dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 144
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 2865

Temat: Nasze TK12

  1. #2781
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cześć Antki
    Fajnie patrzeć, jak rosną Wam dzieciaczki i psina. U nas na budowie zamieszkały dwa małe kociaki kociaki. Udomowiają nam chałupkę.
    Mam pytanie. Czy po kilku miesiącach mieszkania, zadowoleni jesteście z płyt k-g na ścianach? Nic nie pęka, nie rozchodzi się? A może macie jakieś inne spostrzeżenia? Właśnie zastanawiamy się, czy wydawać kasę na tynki, czy właśnie zastosować takie rozwiązanie.

    Pozdrawiam gorąco Kasia-max
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  2. #2782

    Domyślnie

    dziękujemy za gratulacje
    odpisując tak na szybko...mieszka się SUPER!! co do płyt k-g...ja osobiście nie jestem zbyt zadowolona, ale Małż pewnie napisze co innego...w porównaniu ze ścianami u moich rodziców, gdzie mieszkałam przez większość swojego życia te wydają mi się zdecydowanie zbyt miękkie, puknie się czymś, jest ślad...ściany po pół roku mieszkania z dwójką dzieci i psem wyglądają, co najmniej jak po 6 latach...ale nic nie pęka, nie rozchodzi się, chociaż w zależności od oświetlenia - widać np. łączenia na sufitach...tyle moich błyskawicznych spostrzeżeń
    na grilla z miłą chęcią byśmy wpadli, ale musi się u nas uspokoić trochę, za jakiś czas będą nowe zdjęcia z "obejścia"...
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  3. #2783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    dzięki Gosia za szczerą odpowiedź.
    mam właśnie takie obawy, które potwierdziłaś. znajomi mają tak samo. wszystkie narożniki poobijane, bo dzieciaki zatrzymywały się na nich chodzikami i innymi pojazdami, grali w piłkę i drapali czym popadnie. wygląda to okropnie. ale z drugiej strony, to dzieci mamy już duże, a psa do domu nie planuję.
    ale jakoś i tak się boję.
    ostateczną decyzję i tak pewnie podejmie mąż.

    jeszcze raz dziękuję
    pozdrawiam
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  4. #2784
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czesc

    Plyty GK zachowuja sie nie lepiej i nie gozej niz tynki gipsowe.
    W porownaniu z tynkami cementowo-wapiennymi oczywiscie sa delikatne. Ale dom to jednak nie jest ani boisko, ani tor wyscigowy. Tynki wapienno cementowe brudzic beda sie dokladnie tak samo - a to przy dzieciach i psisku jest nejwiekszym problemem.

    Decydujac sie na jakis rodzaj trzeba sobie zadac pytanie na ile sie nam spieszy i na ile mamy siana

    Plyty beda najtajsze, trwaloscia porownywalne do tynkow gipsowych, ale chyba nieco szybsze.

    Generalnie ja jestem zadowolony bo mieszkam u siebie (choc w zasadzie to jednak u zony ) a to ze za jakis czas bedzie trzeba cos niecos podszpachlowac i odmalowac... no trudno, zachcialo sie domu to trzeba zapierniczac


    Z aktualnosci:
    -gorna lazienka sie robi, moze jakies obrazki z projektu Gosia wrzuci
    -kostka brukowa sie uklada
    -zbiornik 3m3 na deszczowke sie zakopal i niebawem sie podlaczy do rynien
    -garbus sie powoli reatywuje
    -nowy projekt motoryzacyjny sie rodzi ale sie za duzo nie odzywam zeby sie zona nie pieklila
    -"corcia" dogania waga najstarszego smarka
    -najmlodszy nauczyl sie raczkowac i demoluje parter... do spolki z "corcia"


    ehhh, moze sie cos ogarne i jakies foty wrzuce... tylko mi sie picassa zepsula i nie chce sie przez program logowac na konto :/
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  5. #2785

    Domyślnie

    kilka zdjęć z projektu górnej łazienki...chyba dość odważna, jak na nas...jak zwykle wybór płytek i podjęcie decyzji nie trwało pewnie więcej niż 15 minut...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	606
Rozmiar:	82,2 KB
ID:	321907Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (1).jpg
Wyświetleń:	561
Rozmiar:	81,2 KB
ID:	321908Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (2).jpg
Wyświetleń:	496
Rozmiar:	69,9 KB
ID:	321909Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (3).jpg
Wyświetleń:	484
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	321910Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1 (4).jpg
Wyświetleń:	426
Rozmiar:	70,8 KB
ID:	321911
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  6. #2786
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Sasetka2609

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Silno
    Kod pocztowy
    89-620
    Posty
    1

    Domyślnie

    Udało mi się przeczytać cały Wasz DB i muszę przyznać że była to bardzo ciekawa i pouczająca lektura Wiele się dowiedziałam i jestem już zdecydowanie mądrzejsza jeśli chodzi o tematy budowlane Macie wspaniałą rodzinkę, śliczną psinkę i cudowny dom, zbudowany własnymi rękoma (tylko pozazdrościć ) Jestem pod ogromnym wrażeniem, zanim zaczęłam czytać ten dziennik powątpiewałam czy budowę domu można ogarnąć samemu, a teraz jestem pewna że tak i że kiedyś (jak już zaczniemy budować) bardzo dużo będziemy robić własnymi rękoma Dziękuję za motywację!!! Pozdrawiam i ściskam gorąco!! (Przywiązałam się do Was jak do niejednych bohaterów książek, które namiętnie czytam )

  7. #2787
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No i skończyło się rumakowanie...

    Uszkodziłem łąkotkę w lewym kolanie podczas wyrywania z ziemi fundamentu od starego słupka płotu i teraz kuśtykam niczym Herflik z gestapo w serialu Alo Alo (gimnazjaliści nie znają, ale tu raczej sami starsi zaglądają)... podsumowując teraz jestem już nie tylko półślepy ale i półkulawy... na całe szczęście jednak nadal piękny i młody oczywiście

    Niestety, trzeba teraz nieco wyluzować, poczekać aż mnie zreperują (artroskopia...brrrr... nawet nazwa brzmi nie przyjemnie) i znów będę jak nowy

    Tymczasem ekipa brukarska skończyła robotę - jest super. Z przyjemnością będę ich polecał. Górna łazienka się nadal układa a do tego jeszcze dobiliśmy targu w kwestii elewacji.

    Temat muzyczny na dziś:






    I AM TITANIUM
    Ostatnio edytowane przez Tomasz Antkowiak ; 08-07-2015 o 18:45
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  8. #2788
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Wszelki duch, tyle mnie nie było a Wy nadal młodzi i bogaci, tylko dziecioki rosną jak na drożdżach
    Tak se tylko zajrzałam

    PS. Przy dwojce dzieci i psie jakie tynki by nie były, będą się brudzić, ostukiwać, nie ma rady.
    Ja psa nie mam, ale szarańcza sztuk dwie równo dewastuje co napotka na drodze

  9. #2789

    Domyślnie

    mam, są!! moje wymarzone...w rzeczywistości wyglądają cudnie...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	balustrady.JPG
Wyświetleń:	772
Rozmiar:	93,6 KB
ID:	329659
    zespolone z 3 szyb hartowanych, środkowa zbita osobiście przez Kierownika Inwestora
    Ostatnio edytowane przez Gosia_A ; 05-09-2015 o 22:05
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  10. #2790
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzien dobry Panstwu choc w sumie mozna by powiedziec "Akuku" (pojawiajac sie znienacka niczym Antoni Macierewicz po wyborach)

    czy moze ktos monitoruje u siebie w domu roczne zuzucie gazu? Zblizamy sie powoli do "rocznicy" odpalenia kotla, i pomimo iz serwisant dokonujacy pierwszego rozruchu uprzedzal ze pierwszy rok bedzie zawyzony, to jednak chetnie porownal bym wyniki do podobnego budynku, najchetniej wlasnie caloroczne,

    Kolano wyleczylem, gorna lazienka sie skonczyla, garderoba nadal nademna wisi + milion innych rozgrzebanych tematow. Ale moze uda sie jakos powrocic na lono forum i powoli odkopac cale zaleglosci.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  11. #2791
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    A dzieńdobry, dzieńdobry, bylebyś tylko z żadną pękającą od środka parówką nie wyjeżdżał i będzie ok

    Zużycia gazu - nie monitoruję (robiłem to na samym początku, ale przy niewygrzanym i jeszcze nie do końca uszczelnionym domu było to zbyt stresujące zajęcie, po kilkanaście m3 na dobę schodziło przy nie tak znów wielkim zimnie za oknem), ale dosłownie tydzień temu rozmawiałem z kimś z własnej rodziny na temat kosztów ogrzewania domu w skali roku, na użytek tej rozmowy sprawdziłem roczne wydatki na gaz u siebie. Za 2015 rok (liczone od listopada 2014 do października 2015) wyszło mi równe 5000zł, z czego za letnie miesiące utrzymują się rachunki na poziomie 100-150zł za samo grzanie ciepłej wody i zużycie gazu w kuchni, zatem licząc średnio 125zł takich kosztów na miesiąc i odejmując od ogólnej kwoty 5000 iloczyn 12x125 otrzymujemy 3500zł rocznych kosztów ogrzewania domu 200m2 w skali roku.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #2792
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    czy moze ktos monitoruje u siebie w domu roczne zuzucie gazu? Zblizamy sie powoli do "rocznicy" odpalenia kotla, i pomimo iz serwisant dokonujacy pierwszego rozruchu uprzedzal ze pierwszy rok bedzie zawyzony, to jednak chetnie porownal bym wyniki do podobnego budynku, najchetniej wlasnie caloroczne,
    Monitorujemy a jakże i to nawet bym powiedział, że maniakalnie (może potem mi przejdzie).
    Od 2014-10-26 do 2015-11-04 czyli dzisiaj 793m3.
    Na dobre mieszkamy od końca stycznia, ten rok to raczej była jeszcze nauka i experymenty na kotle, ale jestem zadowolony.
    To napisz ile Tobie nabiło, rejon kraju taki sam
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  13. #2793
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedzi.

    Nasz kociolek wystartowal 22.11.2014, zamieszkalismy miesiac pozniej, ale ten miesiac bylo i tak normalnie grzane bo wykanczalismy.
    Na ta chwile nadal jest w trybie "lato" bo przepalamy tylko w kominku i na dole temp oscyluje w granicach 23-28 stopni, a na gorze jest ok 21.
    Do dzis mamy na gazomierzu 660 metrow gazu.
    Kociolek od kwietnia (nie pamietam ktorego dokladnie) ogrzewa tylko CWU (zasobnik 160 litrow dedykowany Immergas) w trybie fabrycznym tj cala dobe ma miec CWU przez okragle 7 dni w tygodniu (jakos nie mozemy sie zebrac aby ustalic jakis harmonogram i tak sobie juz rok prawie smiga na domyslnych ustawieniach)

    Dzis skonczylismy drewno kupione na poprzedni sezon, lacznie od czerwca 2014 spalilismy 6m3 (po 2 metry akacji, jesionu i olchy, przepalalismy od czerwca 2014 aby wypalic wklad, a pozniej od wrzesnia 2014 juz regularnie aby dalo sie pracowac na budowie i zeby szybko odsychalo)

    Wydaje mi sie ze jest bardzo dobrze
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  14. #2794
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    piotri

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    144

    Domyślnie

    660m3 to chyba całkiem ładny wynik. Pogratulować, chociaż nie wiem jak do tego dodać drewno do kominka. My oczywiście już grzejemy, ale kominka u ns nie ma, po pomyśle kominka został tylko komin
    Myślę że u nas wynik byłby troche mniejszy, bo miarodajne wyniku są dopiero od końca stycznia, w listopadzie zeszłego roku podłączyliśmy pogodówkę, a rekuperator został odpalony dopiero w styczniu. Więc do stycznia było grzane na czuja, ocieplenie poddasza było w trakcie itp.

    Wodę grzeje w przedziale 6:30 - 19:00
    Jakieś symboliczne oszczędności z tego są o ile dobrze pamiętam, ale na wodę i tak zużywamy mało gazo w porównaniu do tego co piszą inni. W lecie szło około 05,-0.6 m3 na dzień.
    Projekt Ciepły z pracowni Domek. 115m2 pow użytkowej. Sciany styropian: 17cm 031, dach: 15+18 wełny( 035+038 ). podłoga 13cm EPS100 038. Okna trzyszybowe. Rekuperator Brink Excellent. Gaz GZ50: Junkers Cerasmart ZSB16-1A z pogodówką. Całość podłogówka.

  15. #2795

    Domyślnie

    z nowości wykonanych przez Tomasza...wieszak na drewno kominkowe...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1_1.JPG
Wyświetleń:	521
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	340143Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2_2.JPG
Wyświetleń:	414
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	340144Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3_3.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	340145Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4_4.JPG
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	75,0 KB
ID:	340146
    nawiasem pisząc...świetna zabawka dla naszego misia...
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  16. #2796

    Domyślnie

    podobno nowofundlandy nie lubią ciepła...ale nasz jest chyba inny...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grizzly.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	85,7 KB
ID:	340353
    Ostatnio edytowane przez Gosia_A ; 11-12-2015 o 21:33
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  17. #2797

    Domyślnie

    w tak zwanym międzyczasie robimy jeszcze takie cudeńka... my, czyli mój Małż Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	bulik biały.JPG
Wyświetleń:	132
Rozmiar:	36,6 KB
ID:	340405Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z paznokciem.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	340406Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	buliki3.JPG
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	340407
    Ostatnio edytowane przez Gosia_A ; 12-12-2015 o 21:06
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  18. #2798

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ogr2.JPG
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	340408Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	stado ogrow.JPG
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	340409
    Ostatnio edytowane przez Gosia_A ; 12-12-2015 o 21:06
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  19. #2799
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojciech253811

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    namysłów
    Kod pocztowy
    46-100
    Posty
    8

    Domyślnie

    cos tu cichoo

  20. #2800
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jabolek
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    127

    Domyślnie

    Gratuluje wspaniałej budowy! Przeczytałem cały DB jestem pod wielkim podziwem umiejętności i chęci

Strona 140 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony