dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 153
  1. #121
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00235.jpg
Wyświetleń:	1197
Rozmiar:	83,6 KB
ID:	285884Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00234.jpg
Wyświetleń:	1195
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	285885Dogrzewanie wentylacji nagrzewnica mocy ok 6 kw.
    Ciekawe czy będzie kiedykolwiek pracowała na 50 %
    Obecnie mam 18-19c o 6 rano na zewnątrz 6C
    a dach jeszcze nie do końca ocieplony na razie U dachu jakieś 0,3 docelowo 0,08w/m2*K
    Gdy nic się nie dzieje przez 16 godzin temp spada do 17 C
    By dogrzać do 20C wystarczy użyć farelki 2200W przez ok 1 godzinkę









    GWC Jest w stanie zlikwidować spaliny z innych kominów. Super

    Bardzo ważne by nie używać GWC bez zasłonięcia siatką , u mnie narazie pończocha Im zimniej tym bardziej oblepiona owadami?

    cdn...

  2. #122
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Niech ktoś mi wyjasni jak to mozliwe że w GWC rosnie temp wczoraj świeciło słoneczko do wczoraj z gruntu 14,5C czy na zewnątrz 12 czy 1 ,Lecz dzis zgłupiałem term pokazuje 18,2

  3. #123
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Z wody 70C maksymalnie dostaje 38,7C na powietrzu. Z ok 20C z reku. Czy to dobry wynik

  4. #124
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00175.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	289734Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00176.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	289735Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00178.jpg
Wyświetleń:	151
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	289736Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00179.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	90,4 KB
ID:	289737Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00180.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	289738

  5. #125
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    [ATTACH=CONFIG]289739[/ATTACH] GWC ratuje w takiej sytuacji
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9ab9a14f8670f77d20141118030454694_0_img.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	289739  

  6. #126
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Teraz same dziwy gdy daje zimniejsze powietrze nagrzewnica lepiej dogrzewa nawet o 10ć więcej jak to

  7. #127
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    GWC temp stała 9,3 i spada do 8,5 w przypadku mrozu bez znaczenia czy -1 czy -7. Sciana z wyrzutnią cała w lodzie na zewnątrz oczywiście
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom.jpg
Wyświetleń:	922
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	292929Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	iuyytyu.jpg
Wyświetleń:	930
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	292930
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00039.jpg
Wyświetleń:	931
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	292931

  8. #128
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00399.jpg
Wyświetleń:	921
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	292933Nie ma to jak poliuretany

  9. #129
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    test zimy rozpoczęty, - 8 w nocy nagrzewnica utrzymała 20C pomimo nie docieplonego dokładnie stropodachosufitu


    O poranku brrr. warto izolować


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00411.jpg
Wyświetleń:	849
Rozmiar:	92,1 KB
ID:	293466oKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00422.jpg
Wyświetleń:	839
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	293467Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00429.jpg
Wyświetleń:	841
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	293468
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00432.jpg
Wyświetleń:	834
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	293469

  10. #130
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    p.s. w buforze z 65c zostało 400 literków wody 56c

  11. #131
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Witam serdecznie u siebie też planuje dogrzewac nawiew zakupiłem niedawno centrale dospel optimal w tej chwili nie mam żadnego gwc i chyba nie mam możliwości już zrobic przy obecnej temperaturze 4stopnie na zew.na nawiewie mam 15stopni myślałem o nagrzewnicy z chłodnicy samochodowej ale nie wiem czy się nada zasilanie początkowo miało byc z bufora 600l którego obecnie grzeje do połowy z góry gazem i jest on w tej chwili tylko do potrzeb cwu ,ale chyba lepiej podepnę się pod rozdzielacz podłogówki na powrocie bo jest tam w miare stabilna tem. czyli ok 25stopni i nie trzeba dodatkowej pompki czyli potrzebuje dogrzac nawiew w skrajnych wypadkach o około 5 stopni jaką moc musiała by miec ta nagrzewnica aby dogrzac powietrze z 13 do np.18 stopni zasilaniem wody 25 stopni Pozdrawiam

  12. #132
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Najważniejszym elementem dogrzewania jest jej wmontowanie w nawiew. Nieszczelna puszka, pozwoli wyciągnąć max 32C z wody 70tak jak na foto wcześniej. Po włożeniu rury zrobionej z ekranu za kaloryferowego do puszki pozwala wyciągnąć 38c z 60 c wody Na nawiewach mam piętro 23 parter 25 . Dom nagrzewa się cały nie ma stref cieplejsza zimniejsza z wyjątkiem parteru z kominkiem. A na GWC nigdy nie jest za późno. Możesz dać długi wywiew w rurze zasycającej . takie gwc zewnetrzne

  13. #133
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj, przegladając Twój dziennik nasuwają mi sie nastepujące pytania
    - jak wyglądają poszczególne warstwy podłogi od gruntu, z relacji wynika ze Ocieplałes perlitem i niczym więcej?
    - bardzo ciekawi mnie podgrzewanie powietrza do WM nie bardzo kumam jak to działa a tym bardziej jak to wykonać ?
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wczoraj żona zaczęła narzekać że mój wynalazek nie działa bo 20c na piętrze nie da się przekroczyć .
    Wnerwiłem się wyjąłem nagrzewnice popatrzyłem sprawdziłem innym wentylatorem jaki ma opór i finalnie wyrwałem część lamelek ze środka.
    I w ten sposób osiągnąłem SUKCES przy wodzie 50c mam 22/23 na piętrze dzięki nagrzewnicy, pomimo że powietrze za nią wylatuje jakieś 25c to na piętrze na wylocie jest 23, wcześniej przy powietrzu 35 na wylocie na piętrze ledwo 20c. gdy nawiew 23 w pokoju 22, wilgotność 35% .
    Dziś pójdę dalej wyrywać lamelki i tak sobie myślę zostawię tylko po obwodzie. bo dedykowane mają 3 lub 4 rzędy rurek a tu jest 9. Najwyżej je puźniej przewinę miedzianym drutem

  15. #135
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie mam pojęcia jakiej mocy użyć . Wszystko robię metodą prób i błędów. Ale wychodzę z założenia, że jeżeli można ogrzać metalową puszkę pędzącą 100 km/h w -10 która wychładza się w 3 min do (0C) to i dom który traci 1c na 24 h można tym dogrzać
    GWC można zawsze wykonać jak nie ma zmarzniętej ziemi .
    By na nawiewie za reku było 21C to nagrzewnica ciągnie grawitacyjnie, tu znaczenie ma położenie węży i prędkość reku. bez względu na temp wody nie przekroczymy 22 i nie zejdzie poniżej 19, dziwne ale tak mi wyszło
    Chłodnica samochodowa teoretycznie ma moc 2 razy większą niż moc pędna samochodu, ale upchnąć to w WM i te opory , nagrzewnica jest lepsza, Albo chłodnica oleju one mają duży prześwit

  16. #136
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Witaj, przegladając Twój dziennik nasuwają mi sie nastepujące pytania
    - jak wyglądają poszczególne warstwy podłogi od gruntu, z relacji wynika ze Ocieplałes perlitem i niczym więcej?
    - bardzo ciekawi mnie podgrzewanie powietrza do WM nie bardzo kumam jak to działa a tym bardziej jak to wykonać ?
    Tak ociepliłem tylko perlitem.
    Wpierw luźno rozsypałem, na chudziaku myśląc że da się to ubić, następnie się załamałem . Bo zachowuje się jak woda. wszystko w niego wpada. i by móc chodzić jako tako porozkładałem deski które nie wpadają bo ładnie rozkładają siłę nacisku a gdy mi ich zabrakło rzuciłem kawałek kojca dla szczeniąt i wtedy EUREKA na perlit kładziemy folie budowlaną i przyciskamy go kratownicą budowlaną, gdy się po tym chodziło , miało się troszkę wrażenie jak by się chodziło po łózko wodnym I na to poszedł miksokret.
    Pan od betonu stwierdził że jak on położy swoje to z 30 cm zrobi się 3 cm a ja na to że ja ubije nogą a on niech w to miejsce wywali tyle towaru ile jest w stanie. i perlit tak jak się ugniótł pod moim butem tak samo siadł pod betonem nasypanym na kupke wysokości ok 1,5 m.
    Z racji tego że perlit chce ucviekac wpierw kazałem betonować przy ścianach by nie wypłynął, no i nie wszędzie jest 30 cm gdzieś jest 33 a gdzie indziej 27 , jakoś nie widać by miało to jakiekolwiek znaczenie. jedynie beton ciężko wyliczyć . Tak jak go znienawidziłem to teraz nie widzę nic lepszego

  17. #137
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    Tak ociepliłem tylko perlitem.
    Wpierw luźno rozsypałem, na chudziaku myśląc że da się to ubić, następnie się załamałem . Bo zachowuje się jak woda. wszystko w niego wpada. i by móc chodzić jako tako porozkładałem deski które nie wpadają bo ładnie rozkładają siłę nacisku a gdy mi ich zabrakło rzuciłem kawałek kojca dla szczeniąt i wtedy EUREKA na perlit kładziemy folie budowlaną i przyciskamy go kratownicą budowlaną, gdy się po tym chodziło , miało się troszkę wrażenie jak by się chodziło po łózko wodnym I na to poszedł miksokret.
    Pan od betonu stwierdził że jak on położy swoje to z 30 cm zrobi się 3 cm a ja na to że ja ubije nogą a on niech w to miejsce wywali tyle towaru ile jest w stanie. i perlit tak jak się ugniótł pod moim butem tak samo siadł pod betonem nasypanym na kupke wysokości ok 1,5 m.
    Z racji tego że perlit chce ucviekac wpierw kazałem betonować przy ścianach by nie wypłynął, no i nie wszędzie jest 30 cm gdzieś jest 33 a gdzie indziej 27 , jakoś nie widać by miało to jakiekolwiek znaczenie. jedynie beton ciężko wyliczyć . Tak jak go znienawidziłem to teraz nie widzę nic lepszego
    Ok, dając około 30cm perlitu mamy w fazie koncowej po wykonaniu mixa około ~`3cm oczywiscie bez wylewki , jak to wyliczyć tzn ile w takim przypadku wynosi przenikalnosc cieplna ?
    Czy Dawałes dylatacje ?
    Jakie plany co do ogrzewania -podłogówka?
    W jakiej cenie Perlit i skąd ?
    Ten Perlit to jakiś NIEZIEMSKI
    Tu na forum ludziska pisali ze min. mieszali perlit tylko nie pamiętam z czym, z tego co piszesz to wnioskuje iż sam proszek przykryłeś wylewką?
    Ostatnio edytowane przez Greg_81 ; 07-01-2015 o 08:19
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  18. #138
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzesiulla Zobacz post
    Ok, dając około 30cm perlitu mamy w fazie koncowej po wykonaniu mixa około ~`3cm oczywiscie bez wylewki , jak to wyliczyć tzn ile w takim przypadku wynosi przenikalnosc cieplna ?
    Czy Dawałes dylatacje ?
    Jakie plany co do ogrzewania -podłogówka?
    W jakiej cenie Perlit i skąd ?
    Ten Perlit to jakiś NIEZIEMSKI
    Tu na forum ludziska pisali ze min. mieszali perlit tylko nie pamiętam z czym, z tego co piszesz to wnioskuje iż sam proszek przykryłeś wylewką?
    Nie nie ziemski a wulkaniczny
    perlit kupowałem z Bełchatowa, 196 zł za m3 trochę mi zostało mogę odsprzedać za 190 zł
    Dylatacje dawałem, tzn nie ja tylko ekipa od posadzek maszynowych według sztuki, nic nie pęka, na betonie prowadzone są prace różnego typu,. Dylatacje pracują jak trzeba Widać lekkie poszerzenia w liniach.
    Z racji tego że pod izolacją będzie zawsze ok +4 C a chudziak również nie przypominał stołu do ping ponga nie ma zbyt dużego znaczenia brak 3 cm izolacji z racji braku występowania zawilgoceń lub braku łączeń izolacji,więc na pewno nie ma mostków.przy wszystkich narożnikach i niewygodnych miejscach np w przepustach instalacjyjnych jest na 100% bardzo dobrze zaizolowane , czego nie był bym tak pewny przy styropianie.
    Wyobraźmy sobie ocieplenie z cukru który pyli się jak mąka ale jest lżejszy.to właśnie perlit
    tak widziałem perlitogips. wątek Adama.M Można też z cementem pomieszać. robiłem testy. i na wiosnę najwyżej moja nadwyżka pójdzie na opaskę wokół domu perlitobeton. można go mieszać w betoniarze zamiast piasku z cementem. Z racji że perlit nie pije wody lecz skutecznie utrudnia jej wędrówkę. na 25 kg cm i 125 l perlitu potrzeba 100 litrów wody, i wtedy masz fajny samopoziom w warunkach zewnętrznych po 3 dniach można chodzić, po 2 tygodniach można znaleźć mokre miejsca , zaletą jest miła praca bo wiaderko perlitobetonu waży ze 2-3 kg a zwykły beton wyrywa stawy, nie wiem co do nośności, dla ludzi może być . Drewno można na nim rąbać
    Podczas rozsypywania najlepszym zabezpieczeniem twarzy jest OP1 a na trąbę wystarczy przeciwpyłowa maska z marketu, łopata śniegowa do rozgarniania,następnie brodzisz jak w wodzie dla spulchnienia i następnie gładzenie szuflą do śniegu odrazu lekko ubijając.
    Podłogówkę można by do kratownicy przymocować, i było by ok
    Jestem chyba pionierem w posadzce na luźnym perlicie,
    Podłogówki nie zakładałem bez sensu. Domek mi wyszedł 7w/m2 nagrzewnica i kominek 12 kw w zupełności wystarcza.Ogólnie w 24 h przy -5/6 z 21 wychłodzi się do 19,9 po zejściu do 18c zatrzymuje się wychładzanie dzienna jest 18 a nocna 17 . w słoneczne dni można z 18 dobić do 22

  19. #139
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nazwa:  dddddd.jpg
Wyświetleń: 470
Rozmiar:  97,2 KB

    No już niedługo malowanko podłoga i bilard można wstawiać
    Nazwa:  ddde.jpg
Wyświetleń: 466
Rozmiar:  99,9 KB

  20. #140
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	CAM00455.jpg
Wyświetleń:	465
Rozmiar:	108,4 KB
ID:	300409

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony