dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie przy Migdałowej - pod warszawską hałdą ;)

    Dobra starujemy, może nie tak szybciutko jak samolot odrzutowy, ale powoli



    Działka do dyspozycji 350m, prąd i woda przy granicy. Obecnie na działce stoi nieużywany "budynek gospodarczy"
    Projekt przy Migdałowej wybrany raczej pod działkę - przynajmniej jak narazie ze wstępnych obliczeń powinien pasować na wymiar Usytuowanie na działce tak samo jak w projekcie.
    Wniosek o warunki zabudowy napisany więc pod ten dom, złożony dwa tygodnie temu.
    Co do projektu planuję zmiany raczej kosmetyczne - powiększenie łazienki na parterze kosztem kotłowni, na górze lustrzany rozkład pokoi.
    Planuję płytę fundamentową. Jeśli urzędy nie będą mieć zastrzeżeń ani wątpliwości to być może w tym roku zrobił bym płytę fundamentą - jeśli dał bym radę w tym roku to była by to płyta bez ogrzewania - musiał bym wtedy na płycie kłaść podłogówkę.
    pod hałdą

  2. #2

    Domyślnie

    We wtorek uzupełniłem wniosek o WZ
    W zeszłym tygodniu wysłałem również wniosek do RWE o podanie technicznych warunków przyłączenia.
    Byłem też w MPWiK - potrzebowali mapkę w skali 1:500, a że zostawiłem ją w UM to chyba zastanowię się nad abisynką (mam w piwnicy hydrofor 750W River Press ) na działaczce będzie woda a w piwnicy zwolni się miejsce.
    pod hałdą

  3. #3

    Domyślnie

    Podpisałem umowę z RWE na przyłączenie, moc 17kW. Mam nadzieję, że na ogrzewanie prądem wystarczy...
    pod hałdą

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Mysław
    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Marki
    Posty
    960
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp5_10sd Zobacz post
    Podpisałem umowę z RWE na przyłączenie, moc 17kW. Mam nadzieję, że na ogrzewanie prądem wystarczy...
    Hej, witam w dzienniku i pozdrawiam budowniczego z okolic Stolicy.
    Ja wziąłem 20kW przyłącza (tak opłata stała spora...) ale prócz tego że wszystko na prąd (no ogrzewanie wspierane PC) mam w bryle garaż i warsztat z urządzeniami większej mocy. Uważam że te 17kW na ogrzewanie u Ciebie, nawet samym prądem spokojnie wystarczy.
    Możesz zdradzić czy będzie to ogrzewanie podłogowe, pompą ciepła, klimakonwektorami, fancoilami, etc?
    Mysław
    --
    ENERGOOSZCZĘDNY PROJEKT - MOCNO INDYWIDUALNY
    Mój dziennik + wpisy odwiedzających


  5. #5

    Domyślnie

    Witaj,
    Po przeczytaniu setek tematów na forum i artykułów w magazynach budowlanych doszedłem do wniosku, że zrobię ogrzewanie podłogowe i do tego kospel 8kW.
    Jak 17kW okaże się za mało to zamiast płyty indukcyjnej zamontuję płytę gazową zasilaną z butli
    Na lato w późniejszym czasie zamontuję pompę ciepła powietrze-woda do ogrzewania CWU.

    Aha złożyłem też zgłoszenie na rozbiórkę obecnego budynku
    Ostatnio edytowane przez mp5_10sd ; 16-11-2015 o 11:29
    pod hałdą

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał mp5_10sd Zobacz post
    Witaj,
    Po przeczytaniu setek tematów na forum i artykułów w magazynach budowlanych doszedłem do wniosku, że zrobię ogrzewanie podłogowe i do tego kospel 8kW.
    Witaj

    Migdałowa jeśli zadbasz nie ma dużego zapotrzebowanie na C.O.
    Wybierz właściwą taryfę energetyczną i zasilaj podłogówkę w tanich przedziałach czasowych o reszte zadba jej duża bezwładność.

    ps. Ja mam gaz i choć rachunki nie są wysokie (...) to obecnie zrobiłbym tak jak Ty. Łącznie zaoszczędziłbym kilka tysięcy złoty wydanych sumarycznie do tej pory w opłatach stałych/abonamentowych, wykonaniu przyłącza gazu, podpięciu od licznika do domu, najęciu koparki, wykonania instalacji wewnętrznej, kominiarza, kupnie skrzynki gazowej, wyjazdami do gazowni etc.
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 16-11-2015 o 13:06

  7. #7

    Domyślnie

    W okolicy nie ma gazu, więc mam jeden "problem" z głowy
    Mam do wyboru paliwo stałe, albo wygodę i ogrzewanie prądem.
    Taryfę wezmę G12.
    pod hałdą

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony