Witam,
chciałem się poradzić znających zagadnienie. Sytuacja wygląda w ten sposób, że działka na której się buduje leży przy drodze osiedlowej (ślepa uliczka - łącznie 7 domków). Na działkę jest wjazd istniejący pewnie od parudziesięciu lat, z tym że wybudowaliśmy dom i potrzebujemy go przesunąć na wprost bramy garażowej (przesunąć dosłownie o 10 metrów). Byłem przed świętami osobiście w Zarządzie Dróg Miejskich, myśląc że wystarczy tylko zgłoszenie, a tu Pan mnie grzecznie poinformował, że musi być projekt i pozwolenie na budowę. Ponieważ zaskoczyło mnie to bardzo telefonicznie przedzwoniłem do Urzędu Miasta wydziału budownictwa, gdzie gość (zaznaczam) po telefonicznym przedstawieniu sytuacji był jakby powiedzieć też troszkę zaskoczony opinią ZDM.
Jakie jest Wasze doświadczenie w tej materii. Dodam jeszcze (a może powtórze) droga nie jest jakąś drogą wojewódzką, tylko drogą osiedlową ślepą, nie ma żadnego przejazdu przez rów odwadniający (wtedy pewnie jeszcze melioracje miałbym na głowie) - chodzi tylko o zaniżenie chodnika i krawężnika o 10m dalej niż jest w tej chwili. Na uzgodnionym ZUDP oczywiście brama jest już zaznaczona w tym miejscu, w którym chcielibyśmy zrobić (nie ma żadnych zmian względem ZUDP).



Z góry dziękuje za opinie i pozdrawiam