dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    Domyślnie Tynk wewnetrzny, a montaz bramy garazowej - stan surowy OTWARTY, zero tynkow + zima

    Nie wiem co robic...
    Zamowilam okna, teraz chce zamowic brame garazowa. Czas realizacji w jednym i drugim przypadku, to 6 tygodni.
    Wszystko byloby ok, gdyby nie to, ze pan u ktorego bede kupowac brame, przypomnial mi, ze w miejscu montazu bramy maja juz byc tynki. I ze jezeli jeszcze ich nie ma, to zeby zrobic je jak najszybciej, zanim przyjda mrozy.. No ok...ale jak on sobie wyobraza polozenie w otworze garazowym tynku wewnetrznego zima..? No i dodatkowo ten stan surowy otwarty nie ulatwia sprawy... jak ma ten tynk wyschnac?
    Ostatnio edytowane przez agata.kmisti ; 19-12-2011 o 21:06
    "...nie ma lepszej chwili na szczescie niz ta teraz wlasnie."

  2. #2

    Domyślnie

    Mam ten sam problem
    Tylko ze ja okna i brame chce montowac 12 marca wiec mam nadzieje ze 2 tyg wczesnie pogoda bedzie kolo zera i wyzej ze bede mogl otynkowac sciane jesli nie to bede chcial montowac tydzien pozniej. Licze na farta

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata.kmisti Zobacz post
    jak ma ten tynk wyschnac?
    Przeciągi zrobią swoje i wyschnie.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  4. #4

    Domyślnie

    dziwne trochę. Ja u siebie wstawiłem okna, bramę, zrobiłem instalacje i dopiero pózniej weszli tynkarze. Otynkowali elegancko cały garaż, włącznie z obróbką bramy. Nikt nie miał najmniejszego problemu czy są tynki, czy ich nie ma, czy jest brama, czy jej nie ma
    piotr

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    dziwne trochę. Ja u siebie wstawiłem okna, bramę, zrobiłem instalacje i dopiero pózniej weszli tynkarze. Otynkowali elegancko cały garaż, włącznie z obróbką bramy. Nikt nie miał najmniejszego problemu czy są tynki, czy ich nie ma, czy jest brama, czy jej nie ma
    Różnie to bywa, niektóre firmy bez otynkowania nie wstawią bramy,tak samo jest z oknami drewnianym niektórych firm...jeśli będę wstawione przed tynkami to nie wystawiają na nie gwarancji.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  6. #6

    Domyślnie

    z oknami drewnianymi to jasne, bo przeciez t tynkach kupa wilgoci, ale brama garażowa?? No, ale jak wykonawca chce tynków, to musisz je kłaść, no chyba, że bramę zamówisz gdzie indziej
    piotr

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety a żeby wszystko miało "ręce i nogi" to powinno być wykonywane w odpowiedniej kolejności.
    Brama garażowa mątowana jest od wnętrza ściany dlatego ta powinna być wytynkowana.Zalecam wykonanie tynku cementowo-wapiennego,
    można to zlecić jakiemuś murarzowi żeby wykonał tynk od ręki,niestety nie zastosowanie się do tej kolejności utrudni później w bardzo dużym stopniu możliwość
    poprawnego obrobienia bramy narazi ją na uszkodzenia i zabrudzenia (tynk w prowadnicach,sprężynach i tp)

  8. #8

    Domyślnie

    A co do okien drewnianych to nie ma to znaczenia,okno drewniane skonstruowane jest od strony zewnętrznej i wewnętrznej z tego samego materiału a pamiętajmy też o tym że na zewnątrz również występują warunki z wilgotnością przekraczającą 90% i jakoś nic się oknom nie dzieje montując okna przed tynkami zaoszczędzamy czas i kase na osobnej obrubce ościeży,którą wykonają tynkarze wliczając okna w pomiar tynków
    zalecam stosowanie delatacji przyokiennych czy to na okna drewniane czy plastikowe.

  9. #9

    Domyślnie

    Brama, ktora bedziemy montowac, to brama Hormanna. W ich katalogu tez jest napisane, ze przed montazem powinny byc gotowe tynki i podloga(!). Firma, u ktorej zamawiam brame, stawia obecnosc tynkow jako warunek gwarancji (czyli jest dokladnie tak, jak pisze Radoslaw Krasowski).
    "...nie ma lepszej chwili na szczescie niz ta teraz wlasnie."

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Cytat Napisał best Zobacz post
    A co do okien drewnianych to nie ma to znaczenia,okno drewniane skonstruowane jest od strony zewnętrznej i wewnętrznej z tego samego materiału a pamiętajmy też o tym że na zewnątrz również występują warunki z wilgotnością przekraczającą 90% i jakoś nic się oknom nie dzieje.
    Wydaje się to oczywiste , ale do producentów okien drewnianych takie argumenty nie trafiają, po prostu tak ma być i koniec.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata.kmisti Zobacz post
    Brama, ktora bedziemy montowac, to brama Hormanna. W ich katalogu tez jest napisane, ze przed montazem powinny byc gotowe tynki i podloga(!). Firma, u ktorej zamawiam brame, stawia obecnosc tynkow jako warunek gwarancji (czyli jest dokladnie tak, jak pisze Radoslaw Krasowski).
    qrcze, jak to jest, ze co dystrybutor, to inne warunki gwarancji. Też mam bramę Hormanna i jakoś obecność tynków nie była warunkiem. Brama została osadzona, póżniej dopiero tynkowanie ścian. Ekipa od tynków przy pracy w garażu starannie zabezpieczyła bramę, spręzyny i prowadnice. Nie było z tym zadnych problemów. Jedyne czego nie montowaliśmy, to prowadnica doo napędu elektrycznego. To sie załozy na gotowca.
    pzdr
    piotr

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    agata.kmisti

    Wystarczy, że otynkujesz tylko tą ścianę z otworem gdzie będzie montowana brama, ewentualnie sufit.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    agata.kmisti

    Wystarczy, że otynkujesz tylko tą ścianę z otworem gdzie będzie montowana brama, ewentualnie sufit.
    Tak wlasnie bedzie zrobione. Beda tynkowac tylko sciane z otworem. Czyli ogolnie roboty nieduzo i (co juz wiem od wykonawcy) zero problemu, chociazby ze wzgledu na to, ze to mala powierzchnia.
    "...nie ma lepszej chwili na szczescie niz ta teraz wlasnie."

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pionan Zobacz post
    qrcze, jak to jest, ze co dystrybutor, to inne warunki gwarancji. Też mam bramę Hormanna i jakoś obecność tynków nie była warunkiem. Brama została osadzona, póżniej dopiero tynkowanie ścian. Ekipa od tynków przy pracy w garażu starannie zabezpieczyła bramę, spręzyny i prowadnice. Nie było z tym zadnych problemów. Jedyne czego nie montowaliśmy, to prowadnica doo napędu elektrycznego. To sie załozy na gotowca.
    pzdr
    Nie kazdy wykonawca jest staranny i dokladny w swojej pracy. I moze firma, od ktorej kupuje brame, miala juz klientow, ktorzy podejmowali proby reklamacji np. sprezyn, ktore zostaly uszkodzone/zabrudzone podczas tynkowania. Maja swoj zapis w umowie i problem z glowy. Rozumiem to.
    "...nie ma lepszej chwili na szczescie niz ta teraz wlasnie."

  15. #15

    Domyślnie

    A co do posadzki to nie jest ona konieczna trzeba tylko uwzględnić,że zamontowana brama będzie zerem dla posadzki właściwej (posadzka+izolacja)uwzględniając również spadki w garażu jeżeli będziesz je robił na przykład jakieś kratki ściekowe itp.Jeżeli garaż masz na tym samym poziomie co inne pomieszczenia w budynku a nie masz zamontowanych jeszcze pozostalych okien to trzeba uwzględnić to przy montarzu np okna balkonowego żeby było na tym samym poziomie co spód gumy bramy uwzględniając ewentualny spadek na powierzchni garażu i wykończenie tych że posadzek

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    agata.kmisti

    Tutaj raczej nie chodzi o zabrudzenie bramy/mechanizmów. Brama segmentowa montowana jest od wewnątrz i dobrze jak ta właśnie ścianka jest otynkowana (piony żeby były dobrze zrobione)bo wtedy to co jest przykręcane do tej ściany fajnie dolega.
    Dobrze jest też otynkować sufit. Jeżeli masz pomieszczenia mieszkalne nad garażem można ocieplić sufit.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal_mlody Zobacz post
    agata.kmisti

    Tutaj raczej nie chodzi o zabrudzenie bramy/mechanizmów. Brama segmentowa montowana jest od wewnątrz i dobrze jak ta właśnie ścianka jest otynkowana (piony żeby były dobrze zrobione)bo wtedy to co jest przykręcane do tej ściany fajnie dolega.
    Dobrze jest też otynkować sufit. Jeżeli masz pomieszczenia mieszkalne nad garażem można ocieplić sufit.
    Sufit bedzie ocieplany i bedzie to rowniez uwzglednione podczas montazu bramy.
    Swoja droga nie moge sie juz doczekac.Dom z oknami i brama wyglada juz w ogole inaczej. Jeszcze tylko 6-8 tygodni...
    "...nie ma lepszej chwili na szczescie niz ta teraz wlasnie."

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar michal_mlody
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Libiąż
    Kod pocztowy
    32-590
    Posty
    674

    Domyślnie

    Ja w sumie też czekam na okna i bramę. Mają być w styczniu. Tylko ciekawe czy pogoda pozwoli na montaż

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony