dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 118
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darkogda

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    6

    Domyślnie Telewizor LCD w ścianie

    Witam!

    Może piszę tu z dość dziwnym pomysłem, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże. Myślę o umieszczeniu w ścianie między dwoma pokojami telewizora plazmowego/LCD w taki sposób by był obrotowy i można było oglądać go raz w jednym raz w drugim pokoju. Oczywiście największym problemem jest pomysł na sam mechanizm - nigdzie nie mogę nic odpowiedniego znaleźć. Widziałem już takie cudo w filmach zza ocenanu - jestem pewien, że już "parę" osób w Polsce to ma. Ktoś może mi coś podpowiedzieć/doradzić?

    Darek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    witaj
    mechanizm nawet w Polsce nie jest problemem. Poszukaj wsrod producentow akcesoriow meblowych. Jest tego sporo. Byle producent mebloscianek, takie gadzety ma w swojej ofercie.

  3. #3

    Domyślnie

    Super patent w sumie to pierwszy raz zobaczylem to w nowym filmie z Al Pacino

  4. #4

    Domyślnie telewizor do powieszenia na sciane

    Wymyslilam sobie, ze chce miec telewizor powieszony na scianie jak obraz. Widzialam cos takiego w reklamie telewizyjnej niestety po odwiedzinach w sklepie internetowym jestem troche zgnebiona bo niestety nie ma przy modelach informacji czy sa do powieszenia.
    Jezeli ktos jest oblatany w tym temacie to prosze o podanie modelu wiszacego (wieloksc tak pomiedzy 20 a 32 cale i z cena nie przyprawiajaca o zawal )

  5. #5

    Domyślnie

    nie pomogę ale też plazmy/lcd na ścianie bardzo mi się podobają...

    tylko ja pewnie i tak bym nie mogla miec, nawet gdybym zebrala srodki za 100 lat, bo jedyne miejsce w pokoju na TV to tam gdzie bedzie sciana z k-g

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgosimi
    , bo jedyne miejsce w pokoju na TV to tam gdzie bedzie sciana z k-g
    A co g-k ma do rzeczy?

    PS W tej chwili praktycznie niemal wszystkie lcd maja uchwyty scienne. Z plazmami troche gorzej. Poza tym plazma to prawdopodobnie umierajaca grupa tv .

  7. #7

    Domyślnie

    hm.. byłam święcie przekonana, ze na KG nie można nic zawiesić... nigdy nie mialam ścian z k-g - a teraz będzie trzeba wznieść właśnie ,,za" telewizor...

    ale skoro się da, jeśli się da, to nie kupuję kineskopowego TV, tylko zbieram na LCD Trochę to potrwa

  8. #8

    Domyślnie

    pooglądałem sobie TV plazmę i LCD i jakoś nie mam przekonania. Obecnie użytkuję kilkuletni TV SONY 29" i gdybym miał dzisiaj wybierać to na pewno wybór padłby na TV z kineskopem ale wiadomo 100Hz, o bajerach nie będę się rozpisywał bo szkoda czasu. Wydaje mi się, że obecne TV nie gwarantuja takiej jakości obrazu jak technologia oparta na lampie kineskopowej.
    Trzeba chyba poczekać ze dwa lata.

  9. #9

    Domyślnie

    Czasami to nie jest kwestia jakości obrazu, ale miejsca zajmowanego przez tą wielką skrzynkę z kineskopem - są to tak ogromne pudła, że nie idzie ich wpasować w małe wnętrza. A LCD na ścianie to prawie tak jak obraz czy plakat
    Zaś jakość obrazu... no cóż, można tylko pokładać nadzieję w tych zaawansowanych systemach usuwania zakłóceń, bo sygnał dostarczany przez telewizje kablowe jest żenującej jakości. Przy dobrej pogodzie to co idzie z masztów nadawczych potrafi być lepsze niż sygnał transmitowany np. z UPC. Nie wiem, czy jest to regułą na terenie całego kraju, ale w 3mieście wszystkie kablówki są podobne. W takim przypadku jakość obrazu będzie równie dobra (albo równie zła) przy obu rodzajach TV
    Precz ze snobizmem

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    No wlasnie -magia reklamy wszechobecna . Te wszystkie cudownie potaniale wynalazki to troche pic na wode. Wiekszosc z nich w sklepie pracuje na plytach testowych w formacie najblizszej przyszlosci HDTV /prawde mowiac emuluja tylko HD/. Niestety CRT to juz przeszlosc, za chwile ich nie bedzie, bo nie ma ponoc sensu odbierac tv wysokiej rozdzielczosci na kineskopach. Kupcie w Niemczech tradycyjne tv
    Szokiem jest przyniesienie tv ze sklepu do domu i wlaczenie zwyklej telewizji .Nie daj boze z kablowki.
    Zeby sie cieszyc dobrym obrazem trzeba niestety wiec szukac na wyzszej polce, czytac uwagi o karcie grafiki, miec przygotowane wiecej gotowki niz na te okazyjne z Mediamarkt nie dla idiotow.
    Krzysztofh jesli czujesz grafike, to rozumiem Twoj zal Nikt kto robi w tym fachu nie siadzie przed lcd. Chociaz pojawiliy sie juz pierwsze panele dla grafikow. Tylko, ze 17" kosztuje ok 3000 euro.Kino domowe to minimum 32" a wiec cena to pewnie dobrze ponad 100tys pln.
    Najlepiej przygotowac sobie w domu dodatkowo instalacje pod projektor. Przy sygnalach cyfrowych w formacie hdtv , bedzie mozna spokojnie ogladac tv na ekranie o gabarytach dowolnie ustalanych.Juz dzisiaj lampy osiagaja taki kontrast , ze dech zapiera.A optymalnie to projekcja tylna

  11. #11

    Domyślnie

    Nie mam instalacji i pewnie jej nie będę miał. Lubię porządne rzeczy i jak trzeba kupic to na ogół stawiam najpierw jakość potem kasa. Za dobre rzeczy trzeba niestety zapłacić. Czasem żona się ze mnie śmieje jak coś kupię zadając pytanie a droższego to już na pewno nie było?
    Postępuje w granicach rozsądku i nie wywalam 100 kPLN za kino domowe. Sprzęt nie musi być Hi-end'owy ale dobry, a obecne LCD tego nie zapewniają. W ogóle dziwię się że ludzie to kupuja.
    Trochę bajer, czasem wygoda (małe gabaryty itp), ale aby miec dobry obraz jak na razie pozostaje typowy kineskop.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofh
    (..) W ogóle dziwię się że ludzie to kupuja.
    (...)
    reklama i mała wiedza na ten temat.
    LCD obecnie się nie opłaca kupować, choć technologia jest rozwojowa to należy trochę poczekać, już teraz jest znacznie lepiej niż te 2 lata temu (a co powiedzieć gdy się porówna z pierwszymi kalkulatorami ). Jeśli już kupować to trzeba mieć sporo pieniędzy, bo te z reklamówek sieciowych to sorry...
    Ktoś wspomniał o HDTV...ale kiedy ona u nas będzie?? choć są ploty że być może w nowej platformie ITI to i tak wątpię...za ubogi rynek mimo wszystko.
    Męczy mnie gdy mam słaby obraz w tv i go nie mogę poprawić, dlatego tym których też meczą takie sprawy polecam kineskop, albo przeszukanie kilku stron www o takich rzeczach, popytanie i przygoptowanie sporego kawałku pieniądza...

  13. #13

    Domyślnie

    Falki, a gdzie konkretnie mieszkasz?
    Ja na ul. Bernadowskiej bede... czyli na samej granicy Gdyni z Sopotem. Jeszcze niestety zadnych sasiadow nie udalo mi sie znalezc
    A ten UPC to faktycznie taka kaszana? Bo u nas wlasnnie ma byc ta firma, a szczerze mowiac juz ich strona internetowa nasuwa niepozytywne odczucia...

  14. #14

    Domyślnie

    Chlopaki, ja niestety nie mam wyjscia. Bedzie na scianie albo wcale bo nie mam miejsca na wielkie pudlo.

    Wojtek, czyli mowisz, ze razem nie bedzie raczej problemu ze znalezieniem czegos do powieszennia? A moze oswiecicie laika i powiecie co jest najlepsze posrod tej miernoty

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delaware
    Wojtek, czyli mowisz, ze razem nie bedzie raczej problemu ze znalezieniem czegos do powieszennia? A moze oswiecicie laika i powiecie co jest najlepsze posrod tej miernoty
    Tak mowie - nie powinno byc problemu. Zrealizowalem kilka projektow malego kina domowego i nie spotkalem sie z takim problemem. Taki panel lcd jest przede wszystkim rowniez lekki .Daje sie go wpasowywac w scianki z drewna,boazerie, niewielkie nisze itd.
    Nie jestem specjalista od sprzetu i polegam na opiniach kolegow , ktorzy realizuja systemy kina domowego.
    Przy szukaniu nalezy poslugiwac sie pewnymi parametrami, ktore ma tv. Najwazniejsza to rozdzielczosc, nie moze byc nizsza niz 1366-768 WXGA/SXGA/ zgodna ze standardem HDTV . Im wyzej tym lepiej , ale cena wzrasta podobnie jak za kazdy cal wielkosci panela.Format wiadomo 16:9 bo to niedlugo bedzie jedyny obowiazujacy, chociaz wiele telewizorkow ma mozliwosc zmiany na tradycyjny format obrazka 4:3 a czasem posredni 14:9.
    Im wyzszy komtrast tym w gorszych warunkach oswietleniowych mozna ogladac obraz. Mysle , ze 800:1 to minimum przyzwoitosci / ale sa bez specjalnych wielkich doplat modele 1200:, 2000:1 a nawet wiecej.
    Tv lcd powinno miec jakis korektor obrazu np. XD engine a jasnosc matrycy co najmniej 600 cd/m2/lepiej 800 lub 1000.
    Czas reakcji matrycy powinien byc nie wiekszy niz 8 ms/im mniej tym lepiej, podobnie jak welkosc plamki, duzy kat widzenia (ech gdyby tak 178/178 )
    Reszta parametrow to dodatki typu dzwiek , teletexty, zlacza itp. zaleznie jakie jeszcze funkcje tv ma spelniac.
    W takim przyzwoitym zakresie cenowym w stosunku do jakosci mozna szukac w kilku markach np. fujitsu, hitachi, niektore modele sharp,nawet LG, drozej bedzie pewnie panasonic, jeszcze drozej Loewe.

    Jakosc obrazu bedzie zalezala od sygnalu /jak zostalo wczesniej powiedziane/ Najlepiej jesli jest to sygnal z cyfrowego tunera tv satelitarnej /dostarczany dobrym kablem / i jesli sama stacja nadaje juz w nowych technologiach.

    Jesli nie masz wiekszej sumy do wydania na lcd a chcesz duzy ekran i powyzej 37" to lepiej kupic plazme . Tu 40-stke kupisz w cenie 32" lcd.
    Plazmy sa duzo, duzo ciezsze i bardziej zarloczne jesli chodzi o prad i maja znacznie krotszy zywot od lcd - ale czy to wazne? Skro zanim sie wypali ekran, wymysla pewnie juz cos nowego jak np ostatnio Sharp
    LCD z terminalem projekcyjnym za jedyne 27kpln

  16. #16

    Domyślnie

    sprzed pół roku ale warto przeczytać

    http://www.telnet.sklep.pl/lcd_plazma.htm
    http://biznes.interia.pl/news?inf=674040


    Co do plazm, to trzeba pamietać, że te z HDTV są już droższe znacznie, ale w przypadku mniejszej żywotności plazmy nie warto w to iść bo zanim do polskie wejdzie hdtv to już kupisz kolejny telewizor, chyba że ni będzie Ci przeszkadzać przebarwienie obrazu

    poza tym..nie lepiej projektor??

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgosimi
    hm.. byłam święcie przekonana, ze na KG nie można nic zawiesić... nigdy nie mialam ścian z k-g - a teraz będzie trzeba wznieść właśnie ,,za" telewizor...

    ale skoro się da, jeśli się da, to nie kupuję kineskopowego TV, tylko zbieram na LCD Trochę to potrwa
    Da się z pewnoœciš wieszać na KG - nie ma problemu.

  18. #18

    Domyślnie

    Panowie,

    bardzo dziekuje za oswiecenie bialoglowy

    A teraz relacja z poszukiwan, moze sie komus przyda i oszczedzi pare godzinn cennego czasu pracy :

    Po dokonaniu przegladu oferty sklepow internetowych, jak na razie na prowadzeniu znajduje sie telewizor 26 calowy (bo chce malutki wlasnie ) firmy LG

    http://www.maximedia.pl/?oferta=tele...ocja=lg_26lx_2

    jako jedyny spelnia warunki brzegowe podane przez Wojtka (o co wcale nie tak latwo) majac jednoczesnie bardzo pozytywna cene (tu specjalne podzielowania dla wyzej wymienionego Wojtka za jak zwykle wyczerpujace informacje)

    I jeszcze co nasunelo mi sie podczas poszukiwan - MediaMarkt, Saturn itp. maja faktycznie w ofertach modele delikatnie powiedziawszy o dosyc kiepskich parametrach...

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Katia

    Zarejestrowany
    Jun 2003
    Posty
    3

    Domyślnie

    Delaware,

    Tu http://hdtv.com.pl/ powinieneś znaleźć wszystkie interesujące Cię informacje.

    p.s. Polsat realizował wczorajszy mecz finałowy kamerami HDTV inna sprawa
    że do końcowego widza materiał trafiał już o wiele gorszej jakości.

  20. #20

    Domyślnie telewizor powieszony na ścianie

    kto ma takie rozwiązanie? Na jakiej wysokości sie go wiesza? co wtedy z kablami?

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony