dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adaroth

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    3

    Domyślnie OKNOPLAST i DAKO promocje zimowe

    Witam,
    właśnie stoję przed wyborem oferty firmy OKNOPLAST kontra DAKO. Do mojego domu wybrałem okna z okleiną 2x winchester + szpros wewn. 18 mm w tym samym kolorze, ale pozostawmy to gustom, o których się nie dyskutuje
    W domu muszę zamontować:
    - 10 okien (najmniejsze do otworu w ścianie 90 x 90 cm, największe do otworu 180 x 180 cm)
    - 1 okno łukowe do otworu o promieniu R=120
    - 2 okna (drzwi z ruchomym słupkiem) balkonowe łukowe do otworów 150 x 210 i R w górnej części = 90.5 cm
    - 1 drzwi HST do otworu 240 x 220.
    Zarówno z OKNOPLAST jak i DAKO otrzymałem oferty na okna (z montażem) z pakietami 2 oraz 3 szybowymi i w każdym przypadku DAKO jest o ok 5 K droższe. Już prawie zdecydowałbym się na OKNOPLAST ale w zmiowej ofercie promocyjnej oferuja mi rabat 16% + 21 % z zastrzeżeniem dokonania wpłaty 100% wartości zamówienia w momencie jego składania. W DAKO mam przy dokonywaniu zamówienia wpłacić zaliczkę 30% resztę po odebraniu montażu okien. Stąd moje rozterki a do końca promocji w OKNOPLAŚCIE zostały mi tylko 3 dni

    Zastanawiałem się jeszcze nad oknami na profilach Schueco, ale na tereni N. Sącza nie znalazłem żadnej firmy, która robi godne polecenia okna na tych profilach.

    Czy warto zaryzykować te 100% wpłaty w OKNOPLAŚCIE czy lepiej poszukać jeszcze oferty innej firmy działającej na terenie mojego miasta? Co jeszcze polecacie w PCV ?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michal_Kamilka
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Jędrzejów
    Kod pocztowy
    28-300
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam
    Ja w roku 2010 skorzystałem z promocji Oknoplast. Dostałem ok 38% rabatu. Umowa była podpisywana w dniu 30.12.2010.
    100% wpłaty za okna przy podpisywaniu umowy. Okna miały być do odbioru w marcu, ale już w lutym okna były gotowe do montażu.
    Oczywiście nie namawiam byś wpłacał pieniądze, ja zaryzykowałem i powiem szczerze nie narzekam.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar witek86
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.460

    Domyślnie

    38% rabatu szok
    szkoda że wyceny przed promocją nie robiłem bym teraz poszedł i zapytał gdzie ten rabat
    a okna by się same sprzedały!
    Jeśli sprzedawca jest na mapce oknoplastu to raczej nie masz się czego bać,no ale zawsz można zapytać czy firma ma ubezpieczenie ...

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adaroth

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    W takim razie OKNOPLAST i platinium EVO na 3 szybach z "ciepła" chociaż nie z tworzywa ramką?
    Jak przedstawai się trwałość okuć i uszczelek w drzwiach HST? Jako jedyny produkt z oferowanych posiada tylko 2 lata gwarancji.

  5. #5

    Domyślnie

    Trwałość uszczelek nie odbiega niczym od standardowych okien. Okucia Roto i Siegenia z którymi mam do czynienia nie stwarzają też żadnych problemów nawet po 12 - 15 latach użytkowania. Trzeba tylko co jakiś czas przesmarować i ew podregulować. Nie rozumiem tej skróconej gwarancji na przesuwki.

  6. #6

    Domyślnie

    Dopytaj o co chodzi z tą krótką gwarancją na przesuwkę, jakieś to dziwne jest. Jak dla mnie dobrze zamontowana przesuwka to jedno z najmniej kłopotliwych okien.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Adaroth ja też mam Oknoplast i jestem zadowolony. Promocja taka czy inna ważne, że okna są spoko. Jeśli chodzi o doradztwo na forach to bym uważał. Ja sugerowałem się tym co piszą na forum i początkowo podpisałem umowę z firmą x i czekałem kilka miesięcy na okna, których z resztą nie zobaczyłem na oczy. Wycofałem zaliczkę i poszedłem do tak znienawidzonego ( przez sprzedawców innych okien ) na tym forum Oknoplastu i cóż jest ok. Popytaj o opinie znajomych, użytkowników okien różnych firm, może ktoś bezinteresowny będzie najbardziej obiektywny. Na forach siedzą ludzie którzy będą zachwalać swoje produkty. To ty poniesiesz konsekwencję podjętej decyzji a nie ktoś kto anonimowo pisze idź tam bo tam mają najlepsze okna i jeszcze lepiej montują. Szczerze życzę powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez antonin ; 29-12-2011 o 22:40

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adaroth Zobacz post

    firmy, która robi godne polecenia okna na tych profilach.
    A co u ciebie znaczy godne polenie firmy?

    Cytat Napisał Adaroth Zobacz post
    Co jeszcze polecacie w PCV ?
    Oj polecamy wiele systemów, ale i tak dla zwykłego klienta nic to nie będzie mówić

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adaroth

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ok, Panowie klamka zapadła jutro pomiary u mnie na budowie montażystów OKNOPLASTU. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No i Witek wywróżył
    pomiar w sylwestra, zamowienie przed samą północą

    Antonin, niechęć (żadna tam nienawiść) do Oknoplastu nie bierze się z braku uznania dla ich produktów. Nawet Jareko (którego sugestie masz pewnie na myśli) wielokrotnie mówi, ze to dobrze wykonane okna.
    Ale tu chodzi o coś innego: ich marketing wydając miliony złotych wmawia Klientom, że normalne, zwykłe - acz dobre - rzeczy są wyjątkowe i dostępne tylko u nich i to kwestionujemy, np jak tu:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-okien/page974
    Każdy z nas, sprzedawców ma swoją działalność i swoich faworytów. Nie ma przeszkód, by na foruym byli także bardziej wyraźnie obecni przedstawiciele tejże firmy.
    Ja w firmie X miałem kilka zamówień, nikt nie wycofał zaliczki. Wszystkie moje Klienci otrzymali (niestety - nie wszyscy na czas) i nadal polecam firmę X.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    .......................
    Ja w firmie X miałem kilka zamówień, nikt nie wycofał zaliczki. Wszystkie moje Klienci otrzymali (niestety - nie wszyscy na czas) i nadal polecam firmę X.
    Masz na myśli okna Xezierskiego

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kosia1

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    116

    Domyślnie

    Witam,
    mogę opowiedzieć jedynie o przygodzie z Oknoplastem-Okna z Krakowa.
    Mam zresztą zamiar dodać tu osobny wątek na ten temat, ale ku przestrodze lepiej szybciej odpowiem, oby nie za późno. Oboje z mężem jesteśmy architektami więc siedzimy w temacie na tyle żeby dobrze tą sprawę opisać. Trzy lata temu odbył się montaż okien OKNOPLAST dwu i trzy-szybowych PCV w naszym nowym domu. Specjalnie zamówiliśmy okna z montażem, żeby nie mieć potem ew problemów. Od samego początku był jednak problem z ich otwieraniem i partner handlowy przyjeżdżał kilkakrotnie ustawiać drzwi balkonowe, żeby się dobrze otwierały. Drzwi dwuskrzydłowe przesuwne od początku chodziły jak czołg. Praktycznie wcale ich nie używaliśmy, a mimo to wygięły się do tego stopnia, że podczas opadów woda wlewała się ciurkiem do salonu. W końcu wezwaliśmy serwis z samego Krakowa. Serwisant po oględzinach i wywiadzie stwierdził, że w oknach przesuwnych jest to wina złego montażu(zbyt rzadkiego podparcia), a inne drzwi balkonowe uchylno-rozwieralne ustawił. Po godzinie od wizyty pana serwisanta okno to z powrotem się rozregulowało. Po dwóch tygodniach przyjechał ponownie i ponownie okno się rozregulowało- nie przymyka się. W międzyczasie otrzymaliśmy odpowiedziedź od firmy OKNOPLAST, że nie uznają nam reklamacji, ponieważ nastąpiła z winy montażu i nie będą też brać udziału w negocjacjach co do reklamacji ze swoim partnerem handlowym, który to montował nam okna, bo zakończyli z nim współpracę. Oczywiście reklamację potraktowano całościowo i to, że druga para drzwi w salonie jest wg nich dobrze zamontowana, a nie domyka się, została całkowicie pominięta. Poddaliśmy w wątpliwość przeszkolenie firm współpracujących z onkoplastem. Bywamy na wielu budowach i wszędzie Oknoplast podpiera okna tak samo. Poza tym okazuje się, że w ogóle nie można zamówić montażu w samej firmie oknoplast, można jedynie zrobić to u ich PH. Tym czesem zepsuł się mechanizm uchylny w kolejnych drzwiach balkonowych, na który złożyliśmy również reklamację i również z nieznanych przyczyn połączono ją razem z pierwszą oddalono. Na nasze nieszczęście partner handlowy, u którego zamawialiśmy stolarkę OKNOPLAST zlikwidował się i zostaliśmy z tym problemem zupełnie sami. Dzwoniliśmy do OKNOPLASTU jak już drzwi przesuwne zaczęły same się uchylać i dziwnie buczeć i przez telefon zapewniono nas, że na pewno reklamację powinien przejąć najbliższy partner handlowy. Ten jednak nie chciał poprawiać po poprzednikach, nie chciał nawet ustawić tymczasowo drzwi(na zimę) za opłatą!! Dopiero po kolejnych pismach, po półtora roku, kiedy napisaliśmy, że już sprawą interesują się media, a my obywatelskim obowiązkiem zmuszeni jesteśmy, żeby to nagłośnić, napisali, że mogą nam jedynie sprzedać nowe okna z upustem, bo przy tym stanie konieczna jest wymiana całości(5,5mx2,35m) i darmowy montaż! Oczywiście nic nie wspomnieli o uszkodzonym parkiecie od ciągłego zalewania i odnowieniu elewacji i ściany od wewnątrz. Stan na dzisiaj: Okna przesuwne w salonie oklejone z zewnątrz taśmą klejącą i opianowane, od wewnątrz zabezpieczone kątownikiem stalowym przywierconym do nadproża, w deszczowe dni kałuża na podłodze, szmaty, koce...żenujące. Dodam, że część moich klientów ma podobne problemy ze stolarką, a mogę się tylko domyślać dlaczego nie ma prawdziwych opinii o OKNOPLASCIE w internecie. Ciekawe czy to zostanie MAM NADZIEJĘ, ŻE JEŻELI JESZCZE KTOŚ Z WAS MIAŁ JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI CO DO WYBORU TO JA SKUTECZNIE JE ROZWIAŁAM
    jeszcze dodam, że dyrektorem serwisu oknoplast jest człowiek, któremu chyba zależy na tym, żeby jak najwięcej reklamacji oddalic. Albo niedokładnie czyta pisma, albo odpisuje tylko na te argumenty, na które mu wygodnie. Bardzo ciężka komunikacja
    Jeśli ktoś ma wątpliwości po tym co napisałam mogę przedstawić pisma i odpowiedzi od oknoplastu na maila
    Ostatnio edytowane przez kosia1 ; 30-01-2012 o 15:43

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Właśnie wraca w tym roku promocja zimowa w Oknoplaście...
    Ja się wahom
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    a w tym roku ile jest % rabatu w zimowej promocji?

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar julo23
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Z-cie
    Posty
    651
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Niby ma być 40%, ale przeciez nigdy nie dają 100%. Zawsze są po drodze jakieś zniżki itp. Także te 40% to na pewno będzie realnie mniej.
    No ale zobaczymy jak mi ofertę przyślą.

    Boje się tylko tych montażystów z Oknoplastu.
    Bo same okna to - przynajmniej wizualnie - jak dla mnie super. Byłem w paru miejscach i oglądałem różne okna ale Platinium Evo 2 robi wrażenie.
    Ostatnio edytowane przez julo23 ; 16-11-2012 o 22:00
    Dziennik budowy - dom w wierzbówach

    Komentarze do dziennika

    Piec SAS Multi 23kW ST-450 zPID, bojler 250L, podłogówka 100m2 (850mb rurek fi 14), 2x zawór 4D, 2x sterownik st-61 Sterownik pokojowy st-280, - skonfigurowana pogodówka.
    powierzchnia użytkowa ok. 180m2, + 50m2 garaż, + piwnice ok 90m2 (kubatura obecnie ogrzewana ok. 900m3)
    ściany 30cm porotherm, ocieplenie 10cm styr. 0,031. wełna 20cm, okna 0,7W/m2K, piwnice i fundamenty ocieplone 5cm styro.

  16. #16

    Domyślnie

    Hej Kosia a tak z ciekawpsci ile dawali ci tych drewnianych podkładek pod okna? Bo mi np teraz montują, i z ciekawosci się przypatrzyłym. U mnie są co pół metra, czyli w najwiekszym, 4metrowym oknie mam ich 6, a w 1.5m 3szt

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Hej Kosia a tak z ciekawpsci ile dawali ci tych drewnianych podkładek pod okna? Bo mi np teraz montują, i z ciekawosci się przypatrzyłym. U mnie są co pół metra, czyli w najwiekszym, 4metrowym oknie mam ich 6, a w 1.5m 3szt
    4-ro metrowe okna posadowione na "podkładkach drewnianych" ???
    możesz fotkę tego zrobić ? chętnie bym zobaczył

    Pozdrawiam

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    A do mnie najnowsze Winergetic Premium przemawia i parametram i jak ktoś lubi nowoczesnosc to ksztalt okna taki jestczekam na wycene i porownam z innymi

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar gaga33
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Do mnie dzisiaj przyjezdza pan na pomiar,dam Wam znac,dzisiaj w Radiu slyszalam ze ok 40% rabatu

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    antonin

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    102

    Domyślnie

    Wycena wcześniejsza 23000 zł. W promocji dostanę okna za 20000zł. Jak dla mnie ok. Tylko w salonie pokazali mi zdjęcia z oklejonym środkiem okna. Podobno przedstawiciel ma dostać tak oklejone okno, więc jeszcze poczekamy, bo zapowiada się świetne okno.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201211016_02.jpg
Wyświetleń:	448
Rozmiar:	2,0 KB
ID:	149333  

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony