dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    ohoho wolnego panie kolego bo ja sie na temat twojej inteligencji nie wypowiadam choc z tego co czytam to wnioskuję, że jesteś jednym z tych buców co pierdzą w wannie i gryzą bąble..na tym konczę wymianę uprzyjmosci wiec sie nie wysilaj odpowiedzią...
    Quis penis aquam turbant!!!

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drizzt
    Przeczytałem ale mój sad nie ma czsu czekać aż morwa podrosnie i da owoce w ilosci wystarczajacej dla bandy szpaków...a tak apropo to ja nie mam wiatrówki i moja odpowiedź była raczej humorystyczna czego akurat przyjacielu nie wychwyciłeś a szkoda
    o Morwie nalezalo pomyslec przy projektowaniu sadu (generalnie myslec ewentualnie pytac)

  3. #23

    Domyślnie

    szpaki są wporzo bo żywią się moimi mrówkami których mam miliony.
    D-30 się buduje

  4. #24

    Domyślnie

    Pax między narody!!!

    Jak słyszę dziwne dźwięki (coś podobnego do młockarni z Kargulowej stodoły) znakiem tego pora dojrzewających wiśni.
    Mam gdzieś niedaleko babinkę, co to czeka z utęsknieniem na dorobienie do renty.
    Wspólnie zastanawiamy się z sąsiadami, aby zebrać kwotę przewidzianą z tych wiśni i zanieść Babci.
    Tylko żeby nie waliła w te blachy od ciasta, kawałki rur, rynny i inne dzwiękowydajne urządzenia od 4 rano( z przerwą na obiad) do zmierzchu.
    Trwa ten pokaz siły ok. tygodnia.
    Ale doszliśmy do wniosku, że Babcia widać wkłada w tą czynność tak wiele serca..Przeżyjemy i ten kolejny rok.

    wielbicielka czereśni

  5. #25

    Domyślnie

    I tu masz rację co do morwy to fakt mozna było o tym pomyśleć ale kto wiedział, że te bestie tak ja lubią - inna sprawa, że przy sadzeniu sadu mysli sie raczej o owowcach a nie o potencjalnych szkodnikach (chocby zjadały miliony mrówek )..wiec proponuję powiesic szabelki na scianie i podziwiac te ptaszki (ty z luboscią a ja z zaniepokojeniem )
    Quis penis aquam turbant!!!

  6. #26

    Domyślnie Siatki

    Niestety jesli nie chcesz ich ani zabijac, ani polubic, to musisz zainstalowac siatki. Nie jestem niestety ekspertem i tylko kiedys widzialem cos takiego z autostrady (uzylem slowo autostrada, czyli to nie bylo w Polsce ) - miedzy drzewami ustawione byly wielkie kije i na nich nylonowa siatka (oparta na koronach drzew i na kijach). Siatka byla specjalna, oczka w niej nie byly wcale male, ale co jakis czas miala przywiazane kolorowe zwisajace luzno paski. Niestety nie wiem, czy akurat walczyla ze szpakami, ale co innego atakuje sady?

    Moze w jakims poradniku rolniczym bys doczytal. Duzy ten sad? Silne wiatry wieja w Twoich okolicach?

    Pozdrawiam.
    Pieczara.

    widzialem autostrade, widzialem autostrade, widzialem autostrade, widzialem...

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    el_hefe

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    1

    Domyślnie Preparat odstraszający szpaki

    Otóż istnieje pewien naturalny i bezpieczny preparat odstraszający szpaki - Nobird. Wystarczy raz na jakiś czas opryskać pień drzewa, a szpaki dadzą mu spokój. Preparat jest powszechnie dostępny w sklepach internetowych. Wystarczy wpisać nazwę w google

  8. #28
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    buhlba

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Dzięgielów
    Kod pocztowy
    43-445
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam pięknie.

    Po tym jak zobaczyłem co po jednym tylko dniu aktywności tych skrzydlatych potworów pozostało z czereśni sąsiada ( jego odmiana na szczęście wcześniej dojrzewa) , zrobiłem tak:
    zdobyłem magnetofon z AUTOREVERSEM -można taki nabyć za grosze na pobliskim szrocie ze sprzętem RTV, dowolną kasetę skróciłem tak aby miała ok. 10 minut i nagrałem na niej znalezione w necie odgłosy (krzyki!!!) sokoła wędrownego, jastrzębia gołębiarza, krogulca, kota i co tam jeszcze lubi pożerać szpaki w odstępie około 1 minuty. Po każdym odgłosie drapieżcy dograłem okrzyk alarmowy szpaka (także znaleziony w necie), jednoznacznie sugerujący biesiadnikom, że pomylili imprezy.
    Aby magnetofon nie zamókł na deszczu ( nie chcę zabijać ptaków i innych amatorów czereśni prądem), umieściłem go w garażu ale wyjąłem z niego głośnik, który umieściłem na drzewie osłoniony folią. Sygnał do głośnika doprowadziłem zwykłym przedłużaczem od kosiarki i połączyłem drutami na tzw. zapałki.
    Na długim kiju wystającym ponad koronę czereśni umieściłem zabranego dziecku pluszaka, któremu z drutu i folii aluminiowej dorobiłem szeleszczące skrzydła, tak że wygląda jak TELESFOR (starsi będą wiedzieć co to takiego).
    Ponieważ szpaki lubią zasiadać do śniadania ok. 4 rano, a ja niekoniecznie, więc całość podłączyłem do prostego programatora(ON4:00 OFF21:30), włączyłem do prądu i ....życie kulturalne na mojej czereśni zamarło.
    Acha, radzę upewnić się, czy sąsiad nie ma czasem broni palnej, bo po kilku dniach takiego koncertu może zechcieć jej użyć niekoniecznie przeciwko szpakom.
    Powodzenia

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magdaim

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArtMedia Zobacz post
    Witam serdecznie.

    Czy ktos z Was wie jak skutecznie odstarszyć szpaki?
    Powieszenie zdechłego szpaka za nogę nie wchodzi w grę, bo nie mam ochoty mordowac szpaków a nie ma skąd wziąć padłego w naturalny sposób
    Myślę, że mogę pomóc - co prawda nie autorowi pytania bo jest ona naprawdę stare, ale innym którzy mają taki sam problem.

    Rozwiązaniem jest dźwiękowy odstraszacz ptaków - który odtwarzając odgłosy atakujących ptaków drapieżnych płoszy szpaki. W przypadku szpaków jest to Krogulec zwyczajny czyli jastrząb wróblarz.

    Taki odstraszacz działa w sposób naturalny, nie wyrządza żadnej krzywdy szpakom, ani innym ptakom.

    Odstraszacz wygląda tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pol_pl_Odstraszacz-ptak-w-d-wi-kowy-odstraszacz-szpak-w--612_1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	51,5 KB
ID:	195602

    I można go zakupić mi. w sklepie, który mam przyjemność reprezentować, tj. importmania.pl

    Link do produktu:
    http://importmania.pl/product-pol-61...-szpakow-.html

    W razie dodatkowych pytań proszę dzwonić: 519 667 074 (pn-pt, 8-16)

    Pozdrawiam i życzymy miłego dnia,
    Magda ze sklepu importmania

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony