dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    A ja uważam że Unia jest lepszym złem. Może ktoś poda alternatywę, raczej nie bo jej nie ma. W dobie globalizacji izolacja społeczno-polityczno-gospodarcza doprowadziłaby nas jeszce niżej niż jesteśmy.
    Jeśli chodzi o przystąpienie do UE to nic się nie zmieni na lepsze przez kilka-kilkanaście lat, ale te zmian wbrew pozorom nie zależą od Unii tylko od nas samych.
    A jeśli chodzi o szumne hasło Bóg, Honor, Ojczyzna to i owszem powinniśmy o nim pamietać i nosić w sercu. Jednak jeśli chodzi o kwestię wiary i Kościoła to indywidualna sprawa każdego obywatela, i uważam że Kościół powinien jak najdalej trzymać się od życia gospodarczego i politycznego, bo to również może nam zaszkodzić, a najlepszym przykładem niech będzie Średniowiecze na które ogromny wpływ wywarła doktryna kościoła katolickiego i co z tego wyszło? - regres polityczno-gospodarczy w tym czasie.
    Jestem osobą wierzącą i uważam iż religia od zarania dziejów jest była i będzie, tylko nie musi być we wszystkich gałęziach życia, a Bóg to nie jest hasło z reklamy aby wszędzie to słyszeć, nawet w Parlamencie Europejskim.

    Pozdrawiam i mam nadzieję że kiedyś będziemy żyć w Polsce Miodem płynącej.

  2. #42

    Domyślnie

    Medyku, bardzo chciałabym być w takiej Unii i w takiej Polsce, o której piszesz. Mam naprawdę nadzieję, że jest bardzo duża i wystarczająco duża grupa ludzi, która myśli podobnie. Ja nie oczekuję raju na ziemi od Unii, ale chociażby gwarancji, że nikt ani mnie ani moim dzieciom nie bedzie przeszkadzał i zabraniał budować sobie ten raj. I doskonale wiem także, że raju nie buduje się ani rok, ani dwa. Ważne, że takie "uprawomocnione pozwolenie na budowę raju" od 1 maja jest. Teraz najważniejsze będzie, żeby starać się być fachowcem na tej budowie, a nie popaprańcem, mającym jedynie pretensje do rzeczywistości. Pozostając w aspekcie medycznych rozważań ,
    na pewno będzie to trochę boleć, ale taki ból bywa początkiem powrotu do zdrowia
    Aleksandrtyto, lete do kawiarenki a i może coś przytargam

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Czuje się bogatsza, ładniejsza, bardziej dowartościowana, widze te piękne autostrady i bogate samochody. A przede wszystkim tych pracodawców, którzy uważają mnie za potencjał a nie koszt
    REKLAMA

  4. #44
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    LUŚKA MASZ MOJE PIĘĆ!

    I TO BY BYŁO NA TYLE

  5. #45

    Domyślnie

    Rozumiem PADI - dzięki i miłego dnia. Pozdrawiam

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    a ja jestem stanowczo przeciwko uni !!!!!! i nic nie bede wiecej na ten temat pisac, bo jaki sens ?

  7. #47

    Domyślnie

    To konkrety:
    We wtorek, 4 maja br. (pierwszy nasz dzień roboczy w Unii Europejskiej) Agencja Reutera doniosła z Warszawy, że Ministerstwo Finansów opublikowało komunikat o przeprowadzonej pierwszej transzy rozliczeń pomiędzy Polską a Unią Europejską. Owe rozliczenia to konsekwencja pracy negocjatorów, są one zawarte w traktacie akcesyjnym i wzajemnie przyjętych zobowiązaniach. W ramach składki do budżetu unijnego na dzień dobry Polska wpłaciła na konto Unii Europejskiej 727 milionów złotych, a w ramach rekompensaty otrzymała (sic!) 290 milionów złotych. Jeszcze bardziej porażające jest całe tegoroczne rozliczenie, jakie ujawniono we wspomnianym komunikacie Ministerstwa Finansów. Otóż do końca roku Polska ma przekazać 1 miliard 344 miliony euro - w zamian otrzymując blisko trzy razy mniej, bo 490 milionów euro. Inaczej mówiąc, "bogata Polska w tym roku wspomoże biedną Unię" czterema miliardami złotych.

    Pozdrawiam,
    Marek

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony