dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Kuchnia gazowa i wentylacja mechaniczna

    Witam

    Proszę o radę. Kupiłem mieszkanie jednopokojowe Kuchnia jest połączona z przedpokojem bez drzwi. W kuchni jest zamontowana mechaniczna wentylacja wyciągowa. Moje pytanie jest: Czy mogę w niej zamontować kuchenkę gazową czteropalnikową? Pytałem wielu fachowców i każdy mówił co innego.
    Wiem że jest zapis:

    § 150
    9. W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin przewodem od urządzenia stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest zabronione.
    10. Przepisu ust. 9 nie stosuje się do pomieszczeń, w których zastosowano wentylację nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową.

    Czy ktoś może wyjaśnić łopatologicznie co znaczy punkt 10.

    Ale również jest zapis:

    § 93.
    2. W mieszkaniu jednopokojowym dopuszcza się pomieszczenie kuchenne bez okien lub wnękę kuchenną połączoną z przedpokojem, pod warunkiem zastosowania co najmniej wentylacji:
    1) grawitacyjnej - w przypadku kuchni elektrycznej,
    2) mechanicznej wywiewnej - w przypadku kuchni gazowej.
    Kto potrafi to wyjaśnić??
    Bo:
    Mój przedpokój jest połączony z kuchnią i teoretycznie spełniam paragraf 93

    Dziękuję za wszelkie sugestie
    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Cytat Napisał avemisior Zobacz post
    Czy ktoś może wyjaśnić łopatologicznie co znaczy punkt 10.
    Punkt 10 oznacza, że możesz stosować w pomieszczeniu z paleniskami wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną zrównoważoną lub nadciśnieniową. Nie wolno Ci za to stosować wentylacji wyciągowej.

    ALE dotyczy to tylko urządzeń pobierających powietrze do spalania z pomieszczenia i odprowadzających spaliny kominem. A więc nie kuchenkę gazową (nie ma grawitacyjnego odprowadzenia spalin), tylko na przykład kominek lub gazowy kocioł do przepływowego ogrzewania wody (piecyk kąpielowy).
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  3. #3

    Domyślnie

    dziękuję za szybką odpowiedź i za wyjaśnienie punktu 10 ale nadal nie do końca wiem czy mogę zamontować tą kuchnię czy nie.

  4. #4

    Domyślnie

    Kuchnia jest bez okna?

  5. #5

    Domyślnie

    ma kuchnia okno ale można uznać ostatecznie że jest w korytarzu bardzo zależy mi żeby była gazowa kuchnia a nie elektryczna dlatego tak wypytuję o to

  6. #6

    Domyślnie

    Czyli aneks kuchenny, połączony z korytarzem, okno jest w korytarzu?

  7. #7

    Domyślnie

    uznajmy że okno jest w kuchni co w takim przypadku?

  8. #8

    Domyślnie

    To przeczytaj jeszcze raz:
    § 93.
    2. W mieszkaniu jednopokojowym dopuszcza się pomieszczenie kuchenne bez okien lub wnękę kuchenną połączoną z przedpokojem, pod warunkiem zastosowania co najmniej wentylacji:

    Przepis dotyczy pomieszczeń kuchennych bez okna oraz wnęki kuchennej i przedpokoju, również bez okna.
    Jeżeli jest okno, to może być kuchenka gazowa. Pod warunkiem, że jest tam co najmniej wentylacja grawitacyjna.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdanie to przepis dopuszcza kuchnię bez okna czyli z oknem może być tym bardziej i dzięki temu spełniając dodatkowo warunek z pkt. 2 czyli "2) mechanicznej wywiewnej - w przypadku kuchni gazowej." Możemy bez problemu mieć taką kuchnię gazową. Czy dobrze i całkowicie zrozumiałem wasze odpowiedzi? Bo jeśli się ktoś się przyczepi przy jakiejś kontroli to muszę dokładnie się wytłumaczyć.

  10. #10

    Domyślnie

    Będę miał w chatce WM (nawiewno-wywiewną), ale kuchnia będzie miała drzwi. W takim układzie w kuchni muszę umieścić również wyciąg oraz nawiew w kuchni (mimo że bez tego nawiewu powietrze napływałoby jak wszędzie szparą pod drzwiami)?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Dlaczego miałbyś potrzebować jeszcze nawiewu?
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Dlaczego miałbyś potrzebować jeszcze nawiewu?
    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    ALE dotyczy to tylko urządzeń pobierających powietrze do spalania z pomieszczenia i odprowadzających spaliny kominem. A więc nie kuchenkę gazową
    Ups, nie doczytałem. Tak czy owak chyba spróbuję namierzyć kominiarza przed układaniem WM i pogadać, coby nie było problemów.

    (swoją drogą nie trochę nie kumam jak te spaliny są odprowadzane w kuchni, przecież tam jest chyba taki sam płomień jak w np "junkersie" łazienkowym?)

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    (swoją drogą nie trochę nie kumam jak te spaliny są odprowadzane w kuchni, przecież tam jest chyba taki sam płomień jak w np "junkersie" łazienkowym?)

    kratką wentylacyjną, grzeniu

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Dokładnie, są odprowadzane tak samo, jak zapachy ze smażenia cebuli -- wentylacją.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    parseq

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-693
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Tak czy owak chyba spróbuję namierzyć kominiarza przed układaniem WM i pogadać, coby nie było problemów.

    (swoją drogą nie trochę nie kumam jak te spaliny są odprowadzane w kuchni, przecież tam jest chyba taki sam płomień jak w np "junkersie" łazienkowym?)
    Ja bym walczył o kuchnię BEZ dodatkowego nawiewu. Zapachy mają iść z salonu do
    kuchni w zdecydowany sposób. Dlatego kratka w dolnej części drzwi musi być uczciwie
    zwymiarowana. Szpara pod drzwiami plus kratka od prześwicie 200cm2 może
    razem wystarczą, by skuteczność wywiewu nie zmieniała się w zależności od położenia
    drzwi.
    Kuchenka ma taki sam płomień jak junkers do podgrzewania wody. Jednak junkers ma
    większy palnik, otwartą komorę spalania i wymaga osobnego komina na spaliny.
    Dodając przy takim kominie na spaliny dodatkowy wywiew mechaniczny (np. okap
    z rurą na zewnątrz) mogłoby dojść do zawrócenia kierunku spalin do wnętrza
    pomieszczenia, do czego nie wolno dopuścić. Stąd takie brzmienie przepisów.

    A kominiarza, który odbierze kuchenkę gazową ze zrównoważoną WM, to ja bym chciał
    poznać i wykorzystać w tym samym celu.

    Cenne rozporządzenia ministra infrastruktury w tym temacie:
    Dz.U. nr 75 z 15.06.2002 poz. 690, (--> tu jest rozporządzenie z 12.04.2002)
    Dz.U. nr 109 z 07.04.2004 poz. 1156,
    Dz.U. nr 201 z 06.11.2008 poz. 1238

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał parseq Zobacz post
    Ja bym walczył o kuchnię BEZ dodatkowego nawiewu. Zapachy mają iść z salonu do
    kuchni w zdecydowany sposób. Dlatego kratka w dolnej części drzwi musi być uczciwie
    zwymiarowana. Szpara pod drzwiami plus kratka od prześwicie 200cm2 może
    razem wystarczą, by skuteczność wywiewu nie zmieniała się w zależności od położenia
    drzwi.
    Kuchenka ma taki sam płomień jak junkers do podgrzewania wody. Jednak junkers ma
    większy palnik, otwartą komorę spalania i wymaga osobnego komina na spaliny.
    Dodając przy takim kominie na spaliny dodatkowy wywiew mechaniczny (np. okap
    z rurą na zewnątrz) mogłoby dojść do zawrócenia kierunku spalin do wnętrza
    pomieszczenia, do czego nie wolno dopuścić. Stąd takie brzmienie przepisów.

    A kominiarza, który odbierze kuchenkę gazową ze zrównoważoną WM, to ja bym chciał
    poznać i wykorzystać w tym samym celu.

    Cenne rozporządzenia ministra infrastruktury w tym temacie:
    Dz.U. nr 75 z 15.06.2002 poz. 690, (--> tu jest rozporządzenie z 12.04.2002)
    Dz.U. nr 109 z 07.04.2004 poz. 1156,
    Dz.U. nr 201 z 06.11.2008 poz. 1238
    ...z tym, że prawidłowo zestrojona WM działa na lekkim nadciśnieniu wewn. domu. Mój lokalny kominiarz, nie widzi problemu przy odbiorze - a mam WM i kuchenkę gazową

  17. #17
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysztofLis2 Zobacz post
    Dlaczego miałbyś potrzebować jeszcze nawiewu?
    A czy masz pewność, że ten ODDZIELNY wyciąg nadkuchenny w ogólnym bilansie nie zakłóci WM? Przecież może to zależeć m.in. od jego wydajności oraz oporów przepływu powietrza od istniejącego nawiewu(?)
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 04-02-2012 o 15:01

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    parseq

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-693
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał sobieradek Zobacz post
    A czy masz pewność, że ten ODDZIELNY wyciąg nadkuchenny w ogólnym bilansie nie zakłóci WM? Przecież może to zależeć m.in. od jego wydajności oraz oporów przepływu powietrza od istniejącego nawiewu(?)
    Jest taki temat na forum "Rekuperator a okap kuchenny" - trzeba poczytać.
    Spróbuję streścić (z pamięci).
    Kupuje się okap z filtrem tłuszczowym, najlepiej z drucianej siatki (mycie w zmywarce).
    Teraz są trzy szkoły:
    1. Okap chodzi jako pochłaniacz tłuszczu i zapachów, czyli oddaje powietrze
    do wnętrza kuchni
    . Wyciąg z kuchni pozostaje anemostatem wywiewnym sufitowym
    (norma dla kuchenki gazowej w kuchni z oknem to 70m3/h). Przepisy dodają jeszcze:
    "Zaleca się projektowanie urządzeń wentylacyjnych umożliwiających okresowe
    zwiększenie strumienia objętości powietrza usuwanego z kuchni w czasie jej
    użytkowania, do co najmniej 120m3/h."

    2. Okap pozbawia się silnika(!), zostawia najważniejszy filtr tłuszczowy
    i podłącza
    do wywiewu z kuchni prowadzącego do centrali WM. W kuchni dodaje się
    możliwość (np. przycisk) czasowego puszczenia WM na maksimum.
    3. Z kuchni prowadzi się dwa wywiewy: przez anemostat sufitowy oraz przez okap (bez silnika) - oba do WM.

    Bardzo ambitni prowadzą teraz wywiew z okapu do ostatniego trójnika przed centralą
    WM i dodają (chyba) dwie elektryczne przepustnice. Kiedy się w kuchni coś sknoci
    (= smród) to przyciskiem się włącza WM na maksimum, a przepustnice przełącza
    tak by całość ssana była z okapu. (Łazienko-toalety w tym czasie... stoją!!)

    Ewentualne obawy o zapchanie wymiennika centrali WM oparami z tłuszczu (okap
    włączony do instalacji wywiewnej) nie zostały potwierdzone na forum. Były natomiast
    zdjęcia śladowo zanieczyszczonej rury (typu flex) tuż za okapem, po kilku latach używania.
    Filtr tłuszczowy należy myć by spełniał swoje zadanie i nie powiększał oporu.

    Powracającym pomysłem (również propagowanym wg. forumowiczów przez część
    zawodowych(!) instalatorów) jest wykonanie wylotu dla okapu bezpośrednio przez ścianę.
    Jest to jednak ślepa uliczka, bo:
    - zaburza się zbilansowanie wentylacji mechanicznej (dom powinien być szczelny),
    - jest ryzyko zasysania/wdmuchiwania zimnego powietrza przez akurat nieczynny okap,
    - chęć wyrzucenia smrodu spalonej ryby to 500m3/h (typowe okapy to robią) tylko, że
    taką ilość powietrza trzeba też znów wpuścić do domu. Hmm np. przez uchylone okno?
    "super pomysł" tylko nie w zimie!! (Zwykłe okapy albo ciągną to powietrze przez
    wszelkie dziury w domu albo wobec ich braku nie realizują swego zadania na poziomie
    500m3/h.)
    Ostatnio edytowane przez parseq ; 05-02-2012 o 00:07

  19. #19
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał parseq Zobacz post
    Wykonanie jakiegoś wylotu bezpośrednio przez ścianę to ślepa uliczka, bo:
    - zaburza się zbilansowanie wentylacji mechanicznej (dom powinien być szczelny),
    - jest ryzyko zasysania/wdmuchiwania zimnego powietrza przez nieczynny okap,
    - chęć wyrzucenia smrodu spalonej ryby to 500m3/h (typowe okapy to robią) tylko, że
    taką ilość powietrza trzeba też znów wpuścić do domu. Hmm np. przez uchylone okno?
    "super pomysł" tylko nie w zimie!!
    A kto ten wylot przez ścianę (przy WM) proponował

    Co do reszty - "konia z rzędem" przeciętnemu użytkownikowi (użytkowniczce) kuchni, który(a) to zapamięta i zastosuje w praktyce
    Ostatnio edytowane przez Konto usunięte_12* ; 04-02-2012 o 19:49

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysztofLis2
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.295

    Domyślnie

    Jasne, że pewności nigdy nie ma, zwłaszcza w kontekście tego, co napisałeś, że nie każdy to przeczyta i zastosuje.
    Piszę bloga o sposobach na tanie ogrzewanie. A w ogóle to przymierzam się do budowy domu autonomicznego.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony