dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Sluzebnosc zamiast wydzielenia drogi

    Witam,
    jest dzialka powiedzmy 25x60 (krotszy bok od ulicy) - bedzie podzial dzialki na dwie
    Mozna wydzielic dzialke na przodzie wezsza o dojazd do dzialki w tyle - formalnie ten dojazdbylby czescia dzialki na tyle.
    Czy mozliwe jest (alternatywa) ustanowienie sluzebnosci przejazdu na tyle dokladnie by potencjalny nabywca dzialki przedniej nie mogl stwarzac trudnosci wlascicielowi czesci dalej od drogi?
    Czyli:
    - zapisac, ze ta sluzebnosc dotyczy konkretnie "pasa Xm od strony zachodniej"
    - ... zapewnic odwodnienie (np nie podnosic terenu swojej dzialki tak by zalewalo), nie zagradzac, umowliwic utwardzenie itp itd
    Jak w praktyce wygladaja takie zapisy?

    Po co? - jezeli przyjmiemy, ze budujemy sie 4m od granicy to wariant ze sluzebnoscia nie ogranicza tak bardzo mozliwosci osadzenia budynku

    Pozdrawiam,
    Przemek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Tylko kto potem kupi taką działkę, wiedząc, że pod oknami będzie mu sąsiad do woli woził się samochodem?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Oj tam. Przecież po odliczeniu wymaganych przepisami odległości, pozostaje piękna działeczka o pow. około 300m2 , na której można będzie umiejscowić zabudowę.

    Ps. A można budować na tak małej działce (750m2) ? Co na to MPZP lub WZiZT ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA FINANSOWO-PRAWNY!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aglig
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    2.057

    Domyślnie

    I kto kupi 750 m2 dodatkowo z służebnością ? A na tak postawione pytanie :
    Czy mozliwe jest (alternatywa) ustanowienie sluzebnosci przejazdu na tyle dokladnie by potencjalny nabywca dzialki przedniej nie mogl stwarzac trudnosci wlascicielowi czesci dalej od drogi?
    Możliwe jest. Co nie znaczy że mimo wszelkich możliwych zapisów potencjany nabywca nie znajdzie sposobu na uprzykrzenie życia właścicielowi drugiej działki.
    Ja bym zapytała inaczej czy prędzej sprzeda się działka 750 m2 z służebnością i takimi zapisami w KW czy tez mniejsza działka 600 m2 dość wąska ale bez tych zapisów ?
    Ostatnio edytowane przez aglig ; 27-12-2011 o 12:43
    Mój jest ten kawałek podłogi, nie mówcie mi więc co mam robić.
    Będę se mówić przyłącz a nie przyłącze, chodzić na pole a nie na dwór, kupować jarzynę,grysik i weke a obok łóżka mieć nakastlik i nie będe się spaźniać, pójdę do masarni i na obiad będę mieć sznycle,a w łazience położę filzy, pościele łóżko i wyplewię grządke a wam nic do tego

  5. #5

    Domyślnie

    no i czy kwiatki wyrosna .... o wplyw na wartosc sie nie pytam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony