podpowiedzi???-Wasze relacje beda mile czytane.
    Wszystkich serdecznie pozdrawiam.
    Barbara

  10. #30
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar marus33
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pałuki
    Kod pocztowy
    88-410
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam, Sam dotykam tematu elewacji ponieważ pracuję w firmie wykonawczej i mam możliwość obserwacji.
    Dlaczego akurat chce się wypowiedzieć w tym dziale? Otóż 3 lata temu malowaliśmy naszemu staremu klientowi elewacje farbami firmy FAST ZGORA ponieważ te materiały mieliśmy pod ręką a chodziło o bardzo sprawne pomalowanie ponieważ inwestor chciał już wykańczać inne elementy domu z innymi ekipami (dach z blachodachówki itd).
    Dokładnie po 3 latach kolor od strony słonecznej stracił prawie w całości swoją barwę. Poprosiliśmy na spotkanie z nami przedsyawiciela ponieważ jak przypuszczam w 99% już pomyśleliście że to wina tych "pacykarzy" którzy nie potrafią nic zrobić.
    Otóż gdyby tak było to po pierwsze nie przetrwalibyśmy na ryku 23 lat, po drugie od strony północnej też powinno się coś dziać z kolorem a się nie stało, a no i po trzecie - w tym samym roku zrobiliśmy dom obok ale już materiałami z firmy KABE z którymi nic się nie dzieje.
    Podsumowując bo pewnie zaczniecie się doszukiwać w mojej osobie jakiegoś handlowca lub naciągacza - osobiście nie jestem zadowolony z FAST i to nie tylko jeśli chodzi o farby.
    Jeśli chcesz to na priv podam link do naszej strony z pracami i sam zobacz jak robimy - jest tam mnóstwo zdjęć i opisów.
    PATRZ UWAŻNIE ILE PRODUCENT DAJE GWARANCJI na swój produkt bo FAST dało 2 lata na swoją farbę której wtedy użyliśmy.
    Później sprawdzę jaki był to typ farby żeby Wam podać dokładnie.
    Pozdrawiam i mam nadzieje bez HEJTÓW - chcę pomóc innym szukającym informacji

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony