dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 144
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 2865

Temat: Nasze TK12

  1. #1721
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Ale się dowiemy
    Gdzie fotki z instalacji wody hę !
    Nie ma fotek nie ma instalacji.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  2. #1722

    Domyślnie

    no dobra...skoro obiecujecie trzymać za mnie te kciuki to chyba pójdę zaraz te fotki strzelić na początek poproszę przez najbliższe dwa tygodnie, a potem jeszcze tak do jesieni
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  3. #1723

    Domyślnie

    trochę ciemno już było, ale zdjęcia są:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kanaliza-dół.JPG
Wyświetleń:	609
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	192129Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda kuchnia.JPG
Wyświetleń:	605
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	192130Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda łazienka dolna.JPG
Wyświetleń:	580
Rozmiar:	52,3 KB
ID:	192131Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	woda łazienka górna.JPG
Wyświetleń:	578
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	192132Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	puszka3.JPG
Wyświetleń:	544
Rozmiar:	59,4 KB
ID:	192133
    Ostatnio edytowane przez Gosia_A ; 27-05-2013 o 19:23
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  4. #1724
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Zatem oficjalnie uznajemy instalację wody za zrobioną.
    Zastanawiają mnie te pomarańczowe krzyzyki pod otworem na gniazdka na ostatniej fotce. Co oznaczają? Tomaszu czyzby liczbę przewodów. Ciekaw jestem niezmiernie.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  5. #1725
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przewidywana liczbe stykow + 1 dodatkowy otwor na zapasowa puszke.

    Wszedzie beda wylacznie monostabilne wlaczniki roletowe (zaluzjowe). Znaczylismy sobie z Gosia z grubsza na scianie ile gdzie ma byc a potem poznaczylem i powiercilem. Jutro porobie bruzdy i moze zaczne ukladac sobie skretke (bo do wlacznikow idzie wylacznie skretka kat 5 4 parowa).

    Zastanawiam sie jeszcze czy rurki od wody warto owinac otulina i w zasadzie nie widze sensu aby to robic bo:
    -po pierwsze primo pojda i tak w styropianie
    -po drugie primo nie ukladalem cyrkulacji cieplej wody wiec schlodzona powracajaca woda nie bedzie nam wychladzac zasobnika
    -po trzecie primo woda nawet w rurce w otulinie i tak wystygnie, a jak okreci sie ciepla wode i bedzie trzeba spusci to troche wody z rurek
    -po czwarte i ostatnie juz primo () od pieca do lazienek mamy raptem po kilka metrow rurki, wiec wody zmiesci sie tam kilka szklanek zatem nie widze sensu robienia cyrkulacji, a w kuchni skolei najmniej zalezy mi na cieplej wodzie w 0,3 sekundy od odkrecenia kranu... nawet jesli byla by w 3 sekundy to bedzie super

    Podsumowujac na obecna chwile uwazam otuline na tych rurkach za zbyteczna.

    Rurki od ogrzewania miedzy piecem a rozdzielaczami zapewne otule... ale to jakby troche inna bajka

    PS. Wlaczniki dajemy na wysokosci 130 cm nad posadzka. Sprawdzalismy 120 ale to dla nas jednak troche za nisko...
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  6. #1726
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał rewo66 Zobacz post
    Ciekaw jestem niezmiernie.
    Ciekowosc to pierwszy stopien wiesz dokad ale sie nic nie martw jakby cos ja tam miejsce zaklepane wiec ci w razie czego prztrzymam kociolek po sasiedzku
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  7. #1727
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Ciekowosc to pierwszy stopien wiesz dokad ale sie nic nie martw jakby cos ja tam miejsce zaklepane wiec ci w razie czego prztrzymam kociolek po sasiedzku
    Dzięki
    Primo: Dobrze wiedziec że nie będę tam sam.
    Secundo: Ciekawość jest motorem napedowym rozwoju cywilizacyjnego naszego gatunku w otchłani kosmosu. Hm jak ładnie zabrzmiało

    Co do otulin do rurek z wodą jesli nie masz recyrkulacji to faktycznie po co.
    A do tego krótkie odcinki. Uwazam twój wybór za sensowny. Ja rurki mam połozone na 3cm styropianie podłogowym ale u mnie juz do kuchni jest dosyć długa droga a recyrkulacja tys jest na razie nie ma tylko pompy cyrkulacyjnej.
    Czyli czas teraz na elektrykę.
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  8. #1728
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Zabezpiecz w miejscach gdzie mogłyby się stykać z betonem. nawet miedź się przeciera po kilku latach przynajmniej przy CO

  9. #1729

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Przewidywana liczbe stykow + 1 dodatkowy otwor na zapasowa puszke.

    Wszedzie beda wylacznie monostabilne wlaczniki roletowe (zaluzjowe). Znaczylismy sobie z Gosia z grubsza na scianie ile gdzie ma byc a potem poznaczylem i powiercilem. Jutro porobie bruzdy i moze zaczne ukladac sobie skretke (bo do wlacznikow idzie wylacznie skretka kat 5 4 parowa).

    Zastanawiam sie jeszcze czy rurki od wody warto owinac otulina i w zasadzie nie widze sensu aby to robic bo:
    -po pierwsze primo pojda i tak w styropianie
    -po drugie primo nie ukladalem cyrkulacji cieplej wody wiec schlodzona powracajaca woda nie bedzie nam wychladzac zasobnika
    -po trzecie primo woda nawet w rurce w otulinie i tak wystygnie, a jak okreci sie ciepla wode i bedzie trzeba spusci to troche wody z rurek
    -po czwarte i ostatnie juz primo () od pieca do lazienek mamy raptem po kilka metrow rurki, wiec wody zmiesci sie tam kilka szklanek zatem nie widze sensu robienia cyrkulacji, a w kuchni skolei najmniej zalezy mi na cieplej wodzie w 0,3 sekundy od odkrecenia kranu... nawet jesli byla by w 3 sekundy to bedzie super

    Podsumowujac na obecna chwile uwazam otuline na tych rurkach za zbyteczna.

    Rurki od ogrzewania miedzy piecem a rozdzielaczami zapewne otule... ale to jakby troche inna bajka

    PS. Wlaczniki dajemy na wysokosci 130 cm nad posadzka. Sprawdzalismy 120 ale to dla nas jednak troche za nisko...
    Dlaczego piszesz że rurki z wodą będą w styropianie skoro położyłeś je bezpośredni na chudziaku ?? Jak myślisz jaką temperaturę ma chudziak w zimie ?? ( 8 C ? 10 C ? max. ) a jaka temperaturę ma ciepła woda 50 C - 55C , czyli lekko licząc ok. 40 C różnicy nawet przy niewielkich odległościach i braku cyrkulacji straty w perspektywie wielu lat ( nie sądzę że planujesz remont instalacji wod-kan co np.10 lat ) jest istotna. Ale to twój dom i rób jak chcesz.

  10. #1730
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar bury_kocur
    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    płn wlkp
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1.699
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Antek, ja mam podobnie pomyślaną instalację - żeby było blisko do punktów odbioru i bez cyrkulacji, ale przemyśl te otuliny i styropian. Jest różnica w układaniu na styropianie i w styropianie - u mnie na ten przykład, kanaliza idzie w styropianie (jest w pierwszej warstwie na chudziaku), a woda w otulinie, może niepotrzebnie, ale na wszelki wypadek - na styropianie, na tej pierwszej warstwie.
    Dlaczego ludzie nie mogą zrozumieć, że dobry gust i prostota idą razem ze zdrowym rozsądkiem.
    R.W. Edis, Decoration and Furnishing of Town Houses, 1881

    dom na miarę - dziennik budowy domu za 1500/m2 pod klucz

  11. #1731

  12. #1732
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Sugerujecie ze otulina spowoduje to ze woda w rurce podczas kiedy nie bedzie pobierana nie wystygnie? Wystygnie i tak, tyle ze moze odrobine wolniej.

    Na dzien dzisiejszy otuliny napewno nie bede zakladal bo zanim ryrki znikna pod podloga z otuliny nie zostalby nawet smrod i kalosze Ale nie naleze do ludzi upartych wiec pewnie przyznam Wam racje i na sam koniec tuz przed zaslonieciem rurek ponakladam otuliny. Niech strace

    Dziekuje tak czy inaczej ze zagladacie.

    Z nowosci to mam powiercony pod gniazda i wlaczniki caly parter A 5 czerwca chyba przyjedzie szafa sterowniczo-bezpiecznikowa to sa wstawie w sciane i wyryje podejscia.
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  13. #1733

    Domyślnie

    Nie sugeruję że 1cm otuliny uchroni ciepła wodę bez cyrkulacji od ,,wystgnięcia'' ale sugeruję że położenie rurek z CW o temp 50-55C bezpośrednio na chudziaku którego temperatura w zimie nie przekroczy zapewne 10 C jest mocno kontrowersyjne . Ale to twoje pieniądze i twój dom - decyduj sam

  14. #1734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Antkowiak Zobacz post
    Ale nie naleze do ludzi upartych wiec pewnie przyznam Wam racje...

    tak właśnie się ubawiłam!!!!!!!!!!!
    Mężu, Mężu...
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  15. #1735

    Domyślnie

    No nie bądź zbyt surowa dla swojej drugiej połówki dał się przekonać, że można lepiej.

  16. #1736
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar max-maniacy
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Mazury
    Posty
    2.135
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    co bardzo dobrze o nim świadczy.
    Berlin na górce
    Komentarze - Berlin na górce
    Sprzedam mieszkanie na Mazurach 60m2

  17. #1737

    Domyślnie

    chyba nie do końca mnie zrozumieliście...ubawiłam się głównie z pierwszej części wypowiedzi, czyli "NIE NALEŻĘ DO LUDZI UPARTYCH"nie znam drugiego tak UPARTEGO osobnika, jak mój własny, osobisty współmałżonekoczywiście poza pewnymi minusami, ma to i swoje dobre strony (czytaj: zbuduję ten dom SAM, a co!)
    "idź własną drogą, bo w tym cały sens istnienia aby umieć żyć...bez znieczulenia, bez niepotrzebnych niespełnienia myśli złych..."

  18. #1738
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rewo66
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    2.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Bo uparciuchy nie przyznają sie do swej upartosci
    Dziennik budowy i komentarze
    Start 17.10.2011r.
    Parterówka 150m2(w tym garaż15m2) Ściany cer.25cm+styro20cm(0,32),poddasze nieużytkowe, Strop drewn ociepl wełną w warstwach 38cm (0,39) i 15cm(0,35), podłoga styro 9cm(0,32),100% podłogówka, okna 3-szyb VEKA 6-kom 0,8 całego okna, drzwi zewn Weissner 8,8cm grubości, WM Zehnder ComfoAir 350 Lux, PC P-W Nibe ze zbiorn. cwu 270L, Kominek Blanka 8kW. OZC 31,1kWh/m2rok. POŚ dren.
    Mieszkamy od 22.03.2014r. ale to nie koniec

  19. #1739
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomasz Antkowiak
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-030
    Posty
    2.105
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Oj czepialscy sie znalezli
    Tomasz Antkowiak
    GG 7772401

    Nasz Dziennik Budowy - bez murarzy, bez ekip, wlasnorecznie - budujemy Nasz Dom

    ...i wiem ze moge, wiem ze moge
    choc mam pod skora cos jakby strach...

    ...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń
    chcę ubrudzić ręce by wybudować szczęście...

    ...w domu będzie ogień a do domu proste drogi
    wiodą słusznie moje stopy - nie zabraknie mi sił...

    MIESZKAMY od 23.12.2014

  20. #1740

    Domyślnie

    Mnie też żona zarzuca że jestem uparty jak osioł ale co mi tam

Strona 87 z 144

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony