dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    airwolff

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Kod pocztowy
    97-200
    Posty
    7

    Domyślnie Mam pompę na obiegu podłogówki - na jakim biegu należy ją ustawić?

    Witam kocioł na paliwo stałe. Dom z poddaszem użytkowym. Na parterze tylko ogrzewanie podłogowe na rozdzielaczu 6 sekcji. Na jakim biegu ustawić pompę wymuszającą przepływ w podłogówce. Z obserwacji moich wynika 1 bieg zawór 3 drogowy otwiera się w 70% na 2 biegu 505 na 3 biegu 30-40%. Czuć że podłoga grzeje dopiero na 3 biegu. Na jakich biegach wy macie swoje pompy od podłogówki? Pozdrawiam wszystkich.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    najnizszy wystarczają bieg

  3. #3

    Domyślnie

    Wcale nie jest prawdą że najniższy bieg wystarczy u mnie na grundfos alpha 2 na autoadapt i na 1 biegu nie mogłem wyregulować podłogówki, jak włączyłem 3 bieg to bez problemu ustawiłem wszystkie pętle i równo się nagrzewają.
    Ostatnio edytowane przez toma1 ; 16-03-2016 o 20:47

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli to Grundfos Alpha to rozważ CP2 (stałe ciśnienie).
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy obraz.jpg
Wyświetleń:	15803
Rozmiar:	74,2 KB
ID:	350173
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nowy obraz.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	23,6 KB
ID:	350172  
    Dziennik Budowy

    Dom: 200m2 + garaż: 37m2, kubatura 455m3, projekt indywidualny; stropy mon. 18cm; płaski dach w ukł. odwróconym 20cm XPS U=0,17 W/m2K; podłoga 30cm styr. U=0,1W/m2K; ściany: Porotherm 25 P+W + 25cm styropianu Organika Platinium (grafit) λ=0,032, U= 0,11W/m2K; okna alu.Reynaers HS-CP155 & CS-86 HI, 3 szyby; piec kond. Viessmann Vitodens 200-W 19 kW, zas.120 l, podłogówka po całości; GWC glikolowe+WM Aeris 350, Zapotrzebowanie na ciepło OZC=39,17kWh/m2/rok, Fotowoltaika 5,1kW.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    Wcale nie jest prawdą że najniższy bieg wystarczy u mnie na grundfos alpha 2 na autoadapt i na 1 biegu nie mogłem wyregulować podłogówki, jak włączyłem 3 bieg to bez problemu ustawiłem wszystkie pętle i równo się nagrzewają.
    Najniższy wystarczający

  6. #6

    Domyślnie

    Tak jest "fachman" pruję przestawić pompę i będę cieszył się z zimnej podłogi

  7. #7

    Domyślnie

    ja mam 22 obiegi podłogi na samej pompie z kotła i dopóki nie ma wielkich mrozów pompa pracuje na 1 biegu. Oczywiście na 3 biegu grzanie jest bardziej wyrównane, jednak przy 1 biegu w domu też jest komfortowo. A różnica zużycia prądu na poziomie 30-40W przez niemal 24/dobę powoduje że chodzi to u mnie na 1.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    U mnie też na 1 biegu. 18 obiegów 1000 metrów rury parterówka, wszystko ładnie pyka

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    Tak jest "fachman" pruję przestawić pompę i będę cieszył się z zimnej podłogi
    Użyj mózgu wystarczający czyli tak aby była ciepła i nic więcej bo szkoda prądu.
    To tylko dwa wyrazy nie da się prościej

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    nie mając projektu, nie znając odczytów z rotamterów..... wywróżyłeś czy zgadujesz????
    Nie najniższy jest wystarczający , tylko najniższy bieg przy którym wszystko dziąła

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    problem jest, że masz podejście jak większość pseudo instalatorów: woda nie jest głupia drogę znajdzie.
    To że czynnik dopływa nie oznacza, że instalacja działa POPRAWNIE. Ważne jest czy tego czynnika dopływa tyle by dostarczyć odpowiednią ilość energii.
    Widzę ,że za skomplikowane , ale wystarczające ,żeby atakować.

    Ale to norma . brak kompetencji nadrobić chamstwem.

  12. #12

    Domyślnie

    "fachman" spokojnie nie gotuj się i nie wyzywaj nikogo jak nikt ciebie nie wyzywa to świadczy o twoim chamstwie, moja pompa może bierze na 3 biegu mniej prądu jak twoja na pierwszym nie po darmo inwestowałem w alpha 2.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    problem jest, że masz podejście jak większość pseudo instalatorów: woda nie jest głupia drogę znajdzie.
    To że czynnik dopływa nie oznacza, że instalacja działa POPRAWNIE. Ważne jest czy tego czynnika dopływa tyle by dostarczyć odpowiednią ilość energii.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał toma1 Zobacz post
    "fachman" spokojnie nie gotuj się i nie wyzywaj nikogo jak nikt ciebie nie wyzywa to świadczy o twoim chamstwie, moja pompa może bierze na 3 biegu mniej prądu jak twoja na pierwszym nie po darmo inwestowałem w alpha 2.
    A ty wiesz jaką mam pompę ?? Myszkujesz w mojej kotłowni???

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony