dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 221

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    czemu chce położyć kable sam? bo to dom szkieletowy, więc nie bedzie to trudne, bo będzie tak jak ja chce a nie jak elektryk myśli, że ma być...
    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    Co prawda nie jestem instalatorem i nie zamierzam nim być
    Kolejny raz będę życzył powodzenia, tym razem w znalezieniu instalatora, który podejmie się instalacji na takich warunkach.
    z oszczędnością nie ma to nic wspólnego i nie taki jest mój cel.
    To miło, że zakładasz od razu koszty związane z "naprawą" instalacji przez instalatora.
    ..z okablowaniem myślę, że w 15tys się zmieszczę a czy założę pełną automatykę teraz później czy nigdy to inna sprawa czas pokaże...kable nie gryzą a i nie kosztują kroci. Myślę, że nie jestem jedynym na forum, kto chce przygotować sobie dom pod późniejszą automatyzację...
    Kolejny raz będę życzył powodzenia, tym razem przy zakupie podzespołów, osprzętu i kabli. Bo będzie ciężko.
    Cytat Napisał Maanniutek Zobacz post
    JA robiłem przewody u kolego też pod automatyke p
    Przynajmniej dobrze, że nazwałeś to "instalację pod automatykę", a nie pod ID.
    Cytat Napisał witu102 Zobacz post
    na początek chcę alarm, kable i sterowanie ogrzewaniem ewentualnie.
    Czyli już możesz zapomnieć o rozdzielni 100 mod i o 15 tys.
    Cytat Napisał Maanniutek Zobacz post
    instalacja z integrą 128, 4 modułami IORS rozdzielnia,róźnicówkami itp wyszło 14000 pln netto.
    32 obwody to całkiem fajny kawałek autoamtyki


    Dla przypomnienia za wikipedią"

    Inteligentny budynek (również inteligentny dom, system zarządzania budynkiem (Building Management System (BMS)) - określenie wysoko zaawansowanego technicznie budynku.

    Inteligentny budynek posiada system czujników i detektorów oraz jeden, zintegrowany system zarządzania wszystkimi znajdującymi się w budynku instalacjami. Dzięki informacjom pochodzącym z różnych elementów systemu, budynek może reagować na zmiany środowiska wewnątrz i na zewnątrz, co prowadzi do maksymalizacji funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa oraz minimalizacji kosztów eksploatacji i modernizacji. System inteligentnego budynku nie powinien wpływać negatywnie na ludzi znajdujących się w jego środowisku.
    Ostatnio edytowane przez dendrytus ; 14-01-2012 o 16:10
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony