dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 153
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wreszcie jest projekt i pozwolenie.
    Zaczynamy.
    Humus. Zdjęty. Znów firma ojciec i syn. Znów polecam.
    Geodeta.
    Namierzył się, namęczył się, wytyczył.2 dni mu to zajęło, bo znów ten sam słupek graniczny rozjechaliśmy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6573.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	94352Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6560.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	94353Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6575.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	94354

  2. #22
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wykop pod ławę.
    Minikoparka, mogę gościa polecić. Słowny pracowity, pomysłowy, akuratny, sprawny, dokładny. Szłam za nim z miarką(kij z wbitymi odpowiednio gwoździkami)i pokazywałam czy już dosyć czy nie. Szerokość i głębokość. Kazałam ciut wężej kopać, bo resztę ręcznie zrobimy by nie trzeba było szalować i by ziemia się nie osypywała. Pracował w niedzielę, w święto kościelne. Nie przeszkadzało nam to, jemu też nie. Gorzej z sąsiadami…
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6642.jpg
Wyświetleń:	111
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	94355Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6591.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	94356Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6590.jpg
Wyświetleń:	118
Rozmiar:	98,7 KB
ID:	94357Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6580.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	94358Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6579.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	94359

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A oto miarka i reszta widoków

    Castingi bobów.
    To było chyba najciekawsze. Komu powierzyć swój dom i kasę? Oni zrobią i pójdą sobie, a mi w tym mieszkać. Więc muszą być najlepsi. A jacy to są najlepsi? A kto by to wiedział… Na pewno najtańsi, najmniej wymyślający, tacy co ci wszystko opowiedzą jak i czemu wykonają, samodzielni itd. No to szukamy. Różni byli.
    Młodziak, ma(podobno)swoich bobów, dajesz zaliczkę(małą nawet), przychodzą, robią, płacę resztę, wychodzą. Ale z twarzy mi co innego patrzyło: daj zaliczkę i Nara!
    Znajomy znajomego, z polecenia. Byliśmy u niego. Pogadaliśmy, zapytaliśmy o cennik. Powiedział że się odezwie. Czekamy. Do dziś. Możemy se jeszcze poczekać.
    Benny Hill. Przyszły teść z przyszłym zięciem Spółka jawna. Zaprosiliśmy ich na działkę. Byli tam ok. 2 min, po czym stwierdzili że najlepiej się gada w domu i czy można do nas do domu. Hmmmm. Zaskoczona, ale co tam. Wczoraj sprzątałam, chyba jest jako tako na przyjęcie gości. Jedynie psa schowam w pokoju. Nie wszyscy są rozluźnieni przy amstaffie. Gadamy przy kawie. O wszystkim innym niż o cenie. I tak 3 godziny. Po czym stwierdzili żebym wysłała im projekt na maila, oni w domu przeliczą i odpiszą lub oddzwonią jutro. Mam zeskanowany cały projekt, więc wysłałam jeszcze przy nich. Jutro nastąpiło po 2 dniach i telefonie do nich z naszej strony. Znów zapytali czy nie było by problemy się spotkać osobiście, bo mają napisaną wycenę i parę pytań odnośnie projektu. No dobra. Przyszli za ok. 3godz. W tym czasie postanowiliśmy z mężem, że bierzemy wycenę i odkładamy na bok z komentarzem ze poczytamy ja później i się ustosunkujemy się za2dni. Tak i zrobiliśmy. Po czym zapytaliśmy jaki mają niejasności co do projektu. Odjęło im mowę. Chyba myśleli ze będziemy dywagować o cenie i że to nie jest za dużo i itd. W końcu tematy się jakoś pokulały, z których wynikło, że projektu nie obejrzeli z maila(z pamięci robili, papudroki), wyczaiłam że wliczyli ławy z betonu B15, gdzie w projekcie wszędzie pisze B20. Nie umieli nam odpowiedzieć jakby zrobili schody samonośne(czy jest pod nimi ława czy nie). Przyznali, że opinia przyszyta do budowlańców ze są pijakami, to zasługa samych inwestorów, którzy polewają pod byle pretekstem, by się samemu nachlać i zrzucić winę na nich przed małżonkiem. Powiedzieli żebym NICZYM się nie martwiła co do materiałów i roboty, że mam odpocząć, skupić się na zarabianiu pieniędzy, że wszystko za mnie zrobią. Tu mnie wkurzyli: mam być krową dojną i się z tego cieszyć? Przecież powiedziałam że nie transz kredytu jedziemy, tylko z odłożonych! Zaczęłam ich rozpytywać i przyciskać do ściany, a mąż obserwował ich zachowanie. Z rozmowy wynikło że zaczynając na początku grudnia na bank uwiną się do końca miesiąca(ten etap prac co zaplanowaliśmy trwa ok. 1 tygodnia!!!)-po prostu chcieli wziąć sobie zapas czasu na poszukanie ekipy budowlanej. Szczęśliwi, zdradzili że, najlepiej lubią wykończeniówkę. To ich jeszcze przycisnęłam. Okazało się, że ich fizycznie na budowie nie będzie(że im kasa tylko)i że stary jest hydraulikiem a młody elektrykiem!!!!!!!!!!!!!!!KU**A!!! Czy ja szukam pośredników???????????????? Wołali za mniejszy etap zaawansowania prac niż ekipa poniżej a chcieli skasować o 10 000zł więcej! Na drzewo z nimi.
    Pomiędzy nimi skontaktowaliśmy się z jeszcze jedną ekipą. Ciężko u nich z terminami, co mnie b. wkurzało - bałam się ze mróz przyjdzie, że zima i że nie zdążymy fundamentu zlepić przez zimą. A takie tempo musieliśmy mieć innych względów. Przyjechali we4,spotkali się z mężem na działce. Poprosili projekt na maila(sądziłam że kolejni…)pogadali że mogą niektóre rzeczy taniej kupić itd. Firma ojciec i 2 synów+1pomocnik,jak się okaże później+jeszcze1pomocnik.razem5. Pogadali, poszli. Dzień później ,w dzień kiedy gadaliśmy z Benny Hillami dostaliśmy telefon, że wysłali na maila wycenę. Nawet byliśmy milo zaskoczeni, ceną, terminowością. Ale zaznaczyli, że zaczną parę dni później niż my to sobie wymyśleliśmy. WRRRRRRRRRR, chciałam już! Pomyśleliśmy, że jak w tym czasie znajdziemy jeszcze kogoś, to tych odpuścimy sobie. Nie wiedzieć czemu nie szło nikogo innego znaleźć. To był znak;]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6662.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	94360   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6603.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	81,0 KB
ID:	94361   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6582.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	94362  

  4. #24
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Stół. Że by nie było za wygodnie - jak to stwierdził szef ekipy - bo jak się siedzi za wygodnie, to robić się nie chce ;] . Choć parę metrów dalej stały 2 stoły(okrągły lub prostokątny-do wyboru) i krzesła.
    Załącznik 94363

    Zaczynamy.
    Wyrównali wykopy, zaszalowali studnie. Była naszym zmartwieniem nr1. Wykopano ją kiedyś akurat tam, gdzie dom będzie stał. Więc projektując albo w środku, albo na zewnątrz powinna zostać. Przecież nie pod ławą. Tak było zaprojektowano, by pod domem została, a przez fundament się rurkę przepustowa da i będzie dostęp do wody przez hydrofor. Tylko zapomnieliśmy i my i projektant że narożnik działki, do której się przytulamy najbliżej nie ma kąta 90⁰,tylko ok88. Wyszło to dopiero jak geodeta tyczył budynek. Tak więc by zachować normy musieliśmy odsunąć dom od sąsiada z lewej tak, by w najwęższym miejscu było 3m. No i wyszło że trzeba dom osunąć metr w prawo, akurat ławą na studnie!!!!!!!!!! Super… co teraz… jak to zaszalować? Za zbroić? Cały Internet przeczytaliśmy w tym temacie i dalej nie wiemy co i jak… pozostawiliśmy sprawę Bobom. Jakoś to będzie. Później nam wytłumaczyli. Na parterze będziemy mieć duże okno,3m szerokości. Jakoś na nim reszta domu stoi i się te okno nie ugina. Bo nadproże jest. A ono nie jest nawet zbrojone! A studnie zasklepili nam żelbetem! Skakać po tym słoń może. Jak w tych gotowych projektach;] Uff, ulżyło. A tak z projektem kombinowaliśmy. Na szczęście tak go zrobiliśmy, że niczego sobie nie odjęliśmy w nim, by ominąć studnie. Więc dom dalej będzie ok. Po wytyczeniu też się okazało że rura od GWC wyszła 10cm od narożnika domu! Jak my mierzyliśmy? Jeszcze trochę i byłaby w ławie… Naprawdę jakaś opatrzność ma nas w opiece!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6682.jpg
Wyświetleń:	173
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	94365Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6675.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	94366Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6681.jpg
Wyświetleń:	167
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	94364

    Podbeton. Nie idzie zamówić pompogruszki, a oczywiście pompa + gruszka kosztuje o wiele drożej. Co robić? Uratowali nasze portfele Boby. Zdecydowali taczką rozwozić. Nie musieli. Mogli powiedzieć - do zobaczenia później, jak załatwicie pompę. Taskali ciężkie taczki. Wszystkie 3,5m³. Nie narzekali.

  5. #25
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6667.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	94368Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6668.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	94369Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6683.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	94370Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6670.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	94371

  6. #26
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zbrojenie i ławy. Parę dni później akurat udało się pompogruszkę załatwić. Ułożyli stal i czekamy. Okazuje się, że w tym węźle dziś maja awarie i betonu nie mają, mogą jedynie auto udostępnić. Wrrrr. Nerwy. Chcieliśmy wysłać go po cudzy beton, ale okazało się, że zawiść konkurencyjna była silniejsza i obcego niewiadomego składem betonu(8-o) wozić nie będą. Nic innego nam nie pozostało, jak zamówić gruszkę z betonem skądś indziej. Tak i zrobiliśmy. Nawet proponować nam się Bobom nie chciało żeby taakie ilości taczką wozili. Bo 14,5m³.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6694.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	94372   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6691.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	94373   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6693.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	94374   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6692.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	94375   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6690.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	94376  


  7. #27
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6699.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	90,9 KB
ID:	94377  

  8. #28
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6709.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	94378   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6708.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	94379   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6706.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	94380   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6710.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	84,3 KB
ID:	94381  

  9. #29
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Przyszedł czas na murowanie bloczkami betonowymi. Woda potrzebna, a więc i hydrofor. Biegiem do Leroya, na ostatnią chwilę oczywiście na się przypomniało a więc za5min. 21-sza. Nawet miły ten sprzedawca był jak na tą porę dnia,i ta kasjerka co ostatnia na kasie była, za nami czekała;].
    Dzień następny. Uruchomianie. K***A! Zemsta sprzedawcy! Nie taką złączkę dał! Biegiem jadę do Leroya. Wracam. Dałam Bobom, sama do domu pojechałam. Nie zdążyłam butów zdjąć – telefon, że to coś plastikowe co właśnie kupiłam, że im w rękach się rozleciało. Jak tu nie przeklinać. Znów kurs do sklepu. Dobrze ze wszystko w promieniu paru km od siebie. Tym razem metalowe kupuje. Zawoże - działa. Ufff!
    Dzień drugi murowania. Wczoraj rozkręcili hydrofor z rurek, dziś skręcili i …nie działa! Coś tam chodzi, a wody nie wciąga. wrrrrrrrrrrrrrr. Zdecydowali do jeziora chodzić po wodę, ok. chodzili, nie narzekali. W międzyczasie odkryliśmy przyczynę usterki(jej braku-trzeba było raz jeszcze taśmy teflonowej użyć) i zadzwoniliśmy że już jest ok. Na to usłyszeliśmy żebyśmy się nie fatygowali. Im pasuje noszenie z jeziora! Jakbym wiedziała to w ogóle go nie kupowała… Trudno, i tak będzie potrzebny później do podlewania trawy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6722.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	94382   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6716.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	94383   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6721.jpg
Wyświetleń:	177
Rozmiar:	92,7 KB
ID:	94384   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6717.jpg
Wyświetleń:	181
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	94385   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6724.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	94386  


  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Wymurowane.
    Styropian i zasypanie, wyrównanie terenu na całej działce, zasypanie wewnątrz. Podczas wyrównywania poziomu okazało się że ciut zadumo ziemio-piasku mamy, więc oddałam go za free koleżance z pracy. 40 ton. Długo będzie jeszcze nawozić, nie wiedzieć czemu zbudowali jej dom strasznie wysoko, brakuje jej chyba tak ok.20cm wysokości całej działki.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6739.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	70,9 KB
ID:	94387   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6740.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	94388   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6731.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	94389   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6749.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	94390  

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6767.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	94391   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6758.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	94392   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6765.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	94393   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie6761.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	92,6 KB
ID:	94394  

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Koniec. Na więcej nam siana zabrakło.
    Roboczych dni na to potrzebnych było 4+czas na wysychanie betonu. A nie miesiąc, jak u Benny Hillów!
    Tak zimujemy, jeśli to ogóle zimą nazwać można. Pogoda wręcz budowlana!
    Czekamy, na cyrograf .

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar cronin
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    3.949
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Witam się, tu można?
    niezły początek, chaszcze miałam takie same, na szczęście bez staroci do wyburzenia. A pod całą resztą odnośnie wyboru domu i projektu itd podpisuję się rękami i nogami Mnie projekt indyw. kosztował niewiele więcej niż gotowiec z adaptacją i to tylko dlatego że dokupiłam gotowy projekt garażu. A znalezienie projektu prostej kostki na wąską działkę graniczy z cudem, jak sami wiecie. Rozumiem że teraz czekacie na bociany i mannę z nieba? Napiszcie z czego będziecie budować, czym dach pokryjecie itd
    RÓB NIE KOMBINUJ

    Było mi bardzo miło Was gościć ... komentarze miło widziane w dzienniku

    Dziennik i komentarze kostki

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Domek będziemy stawiać z Betonu Komórkowego tzn ściany zewnętrzne wewnętrzne z sylikatów. Ze względu na dobrą akumulacje oraz wyciszenie, np łazienki
    Na temat dachu to w 99% jesteśmy przekonani do natrysku pianką zamknięto komórkową.
    http://www.pur.com.pl/o-technologii/system-pur/
    Jest to dość drogie lecz sam dach jest tani więc suma sumarum wychodzi podobnie jak ze skosami.
    18 cm pianki ma podobno dać U= 0,1 koszt ok 19 tys zł wraz z pokryciem warstwy UV za 105 m2

  15. #35
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blockhause

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    właśnie. taki projekt wcale nie jest droższy od gotowca. i warto mieć w domu po-swojemu.szczerze mówiąc w gotowcach bym się czuła trochę jak w bloku - ktoś za ciebie decyduje jak masz mieć. gdzie tu marzenia? a co do kosztów to idzie tak zaprojektować że w samej budowie dużo się zaoszczędzi więc sumassumarum i tak się opłaca. Nie chwaląc się kuchnie opracowałam ja. A na ten pomysł naprowadził mnie nasz (z Andrzej.K) kolega. Jak mu zadałam retoryczne pytanie:"od czego zacząć projektować?". Odpowiedział, że od haczyka! Na co ja zapytałam, że jakiego haczyka.
    - A no od tego od twojego łańcucha, na którym będziesz uwiązana w kuchni;]

    i ma trochę racji;]
    W kuchni ma być mi wygodnie, bo u nas wszystkie imprezy i palarnia są w kuchni zwykle. I tak się zaczęło.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    to dołączam do oglądających Skąd będziesz miał isomur i w jakiej cenie jeśli można spytać.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej.K Zobacz post
    Domek będziemy stawiać z Betonu Komórkowego tzn ściany zewnętrzne wewnętrzne z sylikatów. Ze względu na dobrą akumulacje oraz wyciszenie, np łazienki
    Na temat dachu to w 99% jesteśmy przekonani do natrysku pianką zamknięto komórkową.
    http://www.pur.com.pl/o-technologii/system-pur/
    Jest to dość drogie lecz sam dach jest tani więc suma sumarum wychodzi podobnie jak ze skosami.
    18 cm pianki ma podobno dać U= 0,1 koszt ok 19 tys zł wraz z pokryciem warstwy UV za 105 m2
    Ja tez to zakładam a w sumie dokładniej natryskuje na całą chałupę. Tylko chyba innej formy jak pamiętam.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    i ja z chęcią poczytam o Waszych wzmaganiach - bo założenie co do domu i podejście do przyszłości i rachunków mamy identyczne

  19. #39

    Domyślnie

    witam sie i ja

    zmagania z chaszczami przypominają mi moja przygodę
    bede do Was zagladac
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Andrzej.K
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Poznań
    Posty
    937
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    to dołączam do oglądających Skąd będziesz miał isomur i w jakiej cenie jeśli można spytać.
    Jak narazie to moje zimowe poszukiwania w wielkopolsce zakończyły się fiaskiem najbliżej znalazłem w SBB Wrocław - Materiały budowlane
    bodaj że 51 zł brutto za bloczek mi mówili dawno nie dzwoniłem Za przywóz kurierem powiedzieli 200 zł za paletę będę musiał zamówić 2

    łącznie na cały domek z transportem wyszło mi 6000 zł brutto wraz z ściankami działowymi choć tu już koncepcja by murować na posadzce lub parterowe 12 cm ścianki z KG czas pokaże .

Strona 2 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony