dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 80
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia_1982 Zobacz post
    Witam się i mam pytanie o karnisz w obecnym mieszkaniu ten czarny-skąd jest? pzdr
    jeśli dobrze pamiętam ( kupiłam 4 lata temu) OBI

    ale mogę podp,że każdy kto robi ogrodzenia i balustrady metalowe powinien taki ci zrobić bez problemu

  2. #42

    Domyślnie



    oliwka we własnej osobie - mniej więcej


    nr. 7 podzielony będzie na dwie części. Jedna z nich z wejściem od łazienki będzie pralnią
    3 i 4 - pokoje dzieci
    6 nasza sypialnia

    Ostatnio edytowane przez arrass ; 06-01-2012 o 22:01

  3. #43

    Domyślnie

    Pogoda ok więc powoli do przodu na placu budowy. Jak dobrze pójdzie to może jeszcze w tym miesiącu SSZ.
    No i elektryk już czeka na decyzje...., ale od czego zacząć?
    Oświetlenie - ważna rzecz

    Jakiś przelicznik by się przydał tzn.ile punktów (halogenów?) powinno przypadać na jeden m/ kw

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Na przelicznikach to ja się nie znam
    Wiem jedynie, że lepiej dwa gniazdka za dużo, niż jedno za mało.
    Ale jeśli chcesz, to mogę Ci poglądowo wkleić nasz projekt elektryki.
    Wiem, wiem, mieszkanie to co innego niż dom
    Ale może Cię zainspiruje
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

  5. #45

    Domyślnie

    wklejaj, wklejaj.
    Szukam inspiracji na lampę nad barek i drugą, która zawiśnie nad stołem w jadalni. Obie podobne w stylu - tylko jeszcze nie wiem w jakim ????
    Kryształki mi się podobają, ale czy będą pasowały do oliwki powstającej na wsi, pod lasem

    a może:













  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Hmm, mam kryształki w żyrandolu, zawsze można zdjąć jak zaczną mnie denerwować. Też mieszkamy na wsi i pod lasem ale ani wieś ani las nie protestowały przeciw kryształkom (od razu zaznaczę, że celowo wybraliśmy taką lampkę, z której kryształki można zdjąć).

    Z drugiej strony lampy, które pokazałaś w większości są nowoczesne to co ma wieś do tego .
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  7. #47

    Domyślnie



    jak patrzę z zewnątrz na dom to jakoś nie mogę sobie kryształków wewnątrz wyobrazić a jednak chciałabym klasykę z nowoczesnością troszkę
    pomieszać

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Hmm, a dom będzie wyglądał dokładnie jak wyżej? Na pewno nie to po pierwsze. Chyba, że planujesz zielony choć wątpię.

    Po drugie patrz na wnętrza, nie komponuj na siłę wnętrza z zewnętrzem to ma pasować, ale jeśli chcesz powiązać klasykę z nowoczesnością to nie masz co się obawiać kryształków, jeśli je lubisz oczywiście. Nie ma na zdjęciu nie wiadomo czego, normalny dom z dwuspadowym dachem . Chodzi mi o to, że nie trzeba się bać .

    I tu kolejny przykład, nasz dom może z zewnątrz nie jest bardzo nowoczesny ale jednak bryłę ma taką, że można się po niej spodziewać wszystkiego. W środku jest wiejsko-skandynawsko i zewnętrze wcale tego nie zapowiada (szkoda, fakt ale tak już jest).
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  9. #49

    Domyślnie

    hm... a ja jednak jestem za konsekwencją. Np. u nas od początku wiedziałam że domek wg projektu (mamy z tego samego studia ) zrobimy na bardziej wiejski i z oknami ze szprosami. To nie był przymus ani nic na siłę, po prostu dla mnie ważne jest, żeby wnętrze harmonizowało z zewnętrznym wyglądem domu.
    Co do kryształków... osobiście, gdybym miała barokowy pałacyk, to by się w nim pojawiły, ale decydując się na metraż poniżej 200 metrów i wygląd domu wiejski (bo na wsi), wiem, że wyglądałyby nie na miejscu. Akurat u Ciebie podoba mi się to, że zwracasz uwagę na takie rzeczy: "jak patrzę z zewnątrz na dom to jakoś nie mogę sobie kryształków wewnątrz wyobrazić a jednak chciałabym klasykę z nowoczesnością troszkę
    pomieszać".
    Zastanów się, my zrezygnowaliśmy z wielu rzeczy które nam się podobały, ale nie żałujemy, bo mamy wizję całości. Powodzenia!

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Ano właśnie o to chodzi, żeby od początku patrzeć w takim razie na bryłę domu. Ale też nie do końca, Wy Miszaki od początku wiedzieliście czego chcecie, my wybierając projekt mieliśmy bardzo ograniczone możliwości ze względu na konieczność wyboru gotowego projektu domu na dodatek szkieletowego i niesprecyzowaną wizję wnętrz niestety (stąd moje znienawidzone brązowe bezszprosowe okna). Nie zdecydowałabym się na wiejski klasyczny domek wiedząc, że w środku chcę nowoczesności - to na pewno.

    Kolejna kwestia jest taka, że są kryształki i kryształki . A lampy pokazane przez Arrasssą nowoczesne i wcale nie wiejskie, ja ich nie widzę patrząc na dom, tak jak Wy nie widzicie kryształków . W każdym razie ja mam problem jeszcze innego rodzaju, bardzo pragnę wiejskości w środku ale kocham też skandynawskie prowincje i shabby chic, jakoś to trzeba połączyć .

    Chyba widzicie różnicę między

    a
    .

    Ja mam kryształki zdejmowalne, w wersji nr 2 i wcale nie uważam, że nie pasują do domu na wsi. Arrassszepnij słówko a usunę zdjęcia oczywiście .
    Ostatnio edytowane przez yokasta ; 08-01-2012 o 13:20
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  11. #51

    Domyślnie

    zdjęcia jak najbardziej mile widziane

    Mam nadzieję, że już niebawem będą okna i cześć dachówki a wtedy rzeczywiście dom będzie troszkę inny jak ten na projekcie, nie zielony!
    Będzie biały, albo bardzo jasny, okna ciemne, dachówka ciemna.




    to oliwka innych oliwkowiczów ( mam nadzieję, że właściciele nie będą mieli nic przeciwko, wg.mnie najpiękniejsza oliwka)
    u mnie dach będzie ciemniejszy, a białe, murowane filary zastąpione drewnianymi.

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    To tak jak u mnie ( w sensie kolorystyki) tylko okien żałuję bardzo
    Ostatnio edytowane przez yokasta ; 08-01-2012 o 14:22
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lampa 2,3,5 będą pasowały do nowoczesnej, lekko skandynawskiej "wiejskości"

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar yokasta
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Posty
    2.506

    Domyślnie

    Ja się zgodzę tylko odnośnie 5, reszta to design i tyle a pierwsza i ostatnia przypominają mi raczej Bauhaus.

    Nawet ten niby-świecznik .
    Ostatnio edytowane przez yokasta ; 08-01-2012 o 14:54
    SimplyAnna - wnętrza, diy, dzieci


    Actus simulatus nullius est momenti

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nr 2 to lampa z ikea

    ja myślę, że na tym etapie budowy, szukanie lampy jest nieco na wyrost.
    Za dwa lata może się autorce spodobać coś zupełnie innego, nie mówiąc już na ile będzie ją stać na etapie wykończeniówki - bo niektóre te lampy to koszt ponad 2 000 zł
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 08-01-2012 o 15:42

  16. #56

    Domyślnie

    Przyszłam i ja.
    Na początek gratuluję domu! Mam nadzieję, że uda Ci się tam stworzyć wymarzone wnętrza.

    Planowania oświetlenia nie zazdroszczę - to był dla mnie najgorszy etap. Każdy radził coś innego, nie byłam też jeszcze pewna gdzie będzie stał jaki mebel. No i presja, bo deweloper wszystko chciał mieć "na wczoraj".
    Trzymam więc kciuki za same trafne decyzje.

  17. #57

    Domyślnie

    elfir
    i tak na marginesie - za dwa lata???
    Ja chce tam pierogi z kapustą, barszcz i uszka gotować w grudniu
    żeby cały dom zapachami z kuchni pachniał,
    chcę żeby karpie w wannie pływały,
    a dzieciaki miały wreszcie wieeeeelką choinkę !

    Oczywiście, że za wcześnie na wybieranie lamp samych w sobie ale muszę się zdeklarować gdzie mają być wszystkie pstryczki, gdzie i jakie oświetlenie będzie, wiszące czy stojące lampy, kinkiety cz nie, halogeny i gdzie ???????
    a ja - żeby zdecydować najpierw przeglądam inspiracje i zastanawiam się jakie lampy mi się podobają i do jakich wnętrz będą one pasowały, czy ja i moja rodzina będziemy się dobrze w takich wnętrzach czuli, czy te wnętrza będą odzwierciedlały nas - jako rodzinę, ale też 4ry różne osobowości
    Dlatego cholernie zazdroszczę tym z Was, którzy już na etapie projektu wiedzieli jak będzie wyglądał ich dom.
    Chyba łatwiej wtedy podejmować decyzje...

    Tymczasem dalej rozmyślam nad pstryczkami - elektryczkami
    Ostatnio edytowane przez arrass ; 09-01-2012 o 18:52

  18. #58

    Domyślnie

    a w tzw. międzyczasie ...




    krzesła NIE, ale ZEGAR baaardzo mi się podoba

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w ciągu jednego sezonu chcesz się zbudować?
    Szybkie tempo sobie narzucasz.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar narendil
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Białystok
    Posty
    7.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał narendil Zobacz post
    Ale jeśli chcesz, to mogę Ci poglądowo wkleić nasz projekt elektryki.
    Mam nadzieję, że się przyda
    włączniki
    gniazdka
    Ania urządza swoje cztery kąty

    Mój pół-apartament

    Zdjęcia

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony