dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 199
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3965
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Nie wiem na ile buduję dom - pracę mam taką, ze moge mieszkac w nim do końca zycia, ale mogę również za 5 lat wyemigrowac za granicę (moje obecne mieszkanie też było moim ostatnim).
    Ja sobie tłumacze to inaczej - kiedy ja byłam dzieckiem - mieszkałam z rodzicami na 64m, miałam z siostrą wspolny pokój, a przez pewien czas nawet wspólne łóżko. Lazienka też była jedna - mimo ze bylismy rodzną: 3 baby+tata. Daliśmy rade i co lepsze - wcale nie narzekalismy, bo nigdy wcześniej nie mieliśmy nic bardziej komfortowego.

    Wydaje mi się, ze to jest tak jak napisała Aantenka - to kwesia przyzwyczajenia
    Ok - Twój dom Ja mieszkałam na 51 metrach - z bratem. Potem na 40 metrach z 2 dzieci. Potem na 60 metrach. A teraz nie wyobrażam sobie braku "łazienki rodziców" przy sypialni. Ale każdy podejmuje swoje wybory
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #42

    Domyślnie

    Oj wiem, wiem ze byłoby wygodniej.
    Ostatecznie drugą łazienke można zrobić w garderobie przy sypialni (jest bezpośrednio nad kuchnia i pewnie nie byłoby problemu z przyłaczami).
    Do tej opcji prędzej mnie przekonacie Do wersji zeby wrzucić WC do pralni - nie uda się.
    Mam teraz taką mini-pralnie i nie wyobrazam sobie dostawić do niej wc

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Oj wiem, wiem ze byłoby wygodniej.
    Ostatecznie drugą łazienke można zrobić w garderobie przy sypialni (jest bezpośrednio nad kuchnia i pewnie nie byłoby problemu z przyłaczami).
    To mógłby być niezły pomysł, oczywiście wszystko zależy od pozostałej ilości szaf do przechowywania i możliwości pociągnięcia przyłączy. Ja na przykład stojąc przed dylematem za mało szaf czy za mało łazienek wybrałabym większą ilość szaf.

    Nie zmienia to faktu, że taka dodatkowa łazienka naprawdę byłaby komfortowym rozwiązaniem i Twoja zaplanowana duża łazienka mogłaby pozostać tak jak jest z kącikiem pralniczym i wanną. Na pewno teraz gdy dzieciaki są taka ilość łazienek nie bęzie problemem, ale jak będą dorastać wygodniej na pewno będzie z dodatkową łazienką. (Skoro na dole planujesz pokój gościnny, to tam prysznic też powinien zostać).

    Łazienka przy sypialni rodziców to komfort dla Was - rodziców Oczywiście, spokojnie dacie sobie radę i z dwoma łazienkami (zwłaszcza, że na dole jest prysznic), bo się rodzina jakoś tam dostosuje. Ale z drugiej strony po to człowiek się przeprowadza i zadaje trud budowania, żeby było mu lepiej i wygodniej i póki jeszcze wszystko jest na papierze, trzeba się starać wyciągnąć tej wygody ile się da.

    Ciekawe jaka jest minimalna powierzchnia na WC+prysznic+umywalkę?

    P.S. Układ równoległy na pewno nie?

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Do wersji zeby wrzucić WC do pralni - nie uda się.
    Mam teraz taką mini-pralnie i nie wyobrazam sobie dostawić do niej wc
    Przekonywać nie będę bo to kwestia preferencji. Ale znam mieszkanie, gdzie jest takie rozwiązanie + dodatkowo łazienka z wanną. Faktem jest, że właściciele nie mieli innej opcji za bardzo, ale oczywiście - są zadowoleni

  5. #45

    Domyślnie

    Jeszcze w kwestii dodatkowej łazienki - pokombinuje z tą łązienką przy sypialni. Na dzień dzisiejszy na pewno jej tam robic nie będe, bo po prostu nie czuje takiej potrzeby. Mysle, że ze przez najbliższe kilka lat nie bedzie to problemem, ale... można byłoby teraz wyciągnać na góre przyłacza, zeby później nie demolowac połowy domu.

    A co do mini-pralni - powiem Wam jak to wygląda teraz: stoi tam pralka, obok suszarka i 1 niezbyt duży kosz (niestety nie mieści sie nic większego )
    I tak - ekipa wieczorem sie kapie,a potem rzeczy swoje wynosi do pralni (minimum obowiązków w trakcie wdrażania ). Dzięki temu ze to pomieszczenie jest wydzielone i nikt tam poza nami nie zagląda - nikomu nie przeszkadza jak komus się zdarzy nie trafic do kosza brudnymi skarpetkami
    Gdybym miała te sprzęty w wc to poza hałasem, poza temperaturą (suszarka wydziela sporo ciepła) wkurzałyby mnie te skarpetki i chodziałabym po nich i sprzatała - teraz porządkuję wszystko kiedy właczam pranie.

    Ale, zmieniając temat ...
    Co myślicie o tej mojej wizjii obecnej łazienki? Macie jakis inny pomysł rozstawienia?

  6. #46

    Domyślnie

    Aha - brak szafek narożnych jest kuszący... może zrobie jeszcze jakas wizualizacje...
    ech, mieszasz mi w głowie

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Co myślicie o tej mojej wizjii obecnej łazienki? Macie jakis inny pomysł rozstawienia?
    Jest dobrze i nie ma co kombinować. Jeśli mają być te sprzęty które są + mini pralnia to ustawienie jest optymalne. Jak wybierzesz kafelki to się można będzie popastwić nad szczegółami

  8. #48

    Domyślnie

    Zaraz sobie pomyślicie - kobita zwariowała, dom ledwo co z fundamentów wyszedł, a ona juz płytki ogląda
    Przypadek czysty - siostra moja łazienke robiła, więc....
    Bardzo podoba mi sie ta seria płytek: http://extraprodukt.pl/dom/wystroj-w...ogowe-paradyz/
    Oczywiście z przewaga na białe gładkie
    Jeszcze nie wiem gdzie je będę chciała mieć (czy na dole czy na górze) ale gdzies na pewno

    Jesli jedna łazienka biała to druga jaka? Pytam fanek - szaro-białych wnętrz?
    Ide na wątek o szarościach

  9. #49
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    Jesli jedna łazienka biała to druga jaka? Pytam fanek - szaro-białych wnętrz?
    Jak to jaka? SZARA

    Dobry pomysł z tymi przyłączami, żeby potem nie kuć i demolować. My też tak zrobimy z doprowadzeniem wyjścia CO do tarasu, który być może kiedyś stanie się oranżerią .
    Ja również mam tylko jedną łazienkę u góry bez osobnego wc, bo tak sama chciałam. W czasie projektowania domu wręcz uparłam się, że nie chcę u góry dwóch łazienek. Mamy jednak tylko jedno dziecko bez perspektyw na więcej . Gdyby było inaczej, to chyba jednak kombinowałabym z osobną łazienką.
    Wy pomieszkacie i zobaczycie jak się rzeczy mają. Może faktycznie nie będzie z tym problemu. Każda rodzina funkcjonuje w swoim rytmie .

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Jak to jaka? SZARA
    No w sumie, jakiej ja odpowiedzi mogłąm się spodziewać
    To która biała, a która szara?
    Pewnia biała ta mniejsza, a szara ta wieksza...

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    No w sumie, jakiej ja odpowiedzi mogłąm się spodziewać
    To która biała, a która szara?
    Pewnia biała ta mniejsza, a szara ta wieksza...

  12. #52

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Jak to jaka? SZARA
    albo BIAŁO-SZARA

    (Ja mam bialo szara w płytkach Organza z szara podłoga - maja mozaike i ladny szary, wdziecznie wygladaja w blokowej lazience jest nawet osobny watek poswiecony tym plytkom, gdzie oczywiscie zostawilam swoj komentarz.
    Przy wiekszym portfelu sa wieksze opcje - mnie sie podobaly amanda-alex, ale moj portfelik byl chudziutki )

    A tak na powazeni, to kazdy kolor, ktory Wam sie podoba, moze byc... W zasadzie dlaczego nie Ja mam teraz estetyczna faze na bialy + zywe kolory np. turkusowy, fiolet... Niestety wygoda i zmysl praktyczny mnie od tego odwodza... Ale Ty sie bialego i czarnego nie boisz, wiec caly swiat plytek stoi przed Toba otworem

    Wieszka lazienke gdzie wiecej sprzatania zrobilabym praktyczniejsza...
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 12-01-2012 o 15:15

  13. #53

    Domyślnie

    Lazienke biała mam obecnie i jedyne na co narzekam to białe fugi w podłodze (tzn one były kiedyś białe, teraz są szare ) Reszta-rewelacja!
    Dlatego następna też będzie biała, albo biało-szara zeby nie było problemu z fugami
    Aantenko, a ty może masz wątek ze swoimi zdjęciami?
    Albo ewentualnie - możesz mnie odesłac do wątku o tych płytkach? ładne sa...

  14. #54

    Domyślnie

    Hej, wątku własnego nie miałam i nie mam i mieć raczej nie będę Jak już to wolę konsultacje indywidualne.
    Oto link do wątku, gdzie jest o Organzie - trzeba się przegrzebać, ale są też zdjęcia (przypominam o narzędziu przeszukaj temat )
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...�adaniu/page59
    A dwa słowa napiszę Ci jeszcze na priv

  15. #55

    Domyślnie

    drazni mnie ten angielski na tym forum - ja jesli juz to francuski preferuje - a tu polowa po polsku a połowa po angielsku - wrrrr!
    Moze głupie pytanie zadam, ale gdzie jest to przeszukiwanie tematu???

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał szocik Zobacz post
    drazni mnie ten angielski na tym forum - ja jesli juz to francuski preferuje - a tu polowa po polsku a połowa po angielsku - wrrrr!
    Moze głupie pytanie zadam, ale gdzie jest to przeszukiwanie tematu???
    Tutaj - mam nadzieje ze widać lokalizacje mniej wiecej
    Może to pomoże

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szocik - a nie przestawiły ci się ustawienia językowe?
    Na samym dole okna, na czerwonym pasku masz wybór języka.

  18. #58

    Domyślnie

    Ha ha ha - dzieki Elfir - od razu mi lepiej

  19. #59

    Domyślnie

    Mam nastepny temat - przekonajcie mnie ze w tej dziurze, która zowie sie częścią salonowa warto miec kominek.
    Kominek generalnie chiałabym mieć, ale nie moge go przestawić i jesli będzie to tylko w miejscu zaznaczonym na projekcie to już sama nie wiem.
    Tam jest tak mało miejsca, a kominek swoje zajmie
    I bije się z myslami - robić czy nie...

  20. #60
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Magdo ,
    Wiem, że masz rzut na pierwszej stronie, ale innym troszkę trudno się orientować w przestrzeniach zamazanych kreską architekta . Zaznacz kolorem czego dotyczy Twój dylemat i gdzie miałby stanąć symbol domowego ogniska . Będzie nam łatwiej coś podpowiedzieć .
    Ogólnie z kominkiem jest tak, że nie każdy potrzebuje faktycznie. Mój Mąż uwielbia palić w kominku (mamy w domu letniskowym i mimo pory letniej raczymy się jego urokiem co roku), więc w nowym domu nie było innej opcji - musi być .
    Jeśli martwisz się o miejsce, a chodzi Ci tylko o klimat to może wystarczy coś na kształt kominka, bez konieczności faktycznego montowania?




    To "kominek" daguni z FM


    Albo... bio-kominek, choć klimat nie ten sam

Strona 3 z 199

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony